بررسی Yola.com

یولا – یکی از اولین سازندگان وب سایت است که در دسترس مخاطبان گسترده قرار گرفته است. این سیستم با راه اندازی در سال 2007 ، رویکرد کل طراحی وب را متحول کرده و آن را برای غیر تکنیک ها ساده تر و قابل درک تر کرده است..


از زمان تأسیس آن ، سازنده وب سایت تغییرات زیادی کرده است. این سرویس با ویژگی های جدید ، ابزارها ، عناصر طراحی وب و قالب ها محبوبیت جهانی پیدا کرده است. یولا مدت طولانی است اما هنوز هم رقابتی است؟ چه ویژگی ها و مزایای جدیدی را ارائه می دهد و آیا تفاوت های ظریف خاصی وجود دارد که باعث می شود آن را از بین ببرد?

ما در مورد این جنبه ها هیچ فرضی نمی کنیم. درعوض ، اجازه دهید نگاهی به نکات برجسته مهم یولا (و ، بدیهی از موارد جانبی آن) بیندازیم که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که سیستم برای شما خوب کار می کند یا نه.

1. سهولت استفاده

اگر تاکنون سعی در استفاده از Yola داشته باشید ، نمی توانید متوجه شوید که رابط کاربری آن نسبت به گذشته کمی قدیمی است سازندگان وب سایت های مدرن. بلافاصله پس از ثبت نام (که خیلی سریع است) ، به داشبورد دسترسی پیدا می کنید و در اینجاست که از همان ابتدا با چندین سؤال مواجه خواهید شد.

مسئله این است که درک پیامدهای اولیه بخش ها و یافتن مواردی که برای شروع کار با پروژه خود در واقع لازم دارید ، کاملاً ساده نیست. به طور حتم زمان برای کشف کلیه مقولات و گزینه های موجود در داشبورد زمان لازم است.

داشبورد یولا

علاوه بر این ، نمی توان گفت که ما از ویرایشگر کشیدن و رها کردن سیستم لذت بردیم. به عنوان مثال ، محدودتر از Wix است ، و عادت می کند که به آن عادت کرده و منطق آن را بفهمید. سازنده از کشیدن پشتیبانی می کند ، اما شما کنترل کاملی بر عناصر ندارید – وقتی آنها را رها کنید ، آنها به سادگی به جعبه های نامرئی از پیش تعیین شده می پرند.

2. مجموعه ویژگی ها و انعطاف پذیری

درست مانند هر سازنده وب سایت مدرن ، Yola به شما امکان می دهد با افزودن ، تنظیم و تغییر چندین بلوک محتوای مختلف ، ساختار وب سایت و ساختار آن را ایجاد کنید. اینها شامل عناصر سازه (دکمه ها ، بلوک های محتوا ، گالری ها و غیره) و ابزارک ها (پخش کننده mp3 ، فیلم ها ، تجارت ، نظرات فیس بوک و موارد دیگر).

ویرایشگر یولا

عملکرد پیشرفته این پلتفرم شامل ویرایشگر HTML / CSS است که در آن کاربران باهوش فناوری می توانند قوانین CSS خود را بنویسند و مستقیماً روی کد ایجاد کنند. در مورد سایر نقاط برجسته سیستم ، آنها به شرح زیر هستند:

گزینه های ادغام

Yola به شما امکان می دهد انواع ابزار ، ابزارک و سیستم های خارجی را انتخاب و ادغام کنید. بنابراین ، می توانید با خدمات بازاریابی ایمیل با مخاطب منظم ، وبلاگ های Tumblr ، Google App Suite ، خدمات پشتیبانی PayPal و غیره ادغام شوید..

متأسفانه ، در حال حاضر با بازارها و سیستم عاملهای تجارت الکترونیکی ، خدمات CRM ، صندوق راهنما و سیستم عاملهای حسابداری و سایر سیستمهای مهم مهم خارجی تجارت الکترونیکی ادغام نشده است..

