Simbla İnceleme ve Değerlendirme 2017

Simbla iyi bir web sitesi kurucusu mu? Profesyonellerle Simbla incelememizin tamamını okuyun & eksileri, şikayetler, önerilen kullanım, SSS, & öğrenmek için daha fazla bilgi!


Simbla Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

Simbla

www.simbla.com

e-Ticaret uyumlu:Hayır
Mobil cihazlar için uygun:Evet
Ücretsiz deneme:Evet
Sürüklemek & düşürmek:Evet
şablon sayısı:85
SEO Dostu:Evet
Para iade garantisi:14 gün

Hızlı Genel Bakış:

Simbla, herkesin güzel bir web sitesi oluşturmasını kolaylaştıran basit bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Çekici ancak yaratılması kolay, hepsi bir arada web sitesi oluşturma çözümü isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlandı. Simbla ile diğer etkileyici özelliklerin yanı sıra güzel web siteleri oluşturabilir, kendi bulut tabanlı veritabanınızı yönetebilir ve web uygulamaları oluşturabilirsiniz. Simbla 2013 yılında kuruldu, bu yüzden diğer büyük isim web sitesi üreticilerine kıyasla oldukça yeni, ama aynı zamanda kısa bir sürede önemli adımlar atıyor. Bu şirket ayrıca, çoğu web sitesi üreticisinin zayıf performans gösterdiği bir alan olan SEO’ya (Arama Motoru Optimizasyonu) büyük önem vermektedir. Simbla ayrıca tüm web sitelerinin yanıt vermesini sağlayan Bootstrap 3 teknolojisini kullanır. Dikkate değer bir dezavantaj şu anda mevcut e-ticaret özelliği bulunmamasıdır. Simbla, e-Ticaret’i “yakında sunulacak” olarak nitelendiriyor, bu da kullanıcıların hâlâ bakabileceği ve sabırsızlıkla beklediği bir şey olduğu anlamına geliyor. Piyasadaki yeni web sitesi üreticilerinden biri olan Simbla’nın geliştirmesi gereken birkaç alan var, ancak sunabileceği çok şey var.

Neden Simbla seçin:

 • Sezgisel sürükle ve bırak işleviyle kullanımı kolay
 • Benzersiz veritabanı ve web uygulaması oluşturma özellikleri sunar
 • Google gibi arama motorlarında iyi sıralama için SEO dostu
 • Tüm web siteleri tamamen duyarlı / mobil uyumlu
 • Başlamanız için faydalı rehber ve işe alım süreci
 • Hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden başlangıç ​​dostu
 • Mükemmel blog sistemi
 • Bootstrap 3’ü kullanır

Dezavantajları nelerdir:

 • Şu anda kullanılabilir e-ticaret özelliği yok (çevrimiçi satış yapmaya çalışanlar için büyük aksilik)
 • E-posta pazarlaması ve site analitiği gibi özelliklerin bulunmadığı App Market eksik
 • Planlar, bazıları için çok pahalı olabilecek aylık (yalnızca yıllık) faturalandırılmaz
 • Kredi kartları kabul edilmez. Sadece Paypal ödeme yöntemi olarak kabul edilir

Alt çizgi:

Simbla, kullanıcıların kısa sürede profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmasına izin veren kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturucusunu temsil eder. Bu özellikle profesyonel bir web tasarımcısı işe daha düşük bir maliyetle yüksek kalite arayan küçük işletme sahipleri ve solopreneurs için caziptir. Sadece güzel web siteleri oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda kendi veritabanınızı ve web uygulamalarınızı da oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu, web geliştirme sektöründeki profesyoneller için cazip olabilecek rekabetçi bir avantajdır. Öte yandan, Simbla rakiplerine kıyasla hala oldukça yenidir ve diğer gerekli özellikler arasında e-ticaret yetenekleri ve site analitiği sunmak gibi birkaç iyileştirme yapmıştır. Son zamanlarda blog sistemlerini, katalog uygulamalarını başlattılar ve müşterilerin yakında diğer eklemeler ve geliştirmeler beklemeleri için bazı yeni özellikler eklediler. Simbla, yeni bir şeyler denemek ve kendi veritabanlarını yönetmek isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Simbla özel indirim kuponu

İnşaata Başlayalım!

Simbla, ücretsiz olarak kaydolmanıza izin verir, böylece kendi web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Simbla web sitesi oluşturucu uzman incelemesi

Simbla Website Builder Kullanıcı Yorumları

Üzgünüz, şu anda müşteri yorumu yok Simbla.

