Webflow срещу Elementor
Webflow и Elementor са две решения за уеб изграждане, всяко от които служи за определена цел. Докато Webflow е DIY създател на уебсайтове, предназначен основно за дизайнери, Elementor е създател на страници, предназначен за WordPress.
И двете системи си заслужават вниманието поради тяхната функционалност и гъвкавост на опциите за персонализиране на дизайна. Важно е обаче да сте наясно с техните индивидуални характеристики и спецификации, които могат да повлияят на резултата от вашия проект.
Contents
Бърза снимка:
Webflow – е съвременен създател на облачни уебсайтове, който спечели добра репутация благодарение на своята надеждност, функционалност и изключителен подход в уеб дизайна. Платформата може да се сравни със системата за управление на съдържанието като WordPress по отношение на сложността и предлагания набор от функции. Използва се за стартиране на професионални проекти от висок клас за лична и бизнес употреба.
Elementor – е създател на уеб страници, който е предназначен за създаване на страници на уебсайтове за проекти на WordPress. Системата се предлага с редактор с плъзгане и пускане и доста интуитивен интерфейс, който я прави разбираема за нетехнологиите и професионалистите за уеб дизайн. Нещо повече, не се изискват никакви HTML / CSS познания, за да започнете лесно.
И двете системи се открояват сред тълпата поради техния висококачествен подход за персонализиране на дизайна, функционалност и набор от предоставени функции. Кой от тях работи по-добре за стартиране на стандартни уебсайтове и каква аудитория е насочена? Крайно време е да разберем това в нашето сравнение сега.
1. Лесно използване
Webflow. Както вече бяхме заявили в нашата Сравнение на Webydo с Webflow, създателят на уебсайт предлага доста прост процес на регистрация. В момента обаче това не е най-лесната система, която можете да намерите в мрежата. Той се предлага със сложно табло и контролен панел, които са пренаситени с функции и инструменти. Новаците ще намерят това сложно и определено ще изискват много време и усилия, за да свикнат със системата и нейните спецификации. Това е причината, поради която създателят на уебсайтове е насочен главно към агенции за уеб дизайн и професионални разработчици с основни познания в уеб дизайна.
Когато работите върху проекта си за уеб дизайн, ще срещнете множество опции, инструменти, категории и раздели, които ще трябва да разглеждате, за да се справите успешно със задачата. За да извлечете максимума от тяхното значение, ще трябва да научите основите на HTML. Това е единственият сигурен начин да дадете на вашия проект персонализиран и уникален дизайн. По този начин можем да заключим, че Webflow е много по-сложен в сравнение с неговите нишови конкуренти и определено е необходимо време за овладяване на системата.
Elementor. Това е специализираният безплатен уебсайт за създаване на уебсайтове за уебсайтове на WordPress, която е създадена за разработчици на уебсайтове, маркетинг специалисти и предприемачи. Тя позволява на уеб дизайнерите да получат пълен контрол върху своите проекти, като им предоставя висок клас и разширена функционалност.
Създадена през 2016 г., системата успя да се превърне в популярен инструмент, който е широко разпространен в над 180 страни по света. Използвайки инструмента, можете да стартирате качествени блогове, целеви страници, бизнес уебсайтове и дори онлайн магазини. Системата изисква изтегляне и инсталиране, но това не отнема много време. Процесът е прост, бърз и интуитивен и такъв е и самият създател на уебсайтове.
Elementor е чудесен избор за потребителите, които желаят да представят съдържанието си пред аудиторията без участието на CSS / HTML умения. Системата има a интерфейс за плъзгане и пускане, което е по-скоро интуитивно и удобно за потребителя. С Elementor можете да създавате нови потребителски уеб страници и публикации, да изграждате нови структури на съдържание и нови елементи, да използвате приставката с всяка WP тема по ваш избор и т.н. За да опростите приложението на системата, можете да гледате встъпителното видео, което предлага правилно от самото начало да очертаете основните съвети и стъпки, необходими за стартиране и управление на проект от WordPress от висок клас.
