Recenzia formátu

formát – je špecializovaný tvorca portfólia webových stránok so sídlom v Kanade. Systém funguje skvele pre vývoj webových stránok pre kreatívnych pracovníkov, umelcov, dizajnérov, ilustrátorov, modely, fotografov, architektov, digitálnych umelcov a všetkých ostatných používateľov, ktorí chcú predviesť svoje talenty prejavujúce sa v profesionálnych dielach..


Portfóliá uvedené na trh so službou môžu prichádzať s blogmi, webovými obchodmi, výkonnými nastaveniami prispôsobenia dizajnu aplikovanými na galérie, témy a iné typy webových stránok. Na vytváranie webových stránok s formátom nemusíte vlastniť znalosti kódovania. Systém je známy svojou ľahko použiteľnou a intuitívnou povahou, ktorá vylučuje potrebu zvládnuť základy programovania alebo mať pozadie webdizajnu..

Formát je široko používaný vo viac ako 190 krajinách sveta a okolo 455 000 webových stránok sa so systémom buduje od dátumu jeho založenia. Systém sa sám umiestňuje ako progresívny tvorca portfólia webových stránok ktorý je dodávaný s integrovaným vizuálnym editorom. Je to skvelý výber pre používateľov, ktorí majú v úmysle prezentovať obrázky vo formáte webových stránok s cieľom propagovať zručnosti, výrobky a služby.

Ale stojí formát naozaj za investíciu? Musíte použiť túto platformu alebo je lepšie hľadať alternatívy? Je jeho funkčnosť skutočne slušná? Odpovedzme na tieto a ďalšie otázky v našej recenzii.

1. Jednoduché použitie

Formát používa rovnaké mechanizmy interakcie dashboardu s rozhraním ako ostatní tvorcovia webových stránok s vizuálnym editorom. Nie je to celkom ťažké, ale nemôžete to nazvať príliš jednoduchým. Existuje veľa nastavení a možností. Je ťažké si na ne zvyknúť a zapamätať si svoje pozície z dôvodu ich výšky. Toto je ďalšia strana špičkových funkcií.

Editor formátov

Proces registrácie je jednoduchý, rýchly, ale trochu neobvyklý. Okrem poskytnutia podrobností o vašom účte vás systém tiež požiada, aby ste odpovedali na niekoľko otázok týkajúcich sa typu projektu, ktorý chcete spustiť, vašich schopností v oblasti webdizajnu, miery odbornej spôsobilosti, potreby integrovať internetový obchod do svojho portfólia atď. Právo potom vám ponúkneme výber šablóny, ktorú chcete začať.

Systém vám tiež poskytne základný 6-krokový kontrolný zoznam o tom, ako začať bez problémov. Pred zverejnením hotového projektu musíte urobiť obrázky, preskúmať a zvoliť požadovanú tému (ak sa vám nepáči ten vybraný na začiatku), prispôsobte vzhľad webových stránok, pomenujte svoj projekt, upravte kontaktnú stránku a spojte sa s odborníkmi na systém.

Po prečítaní kontrolného zoznamu budete presmerovaný na informačný panel, ktorý obsahuje tri hlavné sekcie, konkrétne Stránky, Dizajn a Nastavenia. Každá sekcia obsahuje množstvo nastavení, ktoré je potrebné prispôsobiť, aby poskytli vášmu webovému serveru požadovaný výkon a dizajn.

Ergonomika rozhrania je pekná, prvky dashboardu sú umiestnené logicky a prichádzajú s zrozumiteľnými názvami. K dispozícii je tiež kvalitná dobre navrhnutá sekcia podpory zákazníkov. Tvorca webových stránok bude pracovať pre nováčikov, ale pripravte sa na to, aby ste strávili pár dní v prístrojovom paneli pre jeho efektívnejšie využitie – Formát má viac nastavení ako väčšina ostatných podobných tvorcov webových stránok. Najprv musíte vyhľadať niektoré prvky informačného panela.

Formátovať informačný panel

Pre používateľov, ktorí majú skúsenosti s prácou s podobnými výrobkami, sa bude formát javiť ako jednoduchý, ale nie primitívny. Je zrejmé, že sa dôraz kladie na odhaľovanie možností, ale nie na globálne zjednodušenie všetkých prvkov. Rozhranie je však veľmi príjemné pre používateľa, nemôžete ho však nazvať príťažlivým – je štandardné, hladké a podrobné. Jeho dizajn a štruktúra sa podobajú WordPress, ktoré uspokoja potreby prevažujúcej časti publika systému.