موبایل به علاوه

این سیستم به کاربران برنامه حق بیمه این امکان را می دهد تا از ویژگی پیشرفته Mobile Plus استفاده کنند. به شما امکان می دهد نسخه موبایل وب سایت خود را با چند کلیک مشاهده و اصلاح کنید.

Yola Mobile Plus

وقت خود را برای مشخص کردن ساعات کاری خود ، تهیه نقشه ها و دستورالعمل ها قرار دهید و به بازدید کنندگان وب سایت اجازه دهید با ضربه زدن روی صفحه با شما ارتباط برقرار کنند تا تماس برقرار کنند. این ساده و سریع است.

ادغام رسانه های اجتماعی

این سیستم اجازه می دهد تا حساب Yola خود را با خدمات رسانه های اجتماعی محبوب مانند Facebook و Twitter هماهنگ کنید. این کار نه تنها به عملکرد سرویس کمک می کند بلکه به شما کمک می کند تا کاربران از تمام تغییرات ، به روزرسانی ها ، رویدادها ، اخبار و تخفیف های ویژه ای که سیستم ارائه کرده است آگاه باشند..

گزینه های تجارت الکترونیکی

راه اندازی یک فروشگاه وب با Yola به هیچ وجه دشوار نیست زیرا این سیستم دارای موتور الکترونیکی قدرتمند تجارت الکترونیکی است. برای استفاده از آن ، باید به برنامه پرداخت شده ارتقا دهید. همچنین می توانید با ادغام یک افزونه Ecwin در آن ، یک فروشگاه وب با Yola ایجاد کنید.

تجارت الکترونیکی Yola

ویژگی تجارت الکترونیک به شما امکان می دهد تا با تنظیم سبد خرید یکپارچه ، فروش حداکثر 1000 محصول ، اتصال فروشگاه اینترنتی یولا خود با حساب فیس بوک ، دسترسی به داشبورد سیستم ، ایجاد و اصلاح پنجره نمایش ، محصولات را 24/7 در حالت آنلاین بفروشید. ، استفاده از پرونده واردات / صادرات محصول CSV و غیره.

این موتور همچنین از چندین زبان پشتیبانی می کند و با ارائه دهندگان حمل و نقل بین المللی و محلی مانند FedEx ، UPS ، USPS ، DHL و موارد دیگر ادغام می شود. Yola اجازه می دهد کارت های اعتباری یا PayPal را بپذیرید ، با درگاه های پرداخت چندگانه ، ادغام مالیات فروش محصولات خود را بر اساس فاکتور مکان جغرافیایی تنظیم کنید.

کاربران فرصت مناسبی برای راه اندازی یک فروشگاه وب انعطاف پذیر ، کنترل کامل محصولات و دسته بندی های آنها را دارند. آنها می توانند پروفایلهای خرید را ایجاد و ذخیره کنند ، ابزارهای موجودی آنلاین را مدیریت کنند ، سفارشات را پیگیری کنند و با مشتریان در تماس باشند.

گزینه های ترجمه وب سایت

وب سایت های Yola در حال حاضر در بسیاری از زبان ها در دسترس نیستند – فقط فرصتی برای افزودن ابزارک Google Translate به وب سایت دارید تا پروژه شما به چندین زبان خارجی در دسترس باشد. در حال حاضر ابزار خاصی برای ایجاد وب سایت های چند زبانه یا محلی سازی زبان وجود ندارد.

ابزارک ها و افزودنیها

با Yola می توانید ابزارک ها را به یکدیگر متصل و مدیریت کنید تا طراحی و عملکرد پیشرفته تری به وب سایت شما ارائه دهند. گرچه اکثر ویجت ها داخلی نیستند ، اما ادغام های شخص ثالث هستند. در اینجا هیچ فروشگاه App امکان دسترسی به مجموعه ابزارهای دیگر را نیز ندارد.