Webflow срещу Elementor. И двата съставителя на уебсайтове са удобни за работа и функционални, но Webflow е малко по-сложен в сравнение с Elementor поради пренаситеното и натоварено с функции табло. Имайте предвид обаче, че този елемент изисква изтегляне и инсталиране, което предполага допълнително инвестиране на време и усилия.
2. Комплект функции и гъвкавост
Webflow. Създателят на уебсайтове изобилства от функции, инструменти и елементи за персонализиране на дизайна, благодарение на които той надделява над конкурентите. Както споменахме по-горе, той е малко пренаситен с инструменти и функции, които му придават CMS-функции. Системата може много да предложи на експертите по уеб дизайн, като по този начин им позволява да създават уникални проекти. Той се предлага с усъвършенстван HTML / CSS редактор, обширни блогове, интеграция и възможности за популяризиране на уебсайтове. Създателят на уебсайтове безпроблемно се интегрира с редица външни услуги като Zapier, After Effects, Lottie и много други. Тези интеграции осигуряват на вашия проект високи резултати и отличен дизайн.
Двигателят за електронна търговия е един от акцентите в системата. Тя позволява създаването на качествени уеб магазини, които обаче са малко ограничени във функционалността в сравнение с тези, лансирани с многобройни Алтернативи на уеб потока. Не е чудно, че създателят на уебсайт не е фокусиран изключително върху разработването на проекти за електронна търговия. Когато стартирате уеб магазини с Webflow, ще можете да интегрирате пазарска количка, да добавяте и актуализирате списъци с продукти, да прилагате отстъпки и специални оферти, да настройвате данни за плащане и доставка. Системата също така даде възможност на собствениците на уеб магазини да събират и запазват информация на клиентите, за да я използват допълнително за маркетингови цели.
Създаването и интегрирането на Lightbox галерия е още едно предимство на системата. От вас зависи да изберете изображения и видеоклипове, които искате да представите на целевата аудитория като галерия в Lightbox. Това ще повиши степента на ангажираност на клиентите ви и популярността на уебсайта като цяло.
Elementor. Създателят на уеб страници предлага набор от функции, необходими за успешно изпълнение на широк спектър от задачи за уеб дизайн. Списъкът с функции обхваща разработването на изскачащи форми, проекти за електронна търговия, целеви страници, персонализирани секции на уебсайтове и какво ли още не.
Важното е, че системата е съвместима с всички теми на WordPress. Без значение какъв шаблон изберете за вашия проект, той безпроблемно ще работи с него, било то безплатна или платена тема. Системата предоставя многоезична поддръжка, тъй като в момента е налична на над 20 езика. Освен това, потребителите могат да изберат опцията, която им позволява да превеждат проекта на онези езици, които не са включени в списъка.
Elementor ви позволява да създавате интерактивни и ангажиращи уебсайтове чрез използването на интерактивни анимационни инструменти и функции. Те правят възможно създаването на анимации за превъртане и задържане на ефекти, които придават на проектите уникален и стилен външен вид.
Когато говорим за функционалността на Elementor, не можем да не споменем множество функции за интеграция, които системата предлага. Сред най-популярните услуги на трети страни, в които се интегрира системата, има смисъл да споменем MailChimp, ActiveCampaign, ConvertKit, HubSpot, Campaign Monitor, Zapier, Adobe TypeKit, Discord, GetResponse, Drip, MailerLite, Slack, библиотеки с персонализирани икони и др. Допълнително , системата разполага с разширени опции и инструменти за социални медии. Те включват бутони за споделяне, котиране на блокчета, джаджа за социални икони, опции за вграждане във Facebook, страница във Facebook и коментари, бутон за Facebook и други.
Elementor предлага също така и програма за създаване на изскачащи прозорци, която позволява създаване и интегриране на изскачащи форми за по-добра производителност на уебсайта и опции за насочване към висок потребител. Има и професионален конструктор на теми и интегриран WooCommerce строител, което позволява стартиране и управление на уеб магазини. Между другото, можете също да създавате и управлявате уеб магазини благодарение на интегрираната платформа за електронна търговия, която позволява използването на популярни приложения и джунджурии за създаване на разширени таблици с цени, добавяне на менюта и каталози на продукти, показване на продукти на WooCommerce и техните категории и т.н..
