Otázky, ktoré treba položiť pri prijímaní webového dizajnéra

Sprievodca vlastníkom malej firmy na prenájom profesionálneho webdizajnu a na aké otázky sa treba pýtať v procese prijímania. Ako viesť rozhovor s webovým dizajnérom.


Sprievodca profesionálnym webovým dizajnom

V našom predchádzajúcom článku sme sa venovali najlepším miestam na nájdenie webdizajnéra. V tomto článku sa zameriame na to, ako si najať webdizajnéra a aké otázky by ste si mali položiť počas procesu prijímania.

Povedzme, že ste si užili niekoľko dobrých kandidátov a ste pripravení urobiť ďalší krok a kontaktovať ich. Ak sa pripravíte na pohovory, získate lepšiu pozíciu na zhromažďovanie potrebných informácií a na výber toho najlepšieho. Tu je niekoľko základných otázok, ktoré si treba položiť pred stretnutím alebo pohovormi s webovými dizajnérmi:

Contents

Otázky, ktoré by ste si mali položiť pred stretnutím s webovým dizajnérom

Oslovenie profesionálov v oblasti webdizajnu je veľkým krokom a je dôležité, aby ste jasne pochopili vaše očakávania a ciele, aby ste sa uistili, že váš web je úspešný..

Vezmite si veci do svojich rúk položením otázok uvedených nižšie.

Otázka: Aký typ webovej stránky budujem?

Je dobré byť čo najjasnejší so svojou víziou pre web, ktorý chcete vytvoriť. Je to „webová stránka brožúry“, ktorá ponúka informácie o vašom existujúcom podnikaní v oblasti tehál? Spúšťate webovú stránku elektronického obchodu, v ktorej sa predávajú produkty alebo služby? Vyvíjate fórum alebo stránku so sociálnymi médiami, ktorá je zameraná na úzko špecializované publikum?

Poznanie typu stránok, ktoré chcete vytvoriť, vám pomôže pri výbere webdizajnéra. Niektorí weboví dizajnéri sa špecializujú na elektronický obchod, iní robia fantastické stránky na predstavenie svojho portfólia alebo vyzdvihnutie výhod vašej poradenskej firmy. S týmto vedomím môžete skontrolovať prácu a zručnosti každého webdizajtra, aby ste sa uistili, že sú vhodné pre typ webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť..

Otázka: Vytvorím a upravím obsah sám alebo nechám na ňom niekoho iného?

Ak máte existujúci obsah z prezentácií, predajných listov alebo marketingových materiálov a na to, aby ste ho „uviedli online“, potrebujete iba webového dizajnéra, môžete hľadať kandidáta, ktorý sa hodí na vytvorenie základnej statickej stránky..

Na druhej strane, ak plánujete mať blog alebo pravidelne aktualizovať obsah na svojom webe, budete potrebovať webdizajnéra, ktorý vám pomôže nastaviť systém na správu obsahu (CMS), ako je WordPress alebo Joomla..

Nezabudnite vziať do úvahy svoj čas na vytváranie obsahu. Niektorí weboví dizajnéri tiež poskytnú obsah ako súčasť svojich služieb. Ak potrebujete obsah alebo grafiku pravidelne a nemáte čas, je užitočné najať webdizajnéra, ktorý môže všetky tieto služby priniesť k stolu, alebo poskytnúť poradenstvo a radu o tom, kde ich nájsť..

Otázka: Aké sú ciele mojej webovej stránky?

Webové stránky sú viac ako pekné obrázky a efektné interaktívne efekty, sú to výkonné nástroje zamerané na splnenie obchodných cieľov. Mali by ste sa pýtať sami seba: Ako môj web dosiahne moje obchodné ciele?

Zamyslite sa nad tým, čo chcete, aby ľudia na vašom webe robili. Je to odber vášho zoznamu e-mailov? Alebo vedie ľudí, aby vás kontaktovali s otázkami o vašich službách? Možno prevádzkujete web elektronického obchodu a chcete, aby ľudia kupovali vaše produkty?

Vytvorením svojho webu s ohľadom na vaše ciele budete môcť posúdiť jeho úspech skôr na základe tvrdých faktov než na vágnych predstavách, subjektívnych estetických názoroch alebo najnovšej výstave webdizajnu..

