Adobe Dreamweaver срещу WordPress
Съставянето на два различни конструктора на уебсайтове е доста трудно да не се споменава тяхното сравнение. Въпреки това, ние ще се опитаме да прегледаме Dreamweaver и WordPress – двете платформи, които са напълно различни по отношение на използване, функции, интеграция и други основни проблеми.
Основната мисия и на двата инструмента е една и съща (да се създаде уебсайт, в противен случай, защо изобщо да ги преглеждаме?), Но средствата, които те предоставят, са обратни.
Contents
Бърза снимка:
Adobe Dreamweaver – е част от комерсиалния продуктов пакет на Adobe. Предлага се като софтуер за изтегляне с набор от инструменти за опитни уеб дизайнери. Платформата е лоша идея за начинаещи, тъй като изисква дълбоки умения за програмиране. В противен случай няма да е от полза, въпреки че неговият редактор идва с някои интегрирани функции WYSIWYG. Опитните професионалисти ще оценят освободената Dreamweaver, която създава уебсайтове с уникален дизайн и изключителна функционалност.
WordPress – е най-популярната CMS с отворен код който може да се похвали с милиони уебсайтове на живо. Терминът „отворен код“ означава, че не се изисква изтегляне. Вие сте свободни да изберете всеки шаблон, който харесвате, както и да интегрирате множество плъгини и услуги, достъпни онлайн. Потребителите могат да създават и редактират уебсайтове онлайн, докато системата е доста лесна за използване дори за хора с технически умения. Системата улеснява създаването на сайтове от всякакъв тип, въпреки че някои умения за кодиране могат да бъдат полезни в бъдеще.
Обратният подход за изграждане на уеб сайт затруднява сравняването на Dreamweaver и WordPress. И двете системи имат много малко общи неща. Мисията на прегледа е да покаже кога и как всяка от платформите може да бъде полезна. Нека да продължим!
1. Лесно използване
Както беше споменато преди, Dreamweaver е приложение за изтегляне, докато WordPress е система за управление на съдържанието с отворен код. Този факт определя обратния подход към процеса на изграждане и редактиране на уебсайтове. Разликата става очевидна веднага щом потребителят направи първите си стъпки.
Приготвяме се да започнем
Първото нещо, което трябва да направите, за да използвате конструктора на уебсайтове на Dreamweaver, е да изтеглите приложението. Това не е платформа на SaaS. Това означава, че няма да можете да управлявате сайта си онлайн от браузъра. Ключовото предизвикателство тук е, че трябва да имате приложението инсталирано на различни компютри или да се придържате към един процесор. Това води до липса на гъвкавост при редактиране.
Ситуацията с WordPress е обратната. Не е необходимо да изтегляте допълнителен софтуер. Въпреки че може да се наложи да изтеглите шаблона, след като сте регистрирали домейна и сте избрали хостинг доставчик. Това може да отнеме известно време. От друга страна, можете да инсталирате темата точно от таблото за управление. Изборът не е решаващ, докато процесът е бърз и лесен. Всичко, от което се нуждаете, е да се грижите за:
Това са двата решаващи фактора, за да отидете на живо с вашия уебсайт. Най-добрият залог е да потапяте за оптимизирани за WP хостинг доставчици като Bluehost. Добра идея за тези, които не искат да се занимават с ръчни интеграции.
Редактор на уебсайтове
Както вече знаете, Dreamweaver е главно за опитни уеб дизайнери. Трябва да имате добри познания за PHP, CSS и HTML, за да създайте сайт от нулата. Добрата новина е, че системата има видео уроци и съвети които са активирани след като инсталирате приложението. Ръководството описва често срещани грешки, които трябва да се избягват. Потребителите ще научат също как да кодират линии и части, да проверяват системата за грешки, да подчертават синтаксиса и т.н. Разбира се, тези видеоклипове никога няма да изпълнят липсата на познания за кодиране. От друга страна, те все още могат да бъдат полезни.
Можете да гледате видеоклипа или да го пропуснете, за да влезете в таблото за управление. Ако сте професионален потребител на Adobe, ще се запознаете с интерфейса на системата. Изглежда практически същото като останалите проекти от пакета Creative Cloud. Визуалният е много мощен с достатъчно уеб инструменти, за да оживи всяка идея за дизайн. Редакторът има минимална WYSIWYG функционалност, позволяваща на потребителите да пренареждат или премахват някои от елементите на страницата. Не е достатъчно обаче да се създаде напълно функционален уебсайт, готов да работи на живо. Потребителите все още ще изискват интегриране на код в даден момент.
