Przegląd i ocena Wix 2018

Czy Wix jest dobrym narzędziem do tworzenia stron internetowych? Przeczytaj naszą pełną recenzję Wix z profesjonalistami & minusy, reklamacje, zalecane użycie, FAQ, & dowiedz się więcej!


Recenzja Wix Website Builder

Wix

www.wix.com

Kompatybilny z eCommerce:tak
Przyjazny dla urządzeń mobilnych:tak
Bezpłatny okres próbny:tak
Opór & upuszczać:tak
Liczba szablonów:500
Przyjazny SEO:tak
Gwarancja zwrotu pieniędzy:14 dni

Krótki przegląd:

Wix to platforma programistyczna, która koncentruje się przede wszystkim na uproszczeniu procesu budowy strony internetowej & łatwe jak to możliwe. Wix jest dobrze znany ze swoich bardzo skutecznych kampanii reklamowych, ponieważ jest platformą przyjazną dla użytkownika, szczególnie dla programistów spoza sieci. Każdy może korzystać z interfejsu „przeciągnij i upuść”, aby stworzyć wszystko, od strony z jedną stroną po sklep internetowy z wieloma kategoriami. Platforma dobrze integruje się również z innymi aplikacjami i usługami z Wix App Market, umożliwiając różne dodatki do Twojej witryny, takie jak kanały społecznościowe, formularze kontaktowe i osadzony HTML. Chociaż Wix ma wiele imponujących funkcji, ma również kilka wad. Jednym z tych wad jest funkcja blogu, która czasami ładuje się powoli i nie jest porównywalna z konkurencją, taką jak Squarespace i BoldGrid. Kolejną wadą jest to, że nie ma możliwości eksportowania danych z witryny, jeśli zdecydujesz się na przejście na inną platformę. Ogólnie rzecz biorąc, Wix jest doskonałym narzędziem do tworzenia wspaniałych stron internetowych, jeśli chcesz przeoczyć kilka problemów.

Dlaczego wybrać Wix:

 • Jeden z najlepszych twórców stron internetowych na rynku
 • Nie jest wymagana znajomość kodowania
 • Możliwość kodowania zaawansowanych aplikacji internetowych & solidne strony internetowe
 • Łatwo sprawić, by Twoja witryna była responsywna / przyjazna dla urządzeń mobilnych
 • Ostatnie ulepszenia obejmują czyste adresy URL
 • Interfejs przeciągnij i upuść sprawia, że ​​jest bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy do nauczenia
 • Do wyboru jest ponad 500 konfigurowalnych szablonów
 • Świetna obsługa klienta online
 • Wix App Market umożliwia szeroką personalizację witryny
 • Niedrogie i bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi twórcami stron internetowych
 • Doskonały wybór dla początkujących, którzy chcą zbudować małą witrynę internetową

Jakie są wady:

 • Funkcja blogu nie jest wystarczająco solidna, aby obsłużyć dużą ilość treści
 • Darmowy plan wyświetla reklamy Wix na stronie internetowej i nie pozwala ci połączyć własnej domeny, co prawie zmusza użytkowników do przejścia na abonament premium
 • Nie można wyeksportować danych, jeśli zdecydujesz się na inną platformę
 • Ograniczona liczba dodatków witryny (dozwolone 2 domeny) dla planu „Uruchom” (ich najbardziej podstawowy plan hostingowy)
 • Oferuje plan eCommerce, ale Shopify oferuje więcej funkcji za stosunkowo tę samą cenę

Dolna linia:

