Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie zadarmo

Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie zadarmo


Môžete sa teda pýšiť úžasnými schopnosťami fotoaparátu a schopnosťou sústrediť sa na detaily. Bohužiaľ ich nemožno použiť, ak nedokážete predviesť svoje talenty na internete. Z tohto dôvodu je jediným spôsobom uznania vytvorenie bezplatnej webovej stránky s fotografiami v prípade nedostatočného financovania. Práca na sociálnych médiách je dobrá, ale nestačí.

Silné zastúpenie na webe je potrebné nielen na vyzdvihnutie vašich najlepších prác, ale aj na upútanie pozornosti potenciálnych zákazníkov alebo kolegov, aby sa s nimi spojili. Dobrou správou je, že stavba nového webu od nuly môže trvať niekoľko hodín pretože ste už pripravili relevantný obsah a fotografie na prezentáciu.

Prečo používať Wix na vytvorenie fotografickej webovej stránky?

Tvorca webových stránok Wix

Wix – je perfektný nástroj na zostavenie ľubovoľného počtu webových stránok za nulové náklady. Ponúka balík s nulovými nákladmi s dostatočným počtom zariadení, aby ste mohli začať s jednoduchou webovou stránkou a prepojiť svoju doménu. Tento softvér sa môže pochváliť bohatou sadou funkcií okrem jednoduchého procesu úprav.

Kľúčové dôvody použitia Wix pre webovú stránku s fotografiami sú nasledujúce:

 • Pripravené šablóny – nemusíte vytvárať novú webovú stránku od začiatku. V zozname jednoducho vyberte ktorékoľvek z dostupných responzívnych rozložení. Vyberte kategóriu, ktorú potrebujete (Wix má tiež fotografické motívy), pridajte texty, kontaktné informácie, ukážky fotografií, referencie a zverejnite ich v priebehu niekoľkých minút. Zdarma získate mobilný a štýlový web.
 • Ohromujúce galérie – Wix ponúka svoje Miniaplikácia Galéria Pro vytvoriť úžasné zoznamy fotografií a obrázkov. Môžete si vybrať požadovaný formát bez ohľadu na to, či to bude mriežka Instagramu alebo posúvač celej šírky. Táto funkcia je navyše vybavená dodatočnou ochranou, ktorá zabraňuje stiahnutiu vašich diel tretími stranami.
 • Wix Marketplace – používatelia si môžu vybrať ľubovoľný widget z trhu. Môžete integrovať analytiku, nastavovať kalendáre udalostí, integrovať rezervačné služby, integrovať živé rozhovory a kontaktné formuláre a ďalšie. Systém poskytuje úplnú slobodu, pokiaľ ide o integráciu služieb tretích strán.
 • Rezervácie Wix – vlastná aplikácia Wix na správu udalostí, seminárov, stretnutí, konferencií atď. Aplikácia uľahčuje organizovanie skupinových kurzov, zasielanie upozornení a upomienok pre účastníkov, ako aj vytváranie samostatného prihlasovacieho prostredia pre členov skupiny a ďalšie.
 • Funkcia blogov – vytvorte si vlastný blog jediným kliknutím na hlavnom paneli. Zdieľajte zaujímavé články a pracovné skúsenosti, smerujte návštevnosť svojich webových stránok, optimalizujte a propagujte svoj obsah, aby bola webová stránka atraktívnejšia pre vyhľadávače.

Ako vidíte, Wix vám umožní zvládnuť každú úlohu pri lepení fotografickej stránky od nuly. Možno budete chcieť vyskúšať niektoré platformy orientované na portfólio, ako napríklad Portfólio Adobe. Vyžadujú si však hlboké konštrukčné a technické zručnosti. Proces budovania môže trvať hodiny a dni bez toho, aby ste spomenuli, že budete musieť navyše kúpiť hosting a zaregistrovať si doménové meno.

Vyskúšajte zadarmo Wix

Pozrime sa bližšie na samotný proces výstavby.

Ako vytvoriť webovú stránku s fotografiami zadarmo pomocou

Ak chcete prispôsobiť a nasadiť projekt v priebehu niekoľkých minút, postupujte podľa tohto podrobného sprievodcu. Nezabudnite mať hotový obsah a obrázky, ktoré môžete nahrať po svojom boku.

