Ako si vybrať najlepší CMS pre vaše webové stránky

Ako si vybrať najlepší CMS pre vaše webové stránky


Pri výbere najlepšej platformy CMS pre vaše webové stránky musíte jasne porozumieť rozdielu medzi rôznymi skupinami CMS.

Nezáleží na tom, že plánujete úplne novú obchodnú stratégiu na propagáciu svojej spoločnosti online, spustiť digitálny obchod alebo jednoducho začnite žiť na malých obsahových stránkach. Musíte zistiť, ako systém funguje, na čo je potrebný, akú funkciu poskytuje a či skutočne vyhovuje vašim konkrétnym cieľom..

Kľúčom k úspechu je určiť, ktorý CMS je pre vás ten správny výber a prečo. Majte na pamäti, že budete musieť zvládnuť nielen úpravu obsahu, ale aj hosting webových stránok, ich spustenie, údržbu, podporu atď. Preto sa uistite, že vybraná platforma je okrem sady ďalších funkcií dostatočne bezpečná a stabilná. Ak sa rozhodnutie javí ako veľká výzva, prečítajte si článok, aby ste sa dozvedeli viac o typoch, funkciách, technológiách a výhodách CMS, ktoré môžu priniesť z krabice..

Čo je CMS a ako to funguje

Predtým, ako začneme, vysvetlme, čo vlastne CMS je. Skratka znamená systém pre správu obsahu. Inými slovami, tu máme nástroj, ktorý umožňuje spravovať webový obsah rôznymi spôsobmi. Či už potrebujete pridať nový text, aktualizovať existujúcu stránku, prispôsobiť niektoré prvky webových stránok, CMS je tu preto, aby vám pomohol.

Hlavnou úlohou CMS je pomôcť používateľom organizovať webový obsah pomocou množstva nástrojov. Systém napríklad pomôže, keď chcete zobraziť mediálny obsah alebo text, uverejňovať nové články, zobrazovať videá alebo dokonca zdieľať obsah prostredníctvom viacerých kanálov. CMS uchováva všetky potrebné nástroje na jednom mieste na paneli používateľov.

Ako CMS funguje

Myšlienka implementácie CMS sa opiera o dve kľúčové aplikácie. Zahŕňajú:

 1. CMA alebo aplikácia na správu obsahu.
 2. CDA alebo aplikácia na doručovanie obsahu.

Aplikácia CMA je zodpovedná za pridanie nového obsahu na webovú stránku, ako aj za jeho úpravu a prispôsobenie v informačnom paneli CMS. Užívateľ je úplne zodpovedný za tento proces a umožňuje rôzne akcie pomocou dostupných nástrojov, skriptov, funkcií atď. Zatiaľ čo väčšina webových stránok je vytvorená pomocou súborov HTML / CSS / JavaScript, editor prichádza s vylepšenou funkciou na zmenu alebo úpravu zdroja kód tiež.

Aplikácia CDA je súčasťou back-end procesu. Aplikácia je zodpovedná za uloženie celého webového obsahu v správnom formáte, za jeho zobrazenie konečnému používateľovi a za prenos celého dátového formulára CMA.

Teraz dajte tieto dve aplikácie dokopy a získate plne funkčnú platformu CMS. Po definovaní pojmu a zistení, ktorí systémy CMS pracujú, sa musíme bližšie pozrieť na typy platforiem.

3 hlavné typy CMS

Všetky systémy na správu obsahu sa môžu rozdeliť do troch hlavných typov v závislosti od ich funkčnosti. Tieto typy zahŕňajú:

Každá kategória CMS je iná, hlavne kvôli použitým technológiám a množine funkcií, ktoré poskytujú. Pred výberom systému pre konkrétny projekt je nevyhnutné porozumieť rozdielu.

CMS s otvoreným zdrojom

Kľúčovou výhodou je flexibilita CMS s otvoreným zdrojom. Po prvé, platforma je prístupná bezplatne. Potrebujete iba stiahnuť CMS a nechať si ho nainštalovať a spravovať na vybranom webovom serveri. Druhou výhodou je úplná kontrola nad webovým obsahom. Používatelia majú plný prístup k obrovskému výberu doplnkov, rozšírení a ďalších nástrojov webových stránok a vytvárajú doslova ľubovoľný typ stránok od jednoduchých blogov po zložitejšie digitálne obchody a projekty malých firiem..

