Ako vytvoriť webovú stránku CMS od nuly

Ako vytvoriť webovú stránku CMS od nuly


Spomedzi rôznych možností budovania webu, s ktorými sa môžete stretnúť v súčasnej výklenku súčasného webdizajnu, bude používanie CMS zostať tým veľmi objektívnym cieľom, ktorý môže vyhovieť potrebám rôznych kategórií používateľov. Systémy na správu obsahu sú výkonné programy, ktoré poskytujú rozsiahly výber nástrojov webového dizajnu potrebných na efektívne začatie a správu akéhokoľvek druhu projektu. Tieto systémy sa líšia v cieľoch a funkčnosti a všetky z nich nie sú celkom ľahké zvládnuť hneď od začiatku.

Znalosť základov webdizajnu je tu žiaduca, zatiaľ čo výsledok vždy stojí za investíciu do času a úsilia. Webové stránky vytvorené pomocou CMS sa vo všeobecnosti odlišujú od davu vďaka svojmu atraktívnemu modernému dizajnu, vyspelému výkonu a schopnosti plniť niekoľko úloh naraz. Čo je potrebné na spustenie webovej stránky CMS a aké nevyhnutné kroky tento proces vyžaduje? Je najvyšší čas to zistiť hneď teraz.

Ako si vyrobiť web CMS

Ak máte pravdu, keď si pre svoj webový dizajn vyberiete CMS, nezabudnite na nasledujúce kroky, ktoré musíte urobiť, aby bol úspech.

 1. Vyberte platformu. Pred spustením webovej stránky vyberte redakčný systém, ktorý lepšie vyhovuje vašim potrebám vývoja webových stránok a konečným očakávaniam. Možno vás zaujíma viac systémov, ale zvážte všetky klady a zápory každého z nich, aby ste si vybrali, čo nebudete neskôr ľutovať..
 2. Premýšľajte o názve domény. Doména vašej webovej stránky by mala byť nezabudnuteľná, jednoduchá a užívateľsky prívetivá. Nemalo by to trvať príliš dlho – hlavnou požiadavkou je, aby sa vzťahoval na značku, aby zodpovedal výklenku a priateľskému k SEO. Vyberte si svoj čas.
 3. Prečítajte si tiež: Čo je to doménové meno a ako fungujú domény?.

 4. Vyberte položku Hosting. Pred inštaláciou systému sa tiež postarajte o výber hostingu. Majte na pamäti, že nie všetky CMS prichádzajú s integrovanými riešeniami hostenia. Niektoré z nich umožňujú slobodu voľby, pretože výber poskytovateľov hostingu je skutočne pôsobivý. Jednou z najlepších možností je však Bluehost. Dodáva sa so značnými mierami dostupnosti, rýchlou rýchlosťou načítania webových stránok, spoľahlivými bezpečnostnými nástrojmi, rôznymi možnosťami integrácie a cenovo dostupnými cenami. Teda základný plán systému, ktorý navyše obsahuje možnosť voľby názvu domény, vás bude stáť iba 2,95 USD / mesiac – je takmer nemožné nájsť takúto primeranú ponuku inde.
 5. Prečítajte si tiež: Hodnotenie najlepších poskytovateľov webhostingu.

 6. Nainštalujte CMS. Ďalším krokom je inštalácia platformy, ktorú ste si vybrali. Vo všeobecnosti je inštalačný proces jednoduchý, rýchly, intuitívny a trvá iba pár minút. Stačí dokončiť kroky, ktoré systém ponúka, a skopírovať súbory do svojho hostiteľa.
 7. Vyberte a nainštalujte doplnky. Pokiaľ si takmer všetky renomované redakčné systémy vyžadujú inštaláciu doplnkov, má zmysel to robiť hneď od začiatku. Doplnky pridávajú do projektu funkčnosť. Ak však neplánujete spustiť komplexný komplikovaný projekt, môžete ísť bez neho. Majte na pamäti, že doplnky sú zadarmo a platené – tie sú bezpečnejšie a spoľahlivejšie, čo ich robí investíciou.
 8. Prispôsobte dizajn. Akonáhle budete hotoví s inštaláciou doplnkov, je najvyšší čas vybrať si vhodný motív a prispôsobiť si vzhľad svojich webových stránok. Takmer všetky redakčné systémy sú dodávané s integrovanými šablónami, na webe sa však môžete stretnúť aj s niekoľkými variantami. Rovnako ako doplnky, aj šablóny môžu byť bezplatné a platené, čo môže mať priamy vplyv na ich kvalitu a bezpečnosť. Každý CMS prichádza so svojimi nástrojmi na prispôsobenie dizajnu, ktoré umožňujú vytvárať a upravovať webové stránky, pridávať logá a ponuky, rozloženie webových stránok atď..
 9. Odovzdajte obsah. Po dokončení prispôsobenia webového dizajnu môžete začať s nahrávaním obsahu. Väčšina šablón obsahuje vopred navrhnutý obsah, ktorý vychádza z výklenku, do ktorého patrí. Môžete nahradiť obsah vlastnými informáciami (obrázky, text, mediálne súbory atď.) A získať jedinečný prispôsobený projekt.
 10. Prejsť do režimu online. Posledným krokom je zverejnenie webovej stránky. Nezabudnite však vyplniť nastavenia SEO a prepojiť analytický systém na sledovanie výkonnosti vašich webových stránok.