Wix to świetny wybór dla właścicieli małych firm, którzy chcą zbudować własną stronę internetową lub dla osób, które po prostu chcą zbudować osobistą stronę internetową za przystępną cenę lub nawet za darmo. Jest to dobrze znana platforma w świecie twórców stron internetowych. Koncentrują się na wygodzie i łatwym do nauczenia się interfejsie „zrób to sam” („zrób to sam”), który dość szybko tworzy własną stronę internetową. Jak w przypadku wszystkiego, chociaż są plusy, istnieje również kilka wad tego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Należy zauważyć, że narzędzia SEO i funkcja blogu Wix są dalekie od ideału. Platforma blogowa zwykle działa powoli, zwłaszcza gdy posty na blogu zaczynają się sumować. Wygląda na to, że po prostu nie jest w stanie obsłużyć dużej ilości treści, więc chociaż jest przyjemny wizualnie, brakuje mu funkcjonalności. Kolejną wadą Wix jest to, że w ich bezpłatnym abonamencie są wyświetlane reklamy Wix i nie zezwalają one na podłączenie niestandardowej domeny, co wygląda na nieprofesjonalne dla firm, więc technicznie będziesz musiał zapłacić, jeśli chcesz przyzwoitej witryny korzystającej z Wix. Jeśli te dwa główne problemy są tymi, które można przeoczyć, Wix może być doskonałym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jest to również niedroga opcja dla osób, które chcą zbudować sklep internetowy. Z 90 milionami użytkowników i rosnącą liczbą Wix nadal pozostaje liderem w dziedzinie twórców stron internetowych.

Kupon promocyjny Wix

Zacznijmy budować!

Wix pozwala ci zarejestrować się za darmo, dzięki czemu możesz szybko zacząć budować własną stronę internetową.

Recenzja eksperta do tworzenia stron internetowych Wix

Wix Builder Opinie użytkowników

Niestety, obecnie nie są dostępne żadne opinie klientów Wix.

[wppr_reviews host_url = ”/ wix”]

Opinia eksperta – nasz szczegółowy przegląd Wix

The Kreator stron Wix została założona w 2006 roku przez Avishai Abrahami, Nadav Abrahami i Giora Kaplan. Tworząc stronę internetową dla swojego najnowszego pomysłu na start, cała trójka zdała sobie sprawę, jak trudne i bolesne było stworzenie prostej strony internetowej od zera. Właśnie wtedy wymyślili koncepcję Wix.com. Wizją było stworzenie platformy, która umożliwiłaby każdemu stworzenie pięknej strony internetowej bez potrzeby projektowania lub programowania. Dzięki informacjom szeptanym i wysoce skutecznym kampaniom marketingowym Wix urósł z około 1 miliona użytkowników w 2009 roku do obecnie ponad 90 milionów użytkowników w 190 krajach na całym świecie. Witryna ma około 45 000 nowych rejestracji dziennie. Wix ma swoją siedzibę w Tel Awiwie w Izraelu, ale ma także biura w Nowym Jorku, San Francisco i Miami oraz w miastach na Litwie, w Niemczech, Brazylii i na Ukrainie. Wix nadal przeznacza znaczną część swoich zasobów na badania i rozwój, a także na marketing. Oczekuje się, że firma będzie stale rosła w nadchodzących latach.

Plany & Funkcje – Który jest odpowiedni dla mnie?

Wix mocno sprzedaje swój darmowy plan, który jest bezpłatny do końca życia. Chociaż Wix nie zmusza użytkowników do uaktualnienia do planu premium, większość użytkowników i tak będzie musiała dokonać uaktualnienia, aby usunąć reklamy Wix i podłączyć własną domenę do swojej witryny, a także uzyskać dostęp do wielu innych płatnych funkcji i korzyści. Oprócz bezpłatnego abonamentu Wix, obecnie oferują 5 różnych planów premium – mianowicie Connect Domain, Combo, Unlimited, eCommerce i VIP. Najtańszy abonament, domena Connect to 5 USD miesięcznie, a najdroższy abonament VIP to 25 USD miesięcznie. Plany te mogą być rozliczane miesięcznie lub rocznie. Każdy plan ma inne zalety i funkcje, które pozornie stają się lepsze z każdym uaktualnieniem. Ważne jest również, aby pamiętać, że chociaż Wix oferuje konta e-mail, nazwy domen i aplikacje innych firm, koszt tych usług nie jest wliczony w koszt Twojego planu, ale zostanie naliczony jako dodatkowy koszt.