Създателят на уебсайта предоставя достъп до множество маркетингови функции, които допринасят за по-бързото популяризиране на готови проекти на WordPress. Това, което можете да направите със системата, е да стартирате професионални целеви страници, да създавате професионални онлайн формуляри чрез интеграция в джаджи с формуляри, добавяне на въртяща се препоръка на потребителска въртележка и джаджа за рейтинг на звездата, интегрираща таймер за обратно отброяване във вашия проект. Можете също да вградите връзки за действие, които предоставят достъп до популярни месинджъри като WhatsApp и други услуги, а именно Google Calendar, Waze и много други.
И накрая, конструкторът на уебсайтове дава възможност да се приложи широк спектър от взаимодействия, като например превъртащи ефекти, CTA джаджа, анимирани джаджа за заглавия, анимации за задържане, джаджа за обръщане, входни анимации, паралакс, 3D накланяне и ефекти на мишката, за да споменем няколко.
Webflow срещу Elementor. Що се отнася до функционалния аспект, и двете системи могат да предложат много. Webflow обаче е платформа с повече функции, тъй като предоставя достъп до мощен, многофункционален и ефективен набор от функции. Създателят на уебсайтове също така позволява създаване на различни видове проекти за различни платформи, докато Elementor е съвместим само с WordPress шаблони.
3. Дизайн
Сравнителна схема на дизайна
Webflow | Elementor | |
Брой теми: | 200 | 300 |
Внос на тема: | &# X2714; ДА | ✘ НЕ |
Визуален редактор: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Редактиране на CSS код: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Адаптивен дизайн: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Webflow. Колекцията от шаблони на създателя на уебсайтове е доста впечатляваща и многостранна, което ясно се вижда в множество примери за Webflow. В момента галерията с шаблони на услугата обхваща над 200 професионални дизайна, всички от които се отличават с високо качество и отзивчиво оформление.
Броят на шаблоните на Webflow обаче продължава да се увеличава с всяка изминала година, тъй като разработчиците на системата обръщат много внимание на нейното развитие.
Създателят на уебсайтове има безплатни и платени премиум дизайни, въпреки че няма голяма разлика между тях според мнението на експертите.
Към днешна дата има над 30 безплатни шаблона. Що се отнася до платената, цената им варира между 24 и 79 долара за тема. Интересен аспект е, че създателят на уебсайта ви позволява да изберете няколко опции за шаблон за различни страници, включително начална страница, услуги / продукти, отзиви, контакти и т.н..
Когато избирате шаблон, можете да го разгледате подробно, като използвате режима Preview. Ако по някаква причина не харесвате наличните шаблони, Webflow ви позволява да изберете празно платно, за да го персонализирате от нулата и да получите абсолютно персонализиран дизайн на уебсайт.
Elementor. Създателят на уебсайтове се предлага като набор от всичко в едно, който се предлага с над 80 инструмента за проектиране от висок клас. Това прави по-лесно създаването на абсолютно безплатен уебсайт от нулата, включително разработването на 404 страници, страници за търсене, долни колонтитули и заглавки, уеб архиви и други важни елементи на уебсайта.
Ако имате намерение да използвате готова тема, Elementor позволява да правите и това. Колекцията му от шаблони включва много популярни типове страници, като оформления на целеви страници и портфолио, секции за услуги / продукти, формуляри за контакти и др. Изборът на готова тема не означава, че няма да можете да я персонализирате както искате , Системата предоставя достъп до таблото за управление, където можете да добавяте нови елементи, да премествате и променяте позициите на съдържателни блокове и да изпълнявате други стъпки, свързани с дизайна. За да придаде на вашия уебсайт изключителен вид, системата позволява интегриране на фонови видеоклипове, промяна на техните настройки и опции за показване.
