Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja 101

Sprievodca vlastníkom malej firmy k optimalizácii vyhľadávacích nástrojov (SEO). Dozviete sa viac o základoch SEO a o tom, ako začať, aby ste sa mohli radiť vo vyhľadávačoch.


najlepšie SEO spoločnosti

Chcete získať hodnotenie svojich webových stránok vo vyhľadávačoch, ako je Google & Bing? Ak áno, budete musieť na svojom webe začať vykonávať tzv. Optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (skrátene bežne skrátene SEO). V tomto článku sa budeme venovať základom SEO a predstavíme vám niektoré veci, ktoré musíte urobiť, aby ste dosiahli lepšie hodnotenie vo vyhľadávačoch. Začnime teda základmi!

Čo je to SEO?

SEO je proces ovplyvňovania viditeľnosti webovej stránky alebo webovej stránky vo neplatených výsledkoch vyhľadávacieho nástroja, ktorý sa má umiestniť vyššie na stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (skrátene bežne skrátene SERP). Inými slovami, v podstate to znamená, že sa snažíte, aby sa vaše webové stránky umiestnili vo vyhľadávačoch ako Google a Bing, aby vás ľudia mohli hľadať pri vyhľadávaní! Nižšie je uvedený príklad hodnotenia webovej stránky Wikipedia ako štvrtého výsledku v službe Google pre kľúčové slovo „čo je seo“. Čím vyššia je webová stránka umiestnená na serveri SERP, tým väčšia viditeľnosť a prenos získa. Koneckonců, koľkokrát ste vyskúšali nové vyhľadávanie a nie na stránku 2?

Čo je to SEO

Ako si dokážete predstaviť, existuje veľa výhod, keď sa vaše webové stránky nachádzajú vo vyhľadávačoch dobre … Problém je v tom, že sa to stane. Vzhľadom na povahu a zvyšujúcu sa zložitosť vyhľadávacích nástrojov, ktoré sa používajú na výpočet poradia webových stránok, je SEO zdĺhavý a únavný proces. Čím skôr na to začnete, tým lepšie. SEO nie je ľahké. Pravdepodobne existuje nespočet webových stránok, ktoré sa už snažia hodnotiť rovnaké kľúčové slová, aké má váš web. Z tohto dôvodu je veľa kľúčových slov vysoko konkurenčných na hodnotenie a pre majiteľa malej firmy môže byť ťažké získať ho. Odporúčame najať profesionálnu spoločnosť SEO, ktorá vám pomôže dosiahnuť vaše ciele SEO. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok Naozaj potrebujete spoločnosť SEO. Aj napriek tomu však bude to stále zdĺhavý a náročný proces. Bez ohľadu na to, či potrebujete najať profesionálneho SEO, je dobré sa oboznámiť so základmi SEO obojsmerne, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie pre svoju firmu..

Vs. offsite

Vykonávanie SEO sa zvyčajne člení na dve hlavné časti – označované ako SEO na mieste a mimo podniku. SEO na mieste sa vzťahuje na technickú optimalizáciu fyzickej webovej stránky, zatiaľ čo na mieste sa odkazuje na externé postupy mimo vašich webových stránok. Väčšina spoločností v oblasti SEO začne auditom vašich webových stránok na mieste, aby analyzovala, aké technické optimalizácie je možné vylepšiť, aby sa zabezpečilo, že vaše webové stránky sú „čo najpriaznivejšie pre vyhľadávače“. Po dokončení tohto postupu presunú svoje zameranie na SEO postupy mimo pracoviska a budú na ňom každý mesiac pracovať, až kým sa vaša zmluva neskončí. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť SEO na mieste a mimo neho:

Príklady SEO na mieste:

 • Objavte správne kľúčové slová – Objavenie správnych kľúčových slov, na ktoré je potrebné zacieliť, je nevyhnutné pre úspech kampane SEO. Ak neviete, čo hľadajú zákazníci, ako viete, na čo sa zamerať? Pomocou nástrojov ako Prieskumník kľúčových slov Moz, Plánovač kľúčových slov spoločnosti Google a SEMRush môžete zistiť, ktoré kľúčové slová vo výklenku sa hľadajú a na ktoré kľúčové slová v súčasnosti konkurenti zameriavajú. Tieto kľúčové slová budú chrbtovou kosťou kampane.
  Určenie, na ktoré kľúčové slová sa má zacieliť pomocou nástroja na plánovanie kľúčových slov
 • Optimalizovať značky nadpisov, nadpisy, obrázky a obsah – Keď preskúmate a objavíte svoje cieľové kľúčové slová, implementujte tieto kľúčové slová strategicky do značiek názvov, nadpisov (H1 až H6), alternatívnych textových obrázkov (atribúty alt) a obsahu na stránke. Dávajte pozor, aby ste nešli príliš ďaleko. Váš obsah by mal byť čitateľný predovšetkým pre ľudí!
 • Reštrukturalizovať adresy URL – Každá stránka na vašom webe by mala mať dobre vytvorenú adresu URL, aby sémanticky dávala zmysel. Optimalizujte každú webovú adresu tak, aby bola popisná a obsahovala dôležité kľúčové slová. Každá adresa URL musí byť stručná – zvyčajne nesmie byť dlhšia ako 75 znakov.
 • Vytvorte súbor XML Sitemap – Súbor Sitemap XML hovorí vyhľadávacím nástrojom o stránkach v rámci webovej lokality, ich relatívnej dôležitosti k sebe navzájom a o tom, ako často sa stránky aktualizujú. Súbor Sitemap XML je vo všeobecnosti užitočný iba pre vyhľadávací nástroj.
 • Oprava alebo presmerovanie nefunkčných stránok – Je dôležité nájsť a adresovať nefunkčné (4xx chybové) stránky na webe. Oprava alebo presmerovanie stránky zaistia použiteľnosť pre návštevníkov aj vyhľadávacie nástroje.
 • Optimalizovať pre mobil – Od aktualizácie algoritmu spoločnosti Google „Mobilegeddon“, responzívneho dizajnu webových stránok alebo prívetivosti k mobilným telefónom, teraz hrá úlohu vo svojom hodnotiacom faktore. Je dôležité optimalizovať webovú stránku tak, aby sa používala na počítačoch, smartfónoch a tabletoch.