گزینه های جستجوگرها

برای ارائه نتایج بهتر موتور جستجوگر به وب سایت مستقر در Yola ، این سیستم به شما امکان می دهد تگ های متا را برای همه صفحات پر کرده و تنظیم کنید. اینها شامل عناوین ، توضیحات ، کلمات کلیدی و غیره است. به قسمت منوی جداگانه دسترسی دارید ، جایی که می توانید متن URL را ایجاد کرده و تغییر دهید تا کاربر پسند باشد..

انجمن

Yola گزینه ایجاد انجمن را پشتیبانی نمی کند. اگر هنوز به وب سایت خود نیاز به یک فروم دارید ، باید با استفاده از موتورها و ابزارهای تخصصی فروم آن را در زیر دامنه جداگانه سیستم ایجاد کنید. بدیهی است ، این چندان مناسب نیست ، بنابراین ، استفاده از یکی از سازندگان وب سایت ساده تر است این ویژگی را خارج از جعبه ارائه دهید.

تماس با سازنده فرم

می توانید یک سازنده فرم تماس با قابلیت انعطاف پذیر ، راحت و کاربردی نصب کنید تا هر فرم آنلاین را که می تواند در وب سایت شما اعمال شود ایجاد کنید. این یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از سازندگان وب سایت معاصر در حال حاضر فاقد آن هستند.

فرم تماس با Yola

ویژگی ویرایش کد

اگر به خوبی از اصول اولیه HTML استفاده می کنید ، با Yola می توانید به طور جداگانه کد وب سایت خود را ویرایش کنید. همچنین این ویژگی امکان افزودن ابزارک های خارجی و ابزارهایی را از طریق ویرایش کد به وب سایت شما ارائه می دهد.

وبلاگ نویسی

متأسفانه ، یولا فاقد بستر وبلاگ نویسی است ، اما ادغام وبلاگ Tumblr شما را آسان می کند. این یکی از نقاط ضعف اصلی سیستم عامل است.

3. طرح ها

تعداد مضامین:15
مضامین رایگان:&# x2714؛ آره
طراحی تعاملی:&# x2714؛ آره
مرتب سازی بر اساس صنعت:✘ نه
ویرایش کد CSS:&# x2714؛ آره

ایجاد سایتی با Yola با انتخاب قالب آغاز می شود. در حال حاضر ، سازنده وب سایت بیش از 90 قالب ارائه می دهد ، که به صورت رایگان و با هزینه اضافی ارائه می شوند. کیفیت کلی قالب بسیار خوب است و از لحاظ بصری جذاب هستند ، اما نسبت به طرح هایی که توسط Wix ، uKit و سایر رهبران مشهور طاقچه طراحی وب ارائه شده اند ، تا حدودی پایین تر هستند..

قالب ها به دسته ها تقسیم نمی شوند ، اما گزینه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد یک الگوی خالی برای ساختن یک وب سایت کاملاً منحصر به فرد از ابتدا انتخاب کنید. الگوهای Yola بهینه سازی شده تلفن همراه هستند تا کاملاً با اندازه های مختلف و وضوح صفحه نمایش سازگار شوند.

به محض انتخاب الگوی مورد نظر ، می توانید نسخه پیش نمایش آن را برای کشف جزئیات مشاهده کنید. از شما خواسته می شود نام وب سایت ، موضوع آن ، اطلاعات تماس (که به صفحه وب شما اضافه می شود) را مشخص کنید. خبر خوب این است که روشی که هر الگویی هنگام دریافت آن از Yola به نظر می رسد ، تازه شروع است – در آینده ، شما کلیه عکسهای پیش فرض را جایگزین می کنید ، طرح بندی محتوا را تغییر می دهید ، پاورقی را تغییر می دهید ، یک بنر جدید و غیره را بارگذاری می کنید ، در صورت تمایل مطمئناً مایل به سرمایه گذاری وقت و تلاش خود هستید.

الگوهای یولا

هر قالب از بلوک هایی تشکیل شده است که می توانند در یک صفحه به ترتیب تصادفی اصلاح ، حذف ، اضافه ، ویرایش و مرتب شوند. کار با آنها نیز مشکلی ندارد. برعکس ، این روند سرگرم کننده و سرگرم کننده است.