Otázka: Kto je moje cieľové publikum a ako sa dostanú na môj web?

Predtým, ako si najmete web designer, starostlivo premýšľajte o ideálnom klientovi alebo zákazníkovi. Hlavným cieľom vášho webu je byť magnetom pre cieľové publikum a mal by byť navrhnutý tak, aby im slúžil, keď pristane na vašej domovskej stránke..

Ak chcete porozumieť svojmu cieľovému publiku a ako sa dostanú na váš web, položte si tieto otázky:

 • Čo hľadá moje cieľové publikum?
 • Aké problémy alebo potreby im riešim?
 • Ako moje cieľové publikum hľadá riešenia?
 • Aké odpovede očakávajú, že nájdu svoje problémy?
 • Na ktoré správy budú najlepšie reagovať?

Okrem zabezpečenia cieľového publika budete tiež chcieť zabezpečiť, aby vaše webové stránky fungovali dobre a aby ste mohli sledovať výkonnosť na základe toho, ako sa vaše publikum správa na vašom webe. Napríklad, ktoré stránky navštevujú? Ako dlho strávia na každej stránke? Ktoré zariadenia používajú na prístup na váš web? Poznanie týchto odpovedí vám pomôže viac zamerať ciele vášho webu a pomôže vám nájsť správneho webdizajtra, ktorý ho vybuduje.

Je možné, že nepoznáte odpoveď na všetky tieto otázky. Preto napokon najímate webového dizajnéra, ktorý vám pomôže uviesť vašu firmu na internet. Ak je to tak, nezabudnite skontrolovať, či potenciálni kandidáti tiež ponúkajú pomoc s marketingom, alebo vás môžu nasmerovať správnym smerom a nájsť odpovede..

Otázka: Ako plánujem zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok?

Keď identifikujete svoje cieľové publikum, budete ich musieť presvedčiť, aby navštívili vaše stránky. Internet je hlučné miesto a budete potrebovať stratégiu na zníženie hluku a upútanie pozornosti ľudí. Nestačí len „dať váš web online“ a dúfam, že ho ľudia nájdu. Musíte na svojich stránkach neustále zvyšovať návštevnosť..

Tu je niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu pri vedení vášho plánu na zvýšenie návštevnosti vašich stránok:

 • Ako sa budú ľudia dozvedieť o mojej webovej stránke?
 • Aký obsah ponúknem, aby som ich udržal v interakcii a aby sa im vracali?
 • Môžem to urobiť sám alebo budem potrebovať pomoc od webového profesionála na zvýšenie návštevnosti?

Keď si vytvoríte jasný obraz svojej cieľovej skupiny a ako upútať ich pozornosť a nasmerovať ich na svoje stránky, váš plán na dosiahnutie cieľov vášho webu sa stáva jasnejším a ste pripravení viesť produktívnejšiu diskusiu s webový dizajnér.

Znova tu možno nebudete vedieť, ako zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok. To je tiež v poriadku. Je to jednoducho jedna vec, na ktorú treba pamätať pri procese prijímania do zamestnania. Vyhľadajte webdizajnéra, ktorý vám pomôže nasmerovať návštevnosť na vaše stránky, alebo sa obráťte na pomoc pri hľadaní zdrojov, ktoré potrebujete.

Otázka: Aký je môj rozpočet??

Je pravdepodobné, že „Aký je váš rozpočet?“ je jedným z prvých, ak nie prvým, otázok, ktoré sa weboví tvorcovia pýtajú, keď k nim prvýkrát pristúpite. Je lepšie sa vopred spýtať a byť lepšie pripravený, keď sa stretnete s webovým dizajnérom o vytvorení vašich stránok.

Keď sa rozhodnete pre ciele svojich webových stránok, musíte vyčleniť rozpočet. Inými slovami, koľko ste ochotní investovať na dosiahnutie týchto cieľov? Nielenže to dáva zmysel pre podnikanie, ale tiež vás udržiava uzemnená, keď diskutujete o funkciách webových stránok s web dizajnérom. Ak napríklad máte rozpočet nižší ako 5 000 dolárov, pravdepodobne požadujete plnohodnotný internetový obchod, blog a vlastný dizajn..

