Recenzie a hodnotenie Wix 2018

Je Wix dobrý tvorca webových stránok? Prečítajte si našu úplnú recenziu vo formáte Wix s profesionálmi & nevýhody, sťažnosti, odporúčané použitie, časté otázky, & viac informácií!


Recenzie webových stránok Wix

Wix

www.wix.com

Kompatibilné s elektronickým obchodom:Áno
Mobily:Áno
Skúška zadarmo:Áno
ťahať & pokles:Áno
Počet šablón:500
Priateľské k SEO:Áno
Garancia vrátenia peňazí:14 dní

Stručný prehľad:

Wix je platforma pre vývoj webových stránok, ktorá je primárne zameraná na zjednodušenie procesu vytvárania webovej stránky & ľahké, ako je to možné. Wix je známy vďaka svojim vysoko efektívnym reklamným kampaniam ako užívateľsky prívetivá platforma najmä pre vývojárov, ktorí nie sú webmi. Rozhranie drag-and-drop môže ktokoľvek použiť na vytvorenie čokoľvek z webovej stránky jednej stránky do obchodu s elektronickým obchodom viacerých kategórií. Táto platforma sa tiež dobre integruje s inými aplikáciami a službami z trhu Wix App Market, aby umožnila rôzne dodatky na vaše webové stránky, ako sú napríklad kanály sociálnych médií, kontaktné formuláre a vložené HTML. Aj keď má Wix veľa pôsobivých funkcií, má aj niekoľko pádov. Jedným z týchto pádov je jeho funkcia blogu, ktorá sa občas pomaly načíta a neporovnáva so svojimi konkurentmi, ako sú Squarespace a BoldGrid. Ďalším poklesom je, že neexistuje spôsob, ako exportovať údaje zo svojho webu, ak sa rozhodnete pre prechod na inú platformu. Celkovo je Wix skvelý tvorca webových stránok na vytváranie ohromujúcich webových stránok, ak ste ochotní prehliadnuť zopár problémov, ktoré má.

Prečo zvoliť Wix:

 • Jeden z najlepších tvorcov webových stránok na trhu
 • Nevyžaduje sa žiadna znalosť kódovania
 • Schopnosť kódovať pokročilé webové aplikácie & robustné webové stránky
 • Ľahké prispôsobenie vašich webových stránok / prispôsobenie pre mobilné zariadenia
 • Medzi posledné vylepšenia patria čisté adresy URL
 • Vďaka drag and drop rozhraniu je užívateľsky príjemný a ľahko sa učí
 • Na výber je viac ako 500 prispôsobiteľných šablón
 • Skvelá online podpora zákazníkov
 • Trh aplikácií Wix umožňuje rozsiahle prispôsobenie vašich webových stránok
 • Cenovo dostupné a veľmi konkurenčné ceny v porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok
 • Vynikajúca voľba pre začiatočníkov, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku pre malé firmy

Aké sú nevýhody:

 • Funkcia blogu nie je dostatočne robustná na to, aby spracovala veľké množstvo obsahu
 • Bezplatný plán obsahuje reklamy Wix zobrazené na webových stránkach a neumožňuje vám pripojiť vlastnú doménu, čo do veľkej miery núti používateľov prejsť na prémiový plán
 • Ak sa rozhodnete prepnúť na inú platformu, údaje sa nedajú exportovať
 • Obmedzený počet doplnkov stránok (povolené 2 domény) pre plán „Spustenie“ (ich najzákladnejší plán hostenia)
 • Ponúka plán elektronického obchodu, ale služba Shopify ponúka viac funkcií za relatívne rovnakú cenu

Spodný riadok:

