نحوه انتخاب بهترین هاستینگ برای وب سایت شما

چگونه بهترین CMS را برای وب سایت خود انتخاب کنید


یک وب سایت بدون میزبانی چیزی جز دسته ای از پرونده ها و مکانی برای ذخیره آنها نیست. برای اینکه پروژه شما برای کاربران آنلاین قابل مشاهده باشد ، باید یک راه حل مناسب سرور پیدا کنید که از نظر ذخیره پهنای باند ، امنیت ، زمان بار و غیره ، نیاز وب سایت را برآورده کند..

انتخاب یکی ممکن است یک دردسر به ویژه برای افرادی باشد که از داشتن متخصصان میزبانی دور هستند. شما هرگز نباید نقش میزبانی را از نظر اجرای وب سایت ، نگهداری و پشتیبانی از آن دست کم بگیرید.

دست زدن به میزبانی اشتباه پروژه شما را به شکست می رساند. از طرف دیگر ، انتخاب درست همان برقراری همکاری بین ارائه دهنده خدمات و صاحبان وب سایت است. شما برای یک برنامه انتخاب شده هزینه می کنید و بدون هیچ گونه خرابی و همچنین درگیریهای فنی یا امنیتی از پشتیبانی کامل برخوردار می شوید. سؤال اینجاست که چگونه واقعاً راه حل مناسب را انتخاب کنیم؟ چه ویژگی هایی را باید در نظر بگیرید و از کجا جستجو کنید؟ خواندن مقاله را برای یافتن پاسخ این سؤالات ادامه دهید.

میزبانی وب چیست؟?

اصطلاح “میزبانی” به معنای یک فضای مجازی یا فضای ذخیره سازی است که در آن شما می توانید برای وب سایت خود تأمین هزینه کنید. هر پروژه آنلاین شامل یک نام دامنه ، HTML / PHP یا سایر پرونده ها ، متون ، تصاویر ، عکس ها و غیره است. همه این عناصر در پوشه های خاص قرار دارند. شما به مکانی برای ذخیره آن پوشه ها و اطمینان از عملکرد صحیح وب سایت نیاز دارید. این جایی است که میزبانی وب ممکن است کمک کند. به عبارت دیگر ، این مسئله به عنوان محل اقامت سایت شما با توانایی سایر کاربران آنلاین برای دسترسی به آن در هر زمان که لازم باشد ، می آید.

در واقعیت امروز ، این اصطلاح نمایندگی شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات است که راه حل های سرور خود را به صاحبان وب سایت ارائه می دهند. برای آسانتر کردن کارها ، آنها در واقع فناوری ها و دارایی های دیجیتال خود را اجاره می دهند. پس از میزبانی وب سایت خود ، با وارد کردن نام دامنه در نوار جستجوی مرورگر ، در وب جهانی در دسترس است..

چگونه میزبانی کار می کند?

بنابراین ، شما یک نام دامنه و یک الگوی سفارشی دارید. مرحله بعدی این است که پروژه از طریق مرورگرها و چندین دستگاه به صورت آنلاین قابل دسترسی باشد. سرور در واقع یک کامپیوتر بسیار قدرتمند است که میزبان تمام پرونده های وب سایت شما در یک CPU واحد (واحد پردازش مرکزی) با تمام متن ها ، تصاویر ، ابزارک ها ، فیلم ها ، و غیره. اصطلاح “سرور” CPU را به عنوان دستگاهی توصیف می کند که داده ها و پوشه های سایت شما را به بازدید کننده ارائه می دهد..

نحوه کار سرور

هر بار که کاربر نام دامنه را تایپ می کند ، درخواست به سرور ارسال می شود. هنگام پردازش درخواست ، سرور داده های مورد نیاز را به کاربر ارسال می کند. در این زمان ، DNS (سیستم نام دامنه) اتصال صاف با رایانه مناسب را تضمین می کند. به عبارت دیگر ، هربار که هزینه برنامه میزبانی را پرداخت می کنید ، در واقع سرور یک شرکت را علاوه بر برخی از ویژگی های اختصاصی که از یک ارائه دهنده هاستینگ به دیگری متفاوت است اجاره می دهید.