WordPress е по-просто решение, въпреки че някои опитни потребители също имат шанс да редактират HTML / CSS на уебсайта, за да прилагат различни концепции за уеб дизайн. Основното предимство е, че WP има опростен интерфейс в допълнение към своя интуитивен редактор на съдържание. Ще разберете как работи системата, дори ако никога не сте я използвали досега.
Редакторът ви позволява да създавате нови страници и секции, да редактирате и публикувате съдържание, да добавяте различни елементи на страницата, да изтегляте мултимедийни файлове, да добавяте тагове, скриптове, форматиране на текст и т.н. Би било погрешно да кажем, че WordPress е супер лесен за използвайте особено ако се сравнява с традиционните системи за влачене и пускане. От друга страна, е доста по-лесно от Dreamweaver.
Редактиране на код
Dreamweaver има мощен редактор на кодове. Потребителите могат да работят с различни езици за програмиране, включително JavaScript и HTML. Системата се предлага с набор от програмни инструменти и функции, които включват масив от функции и елементи, налични в библиотеката с кодове, инструмент за отстраняване на грешки, режим на преглед на браузъра и други.
WordPress също така осигурява достъп до редактора на кодове на уебсайтове. Потребителите са свободни да правят всяка промяна, която искат, да добавят нови функции, да редактират съществуващите оформления или дори да създадат собствен дизайн. И в двата случая ще ви е необходимо дълбоко кодиране, въпреки че Dreamweaver идва с малко по-широк избор от решения за визуално редактиране.
Разгръщане на уебсайт
Докато Dreamweaver всъщност е приложение, което изисква допълнителна инсталация, ще трябва намерете надеждно сървърно решение за да изтеглите уебсайта си готов за начало и да го направите онлайн. С WP намирането на място за хостинг на вашия уебсайт е първата стъпка. Всъщност имате уебсайт, работещ от самото начало. Всичко, от което се нуждаете, е да публикувате нови страници или да актуализирате съществуващите.
Dreamweaver срещу WordPress: WordPress със сигурност е по-лесен за използване, тъй като Dreamweaver е създаден за опитни уеб дизайнери и кодери. Ето защо не можем да видим очевидна причина за начинаещите да изберат Dreamweaver.
2. Характеристики и гъвкавост
Докато Dreamweaver е по-ориентирана към платформата, потребителите не трябва да очакват набор от традиционни функции като SEO, електронна търговия и др. Основната идея на платформата е да помогне на потребителите да реализират идеята си за уеб дизайн с мощен визуален и код редактор. WordPress има малко по-различен подход, предлагащ пълен набор от функции в пакета за не само изграждане, но и популяризиране на проекта, както и ангажиране с клиентите.
Dreamweaver е основен за ентусиастите на кодирането, които обичат да работят с HTML, CSS, PHP и JavaScript. Въпреки липсата на общи функции за изграждане на уебсайтове, системата осигурява пълна свобода по отношение на уеб дизайна:
- Разработка на уеб платформа – можете да създадете уебсайт, който да работи безпроблемно на различни видове устройства, задвижвани от различни версии на ОС.
- Режим на визуализация на браузъра – въпреки факта, че Dreamweaver е приложение за изтегляне, потребителите все още могат да проверяват как изглежда уебсайтът в браузъра, след като направят необходимите промени или модификации.
- Автоматично попълване на код – функцията е достъпна благодарение на динамичния редактор на кодове. Това означава, че платформата ще прекрати кода, за да завършите функцията на функцията, която трябва да внедрите. Освен това системата предоставя допълнителни съвети и съвети за кодиране по време на процеса на разработка.
Това са характеристиките, които различават Dreamweaver от WordPress. Въпреки това, те все още имат някои общи.
Пазар на теми
Въпреки че Dreamweaver не предоставя шаблони по начина, по който сме свикнали, той все още има предварително проектирани оформления, които потребителите могат да персонализират, вместо да проектират страницата от нулата..
