מעבר מ- WordPress.com ל- WordPress.org

מעבר מ- WordPress.com ל- WordPress.org


חידושים רבים מעניקים עדיפות לוורדפרס, כאשר מסתבכים בתהליך פיתוח האתר. עם זאת, רבים מהם תוהים בבחירתם בין המערכות ולעתים קרובות נותנים עדיפות ל- WordPress.com במקום WordPress.org, שזה פיתרון עדיף יותר במקרה שלהם..

עם זאת, כשהם מתחילים לעבוד על פרויקט ההפעלה שלהם, הם מבינים עד מהרה כי השימוש ב- WordPress.com קשה בהרבה מכפי שהיה נראה מההתחלה. הם מתמודדים עם בעיות בעריכת קוד, בקידום אתרים – שלא לדבר על ניואנסים הקשורים לאירוח (או תהליך המעבר בין המארחים) ובחירת שם דומיין, שאינה מוגדרת כברירת מחדל ב- WordPress.org.

מדוע לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org?

למעשה, WordPress.com הוא בונה אתרים מבוסס WP, המאפשר ליצור פרויקטים מגוונים, מציע אירוח משולב, שם דומיין, שפע של כלי התאמה אישית לעיצוב ותבניות לבחירה. WordPress.org, בתורו, הוא עמוד הבית של CMS WordPress הפופולרי בעולם, שקשה יותר לשלוט בו למתחילים ודורש מודעות קידוד נוספת..

מימוש חוסר היכולת לשלוט בניהול אתרים מנקודת מבט טכנית במוקדם או במאוחר מעורר את הצורך להתחיל לחפש כלי פשוט יותר, נוח יותר, ובמחיר סביר ועם זאת בעל יכולת בניית אתרים. במקרים רבים, מעבר מ- WordPress.com המארח העצמי המוכר ל- WordPress.org מוכיח כפתרון סביר. הפלטפורמה האחרונה מעניקה לך זכויות בעלות מוחלטת באתר וחופש פעולות.

עכשיו הגיע הזמן להבין אם זה הגיוני ללכת על הגירה באתר האינטרנט של עשה זאת בעצמך או לשכור איש מקצוע שיעשה זאת בשבילך. זה בדיוק מה שנדון בהמשך.

מיתוג DIY או שירות מקצועי?

ברגע שתחליטו לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org, הבעיה הראשונה והכי בוערת היא להחליט על אפשרות העברת האתר הטובה ביותר. כאן תעמדו בפני שתי אלטרנטיבות פופולריות: הגירה באתר האינטרנט של DIY לעומת שכירת שירות מקצועי. לשתי האופציות היתרונות והחסרונות שלהם, מימושם וניתוחם מאפשרים לאמץ את הפיתרון הנכון בטווח הרחוק.

Wordpress.com ל- WordPress.org

הזמנת העברת אתר

אם אתה שוכר מפתח אינטרנט מקצועי או שאתה משתמש במערכת הגירה מקוונת של אתרים, אתה מסתכן בכך שלא תוכל לנהל ולעדכן את אתר WordPress שלך לאחר מכן, וכך לא תהיה לך ברירה אחרת אלא ליצור קשר עם המפתחים ששכרת עליהם ו שוב כדי לפתור את הבעיות שלך.

אם אינך רוצה שזה יקרה וברצונך לקבל שליטה מלאה על תהליך פיתוח וקידום האתר שלך בעתיד, זה באמת הגיוני לנסות לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org בעצמך. זה אולי ייקח קצת מאמץ וזמן, כמובן, אך זו הדרך הבטוחה היחידה להרגיש אחראית לגבי כל שלב בתהליך העברת האתר. זה המקום בו ההנחיות המפורטות להלן יעזרו מאוד.

כיצד לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org – המדריך האולטימטיבי

לפני שתתחיל, יש דבר אחד שאסור לך להתעלם ממנו. בעוד ש- WordPress.com הוא בונה אתרים שמתארח בעצמו, WordPress.org הוא ה- CMS, שאינו מגיע עם אירוח ותחום משולבים וזה אחד הדאגות העיקריות של מתחילים..

אתה צריך למצוא א ספק אירוח אמין, עיין בתוכניות, התנאים וההרשמות שהיא מציעה ובחר בתכנית העולה עליך על צורכי פיתוח וקידום אתרים עדכניים. תצטרך גם שם תחום. אם כבר יש לך את זה, עליך פשוט לספק אותו תוך כדי רישום חשבון האירוח החדש שלך. זה יעזור לשמור על דירוג מנועי החיפוש שלך ולנתב מחדש את התעבורה מהאתר הקודם תוך השלמת השלבים הבאים, כלומר:

 1. בחר אירוח – הצעד הראשון לבצע הוא לבחור אירוח ולהתקין עליו וורדפרס. ישנן מספר ספקי אירוח לבחירה, שלוקח זמן ומאמץ לחקור את כל האפשרויות הזמינות ולעשות את הבחירה הנכונה על פי הצרכים שלך..

 2. ייצא את הנתונים מ- WordPress.com – היכנס לחשבון WordPress.com שלך והגיע ללוח המחוונים של האתר שלך. גש למקטע מנהל ה- WP ולחץ עליו כדי לפתוח את אזור הניהול. לאחר מכן עבור לסעיף “כלים” ואז לאזור “דף ייצוא”.

  ייצוא WordPress.com

  כשתלחץ על הכפתור, תנותב לדף החדש, שם תוצע לך לבחור באפשרות חינם או העברה מודרכת. אנו ממליצים לבחור באפשרות החינמית ולחץ על כפתור “התחל ייצוא”. מיד לאחר מכן תגיע למסך הבא, שם תצטרך לבחור את רכיבי הנתונים שברצונך לייצא. בחר את הגרסה “כל התוכן”, אם אתה מתכוון לייצא את כל התוכן בבת אחת ולחץ על כפתור “הורד קובץ ייצוא”.

