Pagrindinis jūsų svetainės atsarginių kopijų kūrimo ir atkūrimo vadovas

Sužinokite, kaip kurti atsargines atsargines kopijas ir atkurti savo svetainę, remiantis šia geriausios pramonės praktika, neatsižvelgiant į tai, kuri iš CMS ar metodų naudojama jūsų svetainei sukurti.


Kaip sukurti atsarginę kopiją ir atkurti savo svetainę

Kurdami savo verslo svetainę, pirmiausia jums rūpi jūsų svetainės sukūrimas ir paleidimas; tai užima daug darbo, svarbiausia, kad viskas susitvarkytų. Viskas veikia sklandžiai ir staiga kažkas atsitinka. Dingo. Jūsų failų nėra.

Jei sukūrėte savo svetainę vietiniame serveryje, galite jausti, kad jau turite atsarginę kopiją. Jūs turite viską dviejose vietose, tiesa? Failai yra serveryje ir jūsų kompiuteryje. Kas gali nutikti? Norint galvoti, kas gali nutikti, nereikia daug fantazijos. Jūsų kompiuteris dėl tam tikrų priežasčių miršta, nesvarbu, ar tai netikėtas energijos tiekimas, ar trejų metų vaikas nusprendžia, kad jums smagu pilti pieną į savo nešiojamąjį kompiuterį. Ei, jūs turite jį saugoti serveryje, tad kodėl turėtumėte jaudintis, tiesa? Ne taip greitai….

Ką daryti, jei serveris turi problemų, arba tas pigus ir, atrodytų, patikimas prieglobos paslaugų teikėjas be jokio perspėjimo nustemba? O kaip tai, kad jūsų svetainėje veikia duomenų bazė? Ar turite tikslią kiekvieno failo kopiją savo kompiuteryje?

Šiame straipsnyje aprašysiu viską, ką turite žinoti apie savo svetainės atsarginių kopijų kūrimą, įskaitant priežastis, kas ir kaip.

Kodėl reikia kurti atsarginę kopiją?

Turite kurti atsargines savo svetainės atsarginių kopijų kūrimo priežastis.

Kenkėjiška programinė įranga, atsitiktinė programinė įranga, ištrinti failai, blogos komandos, žmogiškos klaidos, nepatenkinti kūrėjai ar darbuotojai ir serverio gedimai yra visos priežastys, dėl kurių jums reikia kurti atsarginę savo svetainės kopiją.!

Spustelėkite „Tweet“

Kenkėjiška / tinkama programinė įranga

Per daug nesigilinant į smulkmenas, nėra tokio dalyko kaip visiškai saugi sistema. Nesvarbu, kiek saugumo procedūrų ir protokolų įdiegėte, visos sistemos yra pažeidžiamos. Nors yra saugaus laipsnio, kai kurios sistemos yra labiau pažeidžiamos nei kitos. Iš esmės neįmanoma užkirsti kelio jūsų svetainei nuo visų rūšių atakų, ir dar daugiau, jei tikitės, kad žmonės naudojasi jūsų svetaine. Pagalvok apie tai kaip tavo namas; galėtumėte užplombuoti kaip Fort Knox, bet tada niekas negalėjo įeiti, todėl jūs turite turėti duris. Aišku, jūsų durys turi geras spynos, bet kažkas visada gali prasiskverbti pro langą.

Silpniausias bet kurios sistemos taškas yra žmonės. Viskas, ko reikia, yra vienas blogas paspaudimas arba atsakymas į tai, kas atrodė kaip svarbus el. Laiškas, norint pasiduoti sukčiavimo apsimetant priepuoliu. Kai kas nors yra jūsų sistemoje, naudodamas programinę įrangą ar kitu būdu, gali būti, kad už failą jie gali valdyti jūsų failus. Užuot turėję išgryninti pinigus nežinomiems, kurie gali ar negali grąžinti jūsų svetainės ar failų, esate kur kas mažiau pažeidžiami, jei turite kopiją.