Wix je vynikajúcou voľbou pre majiteľov malých firiem, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný web, alebo pre osoby, ktoré jednoducho chcú vytvoriť osobný web za prijateľnú cenu alebo dokonca zadarmo. Je to známa platforma vo svete tvorcov webových stránok. Zameriavajú sa na pohodlie a rozhranie pre domácich majstrov (DIY), ktoré sa ľahko učí, umožňuje pomerne rýchlo vytvoriť si vlastnú webovú stránku. Rovnako ako pri všetkom, aj keď existujú výhody, existuje aj niekoľko nevýhod s týmto nástrojom na tvorbu webových stránok. Je dôležité si uvedomiť, že SEO nástroje a funkcia blogu spoločnosti Wix nie sú ani zďaleka dokonalé. Platforma blogov býva pomalá, najmä akonáhle sa tieto príspevky blogu začnú sčítavať. Vyzerá to, že jednoducho nedokáže zvládnuť veľa obsahu, takže hoci je vizuálne príjemné, chýba mu funkčnosť. Ďalšou nevýhodou spoločnosti Wix je to, že v ich bezplatnom pláne sú zobrazené reklamy Wix a neumožňuje pripojenie vlastnej domény, ktorá vyzerá neprofesionálne pre firmy tak technicky, budete musieť platiť, ak chcete slušnú webovú stránku používajúcu Wix. Ak sú tieto dva hlavné pády tie, ktoré môžete pozerať okolo, potom pre vás môže byť Wix vynikajúcim tvorcom webových stránok. Je to tiež cenovo dostupná voľba pre tých, ktorí chcú vybudovať obchod s elektronickým obchodom. Spoločnosť Wix, ktorá má 90 miliónov používateľov a rastie, zostáva lídrom v oblasti tvorcov webových stránok.

Kupón so špeciálnou ponukou Wix

Začnime stavať!

Wix vám umožňuje bezplatnú registráciu, takže môžete začať rýchlo vytvárať svoje vlastné webové stránky.

Odborný posudok tvorcu webových stránok Wix

Recenzie používateľov Wix Website Builder

Ľutujeme, momentálne nie sú k dispozícii žiadne recenzie zákazníkov spoločnosti Wix.

[wppr_reviews host_url = ”/ wix”]

Znalecký posudok – naše hĺbkové preskúmanie spoločnosti Wix

Tvorca webových stránok Wix založili v roku 2006 Avishai Abrahami, Nadav Abrahami a Giora Kaplan. Pri vytváraní webovej stránky pre svoj najnovší nápad na spustenie si tri uvedomili, aké ťažké a nepríjemné bolo vytvoriť jednoduchú webovú stránku od začiatku. To je, keď prišli s konceptom pre Wix.com. Víziou bolo vytvoriť platformu, ktorá každému umožnila vytvoriť krásnu webovú stránku bez toho, aby potrebovala zručnosti v oblasti dizajnu alebo kódovania. Ústnym podaním a vysoko účinnými marketingovými kampaňami sa spoločnosť Wix rozrástla z približne 1 milióna používateľov v roku 2009 na súčasných viac ako 90 miliónov používateľov v 190 krajinách po celom svete. Táto stránka má denne 45 000 nových registrácií. Wix má svoje ústredie v izraelskom Tel Avive, ale má aj kancelárie v New Yorku, San Franciscu a Miami a v mestách po celom Litve, Nemecku, Brazílii a Ukrajine. Wix naďalej vynakladá značné množstvo svojich zdrojov na výskum a vývoj, ako aj na marketing a očakáva sa, že spoločnosť bude v nasledujúcich rokoch naďalej rásť..

plány & Vlastnosti – Ktorý z nich je pre mňa ten pravý?

Wix ťažko predáva svoj bezplatný plán, ktorý je zadarmo po celý život. Aj keď spoločnosť Wix nenúti svojich používateľov, aby inovovali na prémiový plán, väčšina používateľov bude aj tak musieť inovovať, aby odstránili reklamy Wix a pripojili svoju vlastnú doménu k svojim webovým stránkam, spolu s prístupom k mnohým ďalším plateným funkciám a výhodám. Okrem bezplatného plánu spoločnosti Wix v súčasnosti ponúkajú 5 rôznych prémiových programov – menovite Connect Domain, Combo, Unlimited, eCommerce a VIP. Najlacnejší plán, pripojenie domény je 5 dolárov mesačne, zatiaľ čo najdrahší plán, VIP je 25 dolárov mesačne. Tieto plány sa môžu fakturovať mesačne alebo ročne. Každý plán má rôzne výhody a vlastnosti, ktoré sa zdajú byť s každou aktualizáciou zdanlivo lepšie. Je tiež dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo spoločnosť Wix ponúka e-mailové účty, názvy domén a aplikácie tretích strán, náklady na tieto služby nie sú zahrnuté v nákladoch vášho plánu, ale budú sa účtovať ako dodatočné náklady..

