סקירת גושים

סקירה של Blocsapp.com


גושים (גרסה 3.4.2 הנוכחית) – היא תוכנה המשמשת ליצירת אתרים ב- Mac OS (10.10 יוסמיטי ומעלה). זהו מוצר נישה ייחודי, שהמטרה העיקרית שלו היא לספק למשתמשים מקינטוש כלי מובנה לבניית אתרים. אין גרסת מוצר נפרדת עבור Windows. קהל היעד הוא משתמשי מקינטוש בלבד.

גושים הוא א תוכנה להורדה משמש ליצירת אתרי קידום, דפי נחיתה ותיקים. האידיאולוגיה של אפל היא בבסיס המוצר: על פי הרעיון המרכזי, המשתמש צריך לקבל הנאה אסתטית מהעבודה עם האפליקציה. איכות ופונקציונליות נרחבת של התוכנית תורמת למטרה זו.

כשמדובר במיקום של בלוקים, הופעות המשתמשים וחווייתם מגיעים ראשונים. מרבית המשתמשים מבינים שאם מעצבי אתרים השקיעו במיוחד בפיתוח עיצוב ממשק, הרי שאר התכונות יסופקו גם ברמה הגונה. האם ניתן להחיל הצהרה זו על גושים? זה עדיין לא לגמרי ברור. אז בואו נעשה כעת את הניתוח המפורט כדי לגלות זאת.

1. קלות שימוש

התוכנה התפתחה מאז השקתה. גרסת ה- Blocks 3 הפכה ידידותית יותר לאינטואיטיבית למשתמש מבחינת השימוש. כמובן, שעודכונים עדיין יזדקקו לזמן מה להבין כיצד המערכת עובדת, ואילו גישה לעריכת תכונות CSS תדרוש ידע טכני כלשהו..

מצד שני, תהליך הבנייה נעשה הרבה יותר קל בהשוואה לגרסאות תוכנה קודמות. משתמש ממוצע עשוי להידרש לכמה ימים על מנת ליצור אתר מוכן ללכת עם כל התכונות הדרושות כלול. גושים משלבים אלמנטים מוכנים וחסימת ספריות להתאמה לקנבס אתר ריק.

למשתמשים תהיה גישה לאוסף של אלמנטים בעמוד הכוללים כותרות, טפסים, תמונות ועוד בנוסף לחסימות מבנה בהתאמה אישית הכוללות עמודות ריקות, רווחים בעמוד לתמונות ותכני טקסט וכו ‘. יתר על כן, הגרסה החדשה מגיעה עם תמיכה עבור HTML5 השומר מקום רב עבור קודנים מקצועיים ומעצבי אתרים ליצירת פריסות אתרים ייחודיות.

מתחילים

בעוד שבלוקים היא האפליקציה לבניית אתרים, היא מגיעה כתוכנה להורדה. כדי לקבל גישה לתכונות שלה אתה צריך לקנות רישיון מלא או לבחור גרסת ניסיון בחינם. בשני המקרים המערכת מבקשת לספק מידע אישי. לאחר השלמת תהליך הכניסה, תוכלו להוריד ולהתקין גרסת תוכנה שנבחרה.

רישום גושים

תהליך עריכת אתרים

כפי שציינו קודם, התוכנה מציעה את הבדים המוכנים שלה שקל לבצע שינוי ולשינוי. משתמשים עשויים להוסיף עמודות ריקות כמו גם רווחים לתמונות וטקסטים. דרך נוספת היא להשתמש בספריות בלוקים ובאלמנטים. כאן תמצאו אוספים של אלמנטים וקטעים בעמוד אותם יש להוסיף בלחיצה. הגושים 3 כוללים פונקציונליות גרירה ושחרור המאפשרת לשנות את מיקום המרכיבים בקלות.

החדשות הגדולות אודות גרסת התוכנה החדשה הן שעכשיו יש לך את כל ההיררכיה של האתר המצוינת בסרגל הצד השמאלי. אתה יכול להגיע לכל קטע או אלמנט בקלות במקום לעבור בין מסכים שונים כפי שהיה בגירסה הקודמת. כך גם בהטלת לבנים חדשות לדף. פשוט בחר בזה וגרור אותו לחלל הדרוש. כאן יש לנו תיבות תוכן, גלריות תמונות, נגני שמע, כותרות, טפסים ליצירת קשר, כפתורי מדיה חברתית וכו ‘.

הפלטפורמה מגיעה עם עורך הכיתות של CSS. משתמשים חופשיים לשנות בלוקים וסטיילינג אלמנטים ומבטיחים שהם נראים ופועלים נהדר במכשירים שונים למרות גודל המסך. בנוסף, המערכת מספקת שליטה מוחלטת על קוד המקור של העמוד בנוסף לתמיכה ב- HTML5. קודאים מנוסים יעריכו גמישות בתכנות בעוד שמתחילים חדשים יכולים ליהנות מתכונות כמו פקדי ScrollFX. נדון בשניהם מעט בהמשך סקירתנו.

