Adobe Muse vs Wix

adobe muse vs wix


Adobe Muse و Wix راه حل های محبوب ساخت وب سایت هستند که از نظر پیچیدگی ، کارکرد ، اهداف ، سیاست قیمت گذاری ، مخاطبان هدف و رویکرد کلی به روند طراحی وب متفاوت هستند. این سیستم ها ایجاد انواع وب سایت های مختلف را امکان پذیر می سازند ، از صفحات فرود ساده و تا وب سایت های تجاری پیچیده تر و پرقدرت ، پرتفوی و حتی فروشگاه های آنلاین..

عکس فوری سریع:

Adobe MuseAdobe Muse – یک سازنده وب سایت قدرتمند است ، که بیشتر متمرکز بر نیاز طراحان است ، که قصد دارند بدون نیاز به مبارزه با کدهای پیچیده ، وب سایتهای در مقیاس بزرگ و جذاب را راه اندازی کنند. استفاده از سیستم حاکی از دانش تفاوت های اساسی در طراحی وب است ، اما استفاده از تازه کارها بسیار پیچیده نیست.. muse.adobe.com

ویکسویکس – در حال حاضر محبوب ترین و پرقدرت ترین سازنده وب سایت است که در بازار طراحی وب معاصر موجود است. این شرکت می تواند بیش از 130 میلیون اشتراک در بیش از 190 کشور جهان داشته باشد. این سرویس شامل مزایایی مانند سهولت در استفاده ، راحتی ، قیمت مناسب و شهودی است. برای طراحی انواع وب سایت های مختلف با سیستم عامل ، لازم نیست که به زبان های برنامه نویسی صلاحیت داشته باشید – بسیار ساده و قابل فهم. Wix.com

Adobe اخیراً خاتمه آتی حمایت از Muse را اعلام کرده است. در تاریخ 26 مارس 2018 ، توسعه دهندگان سیستم مجموعه نهایی به روزرسانی های Adobe Muse را منتشر کرده اند. این بدان معناست که کاربران موجود اکنون قادر نخواهند بود برای کمک به پشتیبانی مشتری با این برنامه همکاری کنند. اما این یک ضرر قابل توجه برای کاربران سیستم است. بنابراین ، منطقی است که نظر خود را بخوانید و بین Wix vs Adobe Muse را انتخاب کنید – یا از نسخه برنامه قدیمی یا یک سازنده وب سایت مدرن استفاده کنید.

1. سهولت استفاده

 • Adobe Muse. تا آنجا که در ابتدا سازنده وب سایت روی نیازهای توسعه دهندگان وب حرفه ای متمرکز شده است ، این دسته از کاربران سیستم را بسیار راحت و قابل فهم می یابند.

  ویرایشگر Adobe Muse

  آن دسته از کاربرانی که تاکنون با محصولات Adobe (مانند فتوشاپ یا Illustrator) کار کرده اند ، در تسلط بر سیستم نیز مشکلی ندارند. با این حال ، برای مبتدیان ، Adobe Muse ممکن است به ویژه در نگاه اول ، کمی پیچیده و کاملاً ساده به نظر نرسد. دلیل این امر این است که سیستم به معنای تخصص اولیه طراحی گرافیک است.

  مضامین Adobe Muse

  با شروع به کاوش در سرویس ، به سرعت پارامترها و ویژگی های آن را یاد می گیرید تا از آنها بیشتر به نفع خود استفاده کنید. این پلت فرم از اصول اولیه ویرایش کشیدن و رها کردن برای ساده کردن فرآیند طراحی وب استفاده می کند و به کاربران امکان کنترل کامل بر روی آن را می دهد.

 • ویکس. این یکی از ساده ترین و کاربر پسند سازندگان وب سایت است که امروزه می توانید با آن روبرو شوید. این سیستم به سمت نیازها و مهارت های مبتدیان محور است و از این رو تجربه طراحی وب بصری ، ساده و راحت را ارائه می دهد.

  ویرایشگر Wix

  این که آیا باید یک ویجت به وب سایت خود اضافه کنید ، پیش زمینه را تغییر دهید یا نام دامنه را پیوست کنید ، همه چیز از طریق یک رابط کاربر پسند انجام می شود که اصلاً نیازی به کد نویسی ندارد. Wix مجهز به ویرایشگر کشیدن و رها کردن گزینه های گسترده WYSIWYG است.

  این برنامه کاربر را مسئول فرایند طراحی وب قرار می دهد و این امکان را برای مشاهده پیشرفت در عمل و رفع خطاهای ظاهری به موقع فراهم می کند.

Adobe Muse vs Wix. هر دو Wix و Adobe Muse در صورت استفاده از مشتریان هدف خود آسان هستند. Adobe Muse برای کسانی که با اکوسیستم Adobe آشنا هستند ایده آل است ، در حالی که Wix بیشتر به سمت کاربر معمولی است. این همان چیزی است که باعث می شود طراحان وب بی تجربه و ماهر ، انتخاب بهتری داشته باشند.

2. مجموعه ویژگی ها و انعطاف پذیری

 • Adobe Muse. Muse بسیار یک سایت سازنده طراحی است ، بنابراین مجموعه ویژگی های آن عمدتاً حول ویژگی های طراحی ساخته شده است. با ارائه یک ابزار طراحی خیره کننده ، سیستم هنوز فاقد ویژگی های تعاملی است که در آن وجود دارد ویکس, Weebly و سایر سازندگان وب سایت همه در یک.

  برای شروع ساختن وب سایت با Muse ، ابتدا باید نقشه سایت را ایجاد کنید و سپس به طراحی Master Master بروید. توجه داشته باشید که تمام عناصر و بخش های طراحی شما در اینجا ایجاد خواهید کرد و بقیه صفحات بطور خودکار اعمال می شوند. این یک راه حل مناسب و با صرفه جویی در وقت است.

  ویرایشگر Adobe Muse نقشه سایت

  به محض اینکه با توسعه چیدمان صفحه وب خود انجام شد ، می توانید ابزارهای دیگری را اضافه کنید. این سیستم دارای یک بازارچه مجتمع است که می توانید ابزارهای رایگان و پرداخت شده را به طور انحصاری برای Adobe Muse تهیه کنید. کلیه ابزارک ها و افزودنی ها قابل تنظیم هستند تا با بهترین شیوه ممکن در وب سایت شما مطابقت داشته باشند. ویجت ها به طور پیش فرض نیز پاسخگو هستند و این باعث می شود طراحی وب سایت انعطاف پذیر ایجاد شود که از کیفیت ، کارایی و ارائه محتوا نیز برخوردار باشد..

  ابزارک Adobe Muse

  Adobe Muse همچنین به خاطر ویژگیهای پیشرفته Copy and Paste شناخته شده است. این ویژگی کپی و سپس چسباندن ویژگی های اصلی طراحی (پر کردن رنگ ، کدورت ، فونت و غیره) را از یک عنصر وب سایت به دیگری امکان پذیر می سازد. این در نهایت کمک می کند تا زمان نهایی توسعه وب سایت کاهش یابد.

  از دیگر ویژگی ها و ابزاری که Adobe Muse را به یک راه حل مناسب برای طراحان وب تبدیل کرده است ، ذکر این گزینه ها به گزینه های همگام سازی متن ، در دسترس بودن چندین فونت وب پریمیوم از مجموعه های فونت های خود میزبان و typekit ، گزینه های تجارت الکترونیکی و وبلاگ نویسی ، ابزارهای ویرایش تصویر فراوان ، منطقی است. پشتیبانی از زبان راست به چپ و موارد دیگر.

 • ویکس. تعداد قابل توجهی از ویژگی ها و ابزارهایی که کاربران می توانند برای ایجاد وب سایت های چشمگیر ، تمام عیار و کاربردی استفاده کنند ، بسیار زیاد است. فرقی نمی کند که دقیقاً چه پروژه ای را توسعه دهید ، انجام آن با Wix به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی کند.

  Newbies مطمئناً از همکاری با آنها سود خواهد برد ابزار Wix ADI. ویژگی طراحی هوش مصنوعی به شما امکان می دهد وب سایت مناسبی را از ابتدا در حالت خودکار راه اندازی کنید. آنچه شما نیاز دارید این است که پارامترهای فروشگاه وب و محتوای مورد نیاز خود را بارگذاری کنید تا سیستم بتواند بقیه را برای شما انجام دهد.

  ویرایشگر فروشگاه Wix

  اگر می خواهید ویژگی های منحصر به فردی به وب سایت خود اضافه کنید ، می توانید از ویرایشگر استاندارد Wix برای تنظیم دستی تنظیمات ، تغییر طراحی و تنظیم پارامترهای مورد نیاز استفاده کنید. این گزینه نیاز به تلاش و سرمایه گذاری بیشتر دارد اما نتیجه مطمئناً ارزش آن را دارد.

  جدا از آن ، Wix اجازه می دهد نسخه شخصی وب سایت خود را با استفاده از ویرایشگر موبایل شخصی سازی کنید. لازم به ذکر است تغییراتی که در ویرایشگر موبایل ایجاد می کنید در نسخه دسک تاپ وب سایت شما نمایش داده نمی شود. در همان زمان ، ویرایشهایی که در حالت دسک تاپ انجام می دهید در نسخه موبایل قابل مشاهده است.

  مقدار غالب ویژگی های Wix بصورت پیش فرض ادغام شده است ، اما کاربران همچنین می توانند به برنامه های افزودنی و ابزارک های شخص ثالث موجود در بازار برنامه Wix. در اینجاست که شما می توانید چندین ابزارک رایگان و پولی را اضافه کنید تا به وب سایت خود اضافه شود تا عملکرد آن افزایش یابد و ترافیک بیشتری به سمت آن هدایت شود.

  Wix همچنین به خاطر موتورهای قدرتمند وبلاگ نویسی و تجارت الکترونیک شناخته شده است. با استفاده از سیستم قادر خواهید بود یک فروشگاه اینترنتی کوچک تا میانه راه اندازی کنید و یک وبلاگ علاوه بر این ، یک فرصت رایگان برای وجود دارد اتصال یک انجمن به وب سایت شما این مطمئناً به عملکرد وب سایت شما کمک خواهد کرد.

Adobe Muse vs Wix. وقتی صحبت از مجموعه ویژگی ها می شود ، Wix قطعاً رهبر مقایسه است. سازنده وب سایت اجازه دسترسی به ابزارها ، ویژگی ها و قابلیت های مختلف را می دهد و به عنوان یک سیستم همه در یک کار می کند ، جایی که می توانید همه چیز مورد نیاز یک وب سایت را با همان سقف به دست آورید. Adobe Muse جریان کاری ساده را ارائه نمی دهد و بیشتر به عنوان یک استودیوی طراحی وب مجزا فعالیت می کند.

3. طرح ها

Adobe Museویکس
تعداد مضامین:فقط سفارشی550
الگوهای یکپارچه:✘ نه&# x2714؛ آره
ویرایشگر ویژوال:&# x2714؛ آره&# x2714؛ آره
طراحی تعاملی:&# x2714؛ آره&# x2714؛ آره
ویرایشگر موبایل:✘ نه&# x2714؛ آره
ویرایش کد CSS:&# x2714؛ آره✘ نه
 • Adobe Muse. خود سازنده وب سایت گالری با مضامین آماده استفاده ندارد. برای ایجاد و سفارشی کردن الگوی خود ، باید بوم مشکی را انتخاب کرده و با تغییر هدر ، پاورقی ، دکمه ها ، منوی پیمایش و سایر عناصر شروع به ویرایش کنید. این به سختی برای طراحان وب مشکلی ندارد ، اما ممکن است این یک چالش برای تازه های باشد.

  خوشبختانه ، شما می توانید بسیاری از منابع آنلاین را پیدا کنید که کاملاً به توسعه الگوهای Adobe Muse اختصاص یافته است. قابل اطمینان ترین آنها در وب سایت رسمی خدمات ارائه شده است. برخی از آنها شامل Muse-Themes ، MuseFree ، Musegain و MuseGrid هستند که به ذکر چند مورد می پردازند.

  توجه داشته باشید که باید از خرید یا بارگیری الگوهای Muse از طراحان غیر قابل اعتماد و همچنین از افرادی که اصلاً آنها را نمی شناسید ، مراقب باشید. مسئله این است که برخی از آنها ممکن است دارای کدهای مخرب باشند که ممکن است امنیت وب سایت شما و محرمانه بودن داده های ارائه شده را تهدید کند..

 • ویکس. تعداد الگوهای قالب گسترده است – در اینجا بیش از 550 مضمون برای سفارشی سازی وجود دارد. قالب ها آماده موبایل هستند و بر اساس مضامین مربوط به آنها به ده ها دسته تقسیم می شوند. هنگام انتخاب الگوی شخصی سازی ، توجه داشته باشید که باید بسیار مراقب باشید زیرا سیستم اجازه نمی دهد تا الگوهای را در نیمه راه از طریق روند طراحی وب تغییر دهید..

  جدای از مضامین آماده ، می توانید یک الگوی خالی را برای راه اندازی یک وب سایت از ابتدا انتخاب کنید و با توجه به نیاز خود ، آن را به صورت دستی سفارشی کنید. اینگونه است که می توانید طراحی وب سایت منحصر به فردی را ایجاد کنید تا کل طیف الزامات و تنظیمات مربوط به ساخت وب خود را بپوشانید.

Adobe Muse vs Wix. Wix به عنوان یک محصول یک فروشگاه ، یک کتابخانه الگوی یکپارچه غنی دارد. هرچه از طاقچه ای در آن تخصص دارید ، مطمئناً در اینجا یک طراحی مناسب پیدا خواهید کرد – بنابراین همه کاره بودن مجموعه است. Wix همچنین دارای گزینه ها و ابزارهای سفارشی سازی چندگانه است که امکان ایجاد هر پروژه را ممکن می سازد. موزه تم های آماده ارائه نمی دهد ، زیرا طراحان حرفه ای به این روش کار نمی کنند – آنها ترجیح می دهند وب سایت هایی را از یک بوم خالی ایجاد کنند.

4. پشتیبانی مشتری

 • Adobe Muse. جامعه عظیمی از طراحان ساخته شده در اطراف Adobe Muse وجود دارد ، اگرچه محصولی نسبتاً جدید است. پایگاه دانش این سرویس کاملاً گسترده است. سایر گزینه های پشتیبانی در حال حاضر بسته به برنامه شما شامل گپ ، فروم ، وبینارها ، پیشرفت های ویدئویی و همچنین پشتیبانی از تلفن است. با این حال ، توجه داشته باشید که سرویس پشتیبانی فناوری برای کاربران فعلی Creative Cloud پس از 26 مارس 2020 قابل دسترسی نخواهد بود.

 • ویکس. سازنده وب سایت دارای یک رابط کاربر پسند است که شامل چندین سؤال ، راهنمایی و نشانه در مورد چگونگی استفاده از سیستم به نفع شماست. تقریباً هر دکمه در کنترل پنل با یک نماد راهنما همراه است. این واقعا مفید است اگر نمی توانید جواب را در ویرایشگر پیدا کنید ، می توانید به انجمن رسمی یا مرکز پشتیبانی بروید.

  Wix همچنین مجموعه ای عالی از آموزش های ویدئویی و پشتیبانی ایمیل دارد. کاربران می توانند با تعداد زیادی آموزش گام به گام ، فیلم های چگونه به فیلم ها و مقالات آموزنده که به زبانی ساده و قابل فهم نوشته شده اند به پایگاه دانش گسترده دسترسی پیدا کنند..

Wix vs Adobe Muse. به نظر ما ، هر دو سازنده وب سایت منابع کافی برای پشتیبانی مشتری را ارائه می دهند. هنگام آزمایش محصولات ، ما نیز به مراکز پشتیبانی و سرعت واکنش آنها نشان می دادیم. ما تحت تأثیر اینکه چند نفر در تالارهایشان شرکت داشتند ، تحت تأثیر قرار گرفتند. با این وجود گزینه های پشتیبانی پشتیبانی Wix هنوز کمی بیشتر است و این یکی دیگر از مزیت های سیستم است.

5. سیاست قیمت گذاری

 • Adobe Muse. تا آنجا که سیستم دیگر پشتیبانی مشتری را برای کاربران Muse ارائه نمی دهد ، این امکان را برای آنها فراهم کرده است که تغییر در برنامه های دیگر Adobe را که برای نیازهای خاص وب طراحی شده اند ، تغییر دهند. این شامل Adobe XD برای طراحان قالب وب سایت (هزینه 9/99 دلار در ماه یا 119.98 دلار در سال), Adobe Portfolio برای توسعه پروژه های نمونه کارها (هزینه 9/99 دلار در ماه) یا ادوبی اسپارک برای ایجاد صفحات فرود (هزینه 9/99 دلار در ماه یا 99/99 دلار در سال).

  توجه داشته باشید که همه ابزارک های Adobe Muse به صورت رایگان ارائه نمی شوند. شما می توانید براساس نیازهای فعلی خود ، بین گزینه های رایگان و پرداختی ، گزینه ای را انتخاب کنید. یک جنبه مهم نیز وجود دارد که باید هنگام ساختن وب سایت با Adobe Muse از آن آگاه باشید. به محض آماده شدن پروژه شما برای انتشار ، می توانید بین دو گزینه میزبانی انتخاب کنید (سازنده وب سایت به طور پیش فرض میزبانی یکپارچه را ارائه نمی دهد). می توانید با Adobe میزبان این پروژه باشید یا به دنبال ارائه دهنده میزبانی شخص ثالث در هر کجای وب باشید. این به سرمایه گذاری مالی اضافی نیاز دارد.

 • Adobe Museویکس
  گزینه های قیمت گذاری:&# 10004؛ Adobe XD (9.99 دلار در ماه
  &# 10004؛ Adobe Portfolio (99.9 دلار در ماه
  &# 10004؛ Adobe Spark (9.99 دلار در ماه).
  &# 10004؛ اتصال دامنه (4.50 دلار در ماه
  &# 10004؛ دسته کوچک موسیقی جاز (8.50 دلار در ماه
  &# 10004؛ نامحدود (12.50 دلار در ماه
  &# 10004؛ تجارت الکترونیک (16.50 دلار در ماه
  &# 10004؛ شخص خیلی مهم (24.50 دلار در ماه).
  امکانات:&# 10004؛ به روز رسانی های رایگان؛
  &# 10004؛ فونت های پریمیوم؛
  &# 10004؛ فضای ذخیره ابری.
  &# 10004؛ بدون استفاده؛
  &# 10004؛ صدها موضوع حرفه ای؛
  &# 10004؛ فروشگاه آنلاین؛
  &# 10004؛ پهنای باند نامحدود.
 • ویکس. Wix دارای یک نسخه رایگان و همیشگی منقضی نیست و پنج برنامه پرداخت شده از 4.50 تا 24.50 دلار در ماه است. لطفاً توجه داشته باشید که ارزانترین طرح – “اتصال دامنه” – تبلیغات Wix را نمایش می دهد. حتی اگر برنامه های پرداخت شده در طیف وسیعی از ویژگی ها و خدمات ارائه شده متفاوت باشند ، هر یک از آنها دارای گزینه میزبانی یکپارچه و گزینه اتصال دامنه هستند.

  مشترکین طرح حق بیمه نام دامنه رایگان را به عنوان پاداش بدون هیچ هزینه و در هر شرایطی که مشترک اشتراک سالانه را خریداری کنند ، ارائه می دهند. این یک مزیت غیرقابل انکار سازنده وب سایت است که اکثر کاربران هنگام انتخاب سرویس برای کار با آن ، از آن قدردانی می کنند.

  ابزارک های موجود در بازار برنامه نیز می توانند پرداخت و رایگان شوند. اگر چیزی وجود داشته باشد ، به دلایلی دوست ندارید در مورد سیستم باشید ، می توانید بازپرداخت پول را طی 14 روز پس از پرداخت پرداخت دریافت کنید. در این حالت ، شما به برنامه رایگان باز خواهید گشت ، در حالی که محتوای شما بدون تغییر باقی می ماند.

Adobe Muse vs Wix. هر دو وب سایت سازنده قیمت مناسب دارند. مزیت Wix این است که برنامه های آن میزبانی را تحت پوشش قرار می دهد. این گزینه همچنین گزینه های با هزینه بیشتری را ارائه می دهد که ممکن است کاربران بر اساس نیاز خود از بین آنها انتخاب کنند. در عین حال ، عدم وجود میزبانی وب و راه حل های قیمت گذاری محدود از معایب Muse است. به طور خلاصه ، Wix نسبت به Adobe Muse سیاست قیمت گذاری متنوع تر و مقرون به صرفه تر را ارائه می دهد.

خط پایین

Adobe Muse و Wix با وجود هدف مشترک محصولات بسیار متفاوت هستند. آنها از رویکردهای کاملاً متفاوت برای فرآیند ساخت وب سایت ، شکل گیری قیمت ، انتخاب مخاطب هدف و مجموعه ویژگی ها استفاده می کنند. پس از تکمیل مقایسه هر دو سیستم ، می توان نتیجه گرفت که Wix برای کاربران عادی که از اصول اولیه طراحی پیچیده وب آگاهی ندارند ، راه حل مفیدی است..

Adobe MuseAdobe Muse سازنده وب سایت آفلاین است ، طیف وسیعی از ویژگی های آن در توسعه وب سایت های حرفه ای با کیفیت متمرکز است. این سرویس برای طراحان وب باتجربه ، که در طاقچه صلاحیت دارند ، کار می کند و نیازی به زمان برای مبارزه با کدهای پیچیده ندارد. muse.adobe.com

ویکسویکس یک سازنده وب سایت محبوب همه در یک است ، که دارای مجموعه گسترده ای از ویژگی ها ، قالب های قابل تنظیم با کیفیت و تطبیق پذیری گزینه های قیمت گذاری است. برای طراحی انواع مختلف وب سایت با سیستم نیازی به داشتن یک متخصص برنامه نویسی نیست. این همان چیزی است که آنرا برای مبتدیانی که تازه در راه موفقیت در طراحی وب هستند ، انتخابی عالی کرده است. Wix.com

Adobe Muse بیشتر به نیازهای توسعه دهندگان وب حرفه ای است و همچنین به دانش برنامه نویسی نیز نیاز دارد. این سیستم عامل میزبان یکپارچه را ارائه نمی دهد ، و کاربران را وادار می کند تا در جای دیگری به دنبال ارائه دهنده باشند. سرانجام این امر اثبات سرمایه گذاری وقت و تلاش اضافی را نشان می دهد. جنبه مهم این است که کاربران Adobe Muse پس از خاتمه خدمات پشتیبانی نمی توانند از کمک پشتیبانی مشتری استفاده کنند. این یک اشکال بزرگ برای همه کاربران به ویژه برای افرادی است که به تازگی به سیستم پیوسته اند و یا قصد دارند این کار را انجام دهند.

بهترین راه حل مشکل تغییر به سکوی دیگر است که سهولت استفاده ، راحتی و کمک مناسب مشتری را برای هر کس که به آن احتیاج دارد ، شامل می شود..

نمودار مقایسه اجمالی

Adobe Museویکس
راحتی در استفاده:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
امکانات:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
طرح ها:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
پشتیبانی مشتری:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
قیمت گذاری:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
نمره کلی:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix

Wix Now را امتحان کنید

 رایگان است

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map