  אם תעשה הכל נכון, כלי הייצוא יציע לך להוריד את קובץ ה- XML ​​(אשר יכיל את כל התמונות, הפוסטים, הקטגוריות, הכרטיסיות, דפי האינטרנט, ההערות, תפריטים הניווט שלך ושדות אחרים) למחשב שלך כך שתוכל לייבא אותו לאתר החדש.

 3. התקן WordPress CMS – ברגע שקובץ ה- XML ​​מוכן לייבוא ​​נוסף, הגיע הזמן להוריד ולהתקין את ה- CMS וכן לחיבור חשבון האירוח שלכם. זכור שכמה ספקי אירוח (כמו Bluehost, לדוגמה) מציעים התקנת וורדפרס אוטומטית בלחיצה אחת, שנמשכת מספר דקות בלבד ואינה דורשת את המאמץ שלך. אחרת תצטרך להתקין את וורדפרס בעצמך, אבל זה גם די מהיר ומהיר – פשוט עקוב אחר ההנחיות והטיפים שהמערכת מייצרת בזמן שאתה מסיים את המשימה..

 4. ייבא את התוכן – ברגע שתסיים להתקין את CMS, תוכל להמשיך ליבוא התוכן. לשם כך תצטרך לגשת לחלק הניהול של האתר החדש, להגיע לקטע “כלים” ואז לדף “ייבוא”, שם תוצע לך להפעיל את כפתור “התקן עכשיו” להפעלת כלי היבואן..

  כלי ייבוא ​​CMS של וורדפרס

  עם סיום השלב, תנותב למסך החדש, שם תצטרך להעלות את קובץ ה- XML ​​המיוצא שהורדת למחשב שלך בשלב השני. במהלך השלמת המשימה, המערכת תציע לך ליצור משתמש חדש או להקצות את התוכן המיובא למשתמש הנוכחי. בנוסף תוצע לך לייבא את הקבצים המצורפים הישנים. חובה לסמן תיבה זו כדי לייבא נכון את קבצי התמונות שלך.

 5. העבר את הדומיין של וורדפרס לאירוח החדש. לאחר השלמת ייבוא ​​התוכן, תצטרך להעביר את שם הדומיין של אתר WordPress.com שלך לאירוח החדש שבחרת בשלב הראשון. פעל לפי ההנחיות שהמערכת מייצרת להשלמת התהליך.

מה הלאה?

אלה השלבים, שהם חובה לכל המשתמשים הרוצים לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org. השלבים הבאים יהיו תלויים באפשרויות הפרטיות שאתה מעדיף. לכן, אם המטרה שלך היא להפעיל אתר חדש לחלוטין מאפס ללא הפניית תנועה מהאתר הישן, עליך לעבור לקטע “הגדרות” ואז לדף “קריאה” שנמצא באזור הניהול של לוח המחוונים של האתר.. זה המקום בו אתה ממלא מקבל גישה לקטע “נראות אתר”, שם עליך לסמן את האפשרות הבאה “הייתי רוצה שהבלוג שלי יהיה פרטי, גלוי רק למשתמשים שאני בוחר”. פירוש הדבר שהאתר החדש לא יהיה גלוי למשתמשים קודמים.

במקרה והכוונה שלך הפוכה ויש לך כוונה להפנות את התנועה מהאתר הישן לאתר החדש כדי לשמור על דירוג מנועי החיפוש הנוכחי (וזה מומלץ בחום), הנה מה שאתה צריך לעשות. גש ללוח המחוונים של אתר WordPress.com שלך וגש לתפריט “הגדרות”. מצא את האפשרות “כתובת אתר” ולחץ על הקישור “הפניה מחדש” שנמצא שם. עוד תגיע למסך החדש, שם תצטרך לספק את שם הדומיין אליו תרצה להפנות מחדש את מבקרי האתר שלך. השלם את הצעד ולחץ על כפתור “עבור”. זכור כי כרגע משולמת אפשרות הפניית אתרים, אך העלות בהחלט שווה לשמור על עמדות האתר והתנועה הישנים שלך.

כדי לוודא שמיקומי SEO שלך יישמרו, ייתכן שתצטרך גם לעדכן את כל כתובות האתרים שלאחר מכן וקישורים מקשרים בין הודעות (אם בכלל), אך רק אם שינית את הדומיין. אתה יכול להשמיט את הצעד הזה אם שמרת על שם הדומיין המותאם אישית שלך. פשוט שנה את רשומת ה- DNS למארח שלך ותיהנה מקידום האתר שלך.

שורה תחתונה

תהיינה הסיבות אשר יעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org, תהיו מוכנים בזהירות לתהליך אחראי ולוקח זמן זה. אפשרות נוספת היא לשכור איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם, אך איך תוכלו להיות בטוחים שתקבלו תוצאה ראויה בטווח הרחוק? עדיף להעביר את האתר שלך בעצמך. יש לקוות, הטיפים וההמלצות המופיעים בפוסט יעזרו לכם להתמודד עם המשימה בצורה הטובה ביותר ולקבל את התוצאה הצפויה.

ועוד דבר אחד: אל תמהר לבטל את חשבון WordPress.com שלך עד שתוודא שהאתר החדש שלך פועל כשורה וכל עמדות SEO נשמרות כמו שהן. בהצלחה ויכול להיות שחווית הגירת האתר שלך תצליח!

העבר אתר ל- WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map