Udržiavanie realistických očakávaní týkajúcich sa vášho rozpočtu, cieľov vašej stránky a toho, kde to zapadá do plánov vašej firmy, pomôže zabezpečiť, aby vaša prvá konverzácia s web dizajnérom prebehla dobre.

Otázka: Preskúmal som pozorne informácie na webových stránkach kandidátov?

Väčšina webových dizajnérov a webových agentúr umiestňuje na svoje webové stránky veľa informácií, ktoré pre vás môžu byť neoceniteľné. Tu je niekoľko vecí, ktoré sa môžete dozvedieť jednoducho prehliadaním ich stránok:

 • Služby, ktoré ponúkajú
 • Proces nastupovania pre klientov
 • Proces a nástroje riadenia projektu
 • Predchádzajúci a súčasní klienti
 • Portfólio práce

Otázky, ktoré treba položiť webdizajnovi počas procesu rozhovoru:

Po preskúmaní vyššie uvedených otázok, aby ste sa mohli pripraviť, je ďalším krokom nastavenie rozhovorov s webovými dizajnérmi. Ako majiteľ malej firmy ste oboznámení s osobnými aj diaľkovými rozhovormi a stretnutiami. Kľúčom k úspešnému pohovoru je zoznam dobre premyslených otázok.

Avšak technický a žargónový jazyk na niektorých špecializovaných webových stránkach zameraných na webový dizajn a vývoj môže byť náročné vytvoriť zoznam dobrých otázok, a to aj pre niekoho, kto je oboznámený s vedením rozhovorov..

Aby sme vám pomohli zefektívniť proces prijímania do zamestnania, zhromaždili sme najdôležitejšie otázky, ktoré je potrebné položiť pri rozhovoroch s webovými dizajnérmi:

Otázka: Aké služby ponúkate?

Je dobré poznať celý rad služieb, ktoré ponúka webový dizajnér, skôr ako ich najmete. Niektorí weboví dizajnéri ponúkajú iba dizajn webových stránok a neposkytujú backendové vývojové alebo kódovacie služby. Iní môžu ponúkať ďalšie služby, ako sú webhosting, optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (SEO), marketing s platbami za kliknutie (PPC), e-mailové informačné bulletiny a ďalšie.

Aj keď sú tieto služby uvedené na stránkach webového dizajnéra, stále stojí za to položiť otázku. Ďalšiu povinnú starostlivosť môžete vykonať tak, že požiadate, či všetky ich služby od návrhu až po SEO vykonáva ten istý odborník alebo tím odborníkov. Posledná možnosť môže byť žiaduca pre kvalitný výsledok. Aj keď veľa webových dizajnérov je schopných nosiť niekoľko rôznych klobúkov, byť odborníkom v mnohých oblastiach je pre každú osobu ťažké..

Otázka: Aké sú vaše skúsenosti s mojím priemyslom na stupnici od 1 do 10??

Niektorí weboví dizajnéri alebo webové agentúry sa špecializujú na vytváranie webových stránok pre konkrétne typy firiem, napríklad pre reštaurácie, advokátov alebo opravy automobilov. Najatie webového profesionála, ktorý má skúsenosti s prácou vo vašom odbore, môže pre váš projekt priniesť pridanú hodnotu: vedia, aké funkcie potrebuje váš web a ako ho implementovať, poznajú vaše cieľové publikum a to, čo hľadajú, a vedia, kto sú vaši konkurenti sú a môžu vám pomôcť dosiahnuť výsledky.

Jedna vec, na ktorú treba dať pozor, keď sa firma zaoberajúca sa návrhom webových stránok špecializuje na konkrétne odvetvie, uistite sa, že návrhy nie sú príliš „orezávačom súborov cookie“, najmä ak sa chcete odlíšiť od konkurencie. Ak je však vaším cieľom jednoducho uviesť firmu do práce s maltou online pomocou najnovších osvedčených postupov, je najlepšie zvoliť si dizajnéra so skúsenosťami vo vašom odbore..

Otázka: Môžete mi ukázať najnovšie webové stránky, ktoré sú relevantné pre môj projekt? Môžete ma prejsť procesom, ktorý ste použili pri návrhu stránky?