2. Funkcie & flexibilita

Formát má všetko, čo potrebujete na predstavenie svojej práce a odhalenie viacerých príležitostí. Systém umožňuje vytváranie trendových portfólií s pohotovým dizajnom a univerzálnou štruktúrou. Pri prehľadávaní funkcií systému si určite všimnete, že všetko je prispôsobené na efektívnu prezentáciu obrázkov a iných grafických materiálov. Je najvyšší čas, aby ste sa oboznámili s hlavnými udalosťami tvorcu webových stránok.

eCommerce Engine

Formát umožňuje integrovať internetový obchod do webovej stránky vášho portfólia a predávať diela / služby, ktoré ponúkate. Presnejšie povedané, motor podporuje predaj rôznych druhov výrobkov (fyzické, digitálne alebo servisné výrobky). Rovnako ako akýkoľvek iný internetový obchod má aj menu, dopravu, platbu, skladové položky, dostupnosť produktu a nastavenie SEO. PayPal sa používa na prijímanie online platieb. Môžete nastaviť upozornenia pre zákazníkov s rôznymi scenármi a prijímaním správ o nákupoch.

Editor formátového obchodu

Motor eCommerce spočiatku umožňuje nahrať 3 produkty. Nerobte si starosti – pri inovácii na jedno z platených odberov budete môcť pridať neobmedzený počet produktov. Čo je dôležité, produkt, obrázky a informácie sa automaticky zhodujú so štýlom vášho portfólia. Motor má jednoduchý a pohodlný prístrojový panel, ktorý vám umožňuje ľahko spravovať, upravovať a aktualizovať váš zoznam produktov kedykoľvek počas dňa. Okrem toho budete môcť aktualizovať svoje objednávky, zľavy, všeobecné nastavenia webových stránok a ich dizajn.

Korektúry klientov

Formát venuje veľkú pozornosť súkromnému obsahu. Je možné vytvárať projekty pre spoluprácu s niektorými klientmi v rámci EU Sekcia korektúry. Môžete tu zdieľať galérie súkromných klientov, kontrolovať spätnú väzbu od zákazníkov, umožniť sťahovanie súborov, vodoznaky vlastných obrázkov atď. Je tiež možné upraviť prístupové práva klienta na heslo, chrániť samostatné galérie a udeliť individuálny prístup iba určitým používateľom. Systém navyše umožňuje vytvárať a aktualizovať galérie overovania klientov priamo z programu Adobe Lightroom, čo tiež prispieva k bezpečnosti a dôvernosti predložených informácií. Je tu tiež povolená možnosť uprednostňovania obrázkov. To znamená, že klientom môžete nechať prezerať a obľúbené fotografie portfólia z akéhokoľvek zariadenia, ktoré majú k dispozícii.

Sekcie kontroly pravopisu sú skryté pred používateľmi, ktorí nemajú prístupové práva. Môžete tak vo svojom portfóliu ukladať galérie, okna výkladov internetového obchodu pre určité skupiny alebo dokonca samostatných klientov. Toto je pohodlný pracovný postup. Môžete tiež nastaviť heslá pre webové stránky, skryť ich z ponuky, na fotografie a videá umiestniť značky vody.

Mimochodom, sú podporované aj podmenu. SEO práca je tiež pohodlne organizovaná – budete môcť vyplniť metaznačky pre všetky webové stránky iba na jednej obrazovke. Je tu možnosť prepojiť Google Analytics, pridať favicon, vlastnú doménu a ďalšie štandardné veci.

blogovanie

Integrovaný blogovací modul vám umožní rozprávať príbehy o sebe a vašej kreativite širokému publiku. Je to jednoduché a pohodlné použitie. Portfólio môžete vylepšiť prostredníctvom internetového obchodu, kde môžete predávať akékoľvek obrázky, videá alebo povedzme tričká s potlačami, šálkami, ručne vyrobeným odevom alebo niečo iné.

Formátovanie blogového editora

K dispozícii je tiež integrovaný blog prispôsobený na prezentáciu fotografií a videa. Môžete tiež pridať štandardný text, aj keď príspevky uverejnené vo formáte vyzerajú podobne ako príspevky nájdené v časopisoch a nie v novinách. Silne sa zameriava na multimediálne príbehy. Toto je organizované inak ako v iných systémoch. Mimochodom, každý blog a stránka internetového obchodu môžu byť navrhnuté individuálne.

Integrácia sociálneho účtu

Formát umožňuje integrovať účty sociálnych médií do vášho projektu s cieľom popularizovať a spravovať portfólio a názov vašej značky všeobecne. Osobitná pozornosť sa venuje integrácii informačného kanála Instagram, ktorá umožňuje pridávať obrázky Instagramu priamo do vášho portfólia. Tento proces sa vykonáva automaticky, aby vám mohol predviesť najlepšie práce cieľovému publiku s maximálnou účinnosťou a minimálnymi investíciami do času a úsilia.