[wpprxx host_url = ”/ simbla”]

Uzman Görüşü – Simbla’nın Derinlemesine İncelenmesi

Simbla, 2013 yılında Ilan Zrien ve Shlomi Stein Zrien tarafından Tel Aviv, İsrail’de kuruldu. Kendi işleri için bir web sitesi oluşturmaya çalıştıktan sonra platformu oluşturdular. Piyasada basit ama mükemmel web sitesi oluşturma araçları için bir boşluk olduğunu fark ettiler, bu yüzden ekip oluşturdular ve Simbla’yı yarattılar. Kullanıcılar ayrıca kendi veritabanı ve web uygulamalarını oluşturmak ve yönetmek için Simbla’yı kullanabilirler. Bu, bu platformu diğer rakiplerden ayıran benzersiz bir özelliktir. Ana misyonları, kodlama bilgisi olmayan herkes için 20 dakika veya daha kısa sürede çarpıcı bir web sitesi oluşturmayı erişilebilir ve kolay hale getirmektir. Ayrıca, tüm web sitelerinin otomatik olarak duyarlı / mobil uyumlu olmasını sağlayan son teknoloji bir ön uç çerçevesi olan Bootstrap 3’ü kullanıyorlar. Simbla, e-ticaret uygulamasını ve diğer bazı özelliklerini App Market’lerinde henüz tanıtmadı, ancak son zamanlarda oldukça etkileyici olan Blog ve Katalog uygulamalarını başlattılar. Yakın gelecekte daha fazla ekleme yapılması bekleniyor.

Planlar & Özellikler – Hangisi Benim İçin Doğru?

Simbla, ücretsiz bir plan ve Başlangıç, Temel, Gelişmiş ve Profesyonel olmak üzere dört premium plan sunuyor. Ücretsiz planlar elbette Simbla ile markalıdır, ancak diğer bazı web sitesi kurucularının aksine, Simbla’nın ücretsiz planı sınırlı bir deneme süresi değildir. Yaşam boyu ücretsizdir ve kullanıcılar premium özellikler konusunda 60 günlük deneme süresi alabilirler. En ucuz prim planı Başlangıçtır ve yıllık 72 $, en pahalı plan ise 576 $ / yıl Pro’dur. Simbla’nın fiyatlandırma sayfası planları aylık bir fiyatla teklif etse de, tüm planlar yıllık olarak faturalandırılır. Bu planlar biraz pahalı olabilir, ancak Simbla genellikle% 75’e varan indirimler sunuyor. Ücretsiz plan, kullanıcılara 300 MB depolama alanı ve bant genişliği, Simbla Etki Alanı ve SSL (beta) hariç premium özelliklerin çoğunda 60 günlük deneme sunuyor.

Premium Planlar:
Yıllık Abonelik:
Aylık abone:
Karşılaştırmak:
Bedava0 $ / yılN / A
starter$ 72 / yılN / A
Temel$ 144 / yılN / A
ileri$ 288 / yılN / A
profesyonel$ 576 / yılN / A

Starter: Bu plan size 1 GB depolama alanı ve bant genişliği, kendi alan adınızı bağlayabilme yeteneği ve 1000 veritabanı kaydı ve veritabanı isteği verecektir. Her premium planla birlikte gelen diğer özellikler şunlardır: özelleştirilmiş uygulamalar, blog uygulaması, haber uygulaması, ürün kataloğu uygulaması ve SSL (beta). Bu plan, gelişmiş özelliklere erişmek isteyen ancak çok fazla depolama alanı veya bant genişliği gerektirmeyenler için uygundur.

Temel: Temel plan, Başlangıç ​​planının sahip olduğu her şeye ve daha fazlasına sahiptir. Depolama ve bant genişliği 3GB’a yükseldi. Ayrıca 5.000 veritabanı kaydınız ve 10,00 veritabanı isteğiniz olacaktır. Yeni müşteriler için, bu Simbla tarafından önerilen plan.

İleri: Bu plandaki temel gelişmeler depolama, bant genişliği, veritabanı istekleri ve veritabanı kayıtlarıdır. Bu plan 10GB depolama ve bant genişliği, 20.000 kayıt ve 40.000 istek ile geliyor. Gelişmiş plan, veritabanlarını çok fazla bilgi depolamak isteyen büyük web siteleri veya profesyoneller için uygundur.

Pro: Bu Simbla’nın en pahalı planı ve 20 GB depolama ve bant genişliği, 50.000 veritabanı kaydı ve 100.000 veritabanı isteğiyle geliyor. Bu plan, diğer birçok web sitesi üreticisinin yaptığı gibi depolama ve bant genişliğini sınırsız hale getirerek geliştirilebilir. Daha büyük bir veritabanına ihtiyacınız olmadığı sürece, bu plan daha yüksek fiyatı haklı çıkarmayabilir.