Portfólia sú užitočné, ale môžu sa stať zastaranými, keď dizajnér dokončí projekty. Požiadajte o nedávnu prácu, aby ste získali čo najlepší prehľad o schopnostiach vášho potenciálneho webového dizajnéra. Ešte lepšie je, ak si chcete pozrieť najnovšie webové stránky, ktoré vytvorili, ktoré sú relevantné pre váš projekt. Aj keď predtým nepracovali s firmou vo vašom odbore, požiadajte ich, aby vám ukázali nedávny príklad, ktorý je veľmi podobný vašim cieľom..

Okrem toho, ako príklady vyzerajú „dobre“, si položte ďalšie otázky, aby ste lepšie porozumeli prístupu každého webového dizajnéra k projektu:

 • Aké problémy ste vyriešili?
 • Prečo ste si vybrali riešenie X namiesto riešenia Y?
 • Aký postup ste sledovali??
 • Aké boli ciele webovej stránky?
 • Splnili ste tieto ciele?
 • Ako ste overili, že ste tieto ciele dosiahli??
 • Môžem sa obrátiť na vášho klienta kvôli žiadosti?

Otázka: Aká je vaša kvalifikácia?

Mnoho webových dizajnérov a web profesionálov sa učia sami. S tým nie je nič zlé, najmä ak vezmete do úvahy pôsobivú škálu bezplatných a platených vzdelávacích zdrojov pre návrh webových stránok, vývoj, online marketing, SEO a ďalšie zručnosti.

Niektorí weboví dizajnéri sú ochotní ísť ďalej a dokončiť certifikácie, aby sa lepšie umiestnili na trhu ako dôveryhodní odborníci v tejto oblasti. Niektoré príklady sú vývojári certifikovaní spoločnosťou Microsoft a vývojári s certifikáciou PHP.

Pomerne často certifikovaní vývojári účtujú vyššie sadzby, buďte však opatrní, aby ste dostali to, za čo platíte – vo svete kódovania sa uznávaný certifikát rýchlo stáva neaktuálnym a sám osebe nezaručuje úspešný výsledok alebo dokonca, že webový dizajnér má vedomosti o najnovšie osvedčené postupy.

Otázka: Aké služby SEO alebo internetového marketingu ponúkate?

Aby bol váš web úspešný, musí vás nájsť vaše cieľové publikum. A čo viac, musíte upútať ich pozornosť a poskytnúť pútavý obsah alebo presvedčivý dôvod na návštevu svojich stránok. Ak chcete mať istotu, že sa váš web zobrazuje vo výsledkoch v sociálnej sieti a vo vyhľadávaní a nevyčnieva z davu, musí byť správne kódovaný a strategicky propagovaný..

Spýtajte sa kandidátov, či majú vo svojom tíme odborníka na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO) alebo stratéga online marketingu. Vytváranie skvelých webových stránok nemá zmysel, iba ak každý mesiac získa iba niekoľko návštevníkov.

Otázka: Poskytnete podrobný návrh?

Podrobný návrh vášho webového dizajnéra vám pomôže porozumieť všetkým službám, ktoré ponúkajú, a súvisiacim poplatkom. Je to dobré znamenie, keď váš potenciálny webový dizajnér alebo webová agentúra kladie veľa otázok o vašej firme a vašich zákazníkoch. Skvelé návrhy sú založené na dobrej znalosti vašich obchodných potrieb a sú zamerané na poskytovanie riešení, ktoré zodpovedajú týmto potrebám.

Nezabudnite k návrhu položiť akékoľvek objasňujúce otázky. Tým sa minimalizuje riziko nepríjemných prekvapení, ktoré sa môžu objaviť, čo môže ohroziť úspech vášho projektu neskôr po ceste.

Otázka: Preskúmate moju existujúcu stránku pred začatím práce na mojej novej stránke?

Ak už máte existujúcu stránku, pochopenie toho, čo pre vás a nepracuje, je dobrým východiskovým bodom pre vývoj novej stránky. Ak je odpoveď, ktorú vám poskytne váš webový dizajnér, „Áno!“, Znamená to, že využijú získané skúsenosti a vyhnú sa chybám, ktoré ste urobili na svojej aktuálnej stránke..