WordPress изглежда по-гъвкав предлага хиляди безплатни и платени оформления това ще се справи чудесно за всеки тип уебсайт от блогове до проекти за електронна търговия. Ключовото предимство е това не се изисква кодиране. Просто инсталирате шаблона, който харесвате, добавяте съдържание и публикувате нов уебсайт.
Актуализации на системата
И двете платформи използват инструменти и услуги, които изискват редовни актуализации. Dreamweaver е динамична платформа за сваляне. Това означава, че той автоматично актуализира всички свои функции и системи, за да се увери, че потребителите се възползват от кодиране без грешки.
С WordPress ще трябва да се грижите за темите и актуализациите на плъгини ръчно. WP обаче ще ви уведоми, когато е налична новата версия. Всичко, от което се нуждаете, е да натиснете бутона и да актуализирате всичките си функции на WordPress.
Освен това трябва да споменем изключителната гъвкавост на WordPress по отношение на персонализирането и интегрирането на услуги. Потребителите са свободни да избират от хиляди приставки, които се използват за повишаване на SEO, сигурността, електронната търговия, взаимодействието и други основни проблеми на уебсайта, които определят бъдещия успех на проекта. Имате всички инструменти от ваша страна, за да създадете типа проект, от който се нуждаете, без да е необходимо да кодирате и внедрявате допълнителни функции.
Dreamweaver срещу WordPress: всички страхотни функции, доставени от Dreamweaver, се отнасят главно до процеса на уеб проектиране и кодиране. Докато WordPress е по-гъвкава и всеобхватна CMS с множество услуги или инструменти за интегриране.
3. Дизайн
Сравнителна схема на дизайна
Dreamweaver | WordPress | |
Брой теми: | 0 | Над 10 000 |
Персонализирани теми: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Цена на темите: | 0 | $ 20 300 $ |
Визуален редактор: | &# X2714; ДА | ✘ НЕ |
Адаптивен дизайн: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Редактиране на CSS код: | &# X2714; ДА | &# X2714; ДА |
Dreamweaver е платформата, разработена да позволи на потребителите да създават свои дизайни. Поради тази причина той е различен от WordPress с неговите хиляди готови шаблони. Dreamweaver също има предварително проектирани HTML оформления. Те обаче не са за използване отделно. С други думи, ако изберете шаблон за оформление, всъщност получавате план под формата на кода за следващия си уеб дизайн и кодиране.
Основното предимство на такъв подход е, че потребителите на Dreamweaver всъщност нямат ограничения по отношение на редактирането на кода. Те могат да проектират ексклузивни блогове, уникални дигитални магазини, закачливи портфейли и др. Мощният визуален и редактор на кодове на системата ще осигури безпроблемно изживяване в допълнение към бързото внедряване. Лошата новина е, че всички тези функции ще работят само за опитни професионалисти. Начинаещите няма какво да правят тук.
WordPress е проста опция за нетехници. Броят на отзивчивите шаблони е огромен. Всички те са разделени по категории, вариращи от сайтове, базирани на съдържание, до проекти с една страница, онлайн магазини, уебсайтове за малък бизнес и др. Добрата новина е, че WP предоставя и пълен достъп до PHP или HTML код на теми. Всичко, от което се нуждаете, е да определите областта и директория, която искате да промените и да приложите всеки уеб дизайн, който искате. Отново пътят е добър само за специалисти по кодиране или за включени потребители.
Dreamweaver срещу WordPress: и двете платформи дават възможност да създадете свой собствен дизайн. Ключовата разлика е, че WordPress има опция както за начинаещи, така и пред готовите шаблони, докато Dreamweaver не.
4. Поддръжка на клиенти
Докато и двете платформи предполагат кривата на обучение, наличието на клиентска поддръжка е жизненоважно. Dreamweaver обаче е единственият, който има собствена грижа за клиентите на Adobe като част от пакета Creative Cloud. От друга страна, потребителите на WordPress могат да разчитат на лична поддръжка, когато използват първокласни шаблони или приставки, както и когато използват WordPress заедно с WP оптимизирани Bluehost сървърно решение.
С Dreamweaver потребителите могат да разчитат основно на следното:
- Официалният център за помощ на Adobe – съдържа подробни ръководства за всички продукти на Adobe, включително Dreamweaver.
- Център за поддръжка на Dreamweaver – предлага се под формата на често задавани въпроси, обхващащи всички основни точки за това как да започнете, редактирате кода или да разгърнете уебсайта.
