Preskúmanie portfólia

Portfólio – je bezplatný nástroj na tvorbu stránok, ktorý uľahčuje jeho vytvorenie profesionálne portfóliá priamo vo webovom prehliadači. Podľa oficiálnej stránky je pomocou tohto nástroja už vytvorených 1 000 000 webových stránok. Tento softvér umožňuje používateľom vytvárať projekty malých firiem vhodné pre mobilné zariadenia, zatiaľ čo integrované funkcie elektronického obchodu môžu fungovať dobre, ak chcete predávať produkty alebo služby online. Portfólio je dodávané s jednoduchým editorom, čo znamená bezproblémový stavebný proces bez kódovania.


Táto platforma bude vyhovovať potrebám nezávislých hudobníkov, architektov, fotografov, dizajnérov, vizážistov a ďalších. Používatelia môžu svoje stránky prispôsobiť pomocou desiatok hotových tém a štýlov a upravovať ich v reálnom čase. Portfólio má bezplatný aj platený program. Obaja sú v bezpečí možnosti hostenia.

V tomto článku preskúmame všetky funkcie vrátane dizajnu a technických možností poskytovaných portfóliom. Pokračujte v čítaní a naučte sa všetky náležitosti.

1. Jednoduché použitie

Vytváranie stránok s portfóliom je hračka aj pre používateľov, ktorí taký softvér nikdy predtým nepoužívali. Vývojári vytvorili intuitívny a jednoduchý dashboard so všetkými potrebnými nástrojmi a nastaveniami na jednom mieste. Ak chcete predstaviť svoju firmu, stačí prejsť na úpravy, odovzdať obrázky, prípadne ísť online. Systém je navrhnutý ako blokový editor pre rýchle a jednoduché prispôsobenie.

Portfoliobox

Začíname

Ak sa chcete dostať na informačný panel, musíte sa prihlásiť. Prvá fáza obsahuje uvedenie mena, e-mailovej adresy a hesla. Bohužiaľ nie je šanca prihlásiť sa na odber pomocou vašich sociálnych médií alebo účtov Google. Po zadaní požadovaných informácií sa zobrazí výzva na výber plánu. Môže ísť o bezplatný alebo platený balík. K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia plánu pomoci. Rozdiely opíšeme o niečo neskôr.

Jo, a nezabudnite si overiť svoju e-mailovú adresu. Neexistuje žiadny zhon, pretože môžete pristupovať na palubnú dosku bez okamžitého overenia. Neváhajte a urobte to neskôr. Poslednou fázou je označiť povinné polia, aby ste mohli súhlasiť s podmienkami používania a pravidlami, ako aj so skutočnosťou, že máte viac ako 16 rokov. Po dokončení etapy budete presmerovaní na palubnú dosku, kde môžete začať s procesom výstavby.

Editor webových stránok

Portfólio používa intuitívny vizuálny editor. Koncepcia budovy je však v porovnaní s ostatnými staviteľmi stavieb celkom odlišná. Tu nenájdete šablóny tradičným spôsobom pre ich ďalšie prispôsobenie. Systém ponúka rôzne typy hotových rozložení namiesto toho, aby vytvoril nový formulár stránky prázdny. Takýto prístup by mohol fungovať v prípade, že máte dosť typických šablón, ktoré vyzerajú rovnako.

šablóny portfólia

Prístrojový panel sa zobrazí na pravom bočnom paneli obrazovky. Kliknite na tlačidlo „Nová stránka“ a vyberte štýl rozloženia, ktorý odkazuje na vašu budúcu stránku. tu máme galérie, produktové sekcie alebo textové bloky. Vyberte tú, ktorá odblokuje ostatné témy. Teraz môžete každú časť upraviť alebo pridať nové. Systém umožňuje odovzdávať obrázky, meniť popisy produktov alebo časti „O mne“, pridávať galérie, zoznamy skladieb atď.

Nastavenia webových stránok

Všeobecné nastavenia obsahujú špecifikácie a vlastnosti, ktoré môžu byť pre vaše stránky životne dôležité. Umožňujú vám napríklad prepojiť doménu, upravovať nastavenia SEO, označovať čas webových stránok a kontaktné informácie, integrovať Google Analytics atď.