Váš príspevok do procesu preskúmania bude tiež veľmi dôležitý. Ak upravujete svoje webové stránky, aké sú vaše dôvody? Čím konkrétnejšie môžete byť o tom, prečo vaše stránky potrebujú aktualizáciu, tým ľahšie bude pre web dizajnéra pochopiť vaše obchodné potreby a ciele webových stránok..

Otázka: Ako dlho potrvá dokončenie môjho webu?

Akýkoľvek návrh webovej stránky, ktorý dostanete, by mal obsahovať predpokladaný čas na dokončenie. Kvalitný dizajn webových stránok vyžaduje čas a zaneprázdnení návrhári majú často iných klientov. Časový plán webového dizajnu sa môže meniť podľa požiadaviek, takže dátum dokončenia by sa mohol posunúť späť z pôvodného odhadu. To je ďalší dôvod, prečo je dôležité mať jasnú predstavu o tom, čo chcete na svojich stránkach dosiahnuť.

Je dôležité pochopiť, že webové stránky nie sú nikdy úplne „dokončené“. Po spustení sa vykonajú úpravy podľa toho, koľko ľudí navštívi web, koľko z nich sa vráti, koľko návštevníkov sa prihlási na odber vášho zoznamu e-mailov alebo klikne na tlačidlo Pridať do košíka a spätnú väzbu od návštevníkov a ďalších zainteresované strany, napríklad predajcovia produktov.

Samozrejme, že chcete spustiť svoje stránky čo najskôr, ale urýchlenie projektu nepomôže. Na zabezpečenie úspešného výsledku je rozumné zapojiť sa do projektu tak, ako sa budete cítiť pohodlne, spolupracovať s webovým dizajnérom: zdieľať obchodné znalosti a znalosti svojich zákazníkov, ponúkať konštruktívnu spätnú väzbu a poskytovať akúkoľvek grafiku, obrázky alebo obsah. váš webový dizajnér sa musí posunúť vpred s projektom. Akékoľvek omeškanie s poskytnutím týchto informácií z vašej strany nevyhnutne odloží dátum uvedenia webovej stránky na trh.

Otázka: Budem schopný rozširovať svoje webové stránky s rastom mojej firmy?

Ak plánujete rozšírenie svojej webovej stránky s rastom vašej firmy, mali by ste to zvážiť teraz. Ak sa webová stránka nevyvinie s ohľadom na budúcnosť, môže byť potrebná úplná zmena dizajnu. Nezabudnite na svoje stránky podľa potreby pridať nové funkcie. Dobrým príkladom je platforma WordPress, ktorú možno ľahko rozšíriť pridaním nových doplnkov.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pre budúci rast, je hosťovanie vašich webových stránok. Uistite sa, že vaše webové stránky môžu byť prispôsobené tak, aby zvládli väčší objem prenosu podľa potreby, a to buď prostredníctvom nového plánu hostenia alebo pripojením na sieť na doručovanie obsahu. Opýtajte sa potenciálneho vývojára: Môžete mi pomôcť zmeniť plány hostenia alebo konfiguráciu môjho webu, aby ste v budúcnosti zvládli väčšiu návštevnosť? Poskytnete to alebo poskytnete odporúčaný zdroj, ktorý vám pomôže? Koľko to bude stáť?

Otázka: Ktorý systém na správu obsahu používate?

Väčšina webových stránok je vytvorená pomocou systému na správu obsahu (CMS), ktorý oddeľuje koncový kód od dizajnu a obsahu. To by vám malo umožniť aktualizovať obsah v určitých častiach vášho webu bez toho, aby ste sa museli učiť komplexný webový kód.

Nie všetky platformy CMS sú však vytvorené rovnako. Požiadajte o ukážku systému, ktorý váš návrhár plánuje použiť. Ak váš webový dizajnér používa proprietárny CMS, nezabudnite sa opýtať, aké ľahké bude presunúť webovú stránku do iného CMS. Budete musieť zvážiť, čo sa stane, ak vývojár prestane podporovať CMS alebo ak samotná firma prestane fungovať. Uistite sa, že váš webový dizajnér používa platformu, ktorá je široko dostupná a nevykazuje žiadne známky zmiznutia cez noc – WordPress, Joomla a Drupal sú dobrými príkladmi systémov CMS, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Otázka: Bude môj tím mať prístup k webovým stránkam a upravovať ich po zverejnení?