ویژگی هایی که میزبانی با کیفیت بالا را تعریف می کند

انتخاب یک میزبانی مناسب به موارد مختلفی بستگی دارد که کمی بیشتر در مورد آنها بحث خواهیم کرد. آنها به طور عمده به پیچیدگی ، نوع ، CMS ، ترافیک مورد انتظار و غیره در وب سایت شما مراجعه می کنند. در عین حال ، برخی از ویژگی های پایه وجود دارد که به شما امکان می دهد ارائه دهندگان سرور مورد اعتماد را از خدمات ضعیف مرتب کنید..

ویژگی های اصلی برای جستجوی این موارد عبارتند از:

 • پهنای باند – مقدار داده ای که یک سرور منفرد ممکن است به یک رایانه درخواست وب سایت منتقل کند. پهنای باند پهنای باند بیشتر به خصوص برای وب سایتهایی که دارای ترافیک بالا هستند بهتر را ارائه می دهد.
 • فضای ذخیره سازی – تعداد فایلهای وب سایت و محتواهایی را که می توانید ذخیره کنید ، تعریف می کند. اگر می خواهید یک پروژه پیچیده را با چندین صفحه مرتباً به روزرسانی و محتوای رسانه راه اندازی کنید ، باید به دنبال فضای ذخیره سازی بیشتری باشید.
 • کارایی – این ویژگی ترکیبی از نرخ uptime و همچنین سرعت بارگذاری وب سایت است. هم برای جذب کاربر و هم برای SEO بسیار مهم است. هرچه سایت شما سریعتر و قدیمی تر شود ، برای کاربران و موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.
 • امنیت – این شامل یک سیستم پیچیده امنیتی و امنیتی برای جلوگیری از خرابی سایت ، هکرها ، کلاهبرداران ، نرم افزارهای مخرب و غیره است..

ویژگی های فوق فقط موارد کلی را باید در نظر گرفت. ما در جستجوی یک راه حل مناسب برای میزبانی خوب ، می خواهیم نگاهی دقیق به همه نکات داشته باشیم. اما در ابتدا ما باید انواع اصلی میزبانی و انواع پروژه هایی که ممکن است مناسب باشد را شناسایی کنیم.

انواع مهم میزبانی

همانطور که قبلاً گفته شد ، انتخاب بهترین هاستینگ متناسب با عوامل مختلفی بستگی دارد. چه نوع وب سایتی را می خواهید راه اندازی کنید؟ چقدر محتوا خواهد داشت؟ آیا این یک سایت یک صفحه ای خواهد بود یا پروژه ای با چند صفحه؟ بودجه شما چقدر است؟ برای درک اینکه ، چه راه حل سرور انتخاب مناسبی برای نیازهای خاص شما است ، بگذارید برخی از انواع مهم میزبانی را بررسی کنیم.

1. میزبانی مشترک

این نوع میزبانی گزینه مناسبی برای پروژه های کوچک و بودجه محدود است. این بدان معنا نیست که صاحبان وب سایت از کمبود ویژگی های پایه رنج می برند. شما دارایی های مشابه سایر کاربران را دریافت می کنید ، زیرا می خواهید همان CPU را با سایر صاحبان وب سایت به اشتراک بگذارید.

تنها نکته منفی در اینجا وجود دارد که با میزبانی مشترک ، در صورت مقایسه با راه حلهای پیشرفته تر ، از پهنای باند و فضای کمتری برخوردار خواهید بود. کاربران سرورهای اشتراکی را برای میزبانی انتخاب می کنند:

 • وبلاگ ها و سایت های مبتنی بر محتوا.
 • پرتفوی حرفه ای.
 • وب سایتهای تجاری کوچک.

این گزینه برای سایت های با ترافیک کم و متوسط ​​مناسب است.

