Wix İnceleme ve Değerlendirme 2018

Wix iyi bir web sitesi kurucusu mu? Profesyonellerle tam Wix incelememizi okuyun & eksileri, şikayetler, önerilen kullanım, SSS, & öğrenmek için daha fazla bilgi!


Wix Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

Wix

www.wix.com

e-Ticaret uyumlu:Evet
Mobil cihazlar için uygun:Evet
Ücretsiz deneme:Evet
Sürüklemek & düşürmek:Evet
şablon sayısı:500
SEO Dostu:Evet
Para iade garantisi:14 gün

Hızlı Genel Bakış:

Wix, öncelikle bir web sitesi oluşturma sürecini basit hale getirmeye odaklanan bir web sitesi geliştirme platformudur. & mümkün olduğunca kolay. Wix, özellikle web dışındaki geliştiriciler için kullanıcı dostu bir platform olduğu için son derece etkili reklam kampanyaları nedeniyle bilinir. Herkes, tek sayfalık bir web sitesinden çok kategorili bir e-Ticaret mağazasına bir şey oluşturmak için sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilir. Platform, web sitenize sosyal medya feed’leri, iletişim formları ve gömülü HTML gibi çeşitli eklemelere izin vermek için Wix App Market’teki diğer uygulama ve hizmetlerle de iyi entegre oluyor. Wix’in birçok etkileyici özelliği olsa da, birkaç çöküşü de var. Bu düşüşlerden biri, zaman zaman yavaş yüklenen ve Squarespace ve BoldGrid gibi rakipleriyle iyi karşılaştırılmayan blog özelliğidir. Başka bir düşüş, başka bir platforma geçmeye karar vermeyi seçerseniz, web sitenizden veri aktarmanın bir yolu olmadığıdır. Genel olarak Wix, sahip olduğu birkaç sorunu gözden kaçırmak istiyorsanız çarpıcı web siteleri oluşturmak için harika bir web sitesi oluşturucusudur..

Neden Wix’i seçmelisiniz:

 • Piyasadaki en iyi web sitesi kurucularından biri
 • Kodlama bilgisi gerekmez
 • Gelişmiş web uygulamalarını kodlayabilme & sağlam web siteleri
 • Web sitenizi duyarlı / mobil uyumlu hale getirmek kolay
 • Son iyileştirmeler temiz URL’ler içeriyor
 • Sürükle ve bırak arayüzü sayesinde kullanıcı dostu ve öğrenmesi kolay
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla özelleştirilebilir şablon var
 • Mükemmel çevrimiçi müşteri desteği
 • Wix App Market, web sitenizi kapsamlı bir şekilde özelleştirmenizi mümkün kılar
 • Diğer web sitesi üreticilerine kıyasla uygun fiyatlı ve çok rekabetçi fiyatlandırma
 • Küçük işletme web sitesi kurmak isteyen yeni başlayanlar için mükemmel seçim

Dezavantajları nelerdir:

 • Blog özelliği, büyük miktarda içeriği işleyecek kadar sağlam değil
 • Ücretsiz planın web sitesinde görüntülenen Wix reklamları var ve kullanıcıları neredeyse premium plana yükseltmeye zorlayan kendi alan adınızı bağlamanıza izin vermiyor
 • Başka bir platforma geçmeye karar verirseniz veri dışa aktarılamıyor
 • “Lansman” planı (en temel barındırma planları) için sınırlı sayıda site eklentisi (2 alana izin verilir)
 • Bir e-Ticaret planı sunuyor ancak Shopify nispeten aynı fiyata daha fazla özellik sunuyor

Alt çizgi:

Wix, kendi web sitelerini oluşturmak isteyen küçük işletme sahipleri veya sadece uygun bir fiyata veya hatta ücretsiz olarak kişisel bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçimdir. Web sitesi oluşturucularının dünyasında tanınmış bir platformdur. Odak noktaları kolaylık ve öğrenmesi kolay bir kendin yap (DIY) arayüzü, kendi web sitenizi oldukça hızlı bir şekilde oluşturmanızı kolaylaştırır. Her şeyde olduğu gibi, artıları olsa da, bu web sitesi oluşturucu ile birkaç eksileri vardır. Wix’in SEO araçlarının ve blog özelliğinin mükemmel olmaktan uzak olduğunu unutmamak önemlidir. Blog platformu, özellikle bu blog gönderileri toplanmaya başladığında yavaş olma eğilimindedir. Görünüşe göre çok fazla içeriği işleyemiyor gibi görünüyor, bu yüzden görsel olarak hoş olsa da işlevsellikten yoksun. Wix’in bir diğer özelliği de, ücretsiz planlarının üzerinde Wix reklamlarının görüntülenmesi ve özel bir alan adının bağlanmasına izin vermemesidir, bu da işletmeler için profesyonel olmayan bir görünüme sahiptir, Wix’i kullanarak iyi bir web sitesi istiyorsanız ödeme yapmanız gerekecektir. Bu iki ana çöküş geçmişe bakabiliyorsanız, Wix sizin için mükemmel bir web sitesi oluşturucu olabilir. Bir e-ticaret mağazası kurmak isteyenler için de uygun bir seçenektir. 90 milyon kullanıcısı ve büyüyen Wix, web sitesi oluşturucularının alanında hala lider.