الگوهای Yola قابل تعویض هستند. اگر احساس می کنید انتخاب اول درست نیست و سفارشی سازی آن کافی نیست ، می توانید به سادگی محتوای خود را به یک الگوی جدید منتقل کنید.

4. پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مشتری Yola در سطح مناسبی قرار دارد و گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها در اینجا استفاده کنید. هر مشکلی که با آن روبرو شوید ، هنگام ویرایش وب سایت خود ، می توانید از برگه راهنما که در تمام صفحات در پنل سرپرست شما فعال است استفاده کنید. این شامل پیوندهایی به مهم ترین مکان ها ، از جمله انجمن انجمن Yola ، مرکز راهنما ، آموزش ها و وبینارهای آموزشی است.

اگر هنوز نمی توانید جواب را پیدا کنید ، می توانید از طریق ایمیل یا از طریق تلفن با یکی از کارشناسان Yola تماس بگیرید. همچنین به پنجره بازشونده راهنما از طریق مسنجر نیز دسترسی دارید – محلی که می توانید هر سؤالی را که به آن علاقه دارید تایپ کنید و منتظر بمانید تا اینکه دستیار جواب شما را بدهد.

راه دیگر برای بدست آوردن پشتیبانی 24/7 ، تایپ سؤال در قسمت فیلتر جستجو و منتظر نتیجه ای است که سیستم تولید می کند. آیا در زمینه پشتیبانی از مشتری یا کیفیت آن مشکلی دارید؟ سپس پیش بروید تا قسمت “گزارش سوءاستفاده” را پر کنید تا تیم از اوضاع مطلع شود. به طور خلاصه ، پشتیبانی مشتری یکی از نقاط قوت Yola است که مطمئناً یک مزیت قابل توجه سیستم است.

5. سیاست قیمت گذاری

Yola یک سرویس وب freemium است. نسخه رایگان وجود دارد که به شما امکان می دهد سایتی را در زیر دامنه Yola ایجاد کنید که دارای حداکثر 3 صفحه باشد. Yola همچنین سه طرح پرداخت شده را ارائه می دهد:

گزینه قیمت گذاریهزینهامکانات
برنز:4.95 دلار در ماهPages صفحات نامحدود.
orage 2 گیگابایت ذخیره سازی؛
Dom دامنه رایگان.
نقره:9.95 دلار در ماه✓ نه یولا بردینگ
Tem الگوهای حق بیمه؛
itor ویرایشگر پیشرفته.
طلا:19.95 دلار در ماهBand پهنای باند نامحدود.
✓ کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل ترافیک.
✓ پایش سئو.

در بالا ذکر شده قیمتهای تخفیف ارائه شده در صورت تصمیم گیری برای دریافت اشتراک سالانه است. این پلتفرم ضمانت 30 روزه برگشت پول در کلیه بسته های پریمیوم را به آن دسته از کاربران ارائه می دهد ، که به دلایلی از طرح انتخابی راضی نیستند.

دیگه چی, یولا امکان افزودن فروشگاه اینترنتی به هر بسته پرداختی را فقط با 10 دلار در هر ماه امکان پذیر می کند. فروشگاه با تمام ویژگی های مورد نیاز تجارت الکترونیک همراه خواهد بود و از هرگونه هزینه پنهان ، هزینه معاملات و سایر تفاوتهای ظریف مالی عاری خواهد بود. سرانجام ، شما می توانید طراحان و جانبازان Yola را استخدام کنید تا وب سایت خود را برای شما بسازد – این گزینه با قیمت 499.95 دلار شروع می شود.

6. جوانب مثبت و منفی

همکاری با یولا برای همه جذاب و جالب است. با این حال ، درست مانند هر سازنده دیگر وب سایت ، این سیستم دارای مزایای خاصی است و باعث می شود کاربران آن را ملزم به دانستن آن کند. بیایید اکنون به ویژگیهای متمایز نگاهی بیندازیم.