Okrem mnohých výhod môže CMS prísť s niektorými nevýhodami. Napríklad to, čo sa zdá byť na začiatku úplne zadarmo, môže nakoniec viesť k dodatočným nákladom. Budete musieť zaplatiť za hosting a doménové meno. Platia sa aj prémiové témy, ako aj niektoré verzie a rozšírenia doplnkov. Na druhej strane máte úplnú kontrolu nad rozpočtom a máte možnosť vybrať si najlepšie ponuky z hľadiska hostingu, registrácie domén, šablón atď..

Najlepšie príklady open-source CMS

WordPress – je najobľúbenejší redakčný systém s viac ako 400 000 000 aktívnymi používateľmi na celom svete. Ako platforma s otvoreným zdrojovým kódom má tento systém voľný prístup. Hoci bol pôvodne navrhnutý na vytváranie webových stránok založených na obsahu, CMS sa v priebehu rokov vyvinul, aby umožnil používateľom vytvárať blogy, portfóliá, webové stránky malých firiem, online obchody atď..

WordPress

Kľúčové vlastnosti:

 • Tisíce šablón. Používatelia majú k dispozícii bezplatné a platené responzívne témy.
 • Nekonečné doplnky. Od analytických a propagačných doplnkov až po plánovanie udalostí, získavanie zákazníkov a e-mailový marketing – na prispôsobenie stránok si vyberte zo stoviek aplikácií a služieb tretích strán..
 • Jednoduchý CMS. Samotný editor obsahu je veľmi intuitívny. Vytváranie nových stránok, príspevkov a kategórií je jednoduché, aj keď sa rozhodnete upraviť kód a implementovať nové funkcie, môžu byť potrebné určité technické zručnosti..

Vyskúšajte program WordPress Now

joomla – je ďalší populárny open-source CMS. Platforma bola navrhnutá tak, aby vyhovovala webovým potrebám zástupcov malých podnikov, neziskových inštitúcií a vládnych organizácií. Joomla má v súčasnosti viac ako 2 000 000 používateľov a právomoci nad 9% všetkých webových stránok. CMS ponúka okrem bezplatného prístupu aj sadu dizajnových funkcií, ľahkú editáciu a publikovanie obsahu, celosvetovú podporu a ďalšie.

joomla

Kľúčové vlastnosti:

 • Vylepšené funkcie dizajnu. Užívatelia môžu použiť každú samostatnú šablónu na konkrétnu stránku okrem vykreslenia HTML, archivácie vlastného dizajnu atď.
 • Jednoduché úpravy obsahu. Systém má intuitívny editor WYSIWYG, tlačidlá editora a sadu nástrojov na publikovanie.
 • Komplexná podpora. Joomla ponúka okrem integrovaného systému pomoci, miestnej komunity profesionálov a fóra rozsiahlu databázu znalostí.

Vyskúšajte Joomla Now

Drupal – je platforma na správu webového obsahu určená na vytváranie komplexných webových stránok a digitálnych obchodov. Ponúka výber tém elektronického obchodu a bohatú sadu funkcií pre internetové obchody, ako aj iné typy webových stránok. Systém v súčasnosti poháňa vyše 400 000 živých projektov dostupných vo viac ako 200 krajinách po celom svete.

Drupal

Kľúčové vlastnosti:

 • Jednoduchosť použitia. Inštalácia systému je jednoduchá. Používatelia si môžu vybrať zo stoviek pripravených šablón a kliknúť na ne.
 • Nástroje na správu. Vlastník webových stránok môže prideliť úlohy a poskytnúť prístup iným používateľom, aby sa zabezpečila účinná spolupráca.
 • Široký výber doplnkov. Používatelia Drupalu si môžu vybrať z viac ako 7 000 doplnkov dostupných na inštaláciu.

Vyskúšajte teraz Drupal

Výber CMS s otvoreným zdrojovým kódom by tiež mohol byť skľučujúci. Rôzne platformy si vyžadujú odlišnú úroveň technického zázemia. Okrem toho sa musíte postarať o hosťovanie a doménu osobitne. To by tiež mohlo byť časovo náročné.