Wix özel indirim kuponu

İnşaata Başlayalım!

Wix, ücretsiz olarak kayıt olmanızı sağlar, böylece kendi web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Wix web sitesi oluşturucu uzman incelemesi

Wix Website Builder Kullanıcı Yorumları

Üzgünüz, şu anda hiçbir Wix müşteri yorumu bulunmamaktadır.

[wpprxx host_url = ”/ wix”]

Uzman Görüşü – Wix’in Derinlemesine İncelenmesi

Wix web sitesi oluşturucu 2006 yılında Avishai Abrahami, Nadav Abrahami ve Giora Kaplan tarafından kuruldu. En son başlangıç ​​fikirleri için bir web sitesi oluştururken, üç basit bir web sitesi sıfırdan oluşturmak ne kadar zor ve acı verici olduğunu fark etti. İşte o zaman Wix.com konseptini geliştirdiler. Vizyon, herkesin tasarım veya kodlama becerisine ihtiyaç duymadan güzel bir web sitesi oluşturmasını sağlayan bir platform oluşturmaktı. Ağızdan ağza ve son derece etkili pazarlama kampanyaları sayesinde Wix, 2009 yılında sadece 1 milyon kullanıcıya sahip olmaktan, şu anda dünya çapında 190 ülkede 90 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmak için büyümüştür. Sitenin günde yaklaşık 45.000 yeni kaydı var. Wix’in merkezi Tel Aviv, İsrail’de olmakla birlikte New York, San Francisco ve Miami’de ve Litvanya, Almanya, Brezilya ve Ukrayna’daki şehirlerde ofisleri bulunmaktadır. Wix, kaynaklarının önemli bir kısmını araştırma ve geliştirmeye ve pazarlamaya yaymaya devam ediyor ve şirketin önümüzdeki yıllarda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmesi bekleniyor..

Planlar & Özellikler – Hangisi Benim İçin Doğru?

Wix, ömür boyu ücretsiz olan serbest planını ağır bir şekilde pazarlamaktadır. Wix, kullanıcılarını premium bir plana yükseltmeye zorlamasa da, çoğu kullanıcının Wix reklamlarını kaldırmak ve kendi alan adlarını web sitelerine bağlamak için diğer birçok ücretli özelliğe ve avantaja erişmek için yine de yükseltmeleri gerekir. Wix’in ücretsiz planının yanı sıra şu anda 5 farklı premium plan sunuyorlar: Connect Domain, Combo, Unlimited, e-Ticaret ve VIP. En ucuz plan olan Connect Domain aylık 5 $, en pahalı plan VIP aylık 25 $. Bu planlar aylık veya yıllık olarak faturalandırılabilir. Her planın, her yükseltmede daha iyi görünen farklı avantajları ve özellikleri vardır. Wix, E-posta Hesapları, Alan Adları ve üçüncü taraf Uygulamalar sunarken, bu hizmetlerin maliyetinin planınızın maliyetine dahil olmadığını, bunun yerine ek bir ücret olarak ücretlendirileceğini unutmayın..

Premium Planlar:
Yıllık Abonelik:
Aylık abone:
Karşılaştırmak:
Etki Alanına Bağlan5,00 $ / ay$ 7.00 / mo
kombo10,00 $ / ay$ 14.00 / ay
Sınırsız$ 14.00 / ay$ 16.00 / ay
e-Ticaret$ 17.00 / ay$ 20.00 / ay
vip$ 25.00 / ay$ 30.00 / mo

Etki Alanına Bağlan: Bu plan ile ücretsiz plan arasındaki temel fark, kendi alan adınızı Wix web sitenize bağlama yeteneğidir. Bu plan ayrıca size 1GB bant genişliği ve 500 MB depolama alanı sunar. Dezavantajı, web sitenizde iş amaçlı ise oldukça profesyonel görünmeyecek web sitenizde hala görüntülenen Wix reklamlarınız olacaktır. Bu nedenle, kişiler bu prim planını atlama ve Combo planına geçme eğilimindedir. Web sitenizle ciddi bir iş yapmayı planlamıyorsanız Alan Adı Bağlama planı sizin için uygun olabilir. Kişisel alan adınızı bir yere yönlendirmek istiyorsanız, bu planı sizin için uygun bulabilirsiniz.