طرفداران:
منفی:
&# x2714؛ بستر تجارت الکترونیک؛
&# x2714؛ مجموعه الگوهای غنی؛
&# x2714؛ توان مالی؛
&# x2714؛ گزینه های ویرایش کد.
✘ قابلیت وب سایت محدود محدود.
✘ عدم وجود موتور کامل وبلاگ نویسی کاملاً برجسته.
ack عدم وجود ابزارهای سفارشی سازی طراحی.
template کیفیت قالب کافی.

7. مقایسه با رقبا

در سال 2007 ، یولا یک سرویس وب بسیار مشهور بود. با گذشت زمان ، این سیستم از نزدیکترین رقبای خود عقب افتاد. بیایید به طور خلاصه نگاهی به مقایسه یولا و وبیلی بیندازیم.

Weebly vs Yola

در حالی که Weebly بیشتر برای ساختن پرتفوی ، وبلاگ و فروشگاههای اینترنتی عالی کار می کند ، Yola بیشتر برای راه اندازی وب سایت های تبلیغی و پروژه های یک صفحه ای استفاده می شود. فاقد موتور وبلاگ نویسی یکپارچه است که یکی از مهمترین ویژگی های این سرویس است.

اگرچه ، هر دو سازنده وب سایت کاربردی ندارند و برای تازه کارها خوب کار می کنند ، Yola هنوز فاقد قابلیت ها و ابزارهای طراحی سفارشی سازی برای پوشش طیف گسترده ای از نیازهای توسعه دهندگان وب است. Weebly همچنین از لحاظ کیفیت قالب و بهینه سازی موبایل آنها عالی است ، اگرچه نسبت به Yola کمی گران تر است..

8. سؤالات متداول

س: آیا یولا واقعاً آزاد است?

پاسخ: بله ، بسته رایگان آنها کاملاً رایگان است. شما موظف نیستید که حساب رایگان خود را ارتقا دهید. با اکانت رایگان خود می توانید یک وب سایت اصلی ایجاد کنید که حاوی حداکثر 3 صفحه با پهنای باند 1 گیگابایت و ذخیره سازی 1 گیگابایت باشد. وب سایت برای یک زیر دامنه یولا منتشر می شود.

تمام برنامه های پرداخت شده با 30 روز ضمانت برگشت پول ارائه می شوند.

س: آیا الگوهای آنها قابل تنظیم هستند?

پاسخ: بله ، آنها هستند. می توانید با استفاده از ویرایشگر کاربر پسندیده Yola-What-You-See-Is-What-Get یا با ایجاد تغییر در سطح کد ، الگوی انتخابی را تغییر دهید – ویرایشگر پیشرفته ای برای کاربران برق وجود دارد. اگر یک چیز یا دو مورد در مورد CSS می دانید ، می توانید وب سایت خود را کاملاً بازسازی کرده و ظاهری جدید به آن بخشید. ویژگی ویرایش پیشرفته در بسته های حرفه ای و نامحدود موجود است.

س: آیا یولا از تجارت الکترونیکی پشتیبانی می کند?

پاسخ: بله ، یولا یک راه حل تجارت الکترونیک دارد. این یکپارچه سازی با Ecwid ، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی پیشرو است که با سایر سازندگان سایت بسیار محبوب است. ابزارک های Ecwid در آن وجود دارد uKit, وببیو و ویکس.

شما می توانید Yola Commerce را با هزینه 10 دلار در هر ماه به هر برنامه اضافه کنید. این امکاناتی را برای شما فراهم می کند مانند: گزینه های محصول و ترکیب ها. قیمت گذاری متغیر برای گزینه های محصول مانند اندازه های مختلف ، رنگ ها ، مدل ها و غیره. مدیریت موجودی مدیریت سفارش و سهام؛ مدیریت مشتری (کاربران می توانند حساب های خود را ایجاد کرده و جزئیات پرداخت خود را ذخیره کنند)؛ ادغام فروشگاه صفحه فیس بوک؛ روش های پرداخت چندگانه؛ کدهای تبلیغی و تخفیف مدیریت مالیات و موارد دیگر.

