Taktiky SEO, ktorým sa treba vyhnúť

Poradenstvo v oblasti SEO pre začiatočníkov o tom, čo NEMAŤ. Populárna SEO taktika & mylné predstavy, ktoré sú staré & v prvom rade zastarané alebo nikdy neboli dobrým nápadom.


najlepšie SEO spoločnosti

Priznajme si to – organická prevádzka z vyhľadávacích nástrojov môže bezpochyby zvýšiť predaj a získať nových zákazníkov pre akúkoľvek firmu. SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) je zásadný proces pre každú online alebo malú firmu, ktorá chce získať prehľad o vyhľadávačoch. Získanie vášho webu na tejto prvej stránke SERP (Stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) však nie je jednoduchá úloha; bude si to vyžadovať čas a odhodlanie, či už to urobíte sami alebo si najmete spoločnosť SEO. Pretože konkurencia je taká tvrdá a toľko online a menších firiem si navzájom konkurujú iba o jedno z 10 miest, možno budete chcieť vyskúšať čokoľvek, aby ste sa dostali na túto prvú stránku. Existuje veľa lacných rád online, ktoré vám sľubujú miesto v top 10 cez noc, alebo spoločnosť zaoberajúca sa čiernymi klobúkmi, ktorá ponúka nejakú „zázračnú“ techniku, o ktorej nikto iný nevie. Varovanie: tieto sú často staré a zastarané – alebo v prvom rade nikdy neboli dobrým nápadom. Tu je niekoľko tipov, čo robiť, ak robíte SEO sami, alebo na aké taktiky si treba dávať pozor, keď si najmete SEO spoločnosť.

Čo nerobiť

Existuje staré príslovie „učiť sa, čo robiť“, niekedy môže pomôcť ilustrovať, čo by sa malo urobiť. V tomto článku by sme chceli preskúmať niektoré z najväčších mylných predstáv o SEO, aby ste mohli chrániť svoje webové stránky a svoje podnikanie pred týmito chybami alebo pred zamestnaním spoločnosti SEO, ktorá môže skutočne používať metódy čierneho klobúka:

Taktika 1: Vyplnenie kľúčových slov

Kedysi bolo pre vás relatívne ľahké ohodnotiť danú frázu iba pomocou presnej frázy v nadpise, popise, nadpisoch a mnohokrát v kópii tela. Dnes však Google môže teraz uznať, že ste príliš optimalizovaní a jednoducho sa snažíte publikovať obsah pre vyhľadávacie nástroje a nie pre ľudí. Predstavte si, že pôjdete na webovú stránku, len aby ste do kópie opakovane našli kľúčovú frázu, ktorá sa do topánky objavila opakovane.

Príklad plnenia kľúčových slov

Je fajn používať frázu v názve a popise a možno aj nadpis, ale inak je rozmanitosť korením života. Ak ste si najali spoločnosť, môžete v kóde svojho webu vyhľadať výraz „title“ a „h1“, „h2“ atď. A zobraziť použité kľúčové slová pre nadpis a nadpis. Používajte variácie, aj keď to znamená nájdenie tezauru. Ak sa pokúšate optimalizovať výraz „dodávka pizze v San Diegu v Kalifornii“, nepoužívajte presnú frázu všade. Použite ho v názve a popise, ale možno namiešajte nadpisy a kópiu tela vyslovením „San Diego’s Delivery Pizza č. 1“ alebo jednoducho „Pizza Delivery“, pretože vyhľadávače dokážu zistiť kontext polohy celkom dobre..

Taktika 2: Platené spätné odkazy

Áno, je dôležité, aby ste na vaše stránky prichádzali prichádzajúce odkazy, ale nikdy neplatili, neobchodovali ani nepožadovali odkaz. (Dobre, možno sa môžete opýtať, ale je najlepšie nechať ľudí, aby vás prirodzene prepojili bez akýchkoľvek stimulov). Iste, mohli by ste si kúpiť stovky odkazov za rovnakú cenu ako veľké Starbucks, ale algoritmus tučniaka spoločnosti Google sa na takúto taktiku silne zamračil. Mnoho domén, ktoré ponúkajú odkazy výmenou za platbu, je zvyčajne spam a ponúka malú, ak vôbec nejakú výhodu. Uistite sa, že vy alebo vaša spoločnosť SEO nekupujete spätné odkazy, pretože to z dlhodobého hľadiska nie je dobrá taktika SEO.

Taktika 3: Nízka kvalita odkazov

Trochu súvisí s vyššie uvedeným bodom, spoločnosť Google čoraz viac odmeňuje kvalitné odkazy za množstvo odkazov, takže je najlepšie tráviť čas vedením informácií a vytváraním obsahu, na ktorý je pravdepodobne odkaz z kvalitných stránok. Lekcia tu: choďte za bezplatné / zarobené kvalitné odkazy za platené a nekvalitné odkazy. V opačnom prípade by sa spoločnosť Google mohla pýtať, prečo sa na vaše webové stránky pripája toľko súkromných ruských a indických blogov, ktoré nemajú nič spoločné s vašou nikou..

