Kontrola webového toku

Webflow – je celkom nezvyčajný tvorca webových stránok. Nie je to podobné iným službám, ktoré prichádzajú s vizuálnymi editormi, ako aj k väčšine CMS. Služba používa formát prezentácie pracovného procesu, ktorý nie je jedinečný, ale pre platformy SaaS je zriedkavý.


Tento systém sa väčšinou podobá pokročilým programom webdizajnu ako Adobe Dreamweaver alebo dokonca Photoshop, v ktorom vývojári webových stránok uprednostňujú kreslenie šablón webových stránok. Nie je určený na hromadné použitie pre nováčikov.

Webflow je umiestnený nasledovne: ak si dokážete predstaviť konečný výsledok, môžete ho oživiť. Inými slovami, existuje zreteľný náznak flexibility a potreby určitých skúseností s tvorbou webových stránok. Medzi cieľové publikum služby patria majstri webových stránok, návrhári a nezávislí umelci.

Systém sľubuje poskytnúť jasný kód na základe vašej vizuálnej kreativity. Nebudete potrebovať žiadne kódovacie schopnosti. Je možné vytvárať firemné webové stránky, vstupné stránky, internetové obchody, blogy, portfóliá a ich kombinácie so systémom. Je to naozaj zaujímavé? Ak áno, tak kto by mohol chcieť službu využívať? Zistime to.

1. Jednoduché použitie

Ak máte záujem vyplniť šablóny určené na dokončenie určitých funkcií a logických spojení s obsahom, potom vám Webflow nebude fungovať.

Tento tvorca webových stránok nie je určený pre tých, ktorí hľadajú jednoduché riešenia a chcú publikovať webovú stránku iba počas jednej noci po návrate z hlavného zamestnania. Na dosiahnutie úspechu budete potrebovať zručnosti a jasné pochopenie konečného cieľa.

Systém je orientovaný na vývojárov webu, ktorí môžu pomocou šablón vytvoriť požadovanú štruktúru a vytvoriť logické prepojenia medzi prvkami samostatne.. Inými slovami, ponúka kreatívny a dôkladne premyslený prístup k vytváraniu webových stránok. Ak sa užívateľ nikdy nezúčastnil na tvorbe webových stránok, hrozí mu riziko, že nebude spokojný s Webflow.

Webflow Editor

Áno, hotovú šablónu môžete vyplniť vlastnými textami, odkazmi, obrázkami a iným obsahom. Bohužiaľ, prevládajúce množstvo systémových funkcií bude v tomto prípade ignorované. Pre takýto scenár existujú iní, pohodlnejší a intuitívnejší tvorcovia webových stránok. Ak chcete používať tento CMS, musíte tvrdo pracovať, aby ste vytvorili ohromujúci projekt. Nie je určený pre každého.

Táto služba nie je vôbec o jednoduchosti. Rozhranie je logické, ale špecifické. Keď si na to zvyknete, je to dobre štruktúrované a dokonca aj pohodlné, ale nováčikovia ho nedokážu rýchlo zvládnuť. Je skutočne zložité naučiť sa, ako ho správne používať. Zvyčajne to trvá niekoľko týždňov. Koľko času je potrebné na to, aby ste sa stali webovým dizajnérom alebo Photoshopom? To isté sa týka Webflow. Trvá to týždeň, mesiac, rok? Závisí to od vás.

2. Funkcie & flexibilita

Myšlienka Webflow je o poskytovaní maximálnych funkcií a funkcií prispôsobenia dizajnu používateľom bez kódovania. Nie je tajomstvom, že vizuálni editori nastavujú limity podľa množstva widgetov a ich nastavení. Nie je to zlé, pretože je to výhodné pre všetkých, najmä pre nováčikov.