2. میزبانی VPS

نوع میزبانی بعدی در واقع برابر با قبلی است که دارای یک و تنها تفاوت است: نیازی نیست همزمان یک سرور را با چندین کاربر به اشتراک بگذارید. شما با چند صاحب وب سایت دیگر به صورت خصوصی از آن استفاده می کنید. این امر باعث می شود امکانات میزبانی بسیار بیشتری از نظر پهنای باند ، ذخیره سازی و عملکرد آن انجام شود.

در صورت مقایسه با راه حل های مشترک ، راه حل های میزبانی VPS گران تر است. آنها برای:

 • وب سایتهای دارای چندین صفحه.
 • مجلات آنلاین.
 • پروژه های تجارت الکترونیکی کوچک و متوسط.

در کل ، میزبانی VPS برای هر منظور و با وجود ترافیک مناسب است.

3. میزبانی اختصاصی

این یکی مرحله بالایی از راه حل سرور VPS را نشان می دهد. اصطلاح “اختصاصی” به این معنی است که شما فقط مدیون تمام امکانات میزبانی هستید بدون اینکه آنها را با دیگران بخواهید به اشتراک بگذارید. گزینه بسیار گران است. برای فروشگاه های دیجیتالی عظیم و وب سایتهای شرکتی که علاوه بر ویژگی های اضافی که ممکن است شامل چندین آدرس IP و غیره باشد نیاز به ترابایت فضای ذخیره و پهنای باند نیز مناسب است..

4. میزبانی ابر

جدا از انواع مشترک ، VPS یا انواع میزبانی اختصاصی ، راه حل مبتنی بر ابر از چندین سرویس در یک ابر واحد استفاده می کند. این ایده بسیار ساده است. اگر یک سرور به طور غیر منتظره پایین بیاید ، سرور دیگر به کار خود ادامه داده و وب سایت شما را در جریان نگه می دارد. این ممکن است برای پروژه های مختلف که نیاز به بهره برداری پایدار و صاف 24/7 دارند مناسب باشد.

بیایید نگاهی به فناوری های مورد استفاده در انواع مختلف میزبان ، قیمت متوسط ​​، و همچنین انواع وب سایت های آنها که ممکن است مناسب باشد.

جدول مرور نوع میزبان

به اشتراک گذاشته شده
میزبانی
VPS
میزبانی
اختصاصی
میزبانی
ابر
میزبانی
فن آوریسرور واحد برای چندین کاربرسرور مجزا برای کاربران 1-3سرور اختصاصیسرورهای جداگانه که به طور همزمان کار می کنند
خوبه برایسایت ها و وبلاگ های کوچکسایت های تجاری کوچک ، فروشگاه های آنلاین و غیره.برای هر نوع وب سایت که به امکانات میزبانی گسترده نیاز داردبرای هر نوع وب سایت که به عملکرد پایدار نیاز دارد
قیمت میانگین2- دلار 5 دلار در ماه25 دلار – 50 دلار در ماه150 دلار – 200 دلار در ماه70 – 150 دلار در ماه

عواملی که باید در هنگام انتخاب ارائه دهندگان میزبان برتر انتخاب کنید

حال هنگامی که ما در مورد انواع میزبانی و نحوه کار آنها آموخته ایم ، وقت آن رسیده است که ویژگی های اصلی را بررسی کنیم تا هنگام انتخاب راه حل سرور برای نیازهای خاص وب سایت خود به دنبال و در نظر بگیرید. خبر خوب این است که رقابت در طاقچه ها قوی تر می شود و ارائه دهندگان خدمات با کاربران بالقوه وفادار تر می شوند و بسته ای از امکانات اضافی را با برنامه های مقرون به صرفه به آنها پیشنهاد می دهند. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که بدانید که به دنبال فراموش نکردن در مورد عملکرد پایه نیز باشید.