Ak si prajete posilniť a propagovať svoju značku, bonusom bude určite aj získanie vlastnej e-mailovej adresy so systémom G Suite. Všeobecne platí, že funkčnosť formátu zahŕňa všetko, čo potrebujete na vytvorenie komerčného portfólia. Každú galériu je možné individuálne navrhnúť, skombinovať, chrániť pomocou hesiel, vytvárať sekcie súkromných webových stránok, vkladať videogalérie, prijímať online platby za rôzne typy produktov, spravovať blog a zdieľať tento obsah na sociálnych sieťach. Jedinou poznámkou je, že návrh rozhrania by mohol byť atraktívnejší, pretože systém je určený pre kreatívnych ľudí.

SEO

Pokiaľ sa väčšina portfólií vytvorených pomocou formátu spúšťa s ohľadom na propagačné účely, na efektívnej optimalizácii vyhľadávacích nástrojov záleží veľa. Tvorca webových stránok prichádza s pomerne podrobnými nastaveniami SEO, ktoré môžu pomôcť zviditeľniť váš projekt vo vyhľadávačoch.

Všetky nastavenia SEO sú rozdelené do sekcií Globálny a Obsah a môžu byť upravené v samostatných oblastiach. Patrí medzi ne možnosť určiť názov webovej stránky SEO, názov domovskej stránky a popisy všetkých stránok, kľúčové slová / metaznačky atď. Ak si nie ste istí, či je váš web optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje, mala by sa vám zobraziť percentuálna lišta, ktorá označuje jeho aktuálna miera dokončenia SEO.

K dispozícii je tiež časť „Vylepšiť obsah SEO“, kde nájdete tipy, ktoré vám pomôžu vylepšiť pozície projektov vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Nakoniec formát automaticky vygeneruje súbor Sitemap, ktorý obsahuje zoznam vášho obsahu a organizácie webových stránok pre lepšiu indexáciu vášho projektu vo vyhľadávačoch..

3. Dizajn

Počet tém:23
Profesionálne šablóny&# X2714; ÁNO
Citlivý dizajn:&# X2714; ÁNO
Zoradiť podľa odvetvia✘ NIE
Úpravy kódu:&# X2714; ÁNO

Všetky motívy formátu sú založené na všestrannej vizuálnej prezentácii galérie. Sú rozdelené do 6 typov, a to na celú obrazovku, slideshow, kachľové, vertikálne, horizontálne a prémiové. Každá kategória obsahuje niekoľko variácií zvolenej prezentácie rozloženia. Celkovo je tu 23 rôznych tém, ktoré sú zamerané na atraktívnu prezentáciu obrázkov. Všetky šablóny reagujú, čo znamená, že správne zobrazujú obsah na ploche aj na mobilných obrazovkách.

Každá téma je ponúkaná v niekoľkých farebných schémach – svetlá, svetlá, tmavá atď. Farebnú schému webu však môžete nastaviť ručne.. Príjemným bonusom je možnosť upraviť šablónu a vzhľad každej stránky osobitne. Inými slovami, budete môcť rôzne navrhovať webové stránky, napríklad rôzne kategórie fotografií: stále žije v jednom štýle a portréty v inom štýle, pričom sa vizuálne zvýrazňuje rozdiel medzi nimi..

Môžete sa pozrieť na ukážku dizajnu na celej obrazovke. Kvalita je na dôstojnej úrovni. Neuveruje vás neuveriteľnými riešeniami, ale úplne zodpovedá očakávaniam Tvorca špecializovaných portfólií portfólia. Je ťažké pridať niečo do vizuálnej sady šablón – Formát ponúka možnosti okamžitého zobrazovania pre všetky existujúce formáty prezentácie obrázkov..

Formátovanie šablón

Môžete nastaviť ponuku webových stránok (poloha a výška), stránky galérie (navigácia, zobrazenie celej obrazovky, prechodové animácie a ich rýchlosť, miniatúry), písma a farby takmer všetkých prvkov webových stránok. Pre stránky kolekcie je možné zvoliť rozloženie / veľkosť / rozstup titulného obrázka, umiestnenie odkazu a zarovnanie textu. Počas práce na jeho vývoji budete môcť zobraziť výsledok v štandardnom a mobilnom webovom formáte.

Pri nastavovaní návrhu projektu budete mať tiež prístup do editora webových stránok. Na tomto mieste budete môcť pridať logo a názov webovej stránky, prispôsobiť farbu a pozadie každej webovej stránky, vybrať písma a nastaviť veľkosti a štýly typov, odkaz na vaše profily v sociálnej sieti, prispôsobiť názov domény vlastnej webovej stránky a favicon atď..

