Czy naprawdę potrzebujesz firmy SEO?

Przewodnik naszego właściciela małej firmy na temat SEO, czy Twoja witryna potrzebuje profesjonalnej firmy SEO. Kilka rzeczy do rozważenia przed zatrudnieniem SEO.


najlepsze firmy SEO

Dobry ranking w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing może bez wątpienia zapewnić ogromne korzyści dla Twojej firmy. Każda firma pożąda rankingów na pierwszej stronie i bezpłatnego, bezpłatnego ruchu – jest coraz trudniejsza do zdobycia. Wielu właścicieli małych firm jest teraz zmuszonych do wynajęcia profesjonalnej firmy SEO, aby utrzymać ich w grze. W poprzednim artykule omówiliśmy podstawy SEO – co to jest, dlaczego jest ważne i jak działa. W tym artykule chcemy omówić, czy naprawdę potrzebujesz profesjonalnej firmy SEO, aby uzyskać ranking witryny.

Wynajmij SEO lub zrób to sam?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu, czy należy wykonać SEO samodzielnie, czy zatrudnić profesjonalną firmę SEO. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

SEO zajmuje dużo czasu

Samo SEO może być zadaniem w pełnym wymiarze godzin. Jako właściciel małej firmy pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi: „Czy mam wystarczająco dużo czasu na samodzielne wykonywanie SEO?” Wykonywanie SEO zajmuje dużo czasu i musisz zdecydować, jaki jest najlepszy sposób na zlikwidowanie i tak już napiętego harmonogramu. Na przykład, jeśli Twoja firma wymaga już dużo czasu, lepiej skoncentrować się na samej firmie i zatrudnić SEO, aby pomóc i zmniejszyć obciążenie pracą. Jeśli jednak chcesz pracować później wieczorem, wcześniej rano lub kiedy masz trochę wolnego czasu, samodzielne robienie SEO może zaoszczędzić firmie dużo pieniędzy – co prowadzi nas do następnej rzeczy:

Czy stać Cię na firmę SEO??

Współpraca z firmą SEO bez wątpienia pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu, ale także będzie kosztować. Musisz ustalić, czy Twoja firma ma budżet na SEO. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie SEO, będziesz zmuszony zrobić to sam. Pamiętaj, że dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach może znacznie zwiększyć przychody Twojej firmy, co może usprawiedliwić wydatki na zatrudnienie SEO. Musisz określić, na ile Twoja firma może sobie pozwolić i jaki dodatkowy dochód mógłbyś wygenerować dzięki lepszemu rankingowi.

Twoja konkretna firma & Poziomy konkurencji

Kolejną rzeczą do rozważenia jest Twoja konkretna firma. Każda firma jest inna i będzie miała inne cele SEO. Niektóre firmy działają w niszy, która jest wyjątkowo konkurencyjna i znacznie trudniejsza do ustalenia w rankingu, podczas gdy inne firmy mogą działać w mniej konkurencyjnej niszy o znacznie mniejszej konkurencji. Kolejnym czynnikiem jest obszar, na który kierujesz swoją działalność. Czy sprzedajesz produkt lub usługę oferowaną w całym kraju, czy sprzedajesz tylko lokalnie? Ranking małego miasteczka dla lokalnej firmy będzie oczywiście łatwiejszy niż ranking wyszukiwanego hasła konkurującego z całym krajem. Jeśli prowadzisz lokalną firmę o niskiej konkurencji, możesz odnieść sukces, wykonując SEO samodzielnie. Jeśli jednak poziom konkurencji jest bardzo wysoki, masz przed sobą dużo pracy i będziesz musiał zatrudnić profesjonalną firmę SEO.

Twoja wiedza na temat SEO & Postępowanie zgodnie z najlepszymi praktykami

Kolejną rzeczą do rozważenia jest znajomość SEO. Czy wiesz dużo o SEO, czy po prostu się w to zagłębiasz? Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może być ryzykowna, a optymalizacja witryny za pomocą niewłaściwej taktyki SEO ma konsekwencje. Niektóre wyszukiwarki (głównie Google) ciągle zmieniają algorytmy i ponownie oceniają to, co „lubi”, a co „nie lubi”. Jeśli Twoja witryna nie spełnia wymagań Google, może ukarać ją, usunąć ją z SERP i niemal natychmiast zniszczyć Twoją firmę. Potencjalnie w tym momencie nazwa Twojej firmy nawet się nie pojawi – nawet jeśli klient wyszuka dokładną nazwę Twojej marki!

Weźmy na przykład BMW. Gigant samochodowy został całkowicie odindeksowany przez Google na kilka dni w 2006 roku po tym, jak znaleziono linki maskujące. Interflora, firma zajmująca się sprzedażą kwiatów, została dotknięta miesięcznym deindeksowaniem w 2013 r. Po ukryciu linków w reklamach. Znane jest, że witryna turystyczna Expedia została ukarana karą za rangę w 2014 r. Po przesyceniu tekstu kotwicy i innych taktykach SEO, które są obecnie niezadowolone. W przypadku większych firm z bardziej popularnymi witrynami proces odzyskiwania jest nieco łatwiejszy. Ale dla właścicieli małych firm może to być katastrofalne.

Dlatego naprawdę musisz znać swoje SEO i być na bieżąco z najnowszymi najlepszymi praktykami SEO. Sam Google ma ponad 200 różnych czynników określających pozycję strony. Podczas gdy profesjonalne firmy SEO nie znają ich wszystkich, mają doświadczenie i potrafią zgadywać. Dobra firma SEO będzie także znać i przestrzegać wszystkich zasad Google i unikać niewłaściwych taktyk SEO. Jeśli nie masz pewności, co robisz, samodzielne wykonywanie SEO może mieć negatywne konsekwencje i lepiej zatrudnić profesjonalistę.

Wniosek

Czy naprawdę potrzebujesz firmy SEO? To zależy od Ciebie. Większa firma prawdopodobnie powie „tak”, ale mała firma może zdecydować się na własną drogę. Samodzielne przeprowadzanie SEO jest nadal całkowicie możliwe – jeśli masz czas, odpowiednie narzędzia oraz chęć nauki i wdrażania najlepszych praktyk SEO. Jeśli uznasz, że samodzielne pozycjonowanie SEO to za dużo, przeczytaj nasz następny artykuł na temat pytań, które należy zadać przed zatrudnieniem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map