Toto je miesto, kde WordPress zvíťazí vďaka ľahkému použitiu, flexibilite a úplnej kontrole nad procesom úprav. Okrem toho môžete mať všetky aktíva webovej stránky na jednom mieste, keď používate plány hostenia optimalizované WP, ktoré prichádzajú s bezproblémovou integráciou CMS a všetkými funkciami v rámci nákladovo efektívneho plánu..

SaaS CMS

Systémy SaaS CMS predstavujú cloudové platformy, ktoré sa zvyčajne dodávajú ako riešenia typu všetko v jednom. Používateľ si vyberie plán, zaplatí zaň a dostane plne vybavený CMS s prispôsobiteľnými šablónami, webovými nástrojmi, doménou a hostingom, ktoré sú zahrnuté v konečnej cene. Takéto platformy sú prístupné vo forme virtuálnych hostených balíkov s predplatným modelom.

Cena sa môže líšiť v závislosti od plánu, ktorý ste si vybrali, ako aj od potrieb vášho projektu. Čím zložitejšie sú vaše stránky, tým vyššie sú náklady na plán. Okrem toho musíte zvážiť množstvo webových údajov, úložného priestoru a šírku pásma, ktoré by ste mohli potrebovať. Tieto faktory tiež ovplyvňujú konečnú cenu.

Okrem open source CMS vyžaduje SaaS prakticky nulové technické znalosti. Ponúkajú intuitívne funkcie drag-and-drop okrem pripravených rozložení so zabudovanými relevantnými miniaplikáciami a aplikáciami, ktoré sa týkajú vašej konkrétnej oblasti.

Napríklad chcete vytvoriť digitálny obchod bez znalosti kódovania alebo túžby hľadať hosting alebo zaregistrovať doménu sami. Kroky so systémami SaaS sú nasledujúce:

 1. Vyberiete si platformu.
 2. Vyberte si šablónu digitálneho obchodu s integrovanými blokmi a funkciami.
 3. Prihláste sa na odber plánu, ktorý ponúka funkcie elektronického obchodu.
 4. Upravte obsah a zverejnite ho.

Existujú úplne a čiastočne cloudové platformy SaaS. Prvá časť obsahuje všetky aspekty údržby, ako aj podporu a údržbu webových stránok. Druhý predpokladá použitie samostatného cloudového servera a modulov na úpravu šablóny. Čiastočne cloudové riešenia vyžadujú technické zručnosti. Takže, keď hovoríme o SaaS, uvažujeme iba o plne cloudových platformách.

Najlepšie príklady SaaS CMS

Wix – je celosvetovo uznávaný tvorca webových stránok založený na technológii SaaS. Na webe je k dispozícii takmer 3 500 000 webových stránok vytvorených pomocou technológie Wix. Platforma má rastúcu komunitu a umožňuje používateľom vytvárať projekty akéhokoľvek typu a zložitosti. Či už ste individuálny fotograf, ktorý chce uviesť svoje portfólio na trh, malá obchodná spoločnosť zúfalo vyžadujúca prítomnosť na internete alebo podnikateľ, ktorý túži predávať online, spoločnosť Wix zvládne každú úlohu..

Tvorca webových stránok Wix

Kľúčové vlastnosti:

 • Skvelé pre nováčikov. Wix je zatiaľ najjednoduchšia platforma na vytvorenie stránok od nuly. Na vytváranie webových stránok pre používateľov využíva technológie založené na AI Technológia ADI. S novým webom môžete prísť v priebehu niekoľkých minút a nebudete mať žiadne kódovacie schopnosti.
 • Vylepšený editor. Tento systém vám umožňuje nielen prispôsobovať hotové doplnky, ale implementovať a exkluzívne navrhovať a používať webové funkcie pomocou Wix Corvid.
 • 100% flexibilita. Okrem stoviek aplikácií a miniaplikácií, ktoré môžu byť nainštalované jediným kliknutím, môže byť váš web integrovaný s mnohými službami tretích strán, aby ste vzdialene podporovali a rozširovali svoje podnikanie online..