Prémiové plány:
Ročné predplatné:
Mesačné predplatné:
porovnávať:
Pripojiť doménu$ 5.00 / mo$ 7,00 / mo
combo$ 10,00 / mo$ Od 14.00 / mo
neobmedzený$ Od 14.00 / mo$ 16,00 / mo
eCommerce$ 17.00 hod / mo$ 20,00 / mo
VIP$ 25.00 / mo$ 30,00 / mo

Pripojiť doménu: Hlavným rozdielom medzi týmto plánom a plánom zadarmo je možnosť pripojenia vašej vlastnej domény k vašej webovej stránke Wix. Tento plán tiež poskytuje šírku pásma 1 GB a 500 MB úložného priestoru. Nevýhodou je, že na svojom webe sa budú stále zobrazovať reklamy Wix, ktoré budú vyzerať dosť neprofesionálne, ak sú vaše webové stránky na obchodné účely. Z tohto dôvodu majú osoby sklon preskočiť tento prémiový plán a upgradovať na plán Combo. Plán domény Connect môže byť pre vás vhodný, ak na svojom webe nemáte v úmysle podnikať nijaké vážne obchody. Ak chcete iba niekde nasmerovať svoje osobné doménové meno, potom vám môže byť tento plán vhodný pre vás.

combo: Tento plán vám poskytne 2 GB šírku pásma, 3 GB úložného priestoru, možnosť prepojenia názvu vašej domény, odstránenie reklám Wix a prispôsobený Favicon. Svoju doménu môžete získať aj bezplatne, ak si vyberiete ročné predplatné svojho plánu. Je dôležité si uvedomiť, že doména bude bezplatná iba pre prvý rok, po ktorom budú bežné náklady približne 10 dolárov ročne. Tento plán by bol pre vás vhodný, ak sa snažíte vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku s minimálnym obsahom. Skvelá vec tohto plánu je, že budete mať svoju vlastnú doménu a už nebudete mať žiadne reklamy vo formáte Wix, ale ak na webe máte veľké množstvo obsahu, môže sa pohybovať veľmi pomaly, pretože máte iba 3 GB úložného priestoru..

neobmedzená: Podľa názvu tohto plánu je hlavnou výhodou, ktorú ponúka, neobmedzená šírka pásma. Medzi ďalšie funkcie patrí ukladanie 10 GB, možnosť pripojenia vašej domény, bezplatná doména na jeden rok, ak vyberiete ročné predplatné, odstránenie reklám Wix, prispôsobený favicon, bezplatnú aplikáciu Premium Form Builder a bezplatnú aplikáciu Premium Site Booster. Podľa Wixa je to ich najobľúbenejší plán a naznačujú, že je skvelý pre podnikateľov a živnostníkov. Tento plán by bol pre vás vhodný, ak zistíte, že potrebujete väčšiu šírku pásma a úložisko, ako ponúka program Combo, pretože to je v podstate hlavný rozdiel medzi plánom Combo a Unlimited..

eCommerce: Tento plán ponúka všetko, čo ponúka Neobmedzený plán, s výnimkou troch významných rozdielov. V prípade plánu elektronického obchodu je šírka pásma obmedzená na 20 GB, úložný priestor je tiež 20 GB a samozrejme máte teraz možnosť pridať na svoj web internetový obchod. Tento plán je vhodný, ak chcete na svojich webových stránkach zobrazovať a predávať produkty. Nie je to najrobustnejšia možnosť výstavby internetového obchodu, ale ak je váš obchod relatívne malý, bude mať prácu hotový. Za zmienku tiež stojí, že dizajn, ktorý má tendenciu byť najsilnejšou oblasťou spoločnosti Wix, je celkom pôsobivý.

VIP: Tento plán je dosť podobný plánu elektronického obchodu, existujú však 3 pozoruhodné upgrady. Pri tomto pláne je šírka pásma neobmedzená, získate 10 e-mailových kampaní mesačne a môžete tiež požiadať o profesionálnu kontrolu stránok. Tento plán môže byť pre vás ten pravý, ak na váš web / internetový obchod prichádza veľa návštev. Ďalšími vlastnosťami, ktoré tento plán zdražujú ako plány elektronického obchodu, nie sú také dôležité pre priemerného používateľa, takže jediným rozhodujúcim faktorom je, či potrebujete neobmedzenú šírku pásma..

Správa účtu – nástroje, funkcie, & Editor

Snímka obrazovky Wix AMP (Account Management Panel)

Prvá stránka, na ktorú pristupujete, keď sa prihlásite do svojho účtu Wix, je stránka na správu účtu. Odtiaľ uvidíte všetky aplikácie Wix, ktoré máte na svojom webe, a niektoré navrhované aplikácie, ktoré si Wix myslí, že by ste mohli chcieť. Ak máte blog na svojom webe, môžete do Správcu blogov pristupovať odtiaľ, nie do editora. To môže byť užitočné, ak aktualizujete obsah často.

