B2B vs B2C satura mārketings – kāda ir atšķirība?

Uzziniet atšķirību starp B2B un B2C satura mārketingu un atklājiet dažādas stratēģijas mērķauditorijas atlasei ar saturu, kas rada reklāmguvumus.


B2B Vs. B2C satura mārketings

Mārketinga dievs Seth Godin teica, ka satura mārketings ir vienīgais mārketinga veids, kas ir palicis. Bet neatkarīgi no tā, vai atrodaties B2B vai B2C telpā, ir ārkārtīgi svarīgi, lai jūs saprastu atšķirības starp B2B un B2C satura mārketingu. Zinot atšķirību, jūs varēsit izveidot spēcīgāku kampaņu, kuras mērķauditorija ir jūsu potenciālie lietotāji, izmantojot saturu, kas rada reklāmguvumus.

Ne tikai tas, bet arī jūsu IA uzlabosies.

Šajā rakstā mēs apskatīsim atšķirību starp B2B un B2C satura mārketingu, kā arī piedāvāsim stratēģijas, kas palīdzēs uzlabot jūsu kampaņas.

B2B Vs. B2C satura mārketings – galvenās atšķirības

Prospekta motivācija

B2C

B2C telpā klients vēlas izveidot attiecības ar jums, izmantojot jūsu saturu. Viņi vēlas būt izklaidēti un emocionāli. Citiem vārdiem sakot, viņi vēlas kaut ko sajust.

Tāpēc stāstīšana ir tik svarīga B2C satura mārketingā. Tas izsauc noteiktas emocijas un ilgtermiņā liek klientam rīkoties un palikt uzticīgam jums.

Piemēram, ņemiet zīmola saturu. Preču zīmolu saturs nav saistīts pat ar produktu. Tā vietā runa ir par noteiktu emociju izraisīšanu mērķauditorijā, lai viņi justos noteiktā veidā.

Tajā pašā laikā B2C saturam ir jāizmanto vēl viens faktors, kas pircēju motivē, un tas ir tas, ka pircējam ir problēma, kas jāatrisina. Viņi pievērsīsies saturam, lai veiktu izpēti vai atklātu patiesu atbildi uz viņu vaicājumu (un šis vaicājums var būt jebkas, sākot no “kā to atrisināt?” Līdz “kurš zīmols man ir vislabākais? ‘

B2B

B2B telpā klients meklē vērtību. Viņi vēlas, lai jūs būtu efektīvs eksperts, kura saturs ir piepildīts ar statistiku un gadījumu izpēti, kas ir tik pārliecinoši pasniegta, ka vienīgais, ko viņi tagad var darīt, ir rīkoties.

Uzticēšanās ir svarīga arī B2B klientiem, bet tā ir īpaši svarīga B2B klientiem. Bieži vien tajā ir iesaistīta liela nauda, ​​un viņiem ir jāredz, ka šeit esat šī iestāde, kas ieguvusi nepieciešamo. Tā rezultātā B2B saturam jābūt koncentrētam uz zīmola pozicionēšanu kā domājošu vadītāju savā nozarē.

Satura stratēģija

B2C

B2C satura stratēģija parasti ir visaptveroša. Tas ietver emuāru ierakstus, videoklipus, tīmekļa kopijas, e-pastus un pat miniatūrus, smieklīgus tvītus.

Tas ietver arī fanu veidotu saturu, piemēram, šo no Starbucks faniem:

B2C satura stratēģijas piemērs

Izmantojot Starbucks izmantoto stratēģiju, kafijas giganti spēj veidot attiecības ar savu auditoriju, rezonējot ar viņiem vairāk nekā konkurenti.

Zīmoli bieži izveidos saturu, kam ir tādas pašas vērtības kā viņu klientiem, vai kas reklamē cēloni, kas viņu auditorijai rūp. Klientiem rūp arī tēls.

Tad B2C satura stratēģijas mērķis ir nospiest emocionālās pogas un būt relativālam ar auditoriju. Tajā pašā laikā tas nenozīmē, ka jūs nevarat arī sajaukt lietas ar pamatotiem datiem. Izmantojiet savu saturu, lai veidotu attiecības, bet neaizmirstiet, ka šeit jums jābūt ekspertam. Atcerieties, ka jums ir jāpelna nauda, ​​izmantojot pārdošanu, un cilvēkiem tas jāuzticas tam, ka jūs zināt, ko darāt.