Ukazuje sa, že tu nie je možné upravovať kód. Takže, odkiaľ pochádza takáto flexibilita tvorby šablón, na ktorú sú vývojári hrdí? Táto otázka bola vyriešená zavedením zoznamu prvkov s jedinečnými identifikátormi – selektormi ID. Môžete si vybrať ich mená podľa vášho želania, ale stále je lepšie to neurobiť. Je to preto, že v predvolenom nastavení prichádzajú s logickým pomenovaním.

Správa tried a štýlov

Správca štýlov obsahuje vyčerpávajúci zoznam prvkov použitých v šablónach. Je to vhodné? Tak tak. Je to dosť neobvyklé. Môžete si vytvoriť svoje vlastné triedy, pridať nové prvky ID. Toto všetko je poskytované z hľadiska grafického rozhrania, aby bolo možné konštatovať, že Webflow nemá žiadne kódovanie, ale stále môžete využiť jeho výkon..

Správa tried a štýlov webového toku

Zjednodušuje takýto prístup tento postup? Nie. Stále musíte porozumieť logike aplikácie triedy, nezabudnite na názvy najčastejšie používaných identifikátorov, prehľadajte zoznam a vyhľadajte názvy zriedkavejších selektorov. Úprimne povedané, učenie HTML / CSS je jednoduchšie a užitočnejšie – toto sú univerzálne vedomosti, ktoré vám budú hodiť v každom výklenku pre webové budovy..

Výhodnou vlastnosťou je, že po kliknutí na šablónu sa na šablóne zvýrazní ID prvkov a celá hierarchia blokov. Toto je pekná postieľka. Môžete zvýrazniť niekoľko prvkov a nastaviť pre ne všeobecné nastavenia. Počet prvkov je skutočne pôsobivý. Inými slovami, V grafickom rozhraní je možné upravovať funkcie CSS, ako sú medzery, veľkosti, vrstvy, farby, zarovnanie atď. To je možné dosiahnuť zmenou číselných objemov, jazdca, ikon a ďalších manipulátorov.

Nastavenia zobrazenia webového toku

Vývojári platforiem sa starali o pohodlie pri vytváraní webdizajnu. Vlastnosť medzery pridali do riadiaceho textu v sekcii typografie v paneli štýlov. Táto inovácia teraz umožňuje zmeniť „CSS“ vlastnosť CSS..

navigátor“, Ktorá je teraz k dispozícii naľavo od ovládacieho panela, poskytuje prehľad o stromovom bloku a štruktúre prvkov vybranej stránky šablóny.. Zodpovedajúcim spôsobom môžete rýchlo pristúpiť k úprave týchto prvkov s pomocou. Uvidíte a pochopíte hierarchiu štruktúry. Deje sa to veľmi dobre, hoci si to nováčik musí zvyknúť. Táto funkcia je väčšinou zameraná na skúsených používateľov.

Špecifikácie editora šablón

Štruktúra vizuálneho editora a dashboardu Webflow je dosť komplikovaná. Je to zmes tradičného vizuálneho editora, sekcie všeobecných nastavení, panelu so štandardnými miniaplikáciami, štruktúry priečinkov a modulov na zobrazenie dynamického obsahu, ktorý sa nazýva „zbierky CMS“. K dispozícii je tiež knižnica obrázkov, prepínač režimov šablón (desktop, mobil atď.), rôzne režimy zvýraznenia prvkov a ďalšie užitočné veci.

Kolekcie CMS Webflow

Mimochodom, tu je možné pracovať so šablónami webových stránok v dvoch režimoch (možnosť prepnutia je na informačnom paneli). Prvým je režim Designer, ktorého opis sa používa ako základ tohto preskúmania. Druhým je režim editora. Druhý variant umožňuje úpravu obsahu webovej stránky – pridanie textu, nahradenie obrázkov, odkazov a grafiky. Ak chcete zobraziť nastavenia s dostupnými akciami, stačí umiestniť kurzor myši na ľubovoľný prvok. Potom urobte úpravy a to je všetko. Toto je praktický režim na rýchle úpravy.