Krok 1. Prihlasovanie

Prvou fázou je registrácia. V opačnom prípade nebudete môcť využívať všetky funkcie Wix. Systém ponúka niekoľko spôsobov, ako začať. Prvý z nich vyzerá podobne ako tradičná registrácia s e-mailom a heslom, ktoré sa vyžaduje na prihlásenie. Druhým spôsobom je použitie ktoréhokoľvek z existujúcich účtov Google alebo Facebook. Systém nevyžaduje okamžité overenie. Môžete tak ušetriť čas a ísť ďalej.

Tvorca webových stránok Wix - prihláste sa

Krok 2. Nájdite šablónu

Ako sme už spomenuli, Wix má samostatnú kategóriu pre portfólio a fotografické stránky. Môžete si vybrať tú, ktorú ponúka platforma, alebo si môžete vytvoriť svoju webovú stránku od nuly pomocou prázdnej stránky. Druhá možnosť je trochu časovo náročnejšia, pretože budete musieť pridať každý blok sami, namiesto získania pripraveného rozloženia na pridávanie obsahu a uvedenie do prevádzky.

Šablóny fotografií Wix

Krok 3. Upravte obsah

Editor je super jednoduchý. Je dodávaný s funkciou drag-and-drop, čo znamená, že môžete skopírovať a vložiť test do sekcií na stránke. Systém umožňuje upravovať základné nastavenia SEO, názvy domovských stránok a popisy, metaznačky pre ďalšie stránky. Tento proces nevyžaduje špeciálne zručnosti, zatiaľ čo pridávanie obrázkov do galérie vyžaduje vznášajúce sa súbory do oblasti s fotografiami.

Editor webových stránok Wix

Krok 4. Pridajte miniaplikácie

Ak vytvoríte nový web z prázdneho miesta, budete musieť ručne pridať widgety, ako sú galérie alebo kontaktné formuláre. Ak sa rozhodnete pre hotové rozloženie alebo Wix ADI, budete mať všetky potrebné funkcie už integrované. Stále však máte možnosť v prípade potreby pripojiť ďalšie služby a kedykoľvek zmeniť rozvrhnutie.

Wix fotografické aplikácie

Krok 5. Pripojte doménu a publikujte

Ak máte zaregistrovanú doménu, musíte ju pripojiť iba pomocou všeobecných nastavení webových stránok na informačnom paneli. Nezabudnite si pozrieť ukážku svojich stránok v režime ukážky (zvýrazňujú sa verzie pre počítače a mobilné zariadenia), vykonajte posledné zmeny a stlačte tlačidlo „zverejniť“..

Upozorňujeme, že ak požadujete ďalšie funkcie, funkcie elektronického obchodu, neobmedzenú šírku pásma alebo iné doplnky, budete musieť zaplatiť za ktorýkoľvek z prémiových plánov Wix, pretože bezplatný balík je z hľadiska zariadení trochu obmedzený. Wix Combo vyzerá viac ako dosť a stojí 13 dolárov mesačne. Už to je zahŕňa bezplatnú doménu na 1 rok okrem widgetov, šablón a ďalších bezplatných možností.

Základné funkcie webových stránok pre fotografie

Sada funkcií bude závisieť od toho, ako chcete používať svoje stránky. Je to portfólio, ktoré vám ukáže niektoré z vašich najlepších diel? Alebo chcete fotografie predávať online? Ste jednotlivec alebo reprezentujete fotografické štúdio? Bude to jednostránkové portfólio alebo webová stránka s niekoľkými stránkami?

Povedzme, že ste jednotlivec, ktorý sa chce dobre zapojiť online a zdieľať niektoré z najlepších fotografií, aby upútal pozornosť cieľového publika a našiel nových zákazníkov. Typická situácia pre nezávislých umelcov a nezávislých umelcov. V takom prípade budete pravdepodobne potrebovať nasledujúce prvky na mieste:

Domovská stránka alebo časť O mne

Vytvorenie samostatnej domovskej stránky je dobrý nápad namiesto umiestnenia všetkých blokov a prvkov na jednu stránku. Výsledkom bude rýchlejšia a jednoduchšia navigácia pre vašich zákazníkov bez toho, aby ste museli prejsť nadol na časť, ktorú hľadajú.