יוצא לדרך

אפליקציית Blocks 3 פותחה כאתר ובונה דפים. הוא אינו מספק מתקני אירוח. תצטרך לטפל בזה בעצמך. החדשות הטובות הן שהגרסה החדשה נתמכת על ידי כמה פלטפורמות CMS פשוטות ועם זאת פופולריות. הם כוללים את קאשי, דופק, אוקטובר וכמה אחרים. זה מבטיח שילוב חלק של קבצי האתר במערכת ניהול התוכן כמו גם עם בסיס הנתונים שלה.

2. תכונות & גמישות

אפליקציית Blocks עשויה להיות חבילה טובה לשני המצטרפים החדשים שרק מתחילים להבין כיצד המערכת עובדת כמו גם לקודרים מקצועיים המחפשים הזדמנות ליצור את הפריסה הייחודית שלהם. ניתן לחלק את תכונות התוכנה לשתי קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה מיועדת למשתמשים שלא רוצים לצלול לעומק תהליך העריכה. השנייה מיועדת לאנשים בעלי אופי יצירתי יותר.

נבנה על Bootstrap 4

מתכנתים וקודנים ישמחו ללמוד כי גרסת ה- Blocks החדשה פותחה ב- Bootstrap 4. המסגרת מגיעה עם תמיכה במכשירים שונים כולל סמארטפונים וטאבלטים. למשתמשים חופשיים ליישם ממדים שונים על כל אלמנט או קטע, כך שייראה טוב במכשירים מסוגים שונים למרות גדלי התצוגה, הספקים וכו ‘. כל דפי האתר שלך יפעלו טוב למרות נקודות הפסקה..

תמיכה ב- HTML5

התוכנה שונתה לתמיכה בתכונות HTML5. זה מאפשר ליצור שכבות מידע מבלי להתמודד עם מסדי נתונים בפועל. כל מה שאתה צריך זה לבחור בלוק או אלמנט ולהוסיף תכונות נחוצות באמצעות חלונית המפקח. בעוד שרוב בוני העמודים והאתרים לעולם אינם מבטיחים הפעלת אתרים ללא רבב במקרה שתיישם תכונות משלך, לגושי 3 יש מצב תצוגה מקדימה כדי לבדוק כיצד יצירות HTML, PHP או JavaScript שלך ייראו כשקרות כשאתה הולך לחיות.

פקדי ScrollFX

כבר אמרנו כמה מילים על תכונה זו. זה תוכנן למתחילים שרוצים לגרום לאתרי האינטרנט שלהם להיראות קצת יותר מגניבים. הרעיון הוא להוסיף אפקטים שונים לכמה ממרכיבי האתר בעת גלילת הדף למטה. הם עשויים לכלול אפקטים של דהייה או אנימציה. לוח הבקרה מאפשר לך ליישם כל אחד מהם בקלות. כל שעליך לעשות הוא לבחור את האלמנט שאתה צריך ולבחור את איך שהוא ייראה כשאתה גלול מטה.

סטיילינג תיבה

סטיילינג תיבות הסימון

לבנה מסוימת זו מסייעת למשתמשים מתקדמים להזין את הקטע של קוד ה- HTML. מעכשיו, למשתמשים בבלוקים 3 תהיה הזדמנות לשנות את האופן בו נראית תיבת הסימון. מלבד גרסה מסורתית, יש גם מצב נייד שמביא למראה מודרני. בנוסף, באפשרותך להגדיר ערימת תיבות סימון אנכיות או אופקיות.

תצוגה מקדימה של רשת מקומית

תכונה נהדרת לכל משתמשי ה- Mac הנהנים מחיבור רשת מקומי. זה מאפשר לך לצפות בתצוגה מקדימה של האופן בו האתר שלך נראה במכשירים שונים המחוברים לאותה רשת שבה המחשב הנייד שלך מופעל על ידי Mac. לא רק תוכל להציג תצוגה מקדימה של כל העמודים, אלא גם לערוך חלק מהרכיבים שלהם ישירות בדפדפן.

עורך אייקונים

עורך אייקונים של גושים

משתמשים מקבלים שליטה מלאה על הסמלים עם סיכוי לשנותם בזכות לבנת אייקון שזה עתה פותחה. ראשית כל, עליכם לבחור מתוך מבחר בלוקים של אייקונים מוכנים. אז אתה יכול להחליף את הסמל שהוגדר מראש בסגנון שלך ולהתאים 5 מהגופנים הזמינים בכדי שייראה יותר קליט..