Režim Dizajn ponúka viac widgetov. Máte plátno (šablóna webovej stránky), v ktorých sa nachádzajú div-bloky, sekcie a menej dôležité prvky. Miniaplikáciu nemôžete jednoducho presunúť na akékoľvek miesto tak, ako je – musíte pochopiť logiku interakcie so štruktúrou. Vo väčšine prípadov je potrebné pridať prázdny blok a vyplniť ho rozložením sekcií, stĺpcami a zapísať do formulárov, textu, obrázkov atď..

Príklady názvov miniaplikácií (prvky) sú nasledujúce: div-blok, oddiel, kontajner, stĺpce, zoznam, tlačidlo, nadpis, abstrakt, odkaz, komplexný text, formulár, vstupné pole, zaškrtávacie políčko, captcha, integrácia kódu (je to možné!), sociálne siete, štandardné a vyskakovacie okná, video na pozadí a viac. Po pridaní do šablóny môžete podrobne nastaviť parametre a charakteristiky zobrazenia každého z týchto prvkov.

Je tiež možné použiť identifikátory (symboly) – uložené bloky s hotovým dizajnom, ktoré dokážu splniť akúkoľvek úlohu. Predpokladajme, že ste pre niečo vytvorili úspešný blok kontroly alebo formulár. Identifikátory môžete vytvoriť na ich základe a pridať ich ďalej zo záložiek. Viditeľnosť môžete nastaviť pre rôzne typy zariadení a pre samostatné prvky.

Nastavenia kontajnera Webflow

Všetky uložené webové stránky sú štruktúrované do priečinkov. Napríklad v jednej šablóne môže byť niekoľko šablón domovskej stránky, kontaktov a ďalších stránok. Je možné vytvoriť nové priečinky alebo stránky ako prázdne plátno, aby ste s nimi mohli ďalej pracovať. Webflow spravidla vytvára dojem pokročilého grafického webového editora. Existuje tu niekoľko hotových prvkov, zatiaľ čo počet tých, ktoré môžete manuálne vytvoriť od nuly, je oveľa pôsobivejší.

Existuje tiež systém riadenia spúšťacích prvkov. Toto sú akcie, ktoré môžete urobiť pri umiestnení kurzora myši, kliknutí, posúvaní atď. Nad určitým prvkom. Môžete ručne nastaviť charakter ľubovoľného množstva samostatných prvkov a webových stránok. Napríklad je možné zobraziť animované dialógové okno, keď sa webová stránka načíta do smartfónov. Editor umožňuje nastaviť pomerne komplikované a všestranné scenáre interakcie webových stránok s návštevníkmi.

Tvorba dynamického obsahu

Kolekcie sú hlavným vrcholom Webflow. Umožňujú vytvárať dynamické štruktúry z kombinácií polí s rôznym obsahom. Používajú databázy na aktualizáciu a ukladanie informácií. Flexibilita nastavení je pôsobivá. Ich použitím môžete vytvárať formuláre, formáty informačných kanálov blogov, galérie, plagáty udalostí, ponuky atď. Aplikačné scenáre sú početné. K dispozícii sú pripravené šablóny polí, ktoré sa používajú na riešenie rôznych úloh. Je možné zvýšiť tento počet, pretože táto funkcia pomáha riešiť konkrétne úlohy kreatívnym prístupom.

Webflow tiež umožňuje vytvárať dynamické galérie eCommerce a CMS nahrávaním, predvádzaním a úpravou videí a obrázkov. To sa dá urobiť jedným z troch spôsobov. Prvá umožňuje nahrať až 25 fotografií jedným kliknutím iba s novým poľom viacerých obrázkov. Za týmto účelom stačí zahodiť všetky zábery alebo dokonca GIF (ich celková veľkosť by však nemala prekročiť 4 MB), prejdite do ponuky nastavení ľubovoľnej kolekcie, kliknite na tlačidlo „Pridať nové pole“ a vyberte typ poľa pre viac obrázkov. Potom by ste mali vyplniť štítok, v prípade potreby pridať text a uložiť nastavenia zbierky, aby ste mohli obrázky odovzdávať.