Vyskúšajte zadarmo Wix

Proprietárne CMS

Toto sa týka predovšetkým firemného použitia. Proprietárny CMS je softvér riadený jednou organizáciou alebo spoločnosťou. Pôvodne je určený iba na komerčné použitie. Súčasťou platformy je mesačný alebo ročný prevádzkový poplatok, ako aj ďalšie služby, ktoré môžu zahŕňať školenie zamestnancov, technickú podporu, údržbu webových stránok atď. Medzi príklady patentovaných CMS patria: Kentico, Sitecore, Expresný motor, a ďalšie.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere CMS

Keď sa dozvieme niečo viac o povahe a typoch CMS, môžeme začať porovnávať a kontrastovať a zvoliť platformu, ktorá vyhovuje vašim potrebám na vašich webových stránkach. S toľkými ponukami na webe sa musíte sústrediť na funkčnosť a komplexnosť svojich webových stránok.

Aký bude typ webovej stránky? Koľko stránok potrebujete? Aká funkcia sa vyžaduje? Máte technické zručnosti? Aký je rozpočet? To sú otázky, na ktoré treba odpovedať pred výberom CMS. Aby sme uľahčili používateľom, vykonali sme zoznam funkcií, ktoré je potrebné zvážiť pred výberom systému na úpravu obsahu.

# 1 – Jednoduché použitie

Predtým je potrebné definovať, ako ľahko sa používa CMS. Zatiaľ čo platformy s otvoreným zdrojovým kódom sú zadarmo, môžete ich otestovať a rozhodnúť sa, či vám vyhovujú bez toho, aby boli skutočne zverejnené. Pokiaľ ide o riešenia SaaS, ponúkajú bezplatné plány a bezplatné skúšobné verzie. To by sa tiež mohlo hodiť pri kontrole, aké ľahké je:

 1. Začíname s platformou z hľadiska nastavenia a inštalácie.
 2. Prispôsobte šablónu, presúvajte objekty alebo použite niektorý z dostupných webových nástrojov.
 3. Pridávať a upravovať texty, odovzdávať obrázky, vkladať odkazy, inštalovať widgety atď.
 4. Prejdite naživo s hotovým webom.

Porovnávacia tabuľka ľahkého použitia

WordPressWixjoomlaDrupal
ZačínameStiahnutie a inštalácia je potrebná + hosting a doména, pokiaľ sa nepoužíva s BluehostPrihláste sa na odber pomocou sociálneho účtu alebo e-mailu a heslaVyžaduje sa stiahnutie a inštalácia + hosting a doménaVyžaduje sa stiahnutie a inštalácia + hosting a doména
Prispôsobenie šablónyMožno budú potrebné hotové šablóny, zručnosti v oblasti kódovaniaIntuitívny editor drag-and-drop, nástroje založené na AI, nevyžaduje sa žiadne kódovanieHTML / JavaScript šablóny, požadované technické zručnostiŠablóny HTML / PHP vyžadujú mierne kódovanie
Úpravy obsahuÚroveň pre začiatočníkovÚroveň pre začiatočníkovPokročilá úroveňPokročilá úroveň

# 2 – Zabezpečenie platformy

Bezpečnosť je kľúčovým aspektom z hľadiska fungovania stabilnej webovej stránky. V prípade systémov CMS s otvoreným zdrojovým kódom ste zodpovední za výber vhodného hostingu s dostatočným úložným priestorom a šírkou pásma, aby ste zabránili poruchám vášho webu pri výbere prevádzky. Okrem toho musíte hľadať poskytovateľov hostingu s ďalšími bezpečnostnými prostriedkami, zálohami systému, aktualizáciami verzií CMS atď. Vo väčšine prípadov sú používatelia nútení podniknúť potrebné kroky ručne..

SaaS cloudové platformy sú flexibilnejšie, pokiaľ ide o bezpečnosť. Používatelia nemusia nič spracovať. Platforma je zodpovedná za aktualizácie, prevádzku webových stránok atď. Zároveň musíte zvoliť plán s dostatočným počtom úložných zariadení a šírkou pásma, aby ste z dlhodobého hľadiska zaistili bezproblémovú prevádzku..