V súvislosti s otázkou týkajúcou sa redakčného systému budete chcieť vedieť, či môžete na svojom webe vykonať zmeny. Spoliehanie sa na návrhára na aktualizáciu obsahu môže spôsobiť oneskorenie, keď potrebujete niečo rýchlo zmeniť. Po zverejnení webových stránok sa opýtajte, čo môžete upravovať, a uistite sa, že viete, koľko to stojí, ak potrebujete, aby váš webový dizajnér urobil zmenu.

Pri rozhovoroch s potenciálnymi webovými dizajnérmi sa môžete tiež opýtať, či vám poskytujú školenie, aby ste sa naučili, ako aktualizovať svoje webové stránky sami. Výber dobrého CMS, ako sú príklady, ktoré sme poskytli, uľahčí naučenie sa, ako aktualizovať obsah sami.

Otázka: Ponúkate nepretržitú údržbu po zverejnení mojej stránky? Čo keď sa niečo pokazí? Poskytujete akúkoľvek záruku?

Softvér sa neustále aktualizuje a nové zmeny jedného typu kódu na vašej webovej stránke môžu ovplyvniť iný kód, čo vyžaduje ďalšie zmeny, aby všetko správne fungovalo..

Je to šikovný krok, aby ste sa opýtali, aký druh údržby je potrebný pre váš web a aké možnosti poskytuje váš webový dizajnér. Niektoré systémy na správu obsahu sú integrované so špecializovaným hostiteľským prostredím, ktoré pomáha minimalizovať úlohy údržby zákazníkov automatickou aktualizáciou vašej stránky.

Mali by ste byť však pripravení v prípade, že sa napríklad niečo pokazí: základňa kódu obsahuje chyby alebo bezpečnostné medzery, ktoré sa zistia až po spustení, aktualizácie vyžadujú ďalšie zmeny kódu alebo najhorší scenár, váš web je hacknutý.

Vyjasnite si, čo od týchto webových dizajnérov za týchto okolností očakávate, opýtajte sa, koľko to bude stáť a ako dlho bude ich podpora k dispozícii..

Otázka: Koľko stojí všetko, čo bude stáť?

Jednou z najdôležitejších otázok pre vaše podnikanie je to, koľko bude stáť celý web. Stanovenie cien je založené na mnohých faktoroch a každá firma pôsobiaca v oblasti webového vývoja si ceny svojich služieb odlišuje. Webdizajn je stále relatívne novým odvetvím a existuje len málo štandardov pre tvorbu cien. Hodinové, zmluvné a pevné sadzby sú bežné. Vývojové procesy a platformy sa líšia až do úrovne zručností požadovaných pre každú z nich. Plán na rozpočet niekoľko tisíc dolárov pre vlastné webové stránky so základnými funkciami. Rozsiahle prispôsobenie vrátane elektronického obchodu samozrejme zvýši náklady. Pri posudzovaní alternatív nezabudnite, že webové stránky v profesionálnej kvalite budú stáť viac, než koľko môže váš synovec svojho suseda vyhodiť za výhodnú cenu.

Otázka: Budem vlastniť svoj web, doménu, diela?

Ďalším kritickým problémom podnikov je autorské alebo zákonné vlastníctvo webovej stránky a všetkých jej súčastí. Budete chcieť mať zmluvu, ktorá jasne popisuje vlastníctvo vášho webu. Táto zmluva by vám mala v budúcnosti umožniť presunúť vaše webové stránky k inému dizajnérovi alebo pridať k nim vlastné úpravy bez toho, aby vám vznikli akékoľvek ďalšie poplatky alebo pokuty. Nemať zmluvu na ochranu svojej firmy by bolo ako kúpu domu a ponechanie kľúčov v rukách niekoho iného. Toto riziko nechcete riskovať.

Ďalším aspektom týkajúcim sa autorských práv je vlastníctvo akéhokoľvek obsahu, grafiky, obrázkov alebo videí použitých na vytvorenie vašich stránok. Ak ich poskytuje webový dizajnér alebo webová agentúra, kto ich vlastní po dokončení webovej stránky? Majú licenciu, ktorá vám ich umožňuje používať na vašom webe? Existujú nejaké podmienky na ich použitie? Kto je právne zodpovedný v prípade zneužitia? Uistite sa, že máte jasné licencie a práva na používanie obsahu, je ďalším spôsobom, ako zaistiť, aby ste nedostali „uzamknutý“ vlastný dom..