Ďalším spôsobom vytvorenia dynamickej obrazovej mriežky je použitie vylepšenej verzie CSS grid 2.0. Ponúka vylepšenú koncepciu automatického automatického dopĺňania, ktorá pomáha zvyšovať flexibilitu odovzdaného obsahu, keď ho mriežka automaticky umiestni do dostupných buniek, aby sa lepšie zobrazilo. Ak chcete vytvoriť takúto mriežku pomocou dynamického obsahu, mali by ste pretiahnuť zoznam kolekcií na webovú stránku, vybrať preferované rozloženie mriežky a potom prispôsobiť stĺpce, riadky a medzery medzi nimi..

Webflow umožňuje predviesť vaše dynamické videá a obrázky pomocou lightboxov. Tieto komponenty vám umožňujú predviesť vaše fotografie v režime celej obrazovky, čo zaisťuje pútavý a plne pohlcujúci dojem používateľa. Táto funkcia tiež umožňuje pripojenie prvkov lightboxu k vašim videám a fotografiám elektronického obchodu a CMS. Ak chcete vytvoriť galériu lightbox, mali by ste najprv vytvoriť zoznam kolekcií a potom ich pripojiť k zdroju obrázka – buď k videu, alebo k poli s viacerými obrázkami. Potom pretiahnite položky, ktoré chcete umiestniť, do zoznamu kolekcií a prepojte komponenty lightboxu.

Štruktúra informačného panela

Všetky vaše projekty sa zobrazujú na informačnom paneli: upravovať, duplikovať, zdieľať a triediť do priečinkov. Môžete sa tiež pozrieť na pôsobivý zoznam kombinácií tlačidiel dostupných pre použitie v editore, keď k systému pristupujete prvýkrát. Každý projekt má veľké množstvo nastavení – od názvu webovej stránky a favicon až po integráciu kódu, pripojenie externých služieb, SEO a zálohovanie.

Webflow Dashboard

V nastaveniach projektu je veľa užitočných a jednoducho zaujímavých možností. Napríklad tí používatelia, ktorí pracujú na vývoji klientskych webových stránok, môžu svojim zákazníkom poskytnúť prístup na webové stránky, aby mohli projekt riadiť a vykonávať úpravy v rámci zadaných obmedzení..

Značku projektu môžete nastaviť odstránením servisného loga alebo pripojením Písma Google / Adobe Typekit a vyberte tie písma, ktoré budete používať v rámci projektu. Ďalšou možnosťou je nahrať vlastné písma.

eCommerce

Webflow je dodávaný s dôstojným eCommerce motorom, ktorý vám umožní navrhnúť a škálovať vaše webové podnikanie. Táto platforma vám dáva na starosti proces webdizajnu – od prispôsobenia domovskej stránky až po postup pri pokladni a poskytuje rozsiahly výber funkcií a nástrojov elektronického obchodu, ktoré sú k dispozícii na prístrojovej doske. Na spustenie a správu plnohodnotného internetového obchodu so službou nie je potrebné žiadne kódovanie.

Tvorca webových stránok vám umožňuje prispôsobiť integrovaný nákupný košík vrátane jeho usporiadania, animačných efektov a umiestnenia. Môžete tiež vytvárať zoznamy produktov a zadávať ich názvy, popisy, ceny, kategórie, nástroje na sledovanie zásob a možnosti dizajnu (farby a ich variácie), súčasné stavy. A čo viac, je možné vytvárať kolekcie a kategórie produktov, uvádzať zoznam predajných cien, priraďovať im špeciálne funkcie a vlastné polia produktov. Vývojári systému sa práve chystajú predstaviť príležitosť predávať digitálne produkty a čoskoro vytvoriť propagačné a kupónové kódy.

Elektronický obchod Webflow

Nedávna inovácia Webflow umožnila majiteľom internetového obchodu zachytiť informácie o svojich zákazníkoch odoslané počas procesu platby. To vám potom umožní použiť tieto informácie na ďalší marketing internetového obchodu a podporu zákazníkov.