Najlepší tvorcovia webových stránok CMS

Pokiaľ ide o výber najlepších tvorcov webových stránok CMS, mali by ste si uvedomiť, že ich existuje veľa. Pozornosť sa však oplatí venovať iba niekoľkým službám, ak si prajete dosiahnuť hodný výsledok, ktorý vyhovuje vašim potrebám, požiadavkám a rozpočtu. Sú to WordPress, Joomla, Drupal a Concrete5. Je najvyšší čas skontrolovať každú z nich teraz.

1. WordPress

WordPress

WordPress – je redakčný systém, ktorý nevyžaduje žiadnu prezentáciu, aj keď ste sa prvýkrát rozhodli spustiť webovú stránku s takýmto typom služby. Toto je zďaleka najpopulárnejší a najpoužívanejší systém správy obsahu, ktorý už poháňal milióny webových stránok na celom svete. Táto platforma vyniká z davu vďaka jej rozsiahlym možnostiam integrácie, širokej komunite používateľov, množstvu šablón a nástrojom na prispôsobenie dizajnu. Systém je flexibilný a pomerne ľahko ovládateľný, aj keď nie ste profesionálnym dizajnérom webových stránok. Pripravte sa však na preskúmanie základov webdizajnu, keď s ním pracujete, pretože program WordPress skutočne vyžaduje skúsenosti s programovaním a zručnosti..

Vlastnosti

Editor WordPress

Program WordPress bol pôvodne uvedený na spustenie a správu blogov. Zostáva teda tým najlepším CMS pre blogovanie, aký bol kedy ponúkaný, a ponúka viac špičkových nástrojov a možností blogovania. Môžete tu začať pridávať, upravovať, plánovať a aktualizovať príspevky, nastavovať informačné kanály RSS a e-mailových predplatných, aktivovať funkciu komentovania používateľov, integrovať mediálne súbory, vyberať a prispôsobovať dizajn blogov atď..

WordPress poskytuje kreatívnu slobodu a viac možností prispôsobenia dizajnu. Prejdite si jeho ovládací panel a pozrite si rôzne nástroje, ktoré môžete použiť na vytvorenie jedinečného dizajnu webových stránok. Integrácia doplnkov je jednou z vrcholov služby, ktorá umožňuje získať jedinečný vzhľad webovej stránky pomocou funkcií, ktoré v súčasnosti systém nemá. Integrácia doplnkov si zároveň vyžaduje maximálnu pozornosť a porozumenie predmetu. Je to potrebné, aby ste sa vyhli škodlivému softvéru, ktorý je potenciálne spojený s doplnkami tretích strán.

Okrem integrácie pluginov je CMS známy aj vďaka funkcii vkladania sociálnych médií. Nemusíte sa registrovať na populárnych sociálnych sieťach samostatne, pretože už sú predvolene integrované do systému.

designs

CMS prichádza s úžasnou ponukou šablón, ktoré nájdete na webe. Jeho vlastná zbierka nie je dosť bohatá, takže má určite zmysel vyberať a integrovať šablóny tretích strán, ktoré zodpovedajú vašim individuálnym potrebám webdizajnu. Dizajn WordPress je k dispozícii v bezplatných a platených variantoch. Platené návrhy majú lepšiu kvalitu a nie sú tak riskantné, pokiaľ ide o hrozby škodlivého softvéru a spamu.

náklady

Vo všeobecnosti je WordPress bezplatný CMS pre všetky kategórie používateľov. Môžete si bezplatne stiahnuť, nainštalovať a používať základnú sadu funkcií služby. Ak sa však rozhodnete, že potrebujete zvýšiť výkonnosť svojich webových stránok a pridať k nim funkčnosť, nevystúpite bez nákupu ďalších šablón a doplnkov na webe. Okrem toho budete musieť dostať hosting a názov domény, aby ste sa pripojili online a sprístupnili svoj projekt cieľovej skupine.