Hesap Yönetimi – Araçlar, Özellikler, & Editör

Simbla, kullanıcıları için üç ana ürün sunmaktadır – web sitesi oluşturucu, uygulama oluşturucu ve veritabanı oluşturucu. Simbla hesabınızda oturum açtığınızda, Gösterge Tablonuzun web sitesi bölümünü göreceksiniz. Üç üretici, gösterge tablonuzun sol tarafında kategorize edilir ve görünür, böylece aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Simbla Panosunun ekran görüntüsü

Web Sitesi Oluşturucu

Hesabınızı ilk oluşturduğunuzda bir açılır pencere, web siteniz için bir şablon seçmek isteyip istemediğinizi veya web sitesi sihirbazını kullanmak isteyip istemediğinizi sorar..

Web sitenizi Simbla Başlangıç ​​Sihirbazı ile başlatma

Simbla’da yeniyseniz, web sitesi sihirbazı size yardımcı olabilir. Size her şeyin nerede olduğunu göstermek için web sitesi buildre mini bir tur sağlar. Bir şeyleri çözmede oldukça iyiyseniz ve hemen inşa etmeye başlamak istiyorsanız, bir şablon seçmenizi öneririz. Web sitesi oluşturucu çok kullanıcı dostu ve anlaşılması kolay.

Simbla web sitesi oluşturucusunun ekran görüntüsü

Sürükle ve bırak arayüzüdür. Her şey sezgiseldir ve hangi şablonu seçtiğinizden bağımsız olarak arka planınızı, metninizi ve web sitenizin düzenini kolayca değiştirebilirsiniz..

Şablonların notunda, Simbla mükemmel bir dizi ücretsiz şablon sunar. Toplamda yaklaşık 85 şablon vardır. Çoğu ücretsizdir ancak bazılarına yalnızca premium plana geçtikten sonra erişilebilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç Simbla web sitesi şablonu

Uygulama Oluşturucu

Gösterge tablosunun Uygulama bölümü, web sitenize kullanılabilir uygulamalar ekleyebileceğiniz ve kendi uygulamalarınızı oluşturabileceğiniz yerdir. Simbla’nın şu anda Blog, Haberler ve Katalog Uygulamaları mevcut, ancak yakında e-Ticaret, Site Analizi, Potansiyel oluşturma ve diğer etkileyici uygulamaları da var.

Ekleyebileceğiniz Simbla Uygulamaları

Veritabanı Oluşturucu

Simbla’nın onları ayıran bir diğer ürünü de veritabanı oluşturucusudur. Veritabanınızı oluşturmak kendi web sitenizi oluşturmak kadar kolaydır ve yıllık abonelik maliyetine dahildir.

Simbla'da veritabanı ekleme

Veritabanı bulut tabanlıdır ve kurmak için kodlama bilgisi gerektirmez. Web siteniz için web uygulamaları oluşturmak ve diğer içerikleri web sitenize kolayca bağlamak için kullanabilirsiniz. Kendi veritabanınızı oluşturmak, kenar çubuğu menüsünden “Veritabanı” yı tıklamak ve ardından “Veritabanı Oluştur” u seçmek kadar kolaydır. Buradan şunları yönetebilirsiniz: Kullanıcılar, Roller ve Tablolar. “Kullanıcılar”, her kullanıcının izinlerini ve işlevlerini oluşturmaya ve yönetmeye olanak tanır. “Roller”, site yöneticileri, kullanıcılar ve editörler gibi belirli gruplara özel izinler ayarlamanıza olanak tanır. “Tablolar”, tablolar oluşturabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve silebileceğiniz ve hepsine ayrı ayrı izin ve rol ayarlayabileceğiniz yerdir. Veritabanınız, veritabanı kontrol panelinizden veya web sitesi düzenleyicisinden oluşturulabilir ve Javascript veya tablolar kullanılarak oluşturulan tüm web uygulamalarının bulunduğu yerdir..

Simbla Hakkında Yararlı SSS

Simbla hakkında sık sorulan bazı sorular:

Hangi ödeme yöntemleri kabul edilir??

Simbla, müşterilerin PayPal üzerinden ödeme yapmasına izin verir, bu da birçok kişi kredi kartlarını kullanmayı tercih ettiği veya basitçe bir PayPal hesabı olmadığı için biraz talihsizdir..

Simbla web siteleri mobil uyumlu mu??

Evet, bu seçeneği belirlerseniz. Varsayılan olarak, Simbla web siteleri bir mobil cihazda masaüstünde göründüğü gibi görünecektir, ancak WIX Editör’de web sitenizi mobil uyumlu hale getirme ve mobil sitenizin düzenini düzenleme seçeneği vardır.

Simbla blog yazmak için uygun mu??

