Ako vytvoriť školu, učebňu alebo webovú stránku učiteľa zadarmo

Ako vytvoriť webovú stránku školy, triedy alebo učiteľa zadarmo


Vzdelávací systém sa vyvíja. Proces učenia sa pre študentov stáva trochu viac zmiešaným a komplikovanejším. Učitelia hľadajú nové spôsoby poskytovania dodatočnej mimoškolskej a vyučovacej pomoci. To je miesto, kde webová stránka triedy môže byť dobrým riešením. Slúži súčasne viacerým úlohám. Okrem toho je to flexibilnejší spôsob, ako komunikovať so študentmi, komunikovať s rodičmi atď.

Kľúčovým problémom je nedostatok zručností. Niekoľko učiteľov škôl má vedomosti, aby zvládli proces vytvárania webových stránok, pokiaľ neučia programovanie alebo návrh webových stránok. Rozpočtové obmedzenia sa zdajú byť druhým kameňom úrazu na ceste k digitalizácii v triede. Najímanie webových vývojárov na vytvorenie webovej stránky pre učiteľov môže stáť tisíce dolárov.

Moderné webové technológie sú dokonalým riešením. Zavádzajú nové nástroje navrhnuté tak, aby vyhovovali technikom a nováčikom pri minimálnych nákladoch. Inými slovami, získate nástroj na vytvorenie webovej stránky v triede v priebehu niekoľkých minút bez kódovania.

Prečo učitelia potrebujú webovú stránku v triede?

Aby ste pochopili, ako budúci web používať študenti aj učitelia, musíte objasniť účel projektu. Kľúčovou myšlienkou je, aby bol váš web viac zameraný. Prečo potrebujete webovú stránku? Je to ovládanie vašich študentov na diaľku svojich študentov, zapojiť sa so svojimi rodičmi, propagovať študijné plány?

Pozrime sa na niektoré populárne dôvody, prečo by učitelia mohli chcieť vytvoriť školský web.

Vylepšenie učebných osnov

Bez ohľadu na to, prečo učitelia chcú mať web, chcú to pre študentov. Prvým dôvodom je preto propagácia ich učebných osnov a ich zdokonalenie. Kľúčovou myšlienkou je poskytnúť bezproblémový online prístup k vzdelávaciemu plánu alebo programu. Zároveň neprítomní študenti môžu vstúpiť na webovú stránku a pristupovať ku všetkým potrebným materiálom jediným kliknutím namiesto toho, aby chýbali dôležité informácie.

Štúdium zdrojov

Na webovej stránke môžu byť pripojené ďalšie informačné zdroje, ako aj odkazy na iné vzdelávacie webové stránky. Môžu sa hodiť, keď používatelia dokončia písomné práce s citovanými dielami, ktoré je potrebné zahrnúť. Učitelia môžu túto stránku využiť aj ako centrum pre nadchádzajúce testy, kvízy, zoznamy pravopisu atď.

Súťaž medzi triedami

Webové stránky v triede môžu byť použité ako nástroj na podporu. Napríklad učiteľ môže zverejniť zoznam najúspešnejších študentov s mesačnými týždennými aktualizáciami. Cieľom je udržať študentov zapojených do procesu učenia a urobiť maximum pre to, aby počas nasledujúceho testu získali 10 z 10 bodov. Premeňte študijný proces na formu vzdelávacej súťaže.

Zapojenie rodičov

Rodičia vždy túži vedieť, čo sa ich deti skutočne učia. Chcú byť v kontakte s predmetmi, ktoré študujú deti, ako aj s informáciami o učiteľoch a zamestnancoch, aby vedeli, že ich deti sú v dobrých rukách. Webová stránka umožní rodičom sledovať úspech svojich detí. Prinajmenšom budú schopní reagovať v prípade, že sa niečo pokazí.

Ako vidíte, webové stránky pre učiteľov sa môžu javiť ako bod zlomu vo vzdelávacom procese. Potrebujete iba platformu na vytváranie webových stránok s dostatočným počtom nástrojov, ktoré splnia požiadavky učiteľa vzhľadom na vyššie uvedené výhody. Wix určite stojí za to venovať pozornosť. Pozrime sa, ako dlho a koľko času bude trvať vytvorenie školskej webovej stránky s využitím webových funkcií Wix.

5 krokov na vytvorenie webovej stránky pre učiteľov

Wix

Wix – je softvér s povesťou pravdepodobne najjednoduchšieho tvorcu webových stránok. Prinajmenšom to určite pomáha vytvárať stránky akéhokoľvek typu od nuly. Okrem toho má bezplatný plán. Aj keď prichádza s vlastnou subdoménou, pre váš konkrétny projekt to stačí, pretože ho nebudete musieť propagovať.

Potrebujete iba živú platformu s minimálnymi funkciami a niektorými základnými funkciami. Celý postup stavby nebude trvať dlhšie ako pár hodín. Budete musieť iba:

 1. Prihlásiť sa.
 2. Vyberte šablónu.
 3. Pridajte obsah.
 4. Urobte trochu prispôsobenia.
 5. Zverejnite svoj web.

Krok 1. Prihláste sa

Začíname je vždy najjednoduchšia časť, pokiaľ ide o tvorcov webových stránok SaaS. Wix nie je výnimkou. Ak sa chcete prihlásiť, zadajte svoje heslo a e-mail alebo použite sociálne účty na okamžitú registráciu. Systém vás automaticky zavedie do kolekcie šablón.