Domovská stránka webovej stránky s fotografiami

Domovská stránka je dobrá príležitosť predstaviť sa ako osvedčený profesionál. Okrem toho môže vášmu webu priniesť podporu z hľadiska optimalizácie SEO. Vyhľadávacie nástroje vyžadujú textový obsah, aby zistili, kto ste. Okrem toho budete môcť uviesť čo najviac informácií o sebe.

Portfólio alebo galéria

Táto časť je jadrom vášho budúceho webového servera pre fotografie. Zákazníci navštívia tento blok najmä, aby objavili niektoré z vašich najúžasnejších diel a obrázkov, aby zhodnotili úroveň vašej kvalifikácie. Možnosti sú nekonečné. Bude to dynamická alebo stavová galéria, posuvník plnej šírky alebo čokoľvek iné?

Wix Fotogaléria

Cieľom nie je len upútať pozornosť, ale aj uľahčiť prehliadanie vašich fotografií návštevníkom. Môžete ich zoradiť podľa kategórií, napríklad krajiny, mestské obrázky, portréty atď. Uistite sa, že platforma, ktorú vyberiete, poskytuje niekoľko možností..

Ohlasy

Aj keď pravdepodobne hľadáte spôsob, ako zarobiť aj niektoré provízie, táto sekcia umožňuje po spolupráci s vami ukázať recenzie a dojmy zákazníkov. Zahrňte niektoré z najlepších prác, ktoré ste vykonali pre svojich predchádzajúcich zákazníkov, ukážte ich odporúčania, čo najlepšie využite ich predchádzajúce skúsenosti, aby váš web a služby vyzerali dôveryhodnejšie.

Wix referencie

Kontaktné informácie

Musí mať funkciu pre každú webovú stránku s fotografiami. Je to jediný spôsob, ako vás zákazníci môžu osloviť od začiatku. Nie je potrebné implementovať zložité rezervačné aplikácie, ktoré sú často platené. Môžete uviesť niektoré základné informácie, ako napríklad:

 • e-mail.
 • Telefónne číslo.
 • Odkazy na vaše osobné sociálne účty.

Len sa uistite, že ste nikdy nenechali túto sekciu prázdnu.

Sociálne tlačidlá

Ďalšou dôležitou vlastnosťou najmä pre fotografov. Vďaka veľkému mediálnemu obsahu môžete vyťažiť maximum zo integrácie sociálnych médií a umožniť návštevníkom zdieľať niektoré z vašich diel, ktoré sa im páčia. Fotografie a obrázky sú stále hnacou silou, pokiaľ ide o sociálne platformy. Upútajte pozornosť online komunity a vytvorte armádu nasledovníkov.

Extra funkcie, ktoré je potrebné vyhľadať na webovej stránke s fotografiami

Pridanie niektorých doplnkov nie je povinné, hoci sa môžu hodiť, keď potrebujete propagovať svoje stránky. Zároveň by ste mohli chcieť predať svoje diela v určitom okamihu svojej kariéry. Na tomto mieste možno budete potrebovať aj ďalšie funkcie.

Tu je to, čo môžete hľadať:

 • Funkcia blogov – skvelý spôsob, ako propagovať svoj obsah a urobiť web tak, aby bol priateľskejší voči SO. Ako profesionál môžete zdieľať svoje odborné znalosti alebo skúsenosti, niekoľko užitočných rád pre začiatočníkov atď.
 • Funkcie elektronického obchodu – pripojte spôsoby platby, vytvorte stránky produktov pre svoje obrázky a pridajte tlačidlá „kúpiť“ na automatickú kompresiu transakcie. Táto funkcia nie je bezplatná vo všetkých platformách na vytváranie webových stránok. Ak to budete potrebovať, nebudete môcť bezplatne vytvoriť webovú stránku pre fotografie.

Spodný riadok

Stále premýšľate, ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie? Wix je odpoveďou na túto otázku. Flexibilný tvorca webových stránok prináša nákladovo efektívne a rýchle riešenia na vytvorenie nového webu bez špeciálnych zručností. Používatelia navyše získajú nástroje na predaj a propagáciu svojich webových stránok a upútajú pozornosť publika fotografiami, obrázkami a predchádzajúcimi dielami, ktoré sú najúžasnejšie zastúpené..

Vytvorte si web zadarmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map