- Поддръжка на клиенти на Adobe – добре е за потребители, които имат технически проблеми и трябва да ги разрешат директно с официалния екип за техническа поддръжка на Adobe.
WordPress няма своя център за помощ. От друга страна, хиляди видеоклипове и ръководства са достъпни в мрежата в допълнение към многобройните WP специализирани форуми с професионални разработчици, готови да помогнат. Повечето от PP приставки вече идват с инструкции за инсталиране и настройка, за да ускорят нещата.
Dreamweaver срещу WordPress: Dreamweaver изглежда като по-добър вариант по отношение на решаването на технически и други проблеми. От друга страна, потребителите на WordPress никога няма да бъдат оставени на мека по време на процеса на разработка.
5. Ценова политика
Основното предимство на WordPress е фактът, че той е достъпен на нулева цена. От друга страна, някои разходи са неизбежни. Например може да искате да получите премиум шаблон, който да се откроява. Ценовият етикет варира от 30 до 200 долара в зависимост от дизайна на шаблона. Някои плъгини се предлагат и в безплатни и премиум версии. Това означава, че може да се наложи да плащате за разширения или подобрени функции на услугата.
Нещо повече, ще трябва да регистрирате домейн и да платите за хостинга. Най-добрият залог е да изберете опция за Bluehost сървър решение за WordPress, който започва от $ 3,95 на месец с набор от основни функции в пакета. Ако решите да изберете други доставчици на хостинг услуги, ще трябва да платите някъде между 5 и 10 долара, без да включвате разширения за добавки и разходи за теми..
Dreamweaver се предлага като част от пакета Adobe Creative Cloud. Това означава, че можете да избирате от няколко плана за един продукт или да изберете всички опции за софтуер на Adobe наведнъж. Плановете са разделени в няколко категории с пакети за:
- Индивидите – 20,99 долара на месец за едно приложение и 52,99 долара за всички продукти на Adobe;
- Бизнес – 33,99 долара на месец за едно приложение и 79,99 долара за всички продукти на Adobe;
- Ученици и учители – 19,99 долара на месец за всички приложения през първата година на използване;
- Училища и университети – 14,99 долара на месец за едно приложение и 34,99 долара за всички продукти на Adobe
Освен това ще трябва да плащате отделно за домейна и хостинга.
Dreamweaver срещу WordPress: WordPress е по-евтино решение с възможността да го използвате като пакет всичко в едно, ако изберете Bluehost. С Dreamweaver плащате само за приложението и цената е доста по-висока, дори ако се имат предвид специални оферти за студенти и Не-правителствени Организации.
Долния ред
Ключовата разлика между WordPress и Dreamweaver е фактът, че първата е платформа за изграждане на уебсайт и CMS в един пакет, а втората е основният инструмент за уеб дизайн за професионалисти.
Adobe Dreamweaver – е платформа за опитни професионалисти, които знаят как да кодират. Основните характеристики включват мощния визуален и редактор на кодове с възможност за създаване на уеб дизайн от всеки стил без ограничения. Всичките му инструменти са фокусирани върху кодирането и внедряването на технически линии, функции и елементи. От друга страна, потребителите получават пълна свобода и могат да прилагат всяка идея, въпреки типа проект.
WordPress – е по-опростен строител на уебсайтове, макар и с кодиране и свобода на уеб дизайн. Ключовото предимство е, че предлага всички необходими инструменти, за да не само да проектирате, но и да популяризирате и развивате вашия проект. Той е чудесен за начинаещи, които могат просто да изберат шаблон, да редактират съдържание и да излязат на живо за часове.
Преди да изберете платформата, помислете два пъти дали имате достатъчно фон, за да се справите със процеса на изграждане. WordPress може да бъде по-бърз и опростен начин да се реализирате с новия си проект, изграден от нулата.
Adobe Dreamweaver срещу WordPress: Сравнителна диаграма
1. Лекота | 8 от 10 | 8 от 10 |
2. Характеристики | 7 от 10 | 10 от 10 |
3. Дизайн | 8 от 10 | 10 от 10 |
4. Поддръжка | 9 от 10 | 9 от 10 |
5. Ценообразуване | 9 от 10 | 10 от 10 |
Като цяло: | 8.2 от 10 | 9.4 от 10 |
Опитай сега | Опитай сега |