Po vytvorení internetového obchodu ho môžete publikovať a sledovať jeho výkonnosť v časti Objednávky. Webflow vám tiež umožňuje prispôsobiť transakčné e-maily, vytvárať interakcie a animácie tak, aby vaše webové stránky elektronického obchodu vynikali z davu. Systém navyše umožňuje integrovať animácie a efekty paralaxy založené na posúvaní, vytvárať mikrointerakcie okolo pohybov myši, vytvárať bohaté viacstupňové animácie načasované, pridávať prednastavené interakcie atď., Aby upútali pozornosť používateľov a vytvorili neprekonateľný a pútavý zážitok z webového budovania..

Pole s viacerými obrázkami, ktoré Webflow nedávno spustil pre eCommerce, a CMS umožnili vytvoriť kvalitné obrázkové galérie pre každý variant produktu. Teraz môžete vykonať určité parametre (veľkosť, farba, model atď.) pre všetky produkty ponúkané na predaj vo vašom internetovom obchode, aby používatelia mohli jasne vidieť, čo kupujú. Celkovo môžete na každý produkt nahrať až 25 obrázkov.

Webflow poskytuje pohodlné a ľahké platobné a dodacie príležitosti. Systém akceptuje viacero typov platieb vrátane platieb kreditnými kartami, Apple Pay a Google Pay. Funkcia PayPal bude predstavená v najbližšej budúcnosti. Vďaka integrovanému nástroju Stripe zaisťuje Webflow najvyššiu bezpečnosť všetkých transakcií vykonaných v systéme.

Používatelia webového toku majú možnosť prispôsobiť si cieľové miesta dodania, nastavenia daní a aktualizovať svoje informácie o internetovom obchode kedykoľvek počas dňa. Je len na vás, aby ste poukázali na prepravné pravidlá a miesta, tlačili prepravné štítky prostredníctvom integrácie so spoločnosťami Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks a niektorými ďalšími službami. Používatelia môžu tiež nastaviť a koordinovať automatické sadzby za prepravu v reálnom čase. Automatizovaný výpočet dane a DPH sa poskytuje zákazníkom z USA, Kanady, Austrálie a Európskej únie.

Galéria Lightbox

Jedna z posledných aktualizácií Webflow sa zaoberá procesom vytvorenia galérie Lightbox. Vývojári systémov umožnili vytvárať takéto galérie z videí a fotografií z elektronického obchodu a CMS. Komponenta umožňuje vytvoriť celú obrazovku a úplne ponoriť zážitky, aby ste mohli prezentovať svoje mediálne súbory s výhodou.

V minulosti mohli byť lightboxy Webflow využívané na prácu so statickým obsahom – video a obrazové súbory, do ktorých ste nahrali alebo na ne odkazovali nezávisle. Odteraz je možné vytvárať galérie a siete s akýmkoľvek dizajnom z lightboxov a kolekcií súborov na organizovanie a zoskupovanie videí a obrázkov s ohľadom na určitý parameter (napríklad hudobný blog alebo portfóliový album). Dizajn webových stránok môžete navyše vytvoriť pomocou lightboxov na stránke šablóny kolekcie, ktorá príde k obsahu vašich položiek galérie..

Pripojenie galérie lightbox k dynamickému obsahu je možné dokončiť jedným z dvoch spôsobov. Prvý z nich zahŕňa integráciu lightboxu priamo do dizajnu stránky šablóny kolekcie. Druhá možnosť vám umožňuje vytvoriť zoznam kolekcií obrázkov / videí na ľubovoľnom mieste a potom na stránku pridať komponent lightboxu.

Po integrácii efektov a Lottie

Webflow sa nedávno integroval s programami After Effects a Lottie, čo umožňuje webovým dizajnérom ovládať prehrávanie vektorových animácií pomocou viacerých interakcií Webflow. Vďaka tomu získate príležitosť vytvoriť webovú stránku, ktorá bude vizuálne príťažlivá, profesionálna a funkčne ladená.

