Recenzia staviteľa kyslíka

Recenzia staviteľa kyslíka


Kyslík Builder (aktuálna verzia 3.1) – je výkonný motor na vytváranie štýlových motívov WordPress od nuly bez kódovania. Tento nástroj, ktorý bol pôvodne uvedený ako doplnok, sa vyvinul, aby umožnil používateľom vytvárať svoje rozloženia. Môže sa to hodiť vždy, keď potrebujete vytvoriť úplne novú webovú stránku zo zeme ako aj vykonať nejaké aktualizácie a úpravy už existujúcej.

Založené na technológia drag-and-drop, Kyslík tvrdí, že je to veľmi jednoduchý nástroj. Začiatočníkom však môže byť stále ťažké používať softvér naraz. Budú potrebovať nejaký čas, aby pochopili, ako systém funguje. Z tohto dôvodu bude spravodlivé povedať, že motor bude vyhovovať hlavne skúseným programátorom a webovým dizajnérom.

Na druhú stranu, používatelia sa môžu zaoberať akýmkoľvek typom projektu vrátane digitálnych obchodov WooCommerce integrácia a množstvo ďalších funkcií, aby ste mohli využiť tento výkonný tvorca tém WP.

1. Jednoduché použitie

Ako už bolo spomenuté, systém umožňuje vytvárať stránky a weby bez kódovania. Okrem toho má technológiu drag-and-drop, ktorá uľahčuje proces výstavby. Používatelia budú, žiaľ, čeliť ťažkostiam aj v prvých fázach používania nástroja. Okrem toho bude stále vyžadovať určité skúsenosti s používaním WordPress CMS. Prinajmenšom by ste mali vedieť, ako nainštalovať a aktivovať doplnky.

Dobrou správou je, že systém ponúka bezplatnú demo verziu, kde môžete vyskúšať vizuálny editor v reálnom čase. Funkčnosť je takmer rovnaká s malými rozdielmi. Budete schopní objasniť, či softvér vyhovuje vašim potrebám.

Začíname

Jediným spôsobom, ako používať kyslík, je jeho zakúpenie a stiahnutie z oficiálnej webovej stránky vzhľadom na to, že už máte na hostiteľovi nainštalovanú aktívnu verziu WP CMS. Používateľ bude musieť vybrať vhodný balík a prejsť na stránku pokladne. V tejto fáze systém požiada o dokončenie nákupu s uvedením platobných a osobných údajov. Postup je dosť bežný a typické údaje je potrebné predložiť. Po dokončení nákupu získate prístup k súboru Oxygen zip, ktorý budete musieť stiahnuť.

Kyslík editor

Potom je čas prejsť na administračný panel WordPress, kde budete musieť nainštalovať a aktivovať samotný doplnok Oxygen. Proces je rovnaký ako aktivácia akéhokoľvek iného doplnku pre WP. Jediný rozdiel tu je, že budete tiež musieť nahrať súbor zip, ktorý ste stiahli skôr. Posledným krokom je označenie kódu Product Key. V opačnom prípade nebudete môcť spravovať aktualizácie systému z ovládacieho panela WP.

Ak urobíte všetko v poriadku, vizuálny editor sa zobrazí na obrazovke Stránka na paneli správcu. Stačí kliknúť na tlačidlo „Pridať nový“ a začať s budovaním svojej novej stránky. Ako vidíte, vykonanie prvých krokov si vyžaduje aspoň základné vedomosti a skúsenosti WP. Z tohto dôvodu nemôžeme povedať, že softvér je vhodný pre nováčikov.

Vizuálny editor

Vizuálny editor je dodávaný s funkciou drag-and-drop. Má prehľadávač prvkov, do ktorého môžete pridať ľubovoľný blok alebo časť, ktorú potrebujete. Každý kontajner alebo kompozit je dodávaný s možnosťami Primárny a Pokročilý:

 • Primárny nastavenia ponúkajú bežné vlastnosti, ktoré je možné upravovať.
 • Pokročilé možnosti poskytujú hlbší prístup k vlastným CSS / JavaScript, typografii, štýlu a veľkosti atď. Inými slovami, používateľ má viac možností prispôsobenia v prípade dostatočného množstva zručností a znalostí programovania..

Každá časť s prázdnou stránkou venovanou plynu. Zakaždým, keď chcete umiestniť nový blok alebo prvok, bude vyrovnaný v jednej z týchto sekcií. Zároveň budú môcť používatelia pridávať prvky založené na stĺpcoch, ponuky, sekcie posudkov, obaly krátkych kódov, vyhľadávacie formuláre atď..