Evet. Simbla kısa süre önce web sitenize ekleyebileceğiniz blog web uygulamasını başlattı. Blog kurulumu oldukça sezgisel ve kullanıcı dostudur. Simbla, SEO’ya bu kadar güçlü bir vurgu yaptığından, her sayfanın arka tarafında anahtar kelimelere ve SEO’ya adanmış bir bölüm olduğunu fark edeceksiniz. Bu özellikle övgü dolu bir web sitesi kurucu için çok övgüye değer.

Açıklanan Dezavantajlar – Simbla’nın Geliştirebileceği Şeyler

Simbla oldukça etkileyici bir platform ancak kaydolmadan önce dikkate almanız gereken birkaç iyileştirme alanı var.

Aylık Abonelik Yok: Büyük bir fark yaratacak kolay bir düzeltme olan bir başka dezavantaj, şu anda Simbla’nın sadece kullanıcıların yıllık ödeme yapmasına izin vermesidir. En yüksek planın yıllık 576 dolara mal olduğu göz önüne alındığında, yıllık maliyet bazı kişilerin ön ödeme yapması için çok pahalı olabilir. Diğer birçok web sitesi üreticisi aylık abonelik sunar, bu nedenle Simbla’nın davayı takip etmemesi biraz gariptir. Abonelik maliyetiyle ilgili bir başka sorun, Fiyatlandırma sayfasında her bir planın maliyetinin aylık bir tutar olarak ilan edilmesidir. “Yıllık olarak faturalandırılır” yazan küçük metni kaçırabilir ve aylık rakama dayalı olarak kaydolabilirsiniz, bu yüzden bunun farkında olun.

Eksik Uygulama Pazarı: App Market’in şu anda Blog, Haberler ve Ürün Kataloğu uygulamaları mevcut. E-Ticaret, Site Analitiği ve E-posta Pazarlama gibi diğer bazı önemli uygulamalar da yakında sunulacaktır. Bunlar, başlatılıncaya kadar bir süre olmadan yapmanız gereken önemli özelliklerdir, bu yüzden bunu da dikkate almak önemlidir..

Ek Özellikler Değer

Simbla, yeni nesil web sitesi bina sistemlerinin öncüsü olarak kabul edilmektedir. Kesinlikle vurgulamaya değer bazı harika özellikleri var ve müşterilerin hoşuna gidecek.

Otomatik Yanıt veren web siteleri: Mobilin her şey olduğu bu dönemde, tüm web sitelerinizin duyarlı olması ve bir masaüstü, tablet ve mobil cihazda harika görünmesi çok önemlidir. Bunların hiçbiri göz ardı edilemez. Simbla arka uçta Bootstrap 3 kullandığından, web sitenizdeki her şey görüntülenen cihaza mükemmel bir şekilde uyum sağlayarak deneyimi herkes için mükemmel hale getirir..

Veritabanı ve web uygulama geliştiricileri: Bunlar, Simbla’yı rakiplerinden ayıran iki özellik. Kodlama bilgisi gerektirmeden kendi bulut tabanlı veritabanınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Web sitenizi özelleştirmek için kendi web uygulamalarınızı da oluşturabilirsiniz. Bu, gelişmiş web tasarımcılarının ve web geliştiricilerinin gerçekten takdir edeceği bir özelliktir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu): Simbla, diğer birçok web sitesi kurucusunun göz ardı ettiği önemli bir alan olan büyük SEO’ya önem vermektedir. Simbla’nın tüm web siteleri HTML5 tabanlıdır, bu da içeriğin arama motorlarının tanıyacağı metin olarak temsil edildiği anlamına gelir. Simbla ayrıca site haritaları, 301 referansları, meta veriler (açıklama, başlık ve anahtar kelimeler), kolay URL’ler ve Google Analytics entegrasyonu gibi gelişmiş SEO araçları sunar.

Sonuç – İnşa Etmek?

Simbla incelememizin sonucuna ulaştığımızda, her web sitesi üreticisinin farklı güçlü ve zayıf yanları olduğunu akılda tutmak önemlidir. Simbla’yı düşünüyorsanız, bu web sitesi oluşturucunun ihtiyaçlarınıza en uygun özellikleri, fiyatı ve hizmetleri sunup sunmadığını belirlemeniz gerekir. Simbla hakkında daha fazla bilgi için, www.simbla.com adresindeki web sitelerini ziyaret edin. Bu incelemeyi yararlı bulduysanız, lütfen beğenip paylaşın!

Düşüncelerinizi Bize Bildirin

Daha önce Simbla kullandınız mı? Bizimle paylaşmak istediğiniz olumlu veya olumsuz bir deneyiminiz var mı? Adresinden geri bildiriminizi bize e-posta ile gönderin. teşekkür ederim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map