אפשרויות עץ שכבה

אפשרויות גושי שכבת הגושים

כפי שהזכרנו קודם, גושים 3 מתארים את היררכיית העמודים עם כל האלמנטים והקטעים באותו חלון ללא צורך לעבור בין מצבים. במקביל, עץ שכבה מבטיח סקירה מהירה של כל האלמנטים שברשותכם בדף שנבחר. מעכשיו תוכלו לגשת לאפשרויות שונות לעיבוד שכבות. הם כוללים מחיקה, קריסה, כפילות ופעולות אחרות מקצות מפתחות צבע ונקודות אחרות כדי לסדר את כל השכבות בצורה היעילה ביותר..

באופן כללי, הפונקציונליות של Blocks היא ברמה הבינונית. היתרונות העיקריים שלו הם עיצוב מעניין והצגה מקורית של תכונות סטנדרטיות. הם מספיקים כדי לעצב אתרים עסקיים מושכים, אפילו כאלה שאינם מקבלים תשלומים מקוונים. האפליקציה דורשת אירוח ולעיתים CMS שיהיה תואם לה. הגושים עצמם אינם יחידה עובדתית. החיסרון העיקרי הוא שהתוכנה זמינה רק למשתמשים ב- Mac.

3. עיצוב & תבניות

המערכת אינה מציעה תבניות מוכנות כברירת מחדל. עם זאת, משתמשים רשאים לבחור בתבניות בתשלום שהועברו על ידי בלוקים. ישנן 36 פריסות זמינות כעת בתבנית באתר הרשמי. הם נמכרים כחבילות. המחיר יהיה תלוי במספר האתרים שתרצו ליצור. לכל נושא יש מצב תצוגה מקדימה ותיאור מפורט הכולל את תאריך הבנייה, המסגרת המשמשת (כרגע Bootstrap 4), דרישות, עדכונים אחרונים, גרסה וכו ‘.

תבנית גושים

קודאים מנוסים יעריכו את היכולת ליצור אתר מתוך הריק באמצעות קבוצה של כלי תכנות ייעודי עליהם דנו קודם. לוח המחוונים כולל מצב תצוגה מקדימה כדי לבדוק כיצד האתר נראה בשולחן העבודה, הנייד או הטאבלט.

יתר על כן, למערכת אפשרויות עיצוב של CSS לשנות את מידות האלמנטים ולאפשר להן לעמוד בדרישות המשתמשים הסלולריים. עורך הכיתה מסוגל להתאים את אותם צבעי לוח על פני אלמנטים שונים כדי לגרום להם להיראות טוב גם במכשירים שונים. סרגל הניווט יופק אוטומטית בהתאם למידות המסך.

4. תמיכת לקוחות

בלוקים מספקת למשתמשים מספר מספק של אפשרויות תמיכה בלקוחות, כולל פורום, ערוץ Vimeo ו- מרכז הידע. כולם מכילים איכות הגונה, במיוחד שאלות נפוצות ושיעורי וידאו. ניתן ליצור קשר עם המפתחים דרך דלפק התמיכה המקוון, בעוד החדשות האחרונות זמינות בבלוג הרשמי או בטוויטר.

כל ההדרכות מאפשרות להשתמש באפשרות סינון החיפוש. הם מפורטות ומובנים לקטגוריות. איכות התמיכה הטכנולוגית בסדר. כדי ליצור קשר עם זה, אתה צריך להיות משתמש בלוקים רשום. אגב, אין כאן אפשרות לצ’אט חי ותקשורת אימיילים. יש רק את מערכת הכרטיסים שתוכלו להשתמש בה.

5. תוכניות & תמחור

כפי שנאמר בפסקה הראשונה לסקירה, התוכנה זמינה כגרסת ניסיון בחינם. כל מה שאתה צריך זה לציין מידע אישי מסורתי ולגשת לדף ההורדה עם הרישיון החינמי. הדרך השנייה היא לרכוש את הגרסה הרשמית שעולה כיום 99.99 דולר. המחיר עשוי לחול על מע”מ. לכן, אל תתפלאו אם העלות הסופית מעט גבוהה יותר. משתמשים, שכבר יש להם את גרסת ה- Blocks 2 הקודמת, עשויים לשדרג לגישה חדשה יותר עם הנחה של 30%.

תמחור גושים

מלבד הרישיון, אל תשכח שאולי גם תצטרך לשלם עבור תבניות התוכנה. הם זמינים על בסיס מנוי. המשתמשים עשויים לבחור מבין שלוש אפשרויות עיקריות:

 • תבנית אחת עולה 49 $ כולל עדכונים ותמיכה של שנה.
 • כל התבניות זמינות בכתובת 199 דולר כולל נושאים עתידיים שיש לפרוס.
 • עלות כל התבניות + הדרכות 299 דולר וכוללים את כל ערכות הנושא והמדריכים של Blocks בחבילה אחת.