Prečítajte si tiež: Recenzia WordPress.

Vyskúšajte program WordPress Now

2. Joomla

joomla

joomla – je ďalšou populárnou platformou, ktorá sa umiestnila na druhom mieste po WordPress v zozname súčasných systémov na správu obsahu. To je softvér s otvoreným zdrojom, čo umožňuje spustiť a riadiť projekty, ktoré sa líšia zložitosťou a úrovňou zvládnutia. Ak ste nikdy nepracovali s platformami tohto typu, mali by ste vedieť, že Joomla je trochu zložitejšia ako WordPress, a preto si vyžaduje viac úsilia, času a zručností, aby ste ich zvládli a používali.. Aj keď je WordPress spočiatku službou zameranou na blog, Joomla sa dá použiť na spustenie rôznych typov webových stránok vrátane obchodných projektov a vstupných stránok. Je to dobrý výber pre živnostníkov, malé a veľké podniky a profesionálov v oblasti webdizajnu.

Vlastnosti

Joomla Dashboard

Rovnako ako WordPress, Joomla je nemysliteľná bez integrácie pluginov. Existuje veľa bezplatných a platených doplnkov, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre Joomla. Je na vás, aby ste si vybrali z viacerých bezplatných a platených variantov, ale opäť si uvedomte aspekt bezpečnosti. Správny výber doplnku však z dlhodobého hľadiska prinesie vaše webové stránky na úplne novú úroveň.

Aj tu je možná integrácia s užitočnými a funkčnými aplikáciami a službami tretích strán. Joomla vám umožňuje pridať nasledujúce aplikácie: LiceChat, Zendesk, Monitor kampaní, Aktívna kampaň, Konštantný kontakt, Bitium, LiveAgent, ZohoSalesIQ, Post-Affiliate Pro, Menovanie Bookeo, Kayako a Vision Helpdesk..

CMS pokrýva široké spektrum potrieb budovania webu. Aby ste mohli vyjadriť tvorivú slobodu, systém vám dáva na starosti proces webdizajnu. Tu môžete riadiť možnosti správy obsahu vášho projektu, ako aj funkcie bannerov a výkonnosť používateľov. Jazykový manažér služby bude veľkou výhodou pre používateľov, ktorí majú v úmysle vytvoriť viacjazyčné webové stránky. Pomocou integrovaného nástroja môžete upraviť požadované jazykové nastavenia tak, aby sa spustili všetky jazykové verzie vašich webových stránok.

designs

Integrovaná kolekcia šablón platformy nie je dosť bohatá, hoci kvalita návrhov je pomerne vysoká. Našťastie web obsahuje množstvo profesionálnych šablón Joomla, ktoré môžete použiť, ak sa vám nepodarí nájsť tú, ktorá je v systéme nastavená. Navrhnuté webovými návrhármi tretích krajín a členmi komunity, návrhy Joomla sú zadarmo a platené. Ich kvalita sa tiež líši. Skutočnosť, že bezplatné šablóny nie sú úplne bezpečné pre veľké projekty, je presvedčivá pre používateľov, ktorí majú v úmysle získať kvalitné plnohodnotné projekty..

náklady

Ako open-source CMS je Joomla úplne zadarmo pre každého. Ste vítaní na stiahnutie, inštaláciu a prácu s ním bez nákladov. Čas, ktorý môžete stráviť skúmaním súboru funkcií služby, je teda neobmedzený. Uvedomte si, že prevažujúci počet integrovaných nástrojov a funkcií systému má obmedzenú funkčnosť. Aby ste mohli s Joomla spustiť profesionálnu webovú stránku s plným výkonom, je nevyhnutné dostávať platené šablóny, doplnky a aplikácie tretích strán. To isté sa týka názvu domény a hostingu.

Prečítajte si tiež: Recenzia Joomla.

Vyskúšajte Joomla Now

3. Drupal

Drupal

Drupal – je systém riadenia obsahu s otvoreným zdrojom, ktorý poskytuje rozsiahle možnosti prispôsobenia dizajnu. Systém funguje skvele pre vývoj malých, stredných a veľkých obchodných projektov. S platformou je však možné vytvoriť aj iné typy webových stránok. Drupal často používajú profesionálne webové dizajnérske štúdiá a nezávislí pracovníci, ktorí sa zameriavajú na vytváranie webových stránok na mieru pre klientov..