Vissvarīgākais – neaizmirstiet izveidot saturu, kas liek cilvēkiem justies noteiktā veidā.

Paskaties uz to šādi. Cilvēki, kuri izvēlas Coca Cola, nevis Pepsi, to nedara, jo Coca Cola zina vairāk nekā Pepsi. Gadījuma izpēte vai statistika diez vai kādu pamudīs uz vienu pusi. Tā vietā ļaudis, kuri izvēlas Coca Cola, nevis Pepsi (vai otrādi), bieži to dara tāpēc, ka vairāk sevi saista ar kādu konkrētu zīmolu.

Un tas, kā zīmoli liek cilvēkiem 2019. gadā asociēties un identificēt sevi ar savu zīmolu, notiek ar satura palīdzību.

B2B

Atšķirībā no B2C, B2B satura mārketings ir vērsts uz IA uz lāzeru. Šajā sfērā tas viss ir par skaitļu sagraušanu un pamatotu datu izmantošanu. Klienti vēlas zināt, kas, kāpēc un kā. Viņi nevēlas, lai jūs piespiestu viņu emocionālās pogas. Tā vietā viņi vēlas redzēt, ko jūs varat darīt viņu labā un kāpēc viņiem vajadzētu izvēlēties jūs. Viņu lēmumus vada loģika un nepieciešamība veikt noteiktus uzdevumus.

Tādējādi B2B saturs ir informatīvs, izglītojošs un precīzi saprotams.

Tas nenozīmē, ka savā saturā nevar izmantot stāstus. Bet stāsti jāpapildina ar grafikiem, skaitļiem un vēsiem faktiem. Tāpēc, lai runātu ar savu mērķauditoriju, varat izmantot infografiku, emuāru ierakstus, rakstus un vietnes kopiju.

Pircēja Personas

B2C

B2C pircēja personības izveidošana var būt nedaudz sarežģīta, jo bieži ir dažādi veidi. Tāpēc segmentēšana, piemēram, ir tik svarīga B2C sfērā.

Veikt kultūrismu. Kultūrisma emuārā, kas galu galā reklamē olbaltumvielu piedevas, būs jāņem vērā dažādas personas – no vīriešiem līdz sievietēm, profesionāļiem līdz iesācējiem. Līdz ar to nav principa “viens izmērs der visiem”. Tā vietā jums ir jāizveido atšķirīgs saturs dažādām vajadzībām. Tas jo īpaši attiecas uz jūsu e-pasta kampaņām, kurās segmentēšana izrādīsies noderīga.

B2B

B2B atšķiras ar to, ka mērķauditorija ir koncentrētāka un specifiskāka. Viņi vienkārši ir pircēji, kas ir atbildīgi par pirkuma lēmumu pieņemšanu savai organizācijai.

Un tas ir galvenais: jūs mērķējat savus pakalpojumus – tātad arī saturu – uz noteikta veida organizāciju. Līdz ar to jūsu auditorija ir mazāka un precīzāka.

Pretstatā tam ar Coca-Cola, kura auditorija ir milzīga un kurā ietilpst visu veidu personības un profesionāļi.

Dažos veidos tas, ka B2B auditorija ir specifiskāka, atvieglo satura izveidi un pielāgošanu. Varat arī izmantot kanālus, piemēram, LinkedIn sponsorētos atjauninājumus, lai padarītu jūsu dzīvi vēl vieglāku. Un, lai gan B2C saturs ir vairāk mājās citos sociālo mediju kanālos, piemēram, Twitter, Instagram un Facebook, tas nenozīmē, ka B2B satura stratēģijai vajadzētu tos ignorēt.

Tas nozīmē, ka veids, kā jūs veidojat pircēja personas B2B vai B2C izredzēm, ir vairāk vai mazāk vienāds.

Satura formāti

B2C

Vizuālie materiāli ir ārkārtīgi svarīgi, runājot par B2C satura mārketingu, un par 11% ir vairāk B2C nekā B2B tirgotājiem (saskaņā ar SocialMediaExaminer), sakot, ka vizuālais saturs ir svarīgākais prioritātes ziņā.