Otázka: Čo je potrebné dodať pred začatím práce na webovej stránke?

Diskutovanie o tom, čo potrebujete priniesť k stolu, vám pomôže vyhnúť sa oneskoreniam v harmonograme projektu a nedorozumeniam s webovým dizajnérom. Je nevyhnutné, aby ste vedeli, aký obsah alebo aktíva musíte poskytnúť.

Môže to zahŕňať:

 • kópie
 • snímky
 • videá
 • Logos
 • Právne veci, napr. Podmienky, zásady ochrany osobných údajov atď.
 • Poverenia na prihlásenie do svojho hostingového účtovníctva (ak máte čo do činenia s hostiteľskou spoločnosťou)
 • Prémiové doplnky a témy, ktoré možno budete musieť kúpiť

Dizajn webovej stránky je vo všeobecnosti obrovský projekt, ktorý potrebuje vaše podnety: oboznámte sa so svojím web dizajnérom o tom, aké sú vaše povinnosti, a urobte maximum, aby naplnil svoju stranu dohody.

Otázka: Môžete mi ukázať jeden z najlacnejších webových stránok a jeden z najdrahších webových stránok, na ktorých ste pracovali?

Ak spúšťate malý web so štandardnou sadou funkcií, ako je zoznam adries a kontaktný formulár, pravdepodobne sa nebude stavať ruka a noha. Stále však chcete mať kvalitný produkt. Na druhej strane môžete mať veľké webové stránky, ktoré zahŕňajú elektronický obchod a ďalšie funkcie, a chcete si byť istí, že vás to nebude stáť viac, ako by malo. Požiadajte, aby ste videli rôzne príklady práce, aby ste sa uistili, že váš webový dizajnér vykonáva vysoko kvalitnú prácu v rámci projektov, bez ohľadu na to, ako sú dostupné alebo kvalitné.

Otázka: Aké boli vaše najväčšie výzvy pri práci s klientmi a čo ste urobili, aby ste ich prekonali?

Vzťah webdizajnéra a klienta, rovnako ako všetky obchodné vzťahy, môže mať určité vzostupy a pády. Projekt webdizajnu je dlhodobým záväzkom a klient aj webdizajn investujú do konečného produktu veľa času a úsilia. Môžu nastať situácie, keď rozdiely v názoroch, oneskoreniach, nedorozumeniach alebo technických problémoch spôsobia určitý vzťah na vzťah. Jedna vec, ktorú potrebujete vedieť, je to, ako váš budúci webový dizajnér zvládne tieto výzvy. Z ich odpovede získate pochopenie, ako by bola práca s týmto web dizajnérom: ak webový dizajnér obviňuje klienta z negatívneho výsledku, je to určite červená vlajka.

Posledné odporúčané slová pre najímanie webdizajnéra

Tieto otázky vám pomôžu identifikovať a najať si najlepšieho web dizajnéra pre vaše podnikanie. Vždy je tu však ľudský faktor. Aj keď sa snažíte minimalizovať riziko výberu nesprávneho webdizajnéra, neexistuje žiadny spôsob, ako zistiť, ako budete spolupracovať..

Dajte svojmu profesionálovi na webe malý skúšobný projekt a až potom sa zapojte do dlhodobého projektu dizajnu a vývoja webových stránok. Je to šikovný krok, aby ste sa uistili, že vzťah funguje pre obe strany.

záver

Kľúčom je komunikácia s potenciálnym webovým dizajnérom – nemysli na to, aby si kládol otázky a očakával rovnaký stupeň komunikácie.

Ak sa necítite, že je to správna zhoda, pokračujte, kým nenájdete profesionála na webe, ktorý je pre vaše podnikanie najvhodnejší. Pomalý a stabilný prístup k nájmu webdizajnéra ušetrí váš obchodný čas a peniaze neskôr v riadku.

Keď ste si istí, že ste sa rozhodli správne, ďalšie kroky zahŕňajú zadanie projektu a začatie vzťahov s webovým dizajnérom na pravej nohe. Viac informácií nájdete v tipoch na prácu s webovým dizajnérom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map