Používatelia, ktorí majú znalosti v oblasti kódovania, sa potešia, že získajú prístup k editoru kódov služby, kde budú môcť upravovať akýkoľvek kód webovej stránky pomocou svojich znalostí HTML / CSS / JavaScript. To umožňuje manuálne meniť dizajn webových stránok a integrovať aplikácie alebo doplnky tretích strán prostredníctvom integrácie kódu.

Editor formátovacieho kódu

Vo všeobecnosti je to len malá časť nastavení dizajnu formátu. Ak chcete, môžete upraviť veľkosť, dizajn, farbu ikon sociálnych sietí, formát odkazov, titulov a štandardného textu, farbu každého prvku webovej stránky, veľkosť atď. Detekcia je taká rozsiahla, že hrozí strata možných úprav. a výsledkom bude priemerný dizajn. To nehovorí o výhodách, ktoré prináša manuálna úprava kódu. Pokiaľ ide o úpravu štýlu a štruktúry portfólia, je Format rozhodne silným riešením.

4. Zákaznícka podpora

Podpora formátovania je distribuovaná medzi niekoľko krajín z rôznych častí sveta, čo umožňuje zabezpečiť nepretržitú zákaznícku podporu. Môžete s nimi komunikovať prostredníctvom e-mailu alebo živého chatovacieho okna. Manažéri sú užívateľsky prívetiví. Reagujú rýchlo a profesionálne.

Centrum pomoci je dobre štruktúrované a má rôzne sekcie s podrobným popisom každej akcie, ktorú by ste mali vykonať v systéme. K dispozícii je tiež vyhľadávanie podľa kľúčových slov.

5. Cenová politika

Formát nemá bezplatný program. 14-dňová skúšobná verzia vám umožní otestovať všetky vlastnosti systému a prijať rozhodnutie týkajúce sa potreby predĺženia služieb vyplývajúcich z jedného z platených programov (ceny sú stanovené pre ročné predplatné):

Pravidlá formátovania cien

 • Nadšenec, $ 6 / mo – 100 obrázkov, 3 výrobky v obchode, 15 strán;
 • pre, $ 12 / mo – 1 000 obrázkov, 20 produktov obchodu, neobmedzený počet stránok a blogových príspevkov, 5 000 korektúr, bezplatná doména, úprava vlastného kódu;
 • neobmedzený, $ 25 / mo – neobmedzený počet obrázkov, neobmedzený počet obchodov, neobmedzený počet stránok a blogových príspevkov, neobmedzený počet skúšobných obrázkov, bezplatné doménové a prémiové témy, úprava vlastného kódu.

Mesačné poplatky budú o 30% vyššie. Platba je akceptovaná prostredníctvom MasterCard, PayPal a Visa. Systém má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí počnúc dňom platby. Tento systém tiež umožňuje získať pomocníka na nastavenie stránok na 30 minút so špecialistom na formát za 50 dolárov.

Všeobecne možno náklady na formát porovnávať s ostatnými špecializovanými tvorcami webových stránok. Je nemožné to nazvať drahým alebo lacným. Táto služba by sa nemala vyberať podľa kritéria nákladov, ale s ohľadom na vaše potreby.

6. Klady a zápory

Formát je určite pekný špecializovaný tvorca portfólia webových stránok. Má všetko, čo potrebujete pre atraktívnu prezentáciu obrázkov.

Pros:
Zápory:
&# X2714; Dostupnosť integrovaného blogu a internetového obchodu;
&# X2714; Silné zameranie na ochranu súkromia a autorských práv galérie;
&# X2714; Flexibilné nastavenie galérie, možnosť ich zjednotenia v zbierkach;
&# X2714; Možnosť akejkoľvek úpravy kódu webovej stránky.
Design Dizajn rozhrania palubnej dosky nemá estetický vzhľad;
Custom Prispôsobenie šablóny je silné, ale nie celkom pochopiteľné.

Formát je vo všeobecnosti vynikajúcim produktom. Jeho použitie je pomerne jednoduché a nemá zjavné nedostatky vo funkčnosti. Namiesto toho prichádza s rozsiahlou komunitou používateľov a perspektívami.

Spodná čiara

Formát je kvalitná služba, ktorá sa používa na vytváranie portfólií. Bude to užitočné pre umelcov, fotografov, zástupcov modelovania, architektov, dizajnérov, ako aj pre všetkých, ktorí potrebujú niečo prezentovať prostredníctvom galérií obrazov..

Tvorca webových stránok nemožno vo výklenku označiť za najlepší, pretože existuje veľa slušných konkurentov, ktorí môžu rovnakú úlohu plniť za rovnaké náklady alebo dokonca lacnejšie. Oplatí sa formát použiť? Áno, je to tak, že vás osloví potom, ako ho preskúmate sami. Ak budete mať radi jeho rozhranie, pravdepodobne budete spokojní s jeho kvalitou. Funkčnosť služby vás nezklame.

Vyskúšajte formátovať teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map