نوع میزبانی مناسب را انتخاب کنید

قبل از شروع مقایسه قیمت برنامه و ویژگی های گنجانده شده ، باید در مورد نوع میزبان تصمیم بگیرید. ما قبلاً 4 راه حل اصلی سرور را شرح داده ایم. اکنون نوبت شماست که بفهمید وب سایت شما چقدر پیچیده است ، شما چه ترافیکی را انتظار دارید ، چه تعداد صفحه داشته و غیره.

اطمینان حاصل کنید که میزبانی که انتخاب کرده اید ، فضای کافی و پهنای باند را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این ، نگاهی به سازگاری میزبانی با CMS اصلی. برخی از شرکت ها برنامه های بهینه سازی شده WP و همچنین ادغام یکپارچه با دیگر سیستم های مدیریت محتوای محبوب ارائه می دهند.

BluehostSiteGroundمیزبان
میزبانی مشترک + ویژگی هاآره (وب سایت های نامحدود ، ذخیره سازی و پهنای باند. SSL رایگان)آره (وب سایت های نامحدود با حداکثر 30 گیگابایت فضای وب)آره (SSL رایگان ، IP اختصاصی رایگان ، دامنه رایگان)
VPS + ویژگی هاآره (2 آدرس IP ، پهنای باند 3TB ، 4 هسته)بدون VPS. میزبانی برای فروشندگان به عنوان یک جایگزین.آره (8 هسته ، 4 گیگابایت رم ، 3 ترابایت پهنای باند)
اختصاصی میزبانی + ویژگی هاآره (5 آدرس IP با پهنای باند 15 ترابایت)آره (پهنای باند 10TB برای 2 هسته)آره (پهنای باند بدون تحرک ، برای ویندوز و لینوکس)
Cloud Hosting + ویژگی هاآره (فضای ذخیره نامحدود ، پهنای باند و وب سایت ها)آره (8 هسته و 125 گیگابایت فضای SSD)آره (ارتقاء رایگان ، ابزار جستجوگرها ، SSL و دامنه)

اکنون Bluehost را امتحان کنید

موارد عملکرد

این ویژگی خاص وظیفه عملکرد وب سایت و سرعت بارگذاری را دارد. علاوه بر این ، نحوه اجرای سایت شما و قله ها و جهش های ترافیکی را تعریف خواهد کرد. برخی از عملکردها زمان کلی افت پروژه و همچنین سرعت پاسخگویی سرور را تعریف می کنند. علاوه بر این ، شما باید در دسترس بودن سرورهای فیزیکی واقع در نقاط مختلف جهان را در نظر بگیرید. این واقعیت تحویل سریعتر داده ها به کاربران کشورهای مختلف را تضمین می کند ، که این نیز بسیار مهم است.

بنابراین ، معیارهای عملکرد اصلی به شرح زیر است:

 • میانگین نرخ بروزرسانی – این زمانی است که سرور بدون خطا یا خرابی عملکرد کار می کند. هرچه نرخ آپدیت بالاتر باشد بهتر است.
 • سرعت بارگذاری وب سایت – سرعت انتقال داده و پاسخ سرور هر بار که کاربر با تایپ کردن دامنه شما در مرورگر ، درخواستی را ارسال کند. سرعت بارگذاری صفحه Loa منجر به رضایت و تعامل کاربران کم می شود.
 • مراکز داده – این ویژگی مراکز داده و سرورهای داده های فیزیکی را در نقاط مختلف جهان در نظر می گیرد. این کمک می کند تا داده های وب سایت را سریعتر به کاربرانی که در فاصله دور قرار دارند ، منتقل کند.
BluehostSiteGroundمیزبان
میانگین نرخ Uptime99.99٪99.9٪99.9٪
بار متوسط ​​صفحه424 ms714 ms سرعت + (Bitcatcha)
مراکز دادهچند مرکز داده وجود نداردایالات متحده ، اروپا و آسیا23 مرکز داده در سراسر جهان

به معنای امنیت

ویژگی های مهم از نظر کار پایدار وب سایت. با داشتن بسیاری از کدها و برنامه های مخرب ، شما باید 100٪ مطمئن باشید که هیچ گونه تهدیدی برای پروژه وجود ندارد. برخی از ارائه دهندگان هاستینگ برای جلوگیری از حمله سایت های DDoS ، با CloudFlare و سیستم عامل های دیگر ادغام می کنند. علاوه بر این ، کاربران ممکن است در مواجهه با بسته های ضد هرزنامه ، به روزرسانی سیستم ، پشتیبان گیری روزانه یا هفتگی و غیره ، روی سایر ویژگی ها حساب کنند..