Príklady offsite SEO:

 • Vytváranie odkazov – Získavanie spätných odkazov je väčšinou prevažne kampaň mimo SEO. Znamená to, že na vás odkazujú iné webové stránky. Nielenže je to priamo prospešné pre optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja na webe, ale môže to tiež slúžiť ako priame odporúčanie na web z iných webových stránok – čo vedie k cielenej návštevnosti vašich stránok. Upozorňujeme, že budovanie odkazov môže byť dvojsečný meč vo svete SEO. Vytváranie odkazov by malo nastať prirodzene a nikdy by ste sa na nich nemali zúčastňovať budova s ​​čiernym klobúkom techniky.
 • Monitorovanie spätných odkazov – Je tiež dôležité dohliadať na spätné odkazy na vašom webe, aby ste sa uistili, že sú platné a nepoškodzujú váš web. Ak sú spätné odkazy „spamu“ na váš web irelevantné, môžu mať za následok to, že vyhľadávacie nástroje potrestajú váš web hodnotením. Neustále sledovanie a odstraňovanie spätných odkazov proti spamu, ktoré smerujú na váš web, je teraz dôležitou súčasťou offsite SEO.
 • Analýza konkurenta – Vo všeobecnosti je dobré dávať pozor na optimalizáciu úsilia vašich konkurentov a pochopiť, ako hodnotia webové stránky. Zistite, ktoré stránky na ich webových stránkach majú z hľadiska SEO dobré výsledky. Na ktoré kľúčové slová zacieľujú? Aký obsah presadzujú? Pomocou týchto odpovedí môžete navrhnúť cielenú kampaň SEO.
  Snímka obrazovky SEMRush na anaylizáciu vašich konkurentov.
 • Zdieľať obsah – Sociálne médiá sú stále silnejšie. Sociálne podiely a páči sa mi môžu slúžiť ako ukazovateľ popularity webových stránok vďaka cenným informáciám, ktoré poskytuje. Nehovoriac o tlačení obsahu prostredníctvom sociálnych médií je skvelá príležitosť na cielený prenos na web.

Optimalizácia pre miestne vyhľadávanie

Okrem SEO na mieste aj mimo neho budete musieť zvážiť aj miestne SEO. Ako už názov napovedá, ide o miestne podniky, ktoré sa usilujú o lepšie umiestnenie geograficky obmedzených vyhľadávaní na SERP – hlavne o to, aby sa ľudia v okolí snažili nájsť. Už ste niekedy vytiahli svoj smartfón a požiadali ho o „miesta na pizzu vo svojom okolí“??

Príklad miestneho vyhľadávania

Miestne SEO je pre miestne podniky nesmierne dôležité a vyžaduje si ďalšiu prácu. Ak vlastníte miestny podnik, musíte sa dozvedieť viac o rôznych podnikoch faktory miestneho hodnotenia ktoré spoločnosť Google používa. Okrem toho miestny SEO je niečo, čo sa rýchlo mení a vy budete musieť byť informovaní o najlepších postupoch.

SEO Hotovo Nesprávne má následky

Ako vidíte, vykonávanie SEO na vašom webe je veľa práce. Okrem toho môže nesprávne vykonanie SEO mať negatívne následky! Či už sa rozhodnete najať spoločnosť SEO alebo to urobíte sami, uistite sa, že váš web dodržiava Pokyny spoločnosti Google pre správcov webu. Pomôže vám to vyhnúť sa rizikám alebo technikám čiernych čiapok, ktoré by mohli poškodiť vaše hodnotenie. Tu je zoznam taktík SEO, ktorým sa treba vyhnúť.

Riziká optimalizácie vyhľadávacích nástrojov

záver

Medzi SEO na mieste aj mimo neho, udržiavaním krok so zmenami algoritmov Google, zabezpečením toho, aby sa vaša firma zobrazovala v Mapách Google a aby zostali pred konkurenciou – optimalizácia vyhľadávacieho nástroja vyžaduje obrovské množstvo času a úsilia na vytvorenie úspešnej kampane. Keďže poradie vo vyhľadávačoch je čoraz dôležitejšie pre online úspech podnikania, je na tomto podniku, aby rozhodlo, či má alebo nemá k dispozícii zdroje na správu SEO kampane samostatne, alebo či je najlepšie zadať tím tímu externe. odborníkov na SEO, ktorí im prácu sprostredkujú. Bez ohľadu na to, akú cestu sa rozhodnete podniknúť, je nevyhnutné, aby SEO bolo súčasťou vašej obchodnej budúcnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map