Kľúčové výhody prináša výkonný motor, ktorý zaisťuje plnú kontrolu nad stránkou.

Súčasti kyslíka

Používatelia môžu vytvárať vertikálne aj horizontálne rozloženie prispôsobujúce potrebnú veľkosť prvku a umiestňovať ho podľa potreby. Kompletná kontrola CSS prichádza ako ďalšie obrovské plus v prospech nástroja na tvorbu stránok. Dostanete šancu prispôsobiť už existujúci CSS a pridať svoj vlastný.

Samotný vizuálny editor sa veľmi ľahko používa. Okrem toho sa môže pochváliť jedinečnou vlastnosťou, ktorá sa nazýva dynamické údaje. Zámerom je umožniť používateľom bezproblémový import všetkého ich obsahu WordPress na novovytvorenú webovú stránku. O tejto funkcii sa budeme venovať trochu ďalej.

Nie je potrebné kupovať doménu alebo hosting osobitne, pretože ste už mali nainštalovaný a spustený systém WP CMS. Ak si stále nedokážete uvedomiť, môžete prechádzať naše hodnotenie najlepších poskytovateľov hostingu.

2. Funkcie & flexibilita

Kyslík pôvodne prináša veľa skvelých funkcií. Nová verzia 3.1 bola nedávno uvedená na trh, aby z nej vyniesla ešte viac aktualizácií. Okrem úprav rozloženia a vizualizácie budú mať používatelia šancu integrovať WooCommerce, nákupné vozíky a ďalšie základné funkcie, ktoré by mal mať pevný digitálny obchod..

Základné funkcie sú teda nasledujúce.

Integrácia WooCommerce

Kyslík uľahčuje vytvorenie štýlového internetového obchodu vďaka bezproblémovej integrácii WooCommerce. Systém dodáva nástroje na výber spôsobu zobrazovania vašich položiek na stránke produktu. Softvér je dodávaný s prvkami na tvorbu produktov, ktoré umožňujú používateľom upravovať popisy, nastavovať ceny, pridávať obrázky atď.

Informačný panel WooCommerce

Integrácia umožňuje stránkam košíka a pokladňu, ktoré je možné prispôsobiť tak, aby poskytovali jedinečný zážitok pre zákazníka. Bohužiaľ, táto funkcia je k dispozícii iba s plánmi WooCommerce a agentúry. Táto funkcia obsahuje dodatočného produktu na tvorbu jedinečných stránok a rôzne zobrazenie tovaru.

Dynamické údaje

Dobrá funkcia importu, ktorá uľahčuje doručenie všetkého obsahu z WordPress na novovytvorenú webovú stránku. Kľúčovou výhodou je, že údaje sa importujú priamo bez potreby sťahovania archívov. Obsahuje:

 • Uverejňujte obsah, názov a popisy;
 • Mediálne súbory a informácie o autorovi.

K dispozícii je režim ukážky, ktorý umožňuje pozrieť sa, ako vyzerajú importované údaje na novej stránke.

Integrácia s Gutenbergom

Môžete použiť kyslík na vytvorenie vlastných formulárov, blokov alebo celých stránok s ich ďalším importom do editora Gutenberg. Umožní vám zmeniť alebo upraviť textový obsah, obrázky, ikony, adresy URL atď.

Widgety a doplnky

Kyslík zaisťuje niekoľko spôsobov, ako pridať doplnky. Najskôr si môžete nainštalovať doplnky WP priamo z vizuálneho editora. Sú k dispozícii v zbierke prvkov WordPress. Stačí si vybrať zo zoznamu a nechať si ich nainštalovať.

Kyslíkové doplnky

Druhým spôsobom je použitie skráteného kódu. Je to dobrá voľba, kedykoľvek budete chcieť pridať kontaktný formulár, odpočítavanie, časovač, kalendár udalostí atď. Systém navyše ponúka nástroj Obálka krátkeho kódu, kde môžete prispôsobiť rozloženie prvku, zvoliť zarovnanie a ďalšie..

3. Dizajn & šablóny

Softvér nemá pripravené šablóny. Bol navrhnutý tak, aby vytvoril nové rozmiestnenia zo zeme alebo modifikoval existujúce témy WP. Používatelia majú prístup k komplexnej súprave nástrojov na návrh dodaných vizuálnym editorom.

Dizajn kyslíka

Určite oceníte responzívnu kontrolu nad tým, ako vaše webové stránky vyzerajú na rôznych zariadeniach. Systém umožňuje nastaviť konkrétne štýly alebo veľkosti prvkov v závislosti od rozmerov obrazovky. Táto skutočnosť zaručuje maximálnu slobodu, pokiaľ ide o mobilné úpravy a prispôsobenie.