Combo: Bu plan size 2GB Bant Genişliği, 3GB Depolama, alan adınızı bağlama, Wix reklamlarının kaldırılması ve özelleştirilmiş bir Favicon sunacaktır. Planınızın yıllık aboneliğini seçerseniz alan adınızı ücretsiz alabilirsiniz. Alan adının yalnızca ilk yıl için ücretsiz olacağını ve bundan sonra düzenli maliyetin yılda yaklaşık 10 ABD doları olduğunu belirtmek önemlidir. En az miktarda içeriğe sahip profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmayı hedefliyorsanız, bu plan sizin için doğru olacaktır. Bu planın en güzel yanı, kendi alan adınızın olması ve daha fazla Wix reklamınızın olmamasıdır, ancak web sitesinde çok miktarda içeriğiniz varsa, çok yavaş hareket edebilir, çünkü yalnızca 3 GB depolama alanınız vardır.

Sınırsız: Bu planın ismiyle önerilen, sunduğu en büyük fayda sınırsız bant genişliği. Diğer bazı özellikler arasında 10GB Depolama, alan adınızı bağlama yeteneği, yıllık aboneliği seçerseniz bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, Wix reklamlarının kaldırılması, özelleştirilmiş bir favicon, ücretsiz bir Premium Form Builder Uygulaması ve ücretsiz bir Premium Site Booster Uygulaması bulunur. Wix’e göre, bu onların en popüler planı ve Girişimciler ve Serbest Çalışanlar için harika olduğunu gösteriyor. Combo planının sunduğundan daha fazla bant genişliğine ve depolamaya ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, bu plan sizin için uygun olacaktır, çünkü bu aslında Combo ve Unlimited planı arasındaki temel farktır.

e-Ticaret: Bu plan, 3 kayda değer fark dışında Sınırsız planın sunduğu her şeyi sunar. E-Ticaret planı için, bant genişliği 20GB’a kadar, depolama alanı da 20GB ve elbette artık web sitenize çevrimiçi bir mağaza ekleme olanağına sahipsiniz. Web sitenizde ürün görüntülemek ve satmak istiyorsanız bu plan uygundur. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için en sağlam seçenek değil, ancak mağazanız nispeten küçükse, işi halledecek. Ayrıca Wix’in en güçlü alanı olan tasarımın oldukça etkileyici olduğunu da belirtmek gerekir..

VİP: Bu plan e-ticaret planına oldukça benziyor, ancak 3 önemli yükseltme var. Bu plan için bant genişliği sınırsızdır, ayda 10 e-posta kampanyası alırsınız ve ayrıca profesyonel bir site incelemesi isteyebilirsiniz. Web sitenize / çevrimiçi mağazanıza çok fazla trafik geliyorsa bu plan sizin için doğru olabilir. Bu planı e-ticaret planlarından daha pahalı yapan diğer özellikler, ortalama kullanıcı için o kadar da önemli değildir, bu nedenle buradaki tek belirleyici faktör, sınırsız bant genişliğine ihtiyacınız olup olmadığıdır..

Hesap Yönetimi – Araçlar, Özellikler, & Editör

Wix AMP'nin (Hesap Yönetim Paneli) ekran görüntüsü

Wix hesabınızda oturum açtığınız ilk sayfa hesap yönetimi sayfanızdır. Buradan web sitenizde bulunan tüm Wix uygulamalarını ve Wix’in isteyebileceğinizi düşündüğü bazı önerilen uygulamaları göreceksiniz. Web sitenizde bir blogunuz varsa, Editör’e girmek yerine buradan Blog Yöneticisine erişebilirsiniz. İçeriği sık sık güncellerseniz bu oldukça yararlı olabilir.