SEO

Veľa pozornosti je venovaná optimalizácii projektu SEO. Pre každú stránku je možné nastaviť obsah metaznačiek názvu, popisu a kľúčových slov. Na zobrazení obsahu môžete pracovať aj v programe Open Graph. Môžete tiež nastaviť alt značky pre obrázky.

Sitemap.xml sa vytvorí automaticky – rovnako ako metaznačky pre príspevky do blogových kanálov. Vzhľadom na rýchle načítanie webovej stránky, vysokú kvalitu kódu a optimalizáciu pre mobilné zariadenia sa môže tvorca webových stránok považovať za pekné riešenie efektívnej propagácie webových stránok..

Webflow SEO

Webflow poskytuje API prístup k webovým vývojárom. Môžete prepojiť služby Google, Facebook, pridať webhooks, nastaviť parametre zhromažďovania informácií o používateľoch z formulárov, aktivovať anonymizáciu IP adries používateľov, pridať svoj kód HTML / CSS, kód jazyka atď. Webové stránky budú zverejnené na subdoménach služieb podľa predvolené, ale je tiež možné delegovať doménu alebo dokonca exportovať kód šablóny (samostatné HTML / CSS / JS / aktíva). V tomto prípade sa súbory CMS neuložia.

Webflow je všeobecne ponurá zmes služby Photoshop, SaaS s vizuálnym editorom webových stránok, nástrojov na prácu s databázami a kódom v určitom špecifickom režime. Je to flexibilná kombinácia možností zabalených do zložitého, ale celkom logického rozhrania. Systém je možné použiť na vytvorenie šablón webových stránok pre ďalšie CMS WordPress kvôli možnosti exportu kódu. Produkt je evidentne výkonný, zaujímavý, orientovaný na návrhárov a vývojárov webových stránok klientov.

3. Dizajn

Počet tém:200
Profesionálne šablóny:&# X2714; ÁNO
Zadarmo témy:&# X2714; ÁNO
Platené témy:$ 24- $ 79
Citlivý dizajn:&# X2714; ÁNO
Zoradiť podľa odvetvia:&# X2714; ÁNO
Úpravy kódu CSS:&# X2714; ÁNO

Webflow vyniká z davu vďaka množine ohromujúcich pripravených šablón. Sú veľmi univerzálne a príťažlivé. Vyvolávajú skutočný záujem vo fáze ukážky.

Celkovo je tu viac ako 200 šablón. 40 z nich je zadarmo, zatiaľ čo náklady na iné témy sa pohybujú v rozmedzí od 24 do 79 dolárov. Neexistuje výrazný rozdiel v kvalite prémiových a štandardných šablón – všetky pôsobivo pôsobia vlastným spôsobom. Počet platených tém je väčší a sortiment je širší. Každá šablóna obsahuje popis funkcií a je tu tiež možnosť ukážky.

Systém ponúka možnosť nakresliť šablónu od nuly pomocou prázdneho plátna. Je tiež možné zvoliť všeobecný dizajn bez demonštračného obsahu – napríklad ten, ktorý bude mať napríklad schematické rozloženie pre firemné webové stránky alebo portfólio. Mnoho šablón má niekoľko variantov prezentácie webovej stránky – ponúkajú 5-10 motívov domovskej stránky, kontakty atď. Dizajn sa veľmi líši a medzi šablónami je možné prepínať jediným kliknutím. Každá téma je dodávaná s inštrukciami – popis jej štruktúry a hlavných čŕt.

Šablóny webového toku

Webflow je tvorca webových stránok zameraný na dizajn. Variabilita šablóny je skutočne pozoruhodná. Každý prvok je možné upravovať v mnohých aspektoch: veľkosť, poloha, efekty, rotácia, krytie, vrstvy, farba, pozadie atď. Tu