Създателят на уебсайтове дава възможност да се контролира начина, по който изглежда вашият проект, като визуализира дизайна му в различни модни екрани и размери – както на настолни, така и на мобилни устройства. Ако сте доволни от резултата и искате да го запазите, Elementor предоставя достъп до бутона „Запазване“, за да ви позволи да запазите шаблона си за бъдещи проекти.
Webflow срещу Elementor. И двете създатели на уебсайтове се отличават с персонализирането на дизайна. Те дават възможност за стартиране и управление на професионални и натоварени с функции проекти. Webflow обаче идва с по-обширна колекция от шаблони, докато количеството на неговите опции за интегрирано проектиране за персонализиране определено надвишава конкурента си. В това отношение Webflow преобладава над Elementor.
4. Поддръжка на клиенти
Webflow. Друга причина да се даде предпочитание на създателя на уебсайта е неговата мощна услуга за поддръжка на клиенти. Както бе споменато в нашата предишни отзиви, системата предлага достойна база знания, състояща се от множество уроци за видео и текст. Те се оказват много полезни, като се вземат предвид сложността на създателя на уебсайта и неговата силна дизайнерска насоченост. Потребителите могат също така да получат достъп до форум и блог, където всеки може да намери свързана със системата информация. Освен това платформата предоставя индивидуална подкрепа и помощ на своите експерти на онези потребители, които не могат сами да намерят отговори на въпросите си. Това е, когато чатът на живо и поддръжката по имейл ще бъдат от голяма полза. За щастие тези опции са достъпни 24/7.
Просто като Adobe Muse и други професионални услуги за уеб дизайн, Webflow е насочен главно към професионални уеб дизайнери. Въпреки това тя все още поставя силен акцент върху образователния аспект. Всеки потребител може да влезе в университета Webflow, за да получи допълнителни знания за основите на работата със системата.
Elementor. Създателят на страници се предлага с полезна и разширена поддръжка на клиенти, която позволява на безплатни и премиум потребители да получават цялата необходима информация, свързана със системата. За да се свържете с екипа за поддръжка и да намерите отговори на вашите въпроси, по-добре е да изпратите въпрос чрез формата за връзка с нас, достъпна на уебсайта. Абонатите на платен план получават превес от системните експерти, което осигурява отговорите много по-бързо.
След като се регистрирате за услугата, ще можете да гледате въвеждащото видео, което е достъпно на таблото на вашия уебсайт WordPress. Забележим бонус е, че не е необходимо да превключвате от административния панел на проекта и уебсайта на Elementor, за да направите това. Всичко е бързо, просто и удобно. Друг вариант за справяне с вашите проблеми е да разглеждате обширната база знания на системата. Това е най-добрата дестинация за потребителите, които търсят статии, които обхващат всички стъпки и подробности за процеса на проектиране на уебсайта. Ако обмислите възможност да преминете към WordPress или просто планирате да започнете проект с CMS от нулата, ще се радвате да разберете, че Elementor може да се похвали с обширна потребителска общност, която продължава да расте и може да ви помогне да решите проблемите навреме.
Webflow срещу Elementor. И двете системи са страхотни, когато се справят с помощта на клиентите. Освен богата база от знания и изобилие от насоки, те предоставят индивидуална помощ, образователни ресурси и мощна потребителска общност. Webflow обаче предоставя и достъп до функцията за чат на живо, която понастоящем не е налична в Elementor.