Na tejto stránke sa tiež zobrazí pole označené ako Domény a poštové schránky. Kliknutím na ňu sa dostanete na stránku Wix Premium, kde si môžete kúpiť svoju vlastnú doménu a kúpiť si svoju vlastnú poštovú schránku (prispôsobenú e-mailovú adresu). Wix funguje v poštovej schránke prostredníctvom služby Google Apps, ale je celkom výhodné, keď všetky tieto služby ponúka na jednom mieste. Na stránke Správa účtu môžete spravovať aj roly a oprávnenia, SEO, svoj obchod Wix (funkcia eCommerce) a ďalšie..

V pravom hornom rohu stránky je niekoľko ikon. Ak umiestnite kurzor myši na ikonu „hlava“, zobrazí sa rozbaľovacia ponuka, z ktorej si môžete vybrať spravovať nastavenia účtu, fakturácie a platby, prémiové plány, domény, poštové schránky a ďalšie. Ak chcete vytvoriť novú webovú stránku, kliknete na ikonu „znamienko plus“.

V ľavom hornom rohu stránky sa zobrazí sekcia s názvom „Moje stránky“. Ak ste vo svojom účte Wix vytvorili viac ako jednu webovú stránku, nájdete ďalšie webové stránky. Po výbere webovej stránky, na ktorej chcete pracovať, kliknite na „Spravovať web“, ktorý sa nachádza na obrázku vašej webovej stránky v ľavej časti obrazovky. Budete presmerovaný na túto stránku:

Screenshot karty Wix Overview

Na tejto stránke spravujete svoj web konkrétne. Svoj web môžete zobraziť, premenovať, duplikovať, preniesť alebo odstrániť. V ponuke na ľavej strane tejto stránky môžete tiež upravovať / spravovať svoju doménu, SEO, mobilnú verziu webových stránok, jazyk, obchodné informácie, nastavenie sociálnych médií, analýzy a povolenia. Kliknutím na modré tlačidlo s nadpisom „Upraviť lokalitu“ sa dostanete do editora WIX, kde môžete začať s prispôsobovaním svojich webových stránok..

Editor Wix Vs. Wix ADI

Keď začnete vytvárať svoje webové stránky prvýkrát, budete musieť vybrať, aký typ webových stránok vytvárate, potom budete požiadaní, aby ste si vybrali medzi použitím inteligentného umelého dizajnu Wix (ADI) a pomocou editora Wix..

Editor Wix Vs. Wix ADI

Ak sa rozhodnete pre Wix ADI, musíte najprv odpovedať na niekoľko otázok týkajúcich sa vás a vašej firmy. Rozhranie potom použije tieto informácie na vyhľadanie a zostavenie ďalších informácií na vytvorenie vášho profilu. Môžete si vybrať tento profil alebo ho preskočiť a prejsť k výberu farebnej témy, ktorá je posledným krokom. WIX ADI potom vytvorí kompletný jednostránkový web s ukážkovými obrázkami, ktoré môžete ľahko nahradiť.

Ak sa rozhodnete vytvoriť svoju webovú stránku pomocou editora Wix, stačí vybrať šablónu. Wix má viac ako 500 šablón, takže to môže chvíľu trvať. Po výbere šablóny budete presmerovaní na štandardnú obrazovku editora Wix, kde môžete začať prispôsobovať svoj web pomocou rozhrania drag and drop.

WIX ADI bol predstavený na jeseň 2016 a je skvelý pre používateľov, ktorí majú na internete veľa informácií o sebe alebo svojej firme a majú silnú prítomnosť na sociálnych sieťach, ktoré toto rozhranie môže použiť na zostavenie informácií pre váš profil. V opačnom prípade odporúčame zvoliť štandardný editor Wix na prispôsobenie vašich webových stránok.

Užitočné FAQ o Wix

Tu je niekoľko často kladených otázok o Wixe:

Je Wix skutočne zadarmo?

Technicky nie. Wix vám dáva možnosť bezplatne publikovať web, na vašom webe sa však budú zobrazovať reklamy Wix a nebudete môcť k webu pripojiť vlastnú doménu. Z tohto dôvodu je nepraktické používať ich bezplatný program, ak chcete profesionálny web a vy budete viac ako pravdepodobné, že prejdete na jednu z prémiových.