Bu sayfada ayrıca Alanlar ve Posta Kutuları olarak etiketlenmiş bir kutu da göreceksiniz. Tıklarsanız, kendi alan adınızı satın alabileceğiniz ve kendi posta kutunuzu (özelleştirilmiş e-posta adresi) satın alabileceğiniz bir Wix Premium sayfasına yönlendirilirsiniz. Wix, posta kutusu özelliğini Google Apps üzerinden yapar, ancak tüm bu hizmetleri tek bir yerde sunmaları oldukça uygundur. Rolleri ve İzinleri, SEO’yu, Wix Mağazanızı (e-Ticaret özelliği) ve daha fazlasını Hesap Yönetimi Sayfasından da yönetebilirsiniz..

Sayfanın sağ üst köşesinde birkaç simge vardır. Fareyle “kafa” simgesinin üzerine gelirseniz, Hesap Ayarları, Faturalandırma ve Ödemeler, Premium Planlar, Alanlar, Posta Kutuları ve daha fazlasını yönetmek için seçebileceğiniz bir açılır menü görürsünüz. “Artı işareti” simgesi, yeni bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız tıklayacağınız simgedir..

Sayfanın sol üst köşesinde “Sitelerim” yazan bir bölüm göreceksiniz. Wix hesabınızda birden fazla web sitesi oluşturduysanız, burası diğer web sitelerini bulacağınız yerdir. Üzerinde çalışmak istediğiniz web sitesini seçtikten sonra, ekranın sol tarafındaki web sitenizin görüntüsünde bulunan “Siteyi Yönet” i tıklayın. Bu sayfaya yönlendirileceksiniz:

Wix'e Genel Bakış Sekmesinin Ekran Görüntüsü

Bu sayfa özellikle web sitenizi yöneteceğiniz yerdir. Web sitenizi görüntüleyebilir, yeniden adlandırabilir, çoğaltabilir, aktarabilir veya silebilirsiniz. Bu sayfanın sol tarafındaki menüden alan adınızı, SEO’nuzu, web sitesinin mobil sürümünü, dilini, işletme bilgilerini, sosyal medya kurulumunu, analizleri ve izinleri de düzenleyebilir / yönetebilirsiniz. “Siteyi Düzenle” yazan mavi düğmeyi tıkladığınızda, web sitenizi özelleştirmeye başlayabileceğiniz WIX Düzenleyicisi’ne yönlendirilirsiniz..

Wix Editör Vs. Wix ADI

Web sitenizi ilk kez oluşturmaya başladığınızda, ne tür bir web sitesi oluşturduğunuzu seçmeniz gerekecek, ardından Wix Yapay Tasarım İstihbaratını (ADI) kullanma ve Wix Editör’ü kullanma arasında seçim yapmanız istenecektir..

Wix Editör Vs. Wix ADI

Wix ADI’yı seçerseniz, yapmanız gereken ilk şey kendiniz ve işletmeniz hakkında birkaç soruyu cevaplamaktır. Arayüz daha sonra profilinizi oluşturmak için ek bilgileri aramak ve derlemek için bu bilgileri kullanır. Bu profili seçebilir veya atlayabilir ve son adım olan renk temanızı seçmeye devam edebilirsiniz. WIX ADI daha sonra kolayca değiştirebileceğiniz örnek resimler içeren eksiksiz bir tek sayfa web sitesi oluşturacaktır..

Wix Editor ile web sitenizi oluşturmayı seçerseniz, tek yapmanız gereken bir şablon seçmektir. Wix’in 500’den fazla şablonu vardır, bu nedenle bu biraz zaman alabilir. Bir şablon seçtikten sonra, sürükle bırak arayüzünü kullanarak web sitenizi özelleştirmeye başlayabileceğiniz standart Wix Editör ekranına yönlendirilirsiniz..

WIX ADI, Sonbahar 2016’da tanıtıldı ve internette kendileri veya işleri hakkında çok fazla bilgiye sahip olan ve arayüzün profiliniz için bilgi derlemek için kullanabileceği güçlü bir sosyal medya varlığına sahip kullanıcılar için harika. Aksi takdirde, web sitenizi özelleştirmek için standart Wix Editör’ü seçmenizi öneririz.

Wix Hakkında Yararlı SSS

Wix hakkında sık sorulan bazı sorular:

Wix gerçekten ücretsiz mi?

Teknik olarak hayır. Wix, size bir web sitesini ücretsiz olarak yayınlama olanağı verir, ancak Wix reklamları web sitenizde gösterilir ve siteye özel bir alan adı bağlayamazsınız. Bu nedenle, profesyonel bir web sitesi istiyorsanız ücretsiz planlarını kullanmak pratik değildir ve büyük olasılıkla premium programlardan birine yükseltebilirsiniz..