Ištrinti failai / blogos komandos / žmogaus klaidos

Tai yra taip paprasta, kaip ištrinti netinkamą failą serveryje, paprastu „paspaudimu / ištrynimu“ sistemoje „Windows“ / „Mac“, arba komandų eilutėje „Linux“ ar jos dariniuose gali būti sunaikintas pagrindinis failas arba šiuo klausimu visi failai („Linux“ , komanda rm -r direktorijos vardas pašalina katalogą ir visus jame esančius failus, dažnai be patvirtinimo, dar blogiau, rm -rf / gali ištrinti net tik skaitomus failus ir viską iš šaknies, o tai iš esmės užmuš visą jūsų mašiną! ).

Hacksai

Kenkėjiškas elgesys yra dažnesnis, nei mes norėtume. Kartais tai nėra taip paprasta, kaip kenkėjiška programa ar išpirkos programos tipo įsilaužimas; yra daug tokių, kurie įsilaužė į svetaines kaip į sportą. Net jei jūsų svetainės turinys yra kažkas tokio, kas, jūsų manymu, hakeriui nėra vertinga, vis tiek tai gali įvykti. Ypač tai rizikuoja tiems, kurie naudojasi tokiomis populiariomis platformomis kaip „WordPress“, turinčiose daug gerai dokumentuotų trūkumų, kurie, jei jų nepataisysite, paliks jums didelį taikinį ant nugaros.

Blogas kūrėjas / darbuotojas / kas

Daugelis įmonių, kurdamos mūsų svetaines, labai pasikliauja trečiosiomis šalimis. Daugeliu atvejų interneto svetainių kūrėjai yra tokie pat sąžiningi kaip ir mes visi. Daugelis (kaip iš tikrųjų tavo) yra puikūs ir sąžiningi žmonės (ir kuklūs!). Tačiau galbūt jūs patenkate į mokėjimo ginčą? Žmonės, kurie yra žmonės, labai skiriasi, kalbėdami apie etišką elgesį. Piktam (ar nemandagiam) darbuotojui, turinčiam prieigą prie jūsų svetainės, labai lengva paprasčiausiai pašalinti svetainę, jei jie nėra patenkinti ar dėl kokių nors priežasčių. Apie tai mes nenorime galvoti, tačiau paprastai verta būti saugiems.

Serverio gedimai

Technologijos yra puikios, kai jos veikia. Daugeliu atvejų, ypač jei naudojate patikimą ir patikimą prieglobos įmonę, retas atvejis yra serverio gedimai, kai jūsų duomenys yra sunaikinami. Tačiau net geriausi paslaugų teikėjai turi problemų. Be to, daugeliu atvejų dažniausiai jūsų svetainė yra priglobta virtualiame serveryje. Kitaip tariant, jūsų duomenys nėra nepriklausomame fiziniame kompiuteryje, bet jais dalijamasi su daugeliu kitų žmonių ar įmonių. Labai įprasta, kad prieglobos paslaugų teikėjai viename fiziniame serveryje laiko daugybę skirtingų „virtualių“ egzempliorių.

Daugeliui hostingo kompanijų tai yra labiau įprasta nei ne, ir nebent jūs esate pasirengęs nuslėpti didelius pinigus, kad gautumėte savo fizinį serverį, tikėtina, kad dalinsitės erdve. Jei kitame segmente kažkas negerai, tai gali paveikti jūsų svetainę ir failus.

Be to, net jei esate priglobę savo svetainę viename fiziniame serveryje, tai yra iš esmės vis tiek tik kompiuteris. Nors serveriai paprastai yra laikomi saugiose vietose, panašiai kaip ir savo kompiuteryje, vis tiek yra tikimybė, kad kažkas gali suklysti. Serveriai gali perkaisti, gali įvykti netikėta stichinė nelaimė, galios svyravimas netinkamu metu ar net paslėpti gamintojo trūkumai, dėl kurių gali būti prarasti jūsų duomenys. Be to, serverių fermos gali būti koordinuotų specialiųjų paslaugų atsisakymo (DDOS) atakų, kurioms kraštutiniais atvejais gali prireikti visiško perkrovimo, taikinys; dėl to visada gali būti prarasta dalis ar visi duomenys.