Patiešām, klienti ļoti labi reaģē uz vizuālajiem attēliem. Īpaši savās mobilajās ierīcēs, kur tiek skatīti videoklipi Vēl 10 miljoni reižu katru dienu, nekā bija 2017. gadā.

Instagram, protams, ir vizuālākais no platformām, bet B2C satura formāti ir plaša spektra. Tajos ietilpst tīmekļa raksti, emuāri, infografika, firmas saturs, mobilās lietotnes un tīmekļa semināri.

Infografikas ir īpaši noderīgas, jo tās ir lielisks veids, kā vizuāli patīkami destilēt daudz svarīgāko informāciju..

Bet tieši video saturs vislabāk darbojas, lai savienotu uzņēmumus ar klientiem. YouTube ir kļuvis par otro lielāko meklētājprogrammu pasaulē, un, iespējams, neviens cits satura veids nespiež tik daudz emociju pogu kā video. Video ļauj zīmolam stāstīt savus stāstus saistošā (un pat interaktīvā veidā, ja ņem vērā virtuālās realitātes tehnoloģiju) veidā, un tie arī izskatās diezgan gudri.

B2B

Lai gan B2B saturā joprojām var būt ietverti vizuālie attēli, tajā ir mazāka iespējamība, ka tas satur pat B2C saturu. Saskaņā ar ziņojumu, 85% uzņēmumu Pieņemot biznesa lēmumu, dodiet priekšroku teksta saturam video vai audio.

Tam var būt dažādi iemesli. Pirmkārt, klientam varētu būt tendence lasīt emuāra ziņojumu darba laikā, bet, protams, viņš, iespējams, nevarēs klausīties audio.

Turklāt viņi var sadalīt laiku starp emuāra ziņu un savu darbu – kaut ko to ir grūtāk izdarīt ar video, jo labi formatēts emuāra ieraksts ļauj lasītājam ātri skenēt saturu.

Rezultātā B2B saturs ietver gadījumu izpēti, emuārus un baltās grāmatas. Bet tas attiecas arī uz tiešsaistes prezentācijām, vebināriem un sociālo mediju mārketingu.

Kā izveidot B2C un B2B saturu

Runājot par satura izveidi, jums ir jāsaprot, kāpēc auditorija vēlas pirkt no jums.

Noklikšķiniet uz Tweet

Uzņēmumi pērk no B2B uzņēmumiem, jo ​​viņiem ir īpaša vajadzība.

Patērētāji dažreiz pērk no B2C zīmoliem, jo ​​viņiem ir īpaša vajadzība (piemēram, veļas mazgāšanai viņiem ir nepieciešama jauna veļas mašīna).

Dažreiz patērētāji tomēr pērk vieglprātīgu iemeslu dēļ. Piemēram, vai gūžas 21 gadu vecajam studentam, kas dzīvo Sanfrancisko, šorīt tiešām ir vajadzīga dārga ledus moka? Droši vien nē, bet viņi to iet un tik un tā pērk.

Tad kā patērētāji daudzus pirkumus veicina mūsu emocijas. Patiesībā lielāko daļu pirkuma lēmumu izlemj mūsu zemapziņa.

Uzņēmumi ir atšķirīgi. Viņi pērk, pamatojoties tikai uz loģiku un nepieciešamību pēc iespējas efektīvāk izpildīt uzdevumu. Viņu pirkšanas lēmumi ir forši un aprēķināti.

Tādējādi jūsu satura priekšmets būs atšķirīgs atkarībā no tā, vai atrodaties B2B vai B2C telpā.

Kā vispārējs noteikums, B2B saturam vienmēr jābūt izglītotam un informētam, savukārt B2C saturam vajadzētu satraukt un iedvesmot.

Tas nenozīmē teikt, ka arī B2C saturs nevar izglītot un informēt. To var un daudz laika tas arī dara. Bet galvenā uzmanība jāpievērš tam, lai izveidotu buzz par produktu, zīmolu un radītu daudz satraukuma.