Wix web siteleri mobil uyumlu mu??

Evet, bu seçeneği belirlerseniz. Varsayılan olarak, Wix web siteleri bir mobil cihazda masaüstünde göründüğü gibi görünecektir, ancak WIX Editör’de web sitenizi mobil uyumlu hale getirme ve mobil sitenizin düzenini düzenleme seçeneği vardır.

Wix sitemi kod düzeyinde düzenleyebilir miyim?

Wix sitesinde veya Wix Düzenleyicisi’nde sitenin kaynak kodunu gösteren hiçbir yer yoktur, böylece düzenlenemez. Kullanıcılar yalnızca öğeleri sürükleyip bırakabilir ve gömülü HTML ekleyebilir.

Açıklanan Dezavantajlar – Wix’in Geliştirebileceği Şeyler

Herhangi bir platformda olduğu gibi, bazı düşüşler veya iyileştirilmesi gereken alanlar vardır. İşte bu sorunların bir açıklaması:

Blog: Wix, web sitenize bir blog ekleme olanağı sunar, ancak en güçlü alanı değildir. Düzen güzel ama blog bazen Squarespace gibi diğer web sitesi oluşturucularınınkine kıyasla oldukça yavaş yükleniyor.

Ücretsiz plan pratik değildir: Wix, özgür olmayı büyük ölçüde vurgular, ancak bu planla Wix reklamlarının web sitenizde gösterileceğini ve alan adınızı bağlayamayacağınızı ve bu nedenle profesyonel görünümlü bir web sitesi istiyorsanız bu planı kullanmanın pratik olmadığını unutmayın. . Reklamları kaldırmak ve özel alan adınızı bağlamak için (esasen herhangi bir profesyonel web sitesi için gereklidir), Combo planına geçmeniz gerekir.

Verileri dışa aktaramama: Başka bir platforma geçmek istediğinize karar verirseniz, Wix’in verilerinizi dışa aktarabileceğiniz bir seçenek olmadığından bunu yapmakta zorlanırsınız. Bu, başka bir platforma geçmeye karar verirseniz, bilgilerinizi manuel olarak kopyalayıp yapıştırmanız ve web sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.

Ek Özellikler Değer

Wix, yenilikçi bir şirket olarak biliniyor ve her yıl platformlarını geliştirmeye devam ediyorlar. WIX Yapay Tasarım İstihbaratının (ADI) yanı sıra, WIX’in yaptığı bazı önemli gelişmeler şunlardır:

WIX Mobil Uygulaması: Ekim 2016’da WIX, hem iTunes Store’da hem de Google Play Store’da bulunan mobil uygulamasını başlattı. Uygulamanın bazı özellikleri arasında sitenizin ziyaretçileri olduğunda gerçek zamanlı güncellemeler, sitedeki ziyaretçilerle canlı sohbet başlatma, çevrimiçi mağazanızı yönetme, blogunuzu yönetme ve daha pek çok özellik bulunur..

Wix Uygulama Pazarı: Wix, Wix App Market’te web sitenizi tamamen özelleştirmek için kullanabileceğiniz tonlarca Wix uygulaması ve üçüncü taraf uygulaması içerir. Bu, seçtiğiniz şablonla birlikte gelen özelliklere bağlı olmayacağınız anlamına gelir. Bazı uygulamalar ücretsizdir ve diğerleri premiumdur, ancak sadece seçeneğe sahip olmak, Wix’i özelleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak isteyen herkes için daha çekici hale getirir..

Sonuç – İnşa Etmek?

Wix incelememizin sonucuna ulaştığımızda, her web sitesi oluşturucunun farklı güçlü ve zayıf yanları olduğunu akılda tutmak önemlidir. Wix’i düşünüyorsanız, bu web sitesi oluşturucusunun ihtiyaçlarınıza en uygun özellikleri, fiyatı ve hizmetleri sunup sunmadığını belirlemeniz gerekir. Wix hakkında daha fazla bilgi için www.wix.com adresindeki web sitelerini ziyaret edin. Bu incelemeyi yararlı bulduysanız, lütfen beğenip paylaşın!

Düşüncelerinizi Bize Bildirin

Daha önce Wix kullandınız mı? Bizimle paylaşmak istediğiniz olumlu veya olumsuz bir deneyiminiz var mı? Adresinden geri bildiriminizi bize e-posta ile gönderin. teşekkür ederim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map