Plany Premium:
Roczna subskrypcja:
Miesięczna subskrypcja:
Porównać:
Połącz domenę5,00 USD / mc7,00 $ / mies
Kombinacja10,00 USD / mc14,00 $ / mies
bez limitu14,00 $ / mies16,00 USD / mc
eCommerce17,00 USD / mies20,00 $ / mies
VIP25,00 $ / mc30,00 $ / mies

Połącz domenę: Główną różnicą między tym abonamentem a abonamentem bezpłatnym jest możliwość połączenia własnej domeny ze stroną internetową Wix. Ten plan zapewnia również przepustowość 1 GB i 500 MB pamięci. Z drugiej strony nadal będziesz wyświetlać reklamy Wix na swojej stronie, które będą wyglądać dość nieprofesjonalnie, jeśli twoja strona jest do celów biznesowych. Z tego powodu ludzie zwykle pomijają ten plan premium i uaktualniają do planu Combo. Plan domeny Connect może być odpowiedni dla Ciebie, jeśli nie planujesz poważnie prowadzić działalności w swojej witrynie. Jeśli chcesz po prostu przekierować swoją osobistą nazwę domeny, możesz znaleźć ten plan odpowiedni dla siebie.

Kombinacja: Ten plan da ci przepustowość 2 GB, 3 GB przestrzeni dyskowej, możliwość połączenia nazwy domeny, usunięcie reklam Wix i dostosowany Favicon. Możesz także uzyskać swoją domenę za darmo, jeśli wybierzesz roczną subskrypcję swojego planu. Należy pamiętać, że domena będzie bezpłatna tylko przez pierwszy rok, po którym zwykły koszt to około 10 USD rocznie. Ten plan byłby odpowiedni dla Ciebie, jeśli zamierzasz stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową z minimalną ilością treści. Wspaniałą rzeczą w tym planie jest to, że będziesz mieć własną domenę i żadnych reklam Wix, ale jeśli masz dużą ilość treści w witrynie, może się poruszać bardzo wolno, ponieważ masz tylko 3 GB przestrzeni dyskowej.

Bez limitu: Główną korzyścią, jaką sugeruje nazwa tego planu, jest nieograniczona przepustowość. Niektóre inne funkcje obejmują 10 GB przestrzeni dyskowej, możliwość podłączenia domeny, bezpłatną domenę na jeden rok, jeśli wybierzesz roczną subskrypcję, usuwanie reklam Wix, dostosowany favicon, bezpłatną aplikację Premium Form Builder i bezpłatną aplikację Premium Site Booster. Według Wix jest to ich najbardziej popularny plan i wskazują, że jest on świetny dla przedsiębiorców i freelancerów. Ten plan byłby odpowiedni dla Ciebie, jeśli uznasz, że potrzebujesz większej przepustowości i przestrzeni dyskowej niż oferuje plan Combo, ponieważ jest to zasadniczo główna różnica między planem Combo i Unlimited.

eCommerce: Ten plan oferuje wszystko, co oferuje plan Unlimited, z wyjątkiem 3 znaczących różnic. W przypadku planu eCommerce przepustowość spada do 20 GB, pamięć masowa wynosi również 20 GB i oczywiście możesz teraz dodać sklep internetowy do swojej witryny. Ten plan jest odpowiedni, jeśli chcesz wyświetlać i sprzedawać produkty w swojej witrynie. Nie jest to najskuteczniejsza opcja budowy sklepu internetowego, ale jeśli twój sklep jest stosunkowo mały, wykona zadanie. Warto również powiedzieć, że projekt, który jest najsilniejszym obszarem Wix, robi wrażenie.

VIP: Ten plan jest dość podobny do planu e-commerce, jednak istnieją 3 znaczące ulepszenia. W przypadku tego planu przepustowość powraca do wartości nieograniczonej, otrzymasz 10 kampanii e-mail miesięcznie, a także możesz poprosić o profesjonalną ocenę witryny. Ten plan może być odpowiedni dla Ciebie, jeśli masz duży ruch przychodzący do Twojej witryny / sklepu internetowego. Inne cechy, które sprawiają, że ten plan jest droższy niż plany e-commerce, nie są tak znaczące dla przeciętnego użytkownika, więc jedynym decydującym czynnikiem jest to, czy potrzebujesz nieograniczonej przepustowości.

Zarządzanie kontem – narzędzia, funkcje, & Redaktor

Zrzut ekranu z Wix AMP (panel zarządzania kontem)

Pierwszą stroną, na którą trafisz po zalogowaniu się na konto Wix, jest strona zarządzania kontem. Stąd zobaczysz wszystkie aplikacje Wix, które masz na swojej stronie oraz niektóre sugerowane aplikacje, które według Wix mogą być potrzebne. Jeśli masz blog na swojej stronie, możesz przejść do Blog Managera stąd, zamiast wchodzić do Edytora. Może to być bardzo przydatne, jeśli często aktualizujesz zawartość.