תמחור גושים

6. יתרונות וחסרונות

היתרון העיקרי של הבלוקים הוא עיצוב והצגה ייחודיים של העורך החזותי. הגדרה מובחנת של קהל היעד – משתמשי מקינטוש – תורמת ליתרונות השירות. ברור שהאפליקציה נוצרה מאפס, ללא כל העתקה של שירותים חיצוניים. ברור כי העקרונות המבניים הבסיסיים ואמצעי האינטראקציה עם עורך WYSIWYG נשמרים. נדגיש את היתרונות הבאים בשימוש בבלוקים:

 • הזדמנות ליצור את המספר הבלתי מוגבל של תבניות אתר;
 • תאימות של תבניות עם מספר CMS;
 • הזדמנות לשמור את הנושאים של דפי אינטרנט נפרדים;
 • אפשרות לעריכת התכונות של שיעורי אלמנטים בממשק הגרפי (פאנל מנהל כיתות);
 • עיצוב תבניות רספונסיבי;
 • פשטות השוואה של שימוש בעורך;
 • ממשק מסוגנן;
 • שאלות נפוצות באיכות.

ישנם יתרונות אחרים, שהם פחות משמעותיים או ברורים יותר. לדוגמה, המנגנון של מיקום לבנים בלחיצה אחת הופיע – זה אפילו לא גרירה, אלא לחיצה אחת בלבד. מה שאהבנו גם הוא מערך של אפקטים ונוחות השימוש בהם. יש כאן הרבה תכונות חיוביות. עם זאת, גם חסרונות הגושים ניכרים. אלו כוללים:

 • עלות גבוהה של אתר שפורסם;
 • תכנית פרסום מורכבת של אתרים למתחילים חדשים;
 • היעדר מנהל ה- FTP המשולב;
 • חוסר יעילות כמעט מוחלט של השימוש בתוכנית ללא CMS.

פשטות השימוש מוטלת בספק גם מכיוון שאין תבניות מוכנות המסופקות כברירת מחדל. עליכם לרכוש אותם או ליצור בעצמכם. בלי קשר לפשטות הטכנית של העורך, חידושים רבים לא יוכלו להשיק כאן אתר מושך עם עיצוב פרטני. כישורים נדרשים לשם כך. זו הסיבה, השימוש בבלוקים יגרום להשקעות כספיות נוספות לתבניות ו- CMS.

סיכום

בלוקים הוא מוצר נישה טוב. זה עובד היטב להשקת אתרים עסקיים עם מספר קטן של עמודים, כמו אתרי קידום, תיקי דפי נחיתה. אם אתה ניגש בחוכמה לתהליך פיתוח האינטרנט, האתרים יהיו מושכים ופונקציונליים. ללא קשר לממשק הנעים וההתרשמות החיוביות הכלליות מתהליך העבודה, יישום זה אינו הבחירה הטובה ביותר עבור משתמש ממוצע.

גושים יכולים להיחשב כעורכי דפי HTML מסוגננים, הדורשים כלים נוספים לפרסום אתר. לא נוח להשתמש בו באופן עצמאי. בעבודה עם CMS המצב משתנה לטובה, למרות שלא ניתן לקרוא לתכנית זו נוחה וזולה. יהיה עליכם לשלוט במנהל ה- FTP, הגדרת האירוח ו- CMS עצמה. זה די מכריע עבור אדם שמוכן ליצור את האתר הראשון, לא?

כאן עולה השאלה: מדוע להשתמש בגושים, אם זה כל כך מסובך? אולי הגיוני לבחור א בונה אתרים מתאים יותר ולהפסיק להקשות על דברים פשוטים? בכל אופן, הרבה יותר פשוט ובמחיר סביר יותר להשתמש בבונה אתרים איכותי בענן עם עורך WYSIWYG. תקבלו אירוח, תבניות, בונוסים (כמו שם דומיין בחינם או משהו כזה) ומה שחשוב באמת, ממשק יחיד לכל תהליך בניית הרשת. יותר נוח לבצע את התשלומים כאן – הכל נמצא באותו ממשק.

בדיוק כמו כל יישום אחר לבניית רשת שולחנית, גושים אינם יכולים להתמודד עם בוני אתרים בענן ידועים. זה לא קשור לאיכות המוצר. זה בערך מסוגו: האפליקציה דורשת מיומנויות טכניות רבות יותר כדי לשמש את היתרון לעומת בוני אתרים והיא גם מבטיחה תוצאה דומה. אז למה לעשות דברים מסובכים? לרוע המזל, בלוקים הוא תחילה מקרה אבוד עבור כמות המשתמשים הרווחת.

הורד גושים עבור Mac

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map