Dėl šių priežasčių paprastai yra gera idėja visų svarbių duomenų kopijas laikyti kitoje vietoje, taigi, jei tai yra vienas iš galimų, nesvarbu, kiek mažai tikėtina (skiriasi kiekvienu atveju)..

Ką kurti atsarginę kopiją?

Daiktų, kuriuos galite sukurti atsarginę kopiją, tipus galima suskirstyti į šias kategorijas:

Failai

Tai visi failai, kurie sudaro jūsų svetainę. Jie apima visus puslapius / scenarijus / CSS failus ir vaizdus ar dokumentus arba bet kokį daugialypės terpės turinį, kuris yra pagrindinė jūsų svetainės dalis. Galite pamanyti, kad tai yra turinys, kuris nesikeičia; jie išlieka kaip statiniai objektai. Todėl paprastai tai yra lengviausia jūsų svetainės dalis, kurią galite valdyti ir kurti atsargines kopijas.

Duomenų bazė

Kaip tikėtina, dauguma svetainių naudoja duomenų bazes produktams, atskiriems puslapiams ar kitiems elementams, kurie gali būti dubliuojamo turinio variantai, laikyti. Jei jūsų duomenų bazė yra šiek tiek statiška (t. Y. Dauguma jūsų svetainės elementų retai keičiasi), palyginti su failais, pasidaryti atsarginę kopiją yra gana paprasta. Tačiau jei, kaip ir daugeliu atvejų, šis turinys yra neskaidrus, pavyzdžiui, tinklaraščių įrašai, produktai, operacijos ar dar kas nors, kas keičiasi ar pridedama įprastu būdu, turėsite rasti būdą, kaip reguliariai kurti šių duomenų atsargines kopijas..

El. Pašto paskyros

Jei saugote vartotojų el. Pašto adresus ar kontaktinę informaciją. Taip pat greičiausiai turite visą el. Pašto serverį ir įrašus apie visas el. Pašto operacijas per savo kompiuterį. Greičiausiai norėsite saugoti visus savo sąveikų, el. Laiškų ir adresų sąrašų įrašus naudodami šią paskyrą.

Greita pastaba: Jei kontaktinę informaciją saugote ne savo pašto serverio duomenų bazėje, turėsite sukurti ir atsarginę jos kopiją!

Kaip sukurti atsarginę kopiją?

Atsarginės svetainės kopijos kūrimas nėra ypač sudėtingas, tačiau norint tai pradėti, turite suprasti, kad yra keli metodai. Jie skiriasi priklausomai nuo kokybės, patikimumo ir lengvumo (atsižvelgiant į jūsų įgūdžių lygį). Paprastai verta naudoti daugiau nei vieną.

1. Per savo internetinį kompiuterį

Bet kuri gera žiniatinklio priegloba turėtų sukurti automatinę visų žiniatinklio serveryje esančių failų atsarginę kopiją. Žiniatinklio priegloba turėtų tai padaryti iš vidaus ir paprastai darytų atsargines kopijas kasdien, nepaisant to, ką darote. Taigi, jei kas nors nutiktų, turėtumėte galėti atsisakyti atsarginių žiniatinklio prieglobos atsarginių kopijų. Tačiau žiniatinklio prieglobos paprastai nelaiko kelių atsarginių versijų ir esate jų malonės. Jie turės tam tikrą įrankį, kurį naudodami galėsite rankiniu būdu kurti savo atsargines kopijas. Pvz., Galite lengvai susikurti visą savo svetainės atsarginę kopiją naudodami „cPanel“ – bendrą valdymo pultą, kurį naudoja dauguma interneto svetainių teikėjų..

Neautomatinės svetainių atsarginės kopijos per „cPanel“Ne visi serveriai naudoja „cPanel“, tačiau už tam tikrą kainą paprastai pasiūlys panašaus tipo atsarginį įrankį.

Norėdami naudoti savo serverio atsarginius įrankius, turėsite paprašyti paslaugų teikėjo ir perskaityti visus jų pateiktus vadovus. Paprastai jūsų failai bus saugomi kaip ZIP failai ir bus saugomi jūsų serveryje. Gali reikėti nurodyti, kokio tipo formato norėtumėte, atsižvelgiant į jūsų platformą. Jie taip pat pateiks instrukcijas, kaip atkurti atsarginę kopiją, jei to prireiks.

interneto serverio failų atsarginę kopijąJei jūsų žiniatinklio priegloba pateikia šią atsarginę kopiją serveryje, įsitikinkite, kad ji yra saugoma kitame nei jūsų svetainėje serveryje. Serveriai gali sudužti!

Naudojimo jūsų teikėjo paslaugomis pranašumai yra gana akivaizdūs; paprastai tai nesutampa su jūsų šeimininku.

Tačiau trūkumai yra susiję būtent su jūsų prieglobos paslaugų teikėju. Nors jie gali puikiai priglobti jūsų svetainę, niekada nėra išmintinga visus kiaušinius laikyti viename krepšyje. Jei kažkas negerai, pavyzdžiui, jų serverių ūkyje kyla gaisras arba jie įsilaužę į kažkokį įsilaužėlių išpuolį (taip, tai įvyksta retkarčiais; niekas neturi imuniteto, o prieglobos paslaugų teikėjai yra svarbiausi taikiniai).

Dėl šių ir daugiau priežasčių yra labai gera idėja retkarčiais atsisiųsti failų kopijas į savo kompiuterį. Taip pat greičiausiai vis tiek norėsite bent jau rankiniu būdu pasilikti savo svetainės kopiją.

2. CMS papildiniai

Jei naudojate populiarią CMS, pvz., „WordPress“, galite įdiegti daug papildinių, pvz., „Backup Buddy“. Tai labai patogu ir paprastai yra labai lengva įdiegti.

Tačiau atsarginiai papildiniai paprastai gali neigiamai paveikti jūsų svetainės sulėtėjimą. Kadangi PHP yra gimtoji „WordPress“ programavimo kalba, dauguma įskiepių naudoja ir PHP. Nors tai gali būti efektyvu, jis gali veikti lėčiau, tai reiškia, kad jie gali sulėtinti jūsų svetainę vykdant (paprastai jie suges tuo pačiu varikliu, kuris gamina jūsų svetainę), taip pat prideda jūsų svetainės griozdai, ir taip pat yra aukštesnio lygio abstrakcija, nei yra idealu.

Kitas veiksnys yra tai, kad jūs, ironiškai, galite padaryti savo svetainę pažeidžiamesnę. Pats PHP turi keletą žinomų saugumo problemų, ypač jei naudojamas kodas yra pasenęs arba parašytas aplaidžiai. Jei nesate visiškai tikri, kad kodas patenka į šiuos papildinius (o jei rimtai, kas turi laiko pasidomėti kažkieno šaltinio kodu?), Įskiepis, kurį naudojate savo duomenų saugumui užtikrinti, gali padaryti jį mažiau saugų. (Taip, daugelis yra gerbiami ir pateikia kokybės kodą. Aš čia nepanikuosiu, bet tai reikia atsiminti).

Nors PHP yra puiki kodavimo kalba (ji yra viena iš mano mėgstamiausių ir aš ją naudoju kasdien), verta išlaikyti kuo daugiau funkcijų, veikiančių ne šioje platformoje. Paprastai, jei norite paleisti bet kokias atsargines kopijas OS lygiu. Jei naudojate „Linux“ ar bet kurį iš jo darinių, greičiausiai norėtumėte paleisti apvalkalo scenarijų arba paketinį failą „Windows“, arba „MacOS“ failą „Mac“..

3. Neautomatinės atsarginės kopijos

Daugelis iš mūsų gali būti susipažinę su „senosios mokyklos“ failų atsarginių kopijų darymo būdu: darydami visų failų kopijas ir įdėję juos į keičiamąjį standųjį diską arba laikydami juos debesyje. Tai iš esmės yra tas pats metodas, kurį galėtumėte naudoti savo svetainėje, su keletu įspėjimų.

Žinoma, jei kuriate savo svetainę vietoje, o vėliau per FTP (arba, tikiuosi, SFTP) perimate ją savo šeimininkui, jūs praktiškai jau turite savo svetainės kopiją. Tačiau yra pagrindinis skirtumas. Jei savo svetainėje turite duomenų bazę, labai tikėtina, kad lokaliai (bandymų duomenų bazėje) turite kitokį turinį nei gyvoje svetainėje. Tai ypač aktualu, jei naudojate kažkokią CMS programinę įrangą (WordPress ir panašiai). Tokiu atveju beveik visas jūsų svetainės turinys yra saugomas duomenų bazėje ir jame nėra jokios bylos, išskyrus pačią duomenų bazę..

Atstatyti duomenų bazę iš tikrųjų yra gana lengva, ypač jei naudojate „MySQL“. Jums tiesiog reikia gauti SQL duomenų bazę; kuris yra paprasto teksto failas, kuriame yra visas jūsų duomenų bazės turinys. Sukūrus, ją galima tiesiog įkelti arba paleisti kaip failą, kad būtų galima atstatyti duomenų bazę.

Komandinės eilutės metodas

Tai gana paprasta. Ši komanda sukuria visos duomenų bazės atsarginę kopiją.

$ mysqldump -u [uname] -p [pass] db_name > db_backup.sql
Pasirinkite kodą

Jei norite gauti daugiau informacijos apie šių programų vykdymą ir įvairias parinktis, peržiūrėkite „MySQL“ dokumentacija

PhpMyAdmin metodas

Eikite į duomenų bazės eksporto skirtuką, pasirinkite visas jums reikalingas parinktis (paprastai greičiausiai norėsite įtraukti „kritimo lenteles“ ir sukurti duomenų bazės parinktis, kad būtų galima įkelti naują kopiją per senesnę versiją, tačiau pirkėjas saugokitės … tai padės tikrai išvalykite esamus duomenis, kad juos pakeistumėte nauja kopija).

Tada galite pasiimti visus sukurtus failus (šaltinio kodą, duomenų bazę ir vaizdus) ir juos suspausti ir laikyti kopijas ten, kur jums patinka (man asmeniškai patinka naudoti debesies saugyklas, tokias kaip „Google Drive“ ar „Dropbox“)..

Akivaizdus trūkumas yra tai, kad turite nepamiršti tai padaryti ir tai labai lengva pamiršti. Taigi, jei norite žengti tai žingsniu toliau, galite parašyti scenarijus, kurie visa tai daro, ir naudokite sistemą, kad juos periodiškai paleistumėte. „Linux“ yra gana lengva paleisti „SQL“ failą naudojant komandinę eilutę ir tada paleisti šį scenarijų kaip „cronjob“, paleisti vieną kartą per dieną, savaitę ar bet kurį jums patogų laiką. „Windows“ galite naudoti paketą ir įmontuotą užduočių planuoklę. Mano tipinis būdas tai padaryti yra paleisti paketą su „SQL“ išmetimu ir tada didžiąją viso katalogo kopiją į mano „Dropbox“ sąskaitą..

Greita pastaba: Norėsite periodiškai išvalyti katalogą, kuriame jie saugomi; nors sql failai, kurie yra tekstiniai failai, paprastai yra maži, jie laikui bėgant gali kauptis, o jei darote kitas atvaizdų ar daugialypės terpės failų atsargines kopijas, galite pastebėti, kad jūsų diskas / serveris anksčiau laiko sprogo prie siūlių..

4. Atsarginės paslaugos

Žinoma, visa tai tvarkant rankiniu būdu, gali jaustis šiek tiek per daug; vis tiek reikia dėmesio, o pamiršę išvalyti katalogą, failai gali būti panaikinti arba staigūs mokesčiai gali būti pridėti prie jūsų sąskaitos („Dropbox“ leidžia keletą koncertų nemokamai, bet tada greitai kyla iš ten).

Dėl šios priežasties, jei naudojate verslo svetainę, tikriausiai verta naudoti profesionalią atsarginių kopijų tarnybą. Paprastai jie padarys viską, kas paminėta aukščiau, tačiau patikimiau. Skirtingai nuo neautomatinių atsarginių kopijų darymo, kažkas kitas atliks darbą už jus ir pasirūpins visomis tomis mažomis problemomis, su kuriomis jūs galite susidurti. Skirtingai nei papildiniai, jie bus vykdomi ne jūsų svetainėje; jums jų nereikia pridėti. Jie neturėtų atimti jokio apdorojimo greičio ir tai nepadarys jokios saugos spragos.

Žemiau pateikiame trumpą pavyzdį apie kai kurias populiarias atsargines paslaugas. (Atsakomybės atsisakymas: tai nėra skirta net nuotoliniu būdu būti išsamiu vadovu, tik tiek, kad būtų galima suprasti, kas yra ten. Aš neišbandžiau visų paminėtų paslaugų).

Geriausia atsarginės strategijos kūrimo praktika

Nesvarbu, kurį metodą pasirinksite, kurdami atsarginę savo svetainės kopiją, turėtumėte turėti darbo eigos planą. Nors visi aukščiau paminėti metodai veiks, jums tikrai reikės turėti parengtą strategiją, arba bet kuri minėta sistema, kurią jūs turite, gali patirti rimtų pažeidžiamumų. Sudarykite kontrolinį sąrašą ir nustatykite atsakymus į šias kategorijas

Kaip dažnai kurti atsarginę kopiją?

Tai yra svarbu. Ar norite kasdien ar kas mėnesį kurti atsargines kopijas? Galite apsvarstyti mintį paleisti vieną kartą, kai keičiate savo svetainę (naujas produktas, naujas tinklaraščio įrašas ir kt.). Tai priklauso nuo jūsų, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad turite savo planą.

Automatizuotas planavimas

Remiantis tuo, kas išdėstyta aukščiau, svarbiausia yra sudaryti tvarkaraštį. Kaip pagrindą turbūt norėsite nustatyti tvarkaraštį, kada bus kuriamos atsarginės kopijos.

Naudokite nuotolinę saugyklą

Kur saugote šiuos duomenis? Jūs nenorėsite tiesiog saugoti kopijų savo serveryje ar net nešiojamajame kompiuteryje. Ar ketinate naudoti išorinį kietąjį diską? Debesis? Kuri debesies paslauga?

Laikymo trukmė

Kiek laiko reikia saugoti kiekvienos atsarginės kopijos kopijas? Ar bus reikalingi failai nuo metų, ar jie tik kaupia dulkes ir ar juos galima pakeisti naujesnėmis atsarginėmis kopijomis?

Šifravimas

Jūsų atsarginių kopijų saugumas yra labai svarbus, ypač jei turite patentuotą informaciją (pvz., Konfidencialią produkto kainų informaciją ar, dar svarbesnę informaciją, klientų įrašus). Turėkite planą, kaip saugoti atsargines kopijas & apsaugotas (AES 256 bitų privataus rakto šifravimas ir TLS / SSL transporto sauga). Sužinokite daugiau apie šifravimą.

Saugokite atsargines kopijas RAID masyvuose

RAID masyvai (nereikalingų diskų nereikalingi masyvai) yra ne tik gera idėja sukurti kelias jūsų svetainės ir (arba) duomenų kopijas, bet ir pagerinti našumą. Jie suteiks papildomos apsaugos, jei vienas iš diskų sugenda. Tai yra tipiška profesionalių atsarginių kopijų tarnybų funkcija.

Atrankinis atkūrimas

Turėkite procedūrą, jei jums nereikės atkurti kiekvieno jūsų svetainės elemento. Galbūt viskas gerai, bet kai kurie gabalai galėjo būti pamesti. Pvz., Jei viena produktų lentelė yra sugadinta, jums reikia pakeisti tik tą detalę SQL rinkmenoje. Paprastai tai yra geresnė idėja, nei viską sunaikinti norint pakeisti vieną failą. Tiesą sakant, tai yra įprasta klaida viską pakeisti, jei kažkas nutinka ne taip. Žinoma, tai veiks, bet jūs prarasite viską, kas įvyko po paskutinės atsarginės kopijos darymo. Geriausia nustatyti, ar reikia viską pakeisti. Išsaugokite visas atsargines atsarginių kopijų priemones, jei visa kita nepavyks.

Atsarginės kopijos atkūrimas

Gerai, kad jūsų svetainė dingo, bet jūs turite atsarginę kopiją. Kaip atkurti svetainę iš atsarginės kopijos? Tai gana nesudėtinga. Jei kopija saugoma kaip ZIP failas, paprasčiausiai išpakuokite ją ir įkelkite visus failus į pradinę vietą. Paimkite SQL failą (tekstinį failą, kuris buvo sukurtas SQL perkėlimo metu) ir atkurkite duomenų bazę naudodami komandinę eilutę arba naudodami phpMyAdmin (arba bet kurią kitą grafinės duomenų bazės valdymo sistemą, pvz., „MySQL Workbench“), ir importuokite failą arba nukopijuokite visą dalyką į SQL langą ir paleiskite jį.

Išbandykite vietoje ir, jei viskas veikia, įkelkite viską į serverį. Jūs turėtumėte būti atsarginės kopijos ir bėgti ne greitai.

Jei naudojatės profesionalia atsarginių kopijų tarnyba, šis procesas greičiausiai bus dar lengvesnis. Bet kuri tinkama tarnyba turėtų suteikti įrankius atsarginėms atsarginėms kopijoms atkurti, nesvarbu, ar tai būtų dalinis, ar visiškas svetainės atkūrimas.

Papildomas kreditas: plėtros etapas

Jei kuriate savo svetainę arba dirbate su kūrėjų komanda, ne tik paprastas esamų failų atsarginių kopijų kūrimas, bet galbūt norėsite apsvarstyti ir versijų kūrimo sistemą, skirtą įrašyti visus kūrimo proceso etapus. Kurdami savo svetainę, paprastai bus versijų ir pakeitimų, susijusių su jūsų svetainės dizainu. Galbūt jūs visiškai pertvarkote savo svetainę, bet norėtumėte išsaugoti senosios svetainės kopiją.

Taip pat, kaip dažnai būna, kuriant svetainę, kažkas siaubingai negerai, ir jums reikia rasti failą tokį, koks jis buvo prieš keičiant. Jūs taip pat norėsite išsaugoti vietinės plėtros versiją savo versijai, kad galėtumėte atnaujinti ar keisti prieš paskelbdami ją viešai.

Čia pradeda veikti versijos sistemos. Tai yra panašu į katalogų kopijų darymą kiekvieną kartą keičiant, tačiau jie yra daug organizuotesni ir gali leisti vystytis bendradarbiaujant.

Git yra puiki priemonė gerai organizuoti savo plėtros procesą. Tai padeda sukurti geras kodo atsargines kopijas tiek vietoje, tiek lengvai perkeliama į debesį ir saugiai sukuriant atsarginę atsarginę kopiją. Užuot turėję kelias failų kopijas skirtinguose kataloguose; jie saugomi šakose, o tai gali sudaryti sąlygas keliems žmonėms dirbti su failais, nesukeliant tiek daug konfliktų rizikos. Kai jie bus paruošti, juos bus galima sujungti į pagrindines plėtros sritis ir galiausiai į pagrindinę dislokuotiną šaką.

Žemiau yra dvi populiariausios „Git“ saugyklos.

  • „GitHub“ yra nemokamas, jei norėtumėte pasidalyti savo šaltinio kodu (jo esmė yra „Open Source“), tačiau taip pat siūlo labai prieinamas privačių kodų saugyklas. Tai taip pat puiki vieta apsižvalgyti po kodo fragmentus ir surengti puikią kūrėjų bendruomenę
  • „BitBucket“ yra panašus; Nors ir ne tokia gausi bendruomenė, jie siūlo keletą privačių saugyklų nemokamai.

Išvada

Nors kai kurie metodai turi geresnių pranašumų, palyginti su kitais, atsarginės svetainės kopijos kūrimas yra būtinybė, kurios nereikėtų pamiršti. Idealiu atveju turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti aukščiau paminėtų metodų derinį. Įsitikinę, kad turite failų kopijas, padės jums išvengti didžiulio galvos skausmo. Net jei jūsų svetainei neatsitiks nieko blogo ir jums to nereikia, pagalvokite apie papildomą miegą, kurio jūs negausite. Sukurkite savo failų atsarginę kopiją kompiuteryje jūsų svetainė turėtų atitikti tas pačias taisykles.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map