Môžete tiež nahrať súbor Favicon, zmeniť jazyk pre sekcie, ktoré potrebujete, odstrániť svoj web a začať s novým a ďalšie. Skúsení profesionáli v oblasti webdizajnu si môžu web prispôsobiť pomocou CSS alebo JavaScript. Na zdieľanie vašich webových stránok existuje tlačidlo „Zverejniť“.

Portfóliobox robí dobrý dojem z hľadiska jednoduchosti použitia. Používateľom, ktorí nie sú technikmi, bude trvať niekoľko minút, kým zistia, ako systém skutočne funguje.

2. Funkcie & flexibilita

Aj keď sa tvorca webových stránok špecializuje na vytváranie profesionálnych portfólií, má množstvo ďalších funkcií, ktoré používateľom umožňujú predávať online, vytvárať zaujímavé blogy a ďalšie. Výber nástrojov je pomerne široký vzhľadom na obmedzenú funkčnosť donorov a prijateľné ceny.

Tu je niekoľko základných otázok, na ktoré by sme chceli upozorniť:

 • Riešenie typu všetko v jednom – zo všetkého sa bude portfólio starať o váš hosting a doménu. Bezplatný hosting a integrácia HTTPS sú k dispozícii v bezplatnom aj platenom pláne. Iba používatelia Pro však budú môcť pripojiť svoje vlastné domény, čo je nevyhnutné pre rastúce online obchodovanie.
 • Vložené úpravy – používatelia môžu upravovať svoje webové stránky a upravovať obsah v reálnom čase. Intuitívny nástroj na úpravy sa postará o štruktúru a vzhľad stránok.
 • Funkcia blogov – platforma sa môže pochváliť výkonnou funkciou blogovania so sadou pripravených rozložení blogov založených na obrázkoch. Môžete si vybrať štruktúru, ktorá sa vám páči, od obyčajných blogových stránok po celé alebo polovičné záhlavia obrazovky. Urobte svoj blog ešte pútavejším pomocou vlastných obrázkov dodaných platformou.
 • eCommerce – používatelia môžu používať túto funkciu na predaj výrobkov, umenia, remesiel alebo služieb. Nastavenie vášho digitálneho obchodu je veľmi jednoduché. Úplné informácie o vašom obchode nájdete v nastaveniach elektronického obchodu. Tu môžete tiež nastaviť menu a možnosti platby (V súčasnosti sú k dispozícii služby PayPal, Stripe a Faktúry). Táto časť uľahčuje uvádzanie daňových sadzieb a poplatkov za dopravu. Spravovanie produktov je jednoduché. Môžete zmeniť popisy, ceny, nahrať svoje vlastné obrázky atď.
 • marketing – informačný panel obsahuje ďalšie nástroje na integráciu vašich sociálnych účtov a na sledovanie objednávok aj zákazníkov podľa dátumu, stavu alebo celkového množstva objednávok. Používatelia môžu tiež integrovať službu Google Analytics na sledovanie zdrojov návštevnosti a ďalších dôležitých parametrov.

elektronický obchod s portfóliom

Vyzerá celkom dobre pre tvorcu webových stránok zameraného na vytváranie profesionálnych portfólií. Súbor funkcií umožňuje podnikateľom rozvíjať svoje podnikanie a začať predávať hudbu, umenie a ďalšie služby online.

3. Dizajn

Portfólio na rozdiel od iných tvorcov webových stránok neponúka celkovú tému. Jeho používatelia môžu vytvárať svoje webové stránky pomocou rôznych šablón stránok. Kombináciou rôznych šablón môžu skutočne vytvoriť webovú stránku, ktorá je jedinečná, štýlová a profesionálna.
Užívatelia si môžu vybrať z CVS, blogov, textových šablón stránok, hudobných skupín, služieb v oblasti dizajnu a architektúry atď. Okrem toho nie ste povinní držať sa jediného štýlu rozloženia. Kombinácia rôznych tém môže byť dobrý nápad alebo vytvoriť exkluzívnu webovú stránku. Môžete napríklad vybrať šablónu internetového obchodu a pridať sekciu blogov.