BluehostSiteGroundمیزبان
پشتیبان گیریپشتیبان گیری خودکار و ابزارهای بازیابیبه روز رسانی های هفتگی و روزانه بسته به برنامهپشتیبان گیری و به روز رسانی های خودکار
پیشگیری از DDoSادغام CloudFlareفیلتر فایروالتشخیص بدافزار Bitninja
ضد هرزنامهمتخصص اسپم ، اسپم هامر ، Apache SpamAssassin.ادغام SpamAssassinSpamAssassin ، بررسی صندوق پستی

پشتیبانی مشتری

به عنوان یک قاعده ، بیشتر ارائه دهندگان میزبانی از پشتیبانی مشتری پیشرفته برخوردار هستند. این شامل دانش پایه گسترده علاوه بر آموزش و راهنماهای چگونه است. برخی سیستم عامل ها دستورالعمل های مفصلی درباره نحوه ادغام میزبانی با CMS شما ارائه می دهند. علاوه بر این ، در صورت بروز مشکلات فنی باید به دنبال ابزارهای تماس بیشتر برای پشتیبانی فوری باشید. ویژگی گفتگوی زنده و پشتیبانی از تلفن می تواند یک امتیاز عالی باشد.

BluehostSiteGroundمیزبان
چت زندهآرهآرهنه
تلفن / ایمیلبله بلهبله بلهخیر بله
مرکز کمکبله + کمک وردپرسآرهآره

سیاست قیمت گذاری

قیمت همیشه مهم است شما باید به وضوح بدانید که برای چه چیزی پرداخت می کنید. آیا این طرح شامل کلیه ویژگی های لازم برای عملکرد روان وب سایت است؟ چه مقدار قدرت اضافی برای آن قیمت به دست می آورید؟ وضعیت سیاست قیمت گذاری ممکن است بعضی اوقات دشوار باشد ، زیرا در صورت مقایسه با خرید اولیه ، تجدید طرح اغلب گران تر است. در عین حال ، برخی از شرکت ها علاوه بر گزینه های رایگان ، دارای پاداش و تخفیف ویژه ای هستند که ممکن است شامل دامنه رایگان ، SSL ، ادغام CMS و غیره باشد..

BluehostSiteGroundمیزبان
قیمت ورودیاز 2.95 دلار برای میزبانی مشترکاز 3.95 دلار برای میزبانی مشترکاز 2.75 دلار برای میزبانی مشترک
قیمت حداکثر109.68 دلار برای میزبانی اختصاصی599 دلار برای میزبانی اختصاصی148.98 دلار برای میزبانی اختصاصی

خط پایین

برای انتخاب هاست مناسب ، کاربران باید از نظر عملکرد ، امنیت و ویژگی های اضافی ارائه شده توسط شرکت ها ، چندین جنبه مهم را در نظر بگیرند. ما تمام جنبه های مهم را در جزئیات مرور کرده ایم که با توجه به نوع وب سایت ، ساختار ، پیچیدگی و ترافیک مورد انتظار ، گزینه جایگزین مناسب ترین گزینه را برای شما آسانتر می کند..

این فقط مربوط به انتخاب معتبرترین هاست نیست. شما باید 100٪ مطمئن باشید که این سیستم عامل با دارایی ها و امکانات کافی سرور برای ارائه ، نیازهای اساسی را برآورده می کند. ترکیبی از قیمت های مناسب و قابلیت های پیشرفته به همراه ویژگی های رایگان مطمئناً معامله خوبی را به همراه خواهد داشت.

هم اکنون وب سایت خود را میزبانی کنید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map