Informatīvs saturs

Apskatiet zemāk esošo MailChimp resursu sadaļu.

B2b satura stratēģijas piemērs

MailChimp ir B2B organizācija, kas rada saturu, kura mērķis ir pēc iespējas vairāk izglītot un informēt citus uzņēmumus par e-pasta mārketingu..

Un viņi to dara diezgan labu darbu.

Viņiem ir. Pretējā gadījumā klienti drīzāk vērsīsies pie saviem konkurentiem.

Redziet, klientiem B2B sfērā jābūt 100% pārliecinātiem par biznesu, pirms viņi pieņem pirkšanas lēmumu. Viņiem jābūt 100% pārliecinātiem, ka šis bizness padarīs viņu biznesu efektīvāku.

Izveidojot resursu sadaļu, kurā ir noderīgs saturs, MailChimp demonstrē savas zināšanas un pozicionē sevi kā ekspertus savā nišā.

Ne tikai tas, bet arī rada saturu, kas uzņēmumiem parāda, kā vislabāk izmantot savus pakalpojumus un tā funkcijas. Tieši šāda veida saturs mudina organizācijas virzīties uz pārdošanu, jo nespēja izprast pakalpojuma darbību ir viens no iemesliem, kāpēc SaaS uzņēmumiem var būt tik liels krāpšanās līmenis..

Iedvesmojošs saturs

B2C saturam ir kaut kādā veidā jāiedvesmo.

Noklikšķiniet uz Tweet

Tas, protams, ir konkrētākās nišās patiesāks nekā citās.

Ņem, piemēram, Madevels Musings, modes emuārs modes zīmolam Madewell. Viņu saturs nav vērsts tikai uz to, lai palīdzētu cilvēkiem izvēlēties pareizo tērpu. Tā vietā viņu satura stratēģijā ietilpst iedvesmojoši raksti par kultūru, virtuvi, brīvdienām un pat mūziku.

Kāpēc? Tāpēc, ka viņi saprot, ka pircējiem ir kopīgas intereses. Izveidojot iedvesmojošu saturu par šīm tēmām, Madevels nodibina spēcīgu saikni ar viņu auditoriju un liek viņiem satraukti par savu zīmolu.

Viņi visu laiku ne tikai dodas uz pārdošanu. Tā vietā viņi ir koncentrējušies uz faktisku ilgtermiņa attiecību veidošanu.

Galu galā pētījumi parādīja, ka tas prasa 2 – 8 kontaktpunkti pirms uzņēmums veic pārdošanu. Neaizmirstiet, ka klients dodas ceļojumā, pirms viņš pērk no jums, un tieši jūsu saturs var viņu vadīt ceļojumā no sākotnējā kontakta līdz reklāmguvumam.

Jo draudzīgāks, pievilcīgāks un iedvesmojošāks ir jūsu saturs, jo lielāka ir iespējamība, ka klients sazināsies.

Saturs, kas atbild uz jautājumiem

Neatkarīgi no tā, vai darbojaties B2B vai B2C nozarē, jums vajadzētu izveidot saturu, kas atbild uz jautājumiem.

Padomājiet par to, kas kopīgs B2B un B2C izredzēm? Ja viņiem ir kāda kopīga lieta, tas nozīmē, ka viņiem ir problēma.

Lielisks veids, kā atrast jautājumus, kurus uzdod jūsu mērķauditorija, ir izmantot tādu rīku kā Atbildiet sabiedrībai vai Quora.

Pēc tam jums jāveic ilgi atslēgvārdu pētījumi, lai jūs ierindotos SERP un virzītu kvalificētu trafiku (potenciālos klientus) uz jūsu vietni..

Protams, ir vēl kas. Jūsu saturam ir jābūt pēc iespējas lielākai vērtībai, un uz to ir jāatbild uz jautājumiem pēc iespējas dziļāk un labāk. Citiem vārdiem sakot, tam jābūt labākam par konkurenci. Šajā nolūkā ir laba ideja izveidot garas formas saturu (saturu, kas ir vismaz 1000 vārdu).