Snímka obrazovky spamových webových stránok s početnými spätnými odkazmi nízkej kvality

Napríklad sa znova pozrite na túto snímku obrazovky. Dokážete uhádnuť, na ktorý web sa odkazuje 151krát na webe o programe SEO z Ukrajiny? Alebo 918-krát na websieti s názvom domény s názvom web10.ws? A čo tento web xtattoos? Ak ste odpovedali na niečo iné ako webovú stránku, ktorá predáva vírivky, mýlite sa.

Taktika 4: Príliš optimalizované kotvové spojenia

Text ukotvujúci kľúčové slová – text, na ktorý kliknete pre hypertextový odkaz – ukazuje na vaše stránky, ktoré slúžili spoločnosti Google ako pozitívny signál. Takže ak by vás veľa stránok prepojilo s prichádzajúcim textom s textom „doručovanie pizze v San Diegu v Kalifornii“, bolo by pravdepodobnejšie, že by ste sa pri hľadaní týchto fráz zobrazili..

V tom čase to dávalo zmysel, pretože by to bol celkom jasný signál, že ste v skutočnosti poskytovali služby rozvozu pizze v San Diegu v Kalifornii. Nie tak potom panda, ďalší algoritmus Google. Mnoho správcov využilo tieto znalosti a nadmerne optimalizovaný text kotvy. To viedlo k zlým používateľským skúsenostiam, a preto spoločnosť Google presunula svoje pravidlá, aby penalizovala túto nadmernú optimalizáciu. Namiesto toho chcete dobrú kombináciu odkazov vrátane značkových odkazov. “San Diego Pizza Co.” a „sandiegopizzaco.com“ zmiešané s kľúčovými slovami alebo frázami prispievajú k zdravému portfóliu kotviacich textov.

Taktika 5: Optimalizácia bez výskumu

Môžete vytvoriť všetok obsah na svete, ale ak nie je optimalizovaný pre výrazy, ktoré ľudia hľadajú a zaujíma sa, váš obsah sa neuvidí. Nájdite si čas výskum kľúčových slov. Zistite, ako zákazníci hľadajú, a podľa toho optimalizujte obsah.

Taktika 6: zoškrabovanie obsahu

Mnoho správcov webu môže byť v pokušení požičať si obsah z iných stránok a doslovne ho vložiť na svoje vlastné stránky. Môže to byť rýchly spôsob, ako získať obsah, ale je to ešte rýchlejší spôsob, ako získať facku spoločnosťou Google za to, že má duplicitný obsah. Okrem zjavných morálnych otázok, akékoľvek rýchle výhry, ktoré by ste mohli vidieť pri zoškrabávaní obsahu, nestojí za cenu, ktorú budete platiť vo výsledkoch vyhľadávania, keď Google zistí. (Pomôcka: Možno sa ani nestaráte o vlastnú značku).

Taktika 7: Neviditeľný / skrytý text

Neviditeľný text bol kedysi poprednou taktikou v oblasti čierneho klobúka pozostávajúcou z napĺňania kľúčových slov na vašu stránku a následnej zmeny farby textu tak, aby zodpovedala pozadiu – čím sa vytvára „neviditeľný“ text. Pomyslite na biely text na bielom pozadí, ak je skutočným textom čierny text. Google chytil túto záludnú taktiku a znížil jej účinnosť.

Taktika 8: Odkazy päty plnené kľúčovými slovami

Kľúčové odkazy vo vašej päte (vyhľadajte v HTML výraz „“) môžu pomôcť pri hodnotení, ale v mnohých situáciách môžu webmasteri prejsť cez palubu a vložiť čo najviac kľúčových slov, ako je napríklad uhlie, do zlej detskej pančuchy. Ak máte pochybnosti, nechajte si to jednoduché a spoločnosť Google-Santa vás nedostane na nezbedný zoznam.

Taktika 9: Kľúčové slová meta

Dlho, dávno v galaxii ďaleko, ďaleko, bolo napĺňanie kľúčových slov do značky meta kľúčových slov účinným spôsobom, ako zvýšiť hodnotenie týchto kľúčových slov. Nájdete ich vyhľadaním „“ v HTML vášho webu. Bohužiaľ, Darth Google chytil a uznal, že to nebol najúčinnejší spôsob, ako dať hľadajúcim obsah, ktorý hľadali. Pokúsite sa použiť každú permutáciu vety, o ktorej si myslíte, že už nebude fungovať. Zamerajte svoju energiu na kvalitnú tvorbu, obsah zameraný na výskum a vo výsledkoch vyhľadávania budete odmenení.

záver

S týmito informáciami v zadnom vrecku presne viete, čo robiť, ak chcete, aby sa web v rebríčku zvýšil. Ak ste si najali spoločnosť SEO, buďte na pozore pomocou týchto čiernych klobúk taktiky. Pamätajte, že SEO je naozaj o poskytovaní niečoho hodnotného pre ostatných. Ľudia v podstate hľadajú odpoveď a vyhľadávacie nástroje sa snažia túto odpoveď obslúžiť na striebornom tanieri. Poskytnite najlepšiu odpoveď a už ste toho veľa dosiahli v oblasti SEO!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map