5. Ценова политика
Webflow | Elementor | |
Опции за ценообразуване: | &# X2714; Планове на сайта: уебсайт (Основни $ 12 / месец, CMS $ 16 / мес, Бизнес $ 36 / месец) и е-търговия (Стандартен $ 29 / месец, плюс $ 74 / месец, Разширен $ 212 / месец); &# X2714; Планове за акаунти: Индивидуален (Безплатно 0 / месец, Lite $ 16 / месец, Pro $ 35 / месец) и екип (Екип $ 29 / месец, Enterprise $ 74 / месец). | &# X2714; Личен план: $ 5 / месец за 1 уебсайт; &# X2714; Бизнес план $ 9 / месец за 3 уебсайта; &# X2714; Неограничен план $ 17 / месец за неограничения брой уебсайтове. |
Характеристика: | &# X2714; Безплатен план; &# X2714; CMS; &# X2714; Неограничен хостинг; &# X2714; Клиентско решение за фактуриране. | &# X2714; 300+ Pro шаблони; &# X2714; Над 50 джаджа; &# X2714; Едногодишна поддръжка и актуализации; &# X2714; Изскачащи програми и създатели на теми. |
Webflow. Просто като Wix и много други съвременни freemium системи, създателят на уебсайт има безплатен план, който никога не изтича и няколко абонамента за премиум. Безплатният план работи добре за тестване на системата, но едва ли ще бъде приятен избор за разработването на проекти, натоварени с функции. Това е така, защото безплатен план идва с определени системни ограничения, които не ви позволяват да извлечете максимума от набора от функции на платформата. Така безплатният абонамент не премахва рекламния банер на системата от уебсайта и не предлага функция за експортиране на код.
Говорейки за платени планове, Webflow предлага две големи групи абонаменти. Това са планове за сайтове и акаунти. Всеки от тях от своя страна идва с по-подробна спецификация на плана. По този начин Плановете за сайтове са представени от абонаментите за уебсайт и електронна търговия, докато плановете за акаунти обхващат индивидуални и екипни абонаменти. Всяка от тези групи планове от своя страна е допълнително представена от по-малки групи планове. Освен това строителят на уебсайтове предлага решение за фактуриране на клиент от висок клас, което елиминира нуждата на свободна практика да плаща за използването на системата, обсъждайки този въпрос индивидуално с клиент.
Elementor. Създателят на страници е абсолютно безплатен за изтегляне, инсталиране и използване. Системата обаче задава определени ограничения на функционалността на тези потребители, които остават на безплатния план. Ако възнамерявате да получите по-голяма гъвкавост и разширена функционалност, системата позволява да избирате от три платени абонамента. Те включват лични, бизнес и неограничени планове. Основното разграничение между тях е в броя на уебсайтовете, които потребителят може да създаде, количеството джаджи и шаблони, предлагани на определена цена.
Webflow срещу Elementor. Що се отнася до ценовия аспект, Webflow е малко по-скъп в сравнение с Elementor. В същото време строителят на уебсайтове предлага по-универсален и богат избор на планове, което позволява на потребителите да изберат абонамента, който работи най-добре за техния тип проект. Той предлага и по-усъвършенстван набор от функции, което в крайна сметка позволява стартиране на проект, натоварен с функции.
Долната линия
Решението за избор между Webflow и Elementor не е много трудно, тъй като всеки създател на уебсайтове обслужва определена цел и идва с различен набор от функции. Всяка система обаче има своите спецификации и уникални параметри, които потребителят трябва да има предвид, когато пристъпи към процеса на уеб дизайн.
Webflow – е натоварен с функции създател на уебсайтове, който дава възможност за стартиране и управление на различни видове уебсайтове. Системата е сложна и донякъде завладяваща за първокласници, тъй като основният й акцент е поставен върху професионалните уеб разработчици.
Elementor – е популярна програма за създаване на уеб страници, която се използва за създаване на качествени, визуално привлекателни и персонализирани WordPress шаблони. Системата е безплатна, но изисква предварително изтегляне и инсталиране. Той предлага различен набор от функции и инструменти, необходими за стартиране на достоен и функционален проект на WordPress.
Когато избирате между системите, препоръчваме да започнете с Webflow. Ако осъзнаете, че той не отговаря на вашите нужди по някаква причина, ще бъде възможно безпроблемно преминете към WordPress, инсталирайте Elementor и продължете да работите с него.
Webflow срещу Shopify: Сравнителна диаграма
1. Лекота | 8 от 10 | 9 от 10 |
2. Характеристики | 9 от 10 | 8 от 10 |
3. Дизайн | 9 от 10 | 8 от 10 |
4. Поддръжка | 10 от 10 | 9 от 10 |
5. Ценообразуване | 10 от 10 | 9 от 10 |
Като цяло: | 9.2 от 10 | 8.8 от 10 |
Опитай сега | Опитай сега |