Porovnávacia tabuľka bezpečnosti CMS

WordPressWixjoomlaDrupal
Aktualizácie systému a zálohyManuálne aktualizácie a zálohy, pokiaľ sa nepoužijú s BluehostomAutomatické aktualizácie a zálohyOznámenia o aktualizácii systémuOznámenia o aktualizácii systému
Aktualizácie doplnkovManuálne aktualizácie, pokiaľ sa nepoužijú s BluehostomAutomatické aktualizácieAktualizácia manuálneAktualizácia manuálne
Ďalšie nástrojeĎalšie doplnky, ktoré sa majú nainštalovať a spracovať manuálneAnti-spam ochrana, DDoS prevencia, atď.Ďalšie doplnky, ktoré sa majú nainštalovať a spracovať manuálneĎalšie doplnky, ktoré sa majú nainštalovať a spracovať manuálne

# 3 – Technická podpora

Začiatočníci aj oddaní profesionáli sotva ocenia, že zostanú sami s technickou chybou alebo rozdelením webových stránok. Dostupnosť zákazníckej podpory je dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, ako aj časom, ktorý manažéri potrebujú na poskytnutie pomoci.

Zatiaľ čo väčšina platforiem SaaS prichádza s rôznymi prostriedkami na kontaktovanie vrátane okamžitého kontaktu, CMS s otvoreným zdrojom zvyčajne nemá vlastnú podporu, pokiaľ nie ste používateľom služby Premium. Na druhej strane sú medzi používateľmi také obľúbené, že sa môžete stretnúť s nekonečnými videonávodmi, fórami a profesionálnymi komunitami s odpoveďami na všetky otázky..

Porovnávacia tabuľka podpory zákazníkov

WordPressWixjoomlaDrupal
Okamžitá podporažiadnyLive chatžiadnyžiadny
Sprievodcovia a návodySprievodcovia videa, články s návodmi na vyhľadávanie onlineVlastná informačná bázaSprievodcovia videa, články s návodmi na vyhľadávanie onlineSprievodcovia videa, články s návodmi na vyhľadávanie online
spoločenstvoPočetné fóra a komunity onlineVlastné fórum WixPočetné fóra a komunity onlinePočetné fóra a komunity online

# 4 – Sada funkcií a flexibilita

Tento bod sa týka všetkého, čo budete potrebovať na prispôsobenie svojich webových stránok. Od integrovanej analýzy a SEO až po nástroje na získavanie používateľov, vyskakovacie formuláre, galérie, prezentácie a ďalšie aplikácie, ktoré propagujú a rozširujú váš projekt, ako aj zvyšujú jeho interaktivitu a pútavosť..

Open-source CMS systémy prichádzajú s nekonečnými možnosťami prispôsobenia. Na stiahnutie a inštaláciu sú k dispozícii tisíce doplnkov. Nie všetky doplnky sú bezplatné. Niektorí zvažujú, že majú prémiový účet alebo samostatné rozšírenia. Okrem toho by sme mali zvážiť dostupnosť responzívnych šablón, funkčnosť elektronického obchodu a ďalšie.

Platforma by si okrem toho mala vyhradiť určitý priestor na bezproblémovú integráciu tretích strán. Zakaždým, keď sa chcete pripojiť k novej možnosti platby alebo spôsobu dopravy, musíte si byť stopercentne istí, že platforma vám to umožní. Nezabudnite tiež na analytické nástroje na sledovanie prevádzky a definovanie najúspešnejších kanálov, ktoré nespomínajú integráciu sociálnych médií.

Porovnávacia tabuľka flexibility CMS

WordPressWixjoomlaDrupal
šablónyTisíce bezplatných a prémiových šablón550+ bezplatných šablón + platené témy pre profesionálovZadarmo a prémiové šablóny JoomlaDrupal a platené témy
SEORozšírené nastavenia SEO + doplnky SEOIntegrované nastavenia SEOJoomla SEO rozšíreniaDrupal SEO moduly
CommecreKonečný doplnok WooCommerceĎalšie balíčky pre digitálne obchody akejkoľvek veľkostiŠpeciálne rozšírenia eCommecreOpen-source eCommerce Drupal softvér

# 5 – Cenová politika

V neposlednom rade pri výbere platformy na vytvorenie webovej stránky. Zatiaľ čo konkurencia vo výklenku narastá, spoločnosti ponúkajú relatívne nízke plánované náklady, prinajmenšom pri vstupnom balíku. Na druhej strane, open-source CMS systémy sú voľne použiteľné. Každý má k nim prístup a môže začať vytvárať webové stránky. Jedinou nevýhodou je, že sa budete musieť starať o doménu a hosting pre projekt.