Krok 2. Vyberte šablónu

Systém ponúka viac ako 550 rozložení na rôzne účely. Má samostatnú kategóriu vzdelávania a kultúry, kde si môžete pre svoju budúcu webovú stránku vybrať responzívnu tému. V závislosti od požiadaviek a cieľov webových stránok si môžete vybrať:

 • Šablóny súkromných základných škôl;
 • Usporiadanie postgraduálnych večierkov;
 • Hotové vstupné stránky univerzity;
 • Šablóny pre hudobné školy;
 • Prototypy webových stránok pre školy a triedy a ďalšie.

Wix školské šablóny

Všetky šablóny reagujú na mobil. Prichádzajú s prednastavenými štruktúrami obsahujúcimi všetky potrebné bloky na stránke, ktoré by ste mohli potrebovať. Vyberte si ten, ktorý najviac vyhovuje vašim cieľom.

Krok 3. Pridajte obsah

Ďalšia ľahká fáza, v ktorej musíte skopírovať a vložiť iba relevantný obsah do sekcií na stránke. Ak už máte komunitu na Facebooku v triede, veci sú ešte lepšie. Wix ADI je Nástroj založený na AI ktorý dokáže vygenerovať obsah z vášho sociálneho účtu a dodať webovú stránku pripravenú na použitie, ktorá je už plná textov a obrázkov.

Editor webových stránok školy Wix

Používatelia dokonca nemusia hýbať svalmi. Jednoduchá funkcia drag-and-drop uľahčuje nahrávanie fotografií, videí a obrázkov. Môžete uverejňovať fotografie z najnovších vzdelávacích podujatí, konferencií alebo vzdelávacích výletov.

Krok 4. Urobte kúsok prispôsobenia

V tejto fáze môžete svoj web prispôsobiť a upraviť tak, aby bol zaujímavejší. Wix ponúka celý rad miniaplikácií a doplnkov, ktoré môžete získať z trhu systému priamo na vašom prístrojovom paneli. Pre potreby učiteľov môžu obsahovať:

 • Aplikácia Wix Forum – vytvoriť rastúcu komunitu v triedach, kde môžu študenti, rodičia a učitelia diskutovať o rôznych témach, zanechávať komentáre, otvárať nové vlákna atď. Skvelý spôsob, ako komunikovať so všetkými účastníkmi vzdelávacieho procesu a generovať spätnú väzbu.
 • Funkcie prihlásenia – poskytovať prístup iba študentom a ich rodičom. V zozname nástrojov vyberte tlačidlo prihlásenia člena a vytvorte súkromnú vzdelávaciu komunitu.
 • Pridajte blog – Wix sa môže pochváliť úžasnou funkciou blogovania so systémom na správu obsahu a ďalšími nastaveniami. Môže sa použiť na zdieľanie niektorých zaujímavých článkov, sprievodcov, vzdelávacích prác, užitočných informácií pre rodičov (napríklad, ako udržať deti zamerané), a viac.
 • Integrujte kalendár – informujte spolužiakov o kalendári udalostí. Ukážte dátumy testov, programové plány, mimoškolské aktivity atď.

Krok 5. Zverejnite webovú stránku

Ak je stránka pripravená na spustenie, zobrazte si ju na paneli dashboard pomocou režimov ukážky mobilných a stolných počítačov. Skontrolujte, ako to vyzerá a publikujte projekt. Ak sa rozhodnete pre bezplatný plán, nie je potrebné pripojiť názov domény, pretože predvolene dostanete vlastný názov. Tak to je ono. Vaše webové stránky v triede boli zverejnené.

Obsahuje webovú stránku učiteľa

Zatiaľ čo Wix ponúka pripravené rozloženia a je dodávaný s funkciou Wix ADI. Užívateľovi zostáva niekoľko vecí. Systém pre vás urobí všetko. Stále však musíte zabezpečiť, aby vaše webové stránky obsahovali základné funkcie:

 • Úvodná stránka – úvodná alebo uvítacia stránka s pozdravom našich študentov a ich rodičov;
 • forum – miesto pre účastníkov na interakciu, komunikáciu a diskusiu o rôznych aspektoch vzdelávacieho procesu;
 • Kalendár udalostí – prvkom je upozorniť na všetky významné udalosti, kvízy, testy, spoluprácu a ďalšie veci, ktoré prídu;
 • Členský prístup – keďže sa nezaoberáme verejným projektom, uistite sa, že váš web má funkciu prístupu k členstvu;
 • Blog – voliteľná funkcia na zdieľanie niektorých zaujímavých článkov a publikovaných diel, ktoré sa môžu hodiť;
 • O mne – pomocou tohto bloku predstavte niektoré informácie o sebe. Rodičia budú radi, keď budú vedieť, kto je učiteľ ich detí.

Teraz máte všetko, čo potrebujete na vytvorenie solídneho webového servera pre učebne zadarmo.

záver

Napriek tomu, že webové stránky v triede nie sú príliš náročné z hľadiska zdrojov a funkcií, je stále potrebné implementovať súbor základných funkcií. Napriek rozmanitosti špecializovaného softvéru na vytváranie webových stránok v triedach je Wix stále lepšou možnosťou.

Po prvé, je zadarmo na použitie. Po druhé, je to veľmi jednoduché a nevyžaduje kódovacie schopnosti. V neposlednom rade ponúka Wix responzívne šablóny vzdelávania a kultúry so zabudovanou štruktúrou stránok a množstvom widgetov, z ktorých si môžete vybrať Marketplace. Získate riešenie all-in-one na vytvorenie pútavej a funkčnej webovej platformy na zlepšenie vzdelávacieho procesu.

Vytvorte zadarmo webovú stránku pre učiteľov

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map