س: آیا آنها خدمات طراحی سفارشی ارائه می دهند?

پاسخ: بله ، آنها این کار را می کنند. آنها با طراحان حرفه ای همکاری کرده اند تا Yola Premier را ارائه دهند ، یک سرویس کلید در دست که یک وب سایت Yola با طراحی حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهد. وب سایت کاملاً در دسترس و کنترل شما خواهد بود. شما قادر خواهید بود تغییراتی در طراحی و محتوا ایجاد کنید.

س: آیا وب سایت های Yola سازگار با تلفن همراه هستند?

پاسخ: به منظور بهینه سازی سایت Yola برای مشاهده موبایل ، باید یکی از بسته های Premium را خریداری کنید.

انتشارات موبایل Yola

س: آیا آنها ویژگی های سئو را ارائه می دهند؟?

پاسخ: بله ، آنها این کار را می کنند. برخی از تنظیمات استاندارد رایگان (برچسب های متا: کلمات کلیدی ، توضیحات ، عنوان) و Advanced Traffic Builder Yola وجود دارد. این ویژگی حق بیمه به شما کمک می کند اصول اصلی چگونگی خزیدن موتورهای جستجوگر صفحات خود ، اسکن سایت خود را برای خطاها و پیشرفتها و همچنین بازخورد در مورد استفاده از کلمه کلیدی خود به شما کمک کند. سازنده ترافیک Yola گزارش ماهانه به ماه را برای شما ارائه می دهد.

س: گزینه های Yola چیست؟?

پاسخ: یولا بدون شک شرکتی عالی است ، اما احساس می کند که آنها چند سال پیش بروزرسانی نرم افزار را متوقف کردند. این ممکن است شما را به سمت یک سایت سازنده فعال تر سوق دهد ، مانند uKit یا ویکس.

خط پایین

راحتی در استفاده:8/10
امکانات:5/10
طرح:7/10
پشتیبانی فنی:8/10
قیمت گذاری:7/10
نمره کلی:7.0 / 10

Yola یک سازنده وب سایت است که متعلق به نمایندگان نسل قدیمی ابزار طراحی وب است. این یک بار محبوب بوده است زیرا مجموعه ویژگی های آن برای تأمین نیازهای مخاطبان هدف از چند سال پیش کافی بود. با گذشت زمان ، نیاز به جستجوی سازندگان وب سایت های کامل تر و قدرتمند تر است و به نظر می رسد Yola واقعاً فاقد عملکرد لازم است.

پس از بررسی سازنده وب سایت ، نمی توانم احساس کنم که Yola چند سال پیش به روزرسانی نرم افزار خود را متوقف کرد. آنها چندین الگوی جدید را در طول سالهای گذشته منتشر کردند ، اما این مقاومت برای مقاومت در برابر رقابت طاقچه های معاصر ، که امروزه واقعاً سخت است ، کافی نیست..

به عنوان مثال ، این سیستم دارای چندین مزیت غیرقابل انکار مانند پشتیبانی قوی از مشتری و قالب های مختلف است. در عین حال ، عدم وجود راه حل های داخلی برای وبلاگ نویسی ، طراحی های متوسط ​​و قیمت های بالا ممکن است شما را به سمت نیاز به دنبال یک راه حل مناسب تر سوق دهد..

ممکن است نظر شما با شما متفاوت باشد ، اما فکر نمی کنم این سازنده وب سایت اگر شما قصد راه اندازی یک وب سایت کامل و معاصر را داشته باشید ، برای شما موثر واقع شود. این امر به ویژه صادق است ، هنگامی که گزینه های بسیار مطلوب دیگری در آنجا وجود دارد. انتخاب اکنون به شما بستگی دارد!

اکنون Yola را امتحان کنید

 رایگان است

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map