Okrem toho nie sú bezplatné prémiové šablóny a niektoré rozšírenia doplnkov. SaaS platformy platia za každý plán model založený na predplatnom. Balíček si vyberiete a všetko dostanete dovnútra a nemusíte riešiť technické problémy osobitne. Užívatelia môžu kedykoľvek prepnúť na iný plán a v prípade potreby ísť dole. Táto skutočnosť určite prináša určitú flexibilitu. Nezabudnite na bezplatné plány. Môže to byť dobrá príležitosť vyskúšať systém alebo dokonca postaviť malé, jednoduché a ľahké miesto.

Porovnávacia tabuľka flexibility CMS

WordPressWixjoomlaDrupal
Bezplatný plánŠtandardne zadarmoÁnoŠtandardne zadarmoŠtandardne zadarmo
Dodatočné nákladyDoména, hosting, šablóny, rozšíreniaNie. Platíte iba za vybraný program.Doména, hosting, šablóny, rozšíreniaDoména, hosting, šablóny, rozšírenia
Počiatočná cena na zostavenie webovej stránkyOd 5 dolárov mesačneOd 0 dolárov mesačneOd 5 USD do 1 500 USD za profesionálne vybudovanú stránkuOd 5 do 3 000 dolárov za profesionálne vybudovanú stránku

SaaS vs Self-hosted CMS

Teraz ste takmer pripravení urobiť správny výber a vybrať si najvhodnejší CMS. Ako sme už spomenuli. Existujú 3 hlavné typy CMS. Kým proprietárne platformy sú určené hlavne na firemné použitie, pravdepodobne by ste ich nikdy nepovažovali za spoľahlivú webovú prítomnosť. Z tohto dôvodu budeme porovnávať a porovnávať možnosti SaaS a self-hosted CMS založené na príkladoch z reálneho života reprezentujúcich Wix a WordPress s WP-optimalizovaným hostingovým riešením, ktoré vám prináša Bluehost.

Wix – riešenie SaaS All-In-One

Wix

Wix – je najlepší tvorca webových stránok SaaS na svete. Jeho použitie je mimoriadne ľahké a ideálne pre začiatočníkov. Získate pokročilý webový nástroj, ktorý od začiatku vytvorí webovú stránku pomocou všetkých najnovších webových technológií založených na umelej inteligencii. Táto platforma je u používateľov taká populárna, že v súčasnosti obsahuje 154 miliónov predplatiteľov.

Začať

Ak chcete začať vytvárať webovú stránku, stačí sa prihlásiť a začať bezplatnú skúšobnú verziu. Nie je potrebné vyberať plán okamžite. Okrem toho sa môžete uchýliť k bezplatnému balíku Wix v prípade, že chcete systém otestovať. Ako už bolo povedané, systém je jedným z najjednoduchších z hľadiska vytvárania webových stránok. Je ideálny pre nováčikov bez absolútne žiadnych kódovacích schopností. Počiatočná fáza obsahuje niekoľko jednoduchých krokov:

 1. Prihlasovanie (použite svoje sociálne médiá alebo účet Google alebo jednoducho zadajte e-mail a heslo).
 2. Vyberte si šablónu, ktorá sa vám páči, začnite vytvárať novú stránku z prázdneho miesta alebo sa rozhodnite pre Wix ADI – riešenie založené na AI, ktoré vám zostaví web na základe vašich odpovedí, ktoré popisujú budúci projekt.
 3. Pridajte obsah, odovzdajte fotografie a videá, potrebné widgety, služby alebo aplikácie.
 4. Zobrazte ukážku svojej stránky pomocou príslušného režimu a prejdite do režimu online stlačením tlačidla „Publikovať“.

A čo prispôsobenie stránok a úprava obsahu?

Prispôsobenie šablóny

Wix je editor drag-and-drop. To znamená, že môžete voľne upravovať pripravenú šablónu presunutím jej prvkov a blokov. Používatelia ich môžu zmeniť usporiadanie alebo sa môžu pohybovať. Jednoducho si vyberte oblasť, ktorú potrebujete, podržte ju tlačidlom myši a presuňte sa na požadované miesto na stránke. To isté platí pre multimediálne súbory alebo nové prvky, ktoré chcete pridať.