Na tej stronie zobaczysz również pole oznaczone jako Domeny i skrzynki pocztowe. Kliknięcie go spowoduje przejście do strony Wix Premium, na której możesz kupić własną domenę i własną skrzynkę pocztową (dostosowany adres e-mail). Wix obsługuje skrzynkę pocztową za pośrednictwem Google Apps, ale wygodnie jest oferować wszystkie te usługi w jednym miejscu. Możesz także zarządzać rolami i uprawnieniami, SEO, swoim sklepem Wix (funkcja eCommerce) i więcej na stronie zarządzania kontem.

W prawym górnym rogu strony znajduje się kilka ikon. Po najechaniu kursorem na ikonę „głowa” zobaczysz menu rozwijane, w którym możesz zarządzać ustawieniami konta, rachunkami i płatnościami, abonamentami premium, domenami, skrzynkami pocztowymi i nie tylko. Kliknij ikonę „plus”, jeśli klikniesz, aby utworzyć nową stronę internetową.

W lewym górnym rogu strony zobaczysz sekcję „Moje witryny”. Jeśli utworzyłeś więcej niż jedną stronę na swoim koncie Wix, tutaj znajdziesz inne strony. Po wybraniu witryny, nad którą chcesz pracować, kliknij „Zarządzaj witryną”, która znajduje się na obrazie Twojej witryny po lewej stronie ekranu. Nastąpi przekierowanie do tej strony:

Zrzut ekranu karty Przegląd Wix

Na tej stronie będziesz w szczególności zarządzać swoją witryną. Możesz przeglądać, zmieniać nazwę, duplikować, przenosić lub usuwać swoją stronę internetową. Z menu po lewej stronie tej strony możesz także edytować / zarządzać domeną, SEO, wersją mobilną witryny, językiem, informacjami biznesowymi, konfiguracją mediów społecznościowych, analizami i uprawnieniami. Klikając niebieski przycisk z napisem „Edytuj witrynę”, przejdziesz do edytora WIX, w którym możesz rozpocząć dostosowywanie witryny.

Wix Editor vs. Wix ADI

Kiedy zaczniesz tworzyć swoją stronę po raz pierwszy, będziesz musiał wybrać rodzaj tworzonej strony, a następnie zostaniesz poproszony o wybranie pomiędzy użyciem Wix Artificial Design Intelligence (ADI) a użyciem edytora Wix.

Wix Editor vs. Wix ADI

Jeśli wybierzesz Wix ADI, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odpowiedzieć na kilka pytań o sobie i swojej firmie. Interfejs użyje tych informacji, aby wyszukać i skompilować dodatkowe informacje w celu utworzenia Twojego profilu. Możesz wybrać ten profil lub pominąć go i przejść do wyboru motywu kolorystycznego, który jest ostatnim krokiem. Interfejs WIX ADI utworzy wówczas kompletną stronę internetową zawierającą przykładowe obrazy, które można łatwo zastąpić.

Jeśli zdecydujesz się utworzyć swoją stronę internetową za pomocą edytora Wix, wszystko co musisz zrobić, to wybrać szablon. Wix ma ponad 500 szablonów, więc może to trochę potrwać. Po wybraniu szablonu zostaniesz przekierowany do standardowego ekranu edytora Wix, gdzie możesz rozpocząć dostosowywanie swojej witryny za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść.

WIX ADI został wprowadzony jesienią 2016 roku i jest świetny dla użytkowników, którzy mają w Internecie wiele informacji na temat siebie lub swojej firmy oraz silną obecność w mediach społecznościowych, których interfejs może użyć do skompilowania informacji dla Twojego profilu. W przeciwnym razie sugerujemy wybranie standardowego edytora Wix do dostosowania witryny.

Pomocne pytania na temat Wix

Oto niektóre często zadawane pytania dotyczące Wix:

Czy Wix jest naprawdę darmowy??

Technicznie nie. Wix daje Ci możliwość bezpłatnego opublikowania strony internetowej, jednak reklamy Wix będą wyświetlane w Twojej witrynie i nie będziesz mógł podłączyć do niej niestandardowej domeny. Z tego powodu korzystanie z ich bezpłatnego abonamentu jest niepraktyczne, jeśli chcesz mieć profesjonalną stronę internetową i prawdopodobnie bardziej prawdopodobne jest przejście na jedną z najlepszych.