Sú webové stránky Wix vhodné pre mobilné zariadenia?

Áno, ak vyberiete túto možnosť. Webové stránky Wix sa predvolene zobrazujú na mobilnom zariadení rovnakým spôsobom, aký sa zobrazuje na pracovnej ploche, ale v editore WIX existuje možnosť nastaviť webovú stránku pre mobilné zariadenia a upraviť vzhľad mobilnej webovej stránky..

Môžem svoje stránky Wix upravovať na úrovni kódu?

Na webe Wix alebo Wix Editor sa nikde nenachádza zdrojový kód lokality, ktorý by sa nedal upravovať. Používatelia môžu iba drag and drop prvky a pridať vložený HTML.

Nevysvetliteľné nevýhody – veci, ktoré by sa mohli vylepšiť

Ako pri každej platforme, existujú určité poklesy alebo oblasti na zlepšenie. Tu je ďalšie vysvetlenie týchto problémov:

Blog: Wix ponúka možnosť pridania blogu na vaše webové stránky, ale nie je to ich najsilnejšia oblasť. Rozloženie je krásne, ale blog sa načíta pomerne pomaly v porovnaní s inými tvorcami webových stránok, ako je napríklad Squarespace.

Plán zadarmo je nepraktický: Wix dôrazne zdôrazňuje, že je zadarmo, ale je dôležité si uvedomiť, že s týmto plánom sa budú reklamy Wix zobrazovať na vašom webe a nebudete sa môcť pripojiť k svojej doméne, preto nie je praktické tento plán používať, ak chcete profesionálne vyzerajúcu webovú stránku. , Ak chcete odstrániť reklamy a pripojiť svoju vlastnú doménu (ktorá je nevyhnutná pre všetky profesionálne webové stránky), budete musieť upgradovať na plán Combo.

Neschopnosť exportovať údaje: Ak sa niekedy rozhodnete, že sa chcete presťahovať na inú platformu, budete mať ťažkosti s tým, pretože spoločnosť Wix nemá k dispozícii žiadnu možnosť na export údajov. To znamená, že ak sa rozhodnete presunúť na inú platformu, musíte svoje informácie skopírovať a prilepiť ručne a znova vytvoriť svoju webovú stránku od začiatku..

Ďalšie funkcie, ktoré sa oplatia uviesť

Spoločnosť Wix je známa tým, že je inovatívnou spoločnosťou a každý rok neustále vylepšuje svoju platformu. Spolu s inteligenciou umelého dizajnu WIX (ADI) je tu niekoľko pozoruhodných vylepšení, ktoré spoločnosť WIX urobila:

Mobilná aplikácia WIX: V októbri 2016 spoločnosť WIX spustila svoju mobilnú aplikáciu, ktorá je teraz k dispozícii v obchode iTunes Store aj Google Play Store. Medzi niektoré z funkcií aplikácie patrí získavanie aktuálnych informácií o tom, kedy majú vaše stránky návštevníkov, možnosť začať živý rozhovor s návštevníkmi webu, správa internetového obchodu, správa blogu a ďalšie..

Trh aplikácií Wix: Wix má na trhu Wix App Market k dispozícii veľa aplikácií Wix a aplikácií tretích strán, ktoré môžete použiť na úplné prispôsobenie svojich webových stránok. To znamená, že nebudete viazaní funkciami, ktoré prichádzajú s akoukoľvek šablónou, ktorú si vyberiete. Niektoré aplikácie sú zadarmo a iné prichádzajú s prémiou, ale jednoducho majú na výber, robí Wix atraktívnejším pre každého, kto chce vytvoriť prispôsobenú webovú stránku..

Záver – Stavať alebo nie?

Keď dospievame k záveru našej kontroly Wix, je dôležité pamätať na to, že každý tvorca webových stránok má inú silu a slabinu. Ak uvažujete o spoločnosti Wix, musíte zistiť, či tento nástroj na tvorbu webových stránok ponúka správne funkcie, ceny a služby, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Ďalšie informácie o spoločnosti Wix nájdete na ich webovej stránke www.wix.com. Ak považujete túto recenziu za užitočnú, páči sa nám ju a zdieľajte ju!

Dajte nám vedieť vaše myšlienky

Použili ste už predtým Wix? Máte s nami nejaké pozitívne alebo negatívne skúsenosti? Pošlite nám svoju spätnú väzbu na adresu. Ďakujem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map