Wix editor webových stránok

Výber responzívnych šablón obsahuje viac ako 550 tém pre rôzne miesta a účely. Väčšina z nich má prednastavené funkcie. Tí, ktorí túžia po exkluzivite, môžu začať vytvárať novú stránku pomocou prázdneho rozloženia. Wix Corvid je určený pre skúsenejších technikov, ktorí chcú vyvíjať a pridávať exkluzívne prvky alebo funkcie. Najjednoduchší spôsob je použitie Wix ADI. Systém ponúka niekoľko hotových rozložení webových stránok na základe vašich informácií, ktoré sú vybavené integrovanými miniaplikáciami. Jednoducho napíšte potrebné texty do príslušných blokov a začnite žiť n 5-6 minút.

Funkcie a flexibilita

Systém ponúka širokú škálu možností, ktoré sa týkajú nielen prispôsobenia webových stránok, ale aj propagácie, optimalizácie SEO atď. Uvádzame niektoré základné vlastnosti, ktoré oceníte:

 • Riešenie typu všetko v jednom – získate všetky potrebné funkcie a prostriedky v rámci vybraného balíka vrátane domény, hostingu, bezpečnostných prostriedkov, podpory atď.
 • Wix App Market – široký výber doplnkov, aplikácií a služieb tretích strán dostupných pre bezproblémovú integráciu.
 • SEO – upravte názov a popis stránky, prispôsobte podrobnosti o produkte, upravte adresy URL, sociálny náhľad a ďalšie a vytvorte obsah priateľský k SEO.
 • eCommerce – Wix ponúka samostatné plány pre digitálne obchody akejkoľvek veľkosti. Zahŕňajú integráciu platobných možností, systém riadenia produktov a sadu nástrojov na propagáciu a marketing webových stránok.
 • Zákaznícka podpora – systém ponúka rôzne spôsoby kontaktovania vrátane živého rozhovoru 24/7, systému predaja e-mailov, vlastného centra pomoci Wix, miestneho fóra a používateľských príručiek.

Platforma má bezplatný program a umožňuje vám vyskúšať každý program pri nulových nákladoch (bezplatná skúšobná verzia). Na plne funkčný projekt však nestačí. Ak chcete začať, možno budete potrebovať kombinovaný plán, ktorý stojí 13 dolárov mesačne so všetkými potrebnými možnosťami.

Vyskúšajte zadarmo Wix

WordPress – Komplexný vlastný hostiteľský CMS

Tvorca webových stránok WordPress

WordPress – je najobľúbenejšia platforma CMS s vlastným hosťovaním s viac ako 65 miliónmi webových stránok postavených na WPC. Napriek tomu, že ho musíte mať nainštalovaný na vašom hostovaní, mnohí poskytovatelia serverov ponúkajú plány optimalizované pre WordPress bez potreby manuálneho spracovania akéhokoľvek procesu. Bluehost je najlepšia ponuka. Takže sa chystáme prehodnotiť WP, keď sa použije spolu s serverovým riešením Bluehost.

Začať

Pri používaní WordPress s Bluehost je všetko jednoduchšie. Používatelia boli spočiatku nútení hľadať najvhodnejšie riešenie hostingu a zaregistrovať doménu osobitne. Vďaka poskytovateľovi servera je proces integrácie bezproblémový. Musíte urobiť iba nasledovné:

 1. Zaregistrujte sa na Bluehost.
 2. Vyberte plán optimalizovaný pre WP.
 3. Integrovaný s CMS jediným kliknutím.

Plány už obsahujú výber bezplatných šablón. Jednoducho prehľadajte zoznam tém a nainštalujte si ten, ktorý sa vám páči. Nie je potrebné ich sťahovať a inštalovať ručne.

Prispôsobenie šablóny

WordPress uľahčuje prácu s obsahom. Môžete vytvárať nové stránky a kategórie. Editor WYSIWYG zjednodušuje usporiadanie prvkov na stránke a pridávanie nových. Aj keď neexistuje žiadna inline úprava a je potrebné uložiť všetky vykonané zmeny, existuje jednoduchá možnosť náhľadu na kontrolu, ako sa zmeny zobrazia online..