Každá téma je 100% mobilná a dynamická. Inými slovami, váš web bude mať pre všetky zariadenia dokonalú veľkosť, a to aj napriek rozmerom obrazovky. Softvér automaticky upraví stránky v závislosti od zariadenia používateľa. Existuje možnosť dozerať na to, ako vyzerá váš web v telefóne alebo tablete.

príklady portfólia

Portfólio umožňuje ľahké zapnutie jasného vizuálneho zobrazenia webových stránok. Ak chcete, aby vaše stránky vyzerali atraktívnejšie, môžete kombinovať rôzne štýly galérie, odovzdávať videá, nastavovať prezentácie a ďalšie.

4. Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora poskytuje rôzne spôsoby, ako zostať v kontakte alebo sa dozvedieť viac o systémových schopnostiach. Nedostatok videonávodov by mohol vyzerať ako nevýhoda. Obrovská informačná báza a miestne fórum to však kompenzujú. Medzi hlavné spôsoby, ako zostať v kontakte, patria:

 • Možnosť Live chat.
 • Tradičný kontaktný formulár na zasielanie otázok.
 • Podrobná kontaktná stránka s popisom spoločnosti a fyzickou adresou.
 • Firemný blog s najnovšími správami o najnovších aktualizáciách systému, nástrojoch alebo šablónach.

Používatelia sa môžu rozhodnúť pre systém predaja cestovných lístkov v prípade technických alebo fakturačných problémov. Systém má sekciu stavu lístkov, kde môžete sledovať svoj nárok. Znalostná základňa predstavuje nekonečné návody a návody, ktoré pokrývajú všetky aspekty práce so softvérom, od prihlásenia po kroky, ktoré je potrebné vykonať v prípade zlyhania platby..

5. Cenová politika

Portfólio v súčasnosti ponúka dva hlavné plány. Prvým z nich je bezplatný balík. Keď povieme „zadarmo“, myslíme to vážne. Používatelia môžu vytvárať až 10 stránok a používať 30 vlastných obrázkov. Nebudete však môcť prepojiť svoju doménu a zbaviť sa reklám využívajúcich portfólio.

oceňovanie

Platený program alebo program Pro Pro stojí 6,9 dolárov mesačne a ponúka všetky potrebné funkcie vrátane nepretržitej prémiovej podpory, neobmedzeného počtu stránok, prístupu k 1 000 obrázkom a ďalších.

6. Klady a zápory

Portfólio môže byť určite dobrým nástrojom pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú a všestrannú platformu na vytváranie webových stránok. Bude vyhovovať potrebám menej náročných zástupcov malých podnikov bez znalosti kódovania alebo webdizajnu. Na druhej strane by ste nemali očakávať, že nástroje na rozvoj vášho podnikania.

Pros:
Zápory:
&# X2714; Jednoduché použitie a prihlásenie.
&# X2714; Intuitívny editor, obrazové galérie pre vizuálnu prezentáciu.
&# X2714; Stovky rozložení a šablón.
&# X2714; Základné funkcie elektronického obchodu.
✘ Sprievodcovia videom.
✘ Obmedzené marketingové funkcie.

záver

Portfólio je bezplatný profesionálny tvorca portfólia webových stránok s rozšírenými funkciami a funkciami, ktoré sú dostupné v jeho dostupnom balíku Pro. Okrem základných možností pre malé podniky poskytuje efektívne možnosti elektronického obchodu, ktoré používateľom umožňujú nielen zastupovať svoje služby, ale ich aj predávať online..

Obrovská vedomostná základňa, intuitívny dashboard a jednoduché nastavenie určite splnia očakávania nováčikov. Väčšie spoločnosti a podniky, ktoré chcú rozvíjať svoje podnikanie online, môžu vyžadovať trochu rozšírenejšie funkcie. Aj keď softvér môže byť stále dobrou voľbou pre začiatok.

Vyskúšajte portfólio teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map