Czy strony Wix są dostosowane do urządzeń mobilnych??

Tak, jeśli wybierzesz tę opcję. Domyślnie strony internetowe Wix będą wyświetlane na urządzeniu mobilnym w taki sam sposób, jak na komputerze stacjonarnym, ale w edytorze WIX dostępna jest opcja dostosowania witryny do urządzeń mobilnych i edycji układu witryny mobilnej.

Czy mogę edytować moją witrynę Wix na poziomie kodu?

Nigdzie na stronie Wix lub edytorze Wix nie ma kodu źródłowego witryny, więc nie można jej edytować. Użytkownicy mogą tylko przeciągać i upuszczać elementy oraz dodawać osadzony HTML.

Wyjaśnione wady – rzeczy, które Wix może poprawić

Podobnie jak w przypadku każdej platformy, istnieją pewne problemy lub obszary wymagające poprawy. Oto dalsze wyjaśnienie tych problemów:

Blog: Wix oferuje możliwość dodawania bloga do twojej witryny, ale nie jest to ich najsilniejszy obszar. Układ jest piękny, ale blog ładuje się czasem dość powoli w porównaniu do innych twórców stron internetowych, takich jak Squarespace.

Bezpłatny plan jest niepraktyczny: Wix mocno kładzie nacisk na bycie wolnym, ale ważne jest, aby pamiętać, że dzięki temu planowi reklamy Wix będą wyświetlane w Twojej witrynie i nie będziesz w stanie połączyć się z domeną, dlatego korzystanie z tego planu jest niepraktyczne, jeśli chcesz profesjonalnie wyglądającej witryny . Aby usunąć reklamy i połączyć domenę niestandardową (niezbędną w przypadku każdej profesjonalnej witryny), musisz uaktualnić do planu Combo.

Brak możliwości eksportu danych: Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz przenieść się na inną platformę, będzie ci to ciężko, ponieważ Wix nie ma dostępnej opcji eksportowania danych. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się przejść na inną platformę, musisz ręcznie skopiować i wkleić informacje oraz odbudować witrynę od zera.

Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach

Wix jest znany z tego, że jest innowacyjną firmą i co roku udoskonala swoją platformę. Oprócz WIX Artificial Design Intelligence (ADI), oto kilka godnych uwagi ulepszeń, które WIX wprowadził:

Aplikacja mobilna WIX: W październiku 2016 r. WIX uruchomił aplikację mobilną, która jest teraz dostępna zarówno w sklepie iTunes Store, jak i Google Play. Niektóre funkcje aplikacji obejmują pobieranie w czasie rzeczywistym informacji o tym, kiedy witryna ma odwiedzających, możliwość rozpoczęcia czatu na żywo z użytkownikami witryny, zarządzanie sklepem internetowym, zarządzanie blogiem i inne.

Rynek aplikacji Wix: Wix ma mnóstwo aplikacji Wix i aplikacji innych firm dostępnych w Wix App Market, których możesz użyć do pełnego dostosowania swojej witryny. Oznacza to, że nie będziesz związany funkcjami dostarczanymi z dowolnym wybranym szablonem. Niektóre aplikacje są bezpłatne, a inne mają pierwszeństwo, ale sama opcja sprawia, że ​​Wix jest bardziej atrakcyjny dla każdego, kto chce stworzyć dostosowaną stronę internetową.

Wniosek – budować lub nie budować?

Kiedy dochodzimy do końca naszej recenzji Wix, ważne jest, aby pamiętać, że każdy twórca witryny ma inną siłę i słabość. Jeśli zastanawiasz się nad Wix, musisz ustalić, czy to narzędzie do tworzenia witryn oferuje odpowiednie funkcje, ceny i usługi, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Więcej informacji o Wix można znaleźć na ich stronie internetowej www.wix.com. Jeśli uznasz tę recenzję za pomocną, polub ją i udostępnij!

Daj nam znać swoje myśli

Czy korzystałeś już z Wix? Czy masz jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia, którymi chciałbyś się z nami podzielić? Wyślij nam swoją opinię na adres e-mail. Dziękuję Ci!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map