Vizuálny editor WordPress

Prispôsobenie šablóny základnej línie nie je veľa. Na úpravu rozloženia je potrebné zadať zdrojový kód. Tu sa môžu hodiť znalosti HTML / PHP / CSS. Na druhej strane si používatelia môžu v prípade potreby zvoliť šablóny Premium s exkluzívnejším dizajnom.

Inými slovami, je na vás, či sa ponoríte hlboko do kódovania alebo nie. Táto otázka nie je povinná. S miernou krivkou učenia sa však môžete prísť na skutočne exkluzívny projekt.

Funkcie a flexibilita

WordPress je jednou z najflexibilnejších platforiem. Poskytuje všetko, čo potrebujete, od tisícov bezplatných a platených šablón až po obrovský výber doplnkov. Dobrou správou je, že ich nemusíte udržiavať manuálne. Hosting spoločnosti Bluehost sa postará o všetky aktualizácie systému a doplnkov, zálohy atď.

 • Widgety a doplnky – WP CMS má pravdepodobne najširšiu škálu doplnkov. Zahŕňajú zosilňovače SEO, analytické nástroje, nástroje elektronického obchodu a ďalšie. S Bluehostom ich už nemusíte spravovať ručne.
 • Riešenie pripravené na použitie – Bluehost umožňuje získať správny hosting aj doménu na jednom mieste bez toho, aby ste si museli vyberať z množstva služieb a platiť za ne osobitne.
 • SEO – WordPress okrem SEO doplnkov a widgetov na optimalizáciu obsahu zaisťuje rýchlu rýchlosť načítania webových stránok vďaka svojmu výkonnému motoru. Okrem toho môžete upravovať zdrojový kód tak, aby bol prístupnejší pre SEO, ako aj inštalovať kompresory obrázkov a ďalšie nástroje. Systém vám umožňuje upravovať všetko od popisov metadát a adries URL až po kľúčové slová a vylepšenú čitateľnosť textu.
 • eCommerce – použite doplnok WooCommerce na vytvorenie online obchodu akejkoľvek veľkosti. Na začiatok môže stačiť bezplatná verzia. Ak sa rozhodnete rozšíriť svoj digitálny obchod, budete potrebovať ďalšie rozšírenia a nástroje, ktoré sú platené.
 • Zákaznícka podpora – Samotný WordPress je redakčný systém s otvoreným zdrojom. Používatelia môžu nájsť tisíce sprievodcov videa alebo článkov popisujúcich proces inštalácie, zálohy systému a aktualizácie doplnkov. Môžete sa zapojiť do fór a komunít WP-pros. Pri používaní služby Bluehost získate úplnú podporu vrátane systému predaja lístkov a nepretržitého živého chatu.

Poskytovateľ hostingu nemá bezplatnú skúšobnú verziu. Môžete však vytvoriť plne funkčnú stránku WordPress pomocou ktoréhokoľvek z plánov optimalizovaných pre WP. Vstupná cena je 2,95 dolárov mesačne s bezplatnou doménou, bezproblémovou integráciou WordPress, automatickými aktualizáciami a 50 GB úložného priestoru. Kedykoľvek váš projekt vyžaduje viac zariadení, môžete prepnúť na iný plán.

Vyskúšajte program WordPress Now

Spodný riadok

Získanie správneho CMS vyžaduje hĺbkovú analýzu vášho budúceho projektu. Pri toľkých alternatívach musíte jasne pochopiť, aký druh funkcií váš web vyžaduje. Zároveň musíte vziať do úvahy svoje vlastné technické zázemie a pripravenosť sa ponoriť hlboko do procesu budovania webu.

Každý CMS prichádza so svojimi jedinečnými funkciami. Open-source je lepšou voľbou pre kreatívne zameraných profesionálov, ktorí vedia, ako sa vysporiadať s kódovaním a programovaním. SaaS riešenia sú jednoduchší a rýchlejší spôsob, ako žiť na profesionálnej webovej stránke. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, uistite sa, že softvér si z dlhodobého hľadiska vyhradzuje dostatočný priestor pre obchodný rast a úpravy stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map