Un, ja jūs patiešām cīnāties, jūs varētu ieviest debesskrāpja tehnika. Tas ir tad, kad uzņematies esošo saturu ar labu veiktspēju (varat izmantot BuzzSumo lai palīdzētu jums atrast saturu), identificējiet trūkumus un pēc tam padariet to lielāku un labāku, izmantojot savus vārdus. Tas nozīmē, ka jāpievieno vairāk padomu, vairāk informācijas, vairāk statistikas, vairāk pētījumu un tā tālāk.

4 veidi, kā izveidot veiksmīgu satura mārketinga stratēģiju

Lai B2B un B2C satura mārketings būtu veiksmīgs, ir jāievieš pareiza stratēģija. Šeit ir daži padomi:

Izprotiet savu pārdošanas piltuvi

Neatkarīgi no tā, vai atrodaties B2B vai B2C sfērā, jūsu izredzes nonāks pārdošanas piltuvē.

Pārdošanas piltuve sākas ar informētības līmeni, pēc tam pārejot uz vērtēšanas posmu un beidzot ar pirkšanas posmu.

Piltuves augšpusē (izpratnes pakāpe) ir jūsu zīmola atpazīstamības saturs. Šeit jūs izmantojat saturu, lai piesaistītu cilvēku uzmanību, izveidotu uzticību un iesaistītu viņus.

Tas nozīmē, ka ir ļoti svarīgi iemācīties kā izveidot saturu katrai piltuves daļai.

Izmantojiet Analytics, lai vadītu savus satura mārketinga lēmumus

Laba satura mārketinga kampaņa ir saistīta ar kvalitāti, nevis kvantitāti. Svarīga ir vienmērīga izlaide, taču daudz mazāk, ja iznākums nesasniedz auditoriju.

Vienmēr ir laba ideja izmantot savu analītiku (piemēram, Google Analytics), lai uzzinātu, kas darbojas un kas ne. Pēc tam jūs varat uzlabot un uzlabot savu stratēģiju.

Tā ir arī gudra ideja veikt satura auditu, kā arī SEO auditu ik pēc dažiem mēnešiem, lai jūs varētu turpināt ceļu.

Izveidojiet un publicējiet saturu un pēc tam analizējiet, iekniebiet un izskalojiet un atkārtojiet.

Pārkārtojiet savu saturu

Iepriekš mēs minējām dažādus satura formātus gan B2B, gan B2C uzņēmumiem.

Labās ziņas ir tas, ka jūs varat pārplānot savu saturu dažādos kanālos, lai jums ne vienmēr būtu jānāk klajā ar jaunām idejām.

Piemēram, jūs varat pārvērst tīmekļa semināru par tiešsaistes kursu vai arī izveidot īsu Tweets sēriju, kuras pamatā ir infografika.

Varat arī pārvērst videoklipus rakstītos emuāra ierakstos (un otrādi) vai sagriezt garā formāta videoklipus sērijās ar sakodiena lieluma īsas formas video, kurus jūs ievietojat sociālajos medijos.

Sāciet Blogger informācijas kampaņu

Emuāru veidotāju informācijas kampaņas skaistums ir tāds, ka jums ir jāsazinās daudz vairāk cilvēku.

Kā?

Nu, tas darbojas šādi: jūs savā nišā atrodat dažas intensīvas datplūsmas un augsta domēna vietnes, kuras pieņem viesu ziņas un pēc tam tām izvirza dažas idejas. Ja viņi piekrīt, jūs rakstāt rakstu un iekļaujat saiti atpakaļ uz jūsu vietni.

Publicējot satriecošu saturu citās vietnēs, jūs nododat sevi vairāk acu skatieniem un atzīstat sevi par autoritāti savā nišā.

Lai palīdzētu jums, apskatiet labāko emuāru veidotāju informēšanas rīki. Vai arī, ja jums nav laika kontaktinformācijai, vienmēr varat izmantot iespēju Link-Link un ļaut, lai informēšana nonāk pie jums.

Secinājums

Cerams, ka jūs saprotat atšķirības starp B2B un B2C satura mārketingu tagad. Neatkarīgi no tā, kuru satura veidu jūs izveidojat, un neatkarīgi no tā, kurai auditorijai, jūs noteikti reklamējiet to sociālajos medijos, lai sasniegtu vairāk cilvēku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map