Vlastnosti

Drupal Dashboard

Rovnako ako iné populárne CMS, aj Drupal zaisťuje hlboké a flexibilné možnosti integrácie doplnkov. Systém v predvolenom nastavení nemôže ponúknuť dostatočný výber doplnkov a aplikácií. Namiesto toho môžu používatelia nájsť veľa variantov online. Táto služba tiež umožňuje výber a pridanie modulov a návrhov, ktoré najviac vyhovujú špecializácii vášho webu. Pokiaľ ide o integráciu CMS so systémami a aplikáciami tretích strán, spoločnosť Drupal ponúka široký výber služieb, ktoré si môžete vybrať, aby ste zvýšili výkonnosť svojich webových stránok. Medzi ne patria Zendesk, Bitium, Google Analytics, LinkedIn, Zapier, HubSpot, MailChimp, ShoutEm, iPaper, Magento, Salesforce, Twitter a niektoré ďalšie známe systémy..

Drupal prichádza s pohodlnými a praktickými možnosťami správy používateľov, ktoré prispievajú k bezpečnému a rýchlemu načítaniu obsahu a jeho ďalším úpravám. Pokročilá ponuka systému zjednoduší proces pridávania rôznych typov obsahu (obrázky, videá, mediálne súbory, blogové príspevky, ankety atď.). Drupal okrem toho poskytuje výnimočnú správu obsahu a grafiky.

designs

Ako systém na správu obsahu nemôže spoločnosť Drupal ponúknuť taký rozsiahly výber integrovaných šablón, ako sú napríklad súčasní tvorcovia webových stránok. Vstavané témy dobre fungujú pri vývoji osobných projektov alebo pri skúmaní systému. To je všetko. Ak zacieľujete na veľké publikum, určite budete musieť na webe vyhľadať šablóny tretích strán. Našťastie existuje veľa vysoko kvalitných tém navrhnutých špeciálne pre Drupal profesionálnymi vývojármi, webovými štúdiami a používateľmi komunít. Dizajn Drupalu je bezplatný aj platený. Tie sú bezpečnejšie a profesionálnejšie. Preto sa oplatí investovať, ak očakávate, že získate plnohodnotnú webovú stránku, ktorá vyhovuje vašim obchodným potrebám a cieľom.

náklady

Drupal je bezplatný softvér CMS, ktorý je dodávaný s otvoreným zdrojovým kódom. Systém si môžete stiahnuť a nainštalovať bezplatne, ale je potrebné, aby ste čo najviac vyťažili z jeho funkcií. Najprv musíte získať názov domény a vyberte si poskytovateľa hostingu, ako aj jeden z ponúkaných programov. Náklady na plány sa budú líšiť v závislosti od podmienok a služieb, ktoré sú v nich zahrnuté. Po druhé, budete musieť investovať do šablón kvality, doplnkov a aplikácií tretích strán, ktoré prispejú k výkonu vašich webových stránok.

Prečítajte si tiež: Drupal preskúmanie.

Vyskúšajte teraz Drupal

4. Betón5

concrete5

concrete5 – je výkonný a inovatívny redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý umožňuje spúšťať a spravovať webové stránky komplexným a pohodlným spôsobom. V skutočnosti je to jeden zo systémov, ktorý poskytuje pokročilé funkcie bez akýchkoľvek nákladov bez kompromisov s výsledkom. Webové stránky postavené na betóne5 vyzerajú moderne a funkčne. CMS je však komplikovanejší ako mnoho jeho konkurentov, a preto naznačuje hlbokú krivku učenia. Keď si zvyknete na jeho funkcie, budete môcť vytvárať rôzne typy projektov.

Vlastnosti

Panel betónu5

CMS ponúka hodnotné funkcie na prispôsobenie dizajnu, aby vyhovoval rôznym preferenciám a potrebám. Existuje veľa doplnkov a základných doplnkov, ktoré môžete nájsť online a integrovať sa do projektu a rozšíriť tak jeho funkčnosť. Veľa z týchto doplnkov sa pravidelne aktualizuje automaticky. CMS je tiež dodávaný s integrovaným nástrojom na vytváranie formulárov, ktorý vám umožní ľahko vytvárať, upravovať a aktualizovať online formuláre dostupné na vašom webe.

Systém navyše zaisťuje rýchlu inštaláciu, rozsiahle možnosti integrácie doplnkov, aktualizáciu jedným kliknutím, oprávnenie používateľa, integrovaný systém nahlasovania atď. CMS zabezpečuje intuitívnu editáciu webových stránok, zatiaľ čo projekty s ním vytvorené sú dobre optimalizované pre vyhľadávače..

designs

Platforma má svoju vlastnú kolekciu integrovaných šablón, ktoré sa vyznačujú dobrou kvalitou a sú prispôsobiteľné. Počet dostupných tém však nemusí stačiť na splnenie potrieb webdizajnu všetkých používateľov systému. V takom prípade služba umožňuje integrovať témy tretích strán dostupné na webe. Navrhujú ich vývojári webových aplikácií špeciálne pre Concrete5 a sú k dispozícii v dvoch možných variantoch – zadarmo a platené. Bezplatné šablóny majú tiež dobrú kvalitu, ale nie sú tak bezpečné v porovnaní s platenými návrhmi z dôvodu potenciálnej hrozby škodlivého softvéru.

náklady

Rovnako ako jej hlavní konkurenti uvedení vyššie, aj Concrete5 je úplne zadarmo. Za stiahnutie, inštaláciu a používanie služby nemusíte platiť nič. Zároveň nie je možné systém vôbec volať zadarmo. Ak chcete zo svojej sady funkcií vyťažiť maximum, musíte zaplatiť za názov domény, poskytovateľa hostingu, ďalšie doplnky, šablóny, doplnky a aplikácie. Prípadné náklady na projekt budú závisieť od množstva ďalších funkcií, ktoré chcete integrovať do svojich webových stránok, ako aj od hostiteľského plánu a dizajnu (ak existujú), ktorý si nakoniec vyberiete.

Vyskúšajte betón5 teraz

Ako zvoliť správny systém správy obsahu

Výber správneho systému na správu obsahu je často výzvou. Týka sa to najmä používateľov, ktorí s týmito platformami nikdy predtým nepracovali, a preto nepoznajú svoje parametre a hlavné vlastnosti.

Konečné rozhodnutie by v skutočnosti malo závisieť od mnohých faktorov. Patria sem vaše zručnosti v oblasti webdizajnu, typ projektu, ktorý potrebujete, cieľ, ktorý sledujete, rozpočet, ktorý ste pripravení investovať do jeho rozvoja a charakteristiky samotnej platformy. Zároveň je možné definovať všeobecné vlastnosti a požiadavky, ktoré sú podobné pre všetky typy CMS, s ktorými pri vyhľadávaní narazíte:

 • Pohodlie a jednoduchosť správy webových stránok;
 • nulitívna povaha;
 • Možnosti integrácie;
 • Cena (vrátane hostingu a názvu domény)
 • bezpečnosti;
 • Možnosti inovácie;
 • Vrátane funkcií na prispôsobenie dizajnu;
 • SEO príjemnosť;
 • škálovateľnosť;
 • Funkcie správy obsahu.

Pri výbere najlepšieho CMS musíte venovať pozornosť týmto aspektom. Zvyšok základných bodov závisí od jednotlivých parametrov každého systému, ktorý vás zaujíma. Ak sa vám však podarí nájsť redakčný systém, ktorý spĺňa vyššie uvedené požiadavky, určite stojí za pozornosť.

Spodná čiara

Dostupnosť a bohatý výber typov softvéru môžu z prípadného výberu CMS urobiť skutočnú výzvu, najmä pre začínajúcich používateľov. Pri prieskume najpopulárnejších služieb by vám malo vadiť množstvo funkcií, možnosti integrácie a špeciálne poskytované nástroje. Ale to nie je ono. Väčšina CMS vyžaduje hosting a výber domény, čo je ďalší aspekt, s ktorým by ste sa mali pri porovnávaní platforiem zaoberať.

WordPress, Joomla, Drupal a Concrete5 sú v súčasnosti najznámejšie, naladené a dôveryhodné CMS. Umožňujú spúšťať a efektívne spravovať rôzne typy projektov, umožňujú prístup k ďalším aplikáciám, doplnkom, šablónam a nástrojom.

Skôr ako skutočne vyberiete poslednú možnosť, nezabudnite tieto služby analyzovať, preskúmať a porovnať. Vyhovujú vašim požiadavkám? Sú dostatočne bohaté na funkcie, aby vám umožnili ľahko vytvárať projekty? Dokážete úspešne dokončiť úlohu s niektorou z nich, alebo je v zozname určitý vedúci? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu vybrať službu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim individuálnym webovým projektom a požiadavkám.

Vytvorte webovú stránku CMS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map