Knižnica dizajnov obsahuje kolekciu súborov, prvkov a stránok, ktoré je možné pridať na váš web. Všetky sady sú rozdelené do konkrétnych kategórií. Vyberte si ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám, kliknite naň a pridajte si zoznam hotových prvkov. Všetky sady zahŕňajú textové a CTA bloky, hlavičky, päty, sekcie sociálnych médií a ďalšie.

Možnosti základného štýlu obsahujú rozšírenú súpravu nástrojov na zmenu alebo úpravu pozadia, typografie atď. Môžete pridať nové triedy a stavy a povoliť rôzne vizuálne efekty. Používatelia budú mať tiež plný prístup na stránku CSS so schopnosťou implementovať svoje jedinečné dizajnové funkcie. Bude si to, samozrejme, vyžadovať hlboké technické znalosti.

4. Zákaznícka podpora

Podpora kyslíka

Aj keď softvér nie je taký jednoduchý, možno budete musieť v určitom okamihu procesu budovania kontaktovať tím podpory. Platforma má niekoľko spôsobov, ako zostať v kontakte. Zahŕňajú:

 • Systém predaja lístkov – tradičný spôsob predkladania otázok prostredníctvom e-mailu. Jednoducho uveďte svoje meno a uveďte predmet žiadosti.
 • Skupina Facebook – ďalší jednoduchý spôsob, ako rýchlejšie získať pomoc. Oxygen má manažérov podpory na Facebooku, ktorí sú vždy pripravení pomôcť priamo.
 • FAQ – typická časť s častými otázkami o tom, ako začať alebo čo najlepšie využiť vizuálneho editora. Dobrá časť, aby ste mohli začať.

Softvér má okrem referenčnej príručky, dokumentácie a ďalších užitočných údajov aj súbor video sprievodcov a výukových programov.

5. Plány & stanovenie ceny

Stanovenie ceny kyslíka

Rovnako ako mnoho iných tvorcov stránok, ktoré si môžete stiahnuť, nemá kyslík mesačné predplatné. Je k dispozícii ako celoživotný balík. To znamená, že platíte iba raz a licenciu si stiahnete navždy. Zároveň si môžu používatelia vybrať z 3 hlavných balíkov v závislosti od typu a funkčnosti stránok. Zahŕňajú:

 • Základné náklady $ 99 so sadou základných funkcií.
 • WooCommerce náklady $ 149 s integráciou WooCommerce a zostavením produktovej stránky.
 • Náklady agentúry $ 169 s neobmedzeným prístupom ku všetkým funkciám vrátane elektronického obchodu a editora Gutenberga.

Zvuk nie je zlý pre funkcie zahrnuté v každom pláne.

6. Klady a zápory

Oxygen Builder je určite dobrý nástroj na vytváranie stránok a webových stránok pre WordPress. Dodáva sa s vylepšenou sadou vizualizačných funkcií popri funkcii elektronického obchodu. Používatelia však môžu pri používaní softvéru stále čeliť určitým ťažkostiam.

Pros:
Zápory:
&# X2714; Výkonný motor pre weby WP.
&# X2714; Funkcie drag-and-drop.
&# X2714; Komplexný vizuálny editor.
&# X2714; Integrácia WooCommerce.
&# X2714; Ovládanie rozloženia.
&# X2714; Prístup na stránku CSS.
✘ Nie je dobré pre nováčikov.
✘ Komplexné spustenie a inštalácia.
✘ Základná verzia nemá funkcie elektronického obchodu.
✘ Obmedzená bezplatná skúšobná verzia.

záver

Stručne povedané, kyslík môže byť dobrou voľbou pre skúsených webových dizajnérov a programátorov, ktorí chcú vytvárať neobmedzené webové stránky WordPress, ktoré vynikajú. Na druhej strane by používatelia mali jasne pochopiť, že softvér nie je určený na úpravu stránok. Táto platforma prichádza ako nezávislý tvorca webových stránok, ktorý je dosť zložitý na použitie najmä pre technikov bez techniky.

Ak ste profesionálny profesionál, ktorý chce pre seba alebo svojich zákazníkov vytvoriť štýlové a pohotové stránky. Kyslík určite vyjde. Na jednej strane to pomáha šetriť čas vďaka minimalizovaniu problémov s kódovaním. Na druhej strane poskytuje rozšírenú sadu vizuálnych, editačných a iných nástrojov na prispôsobenie.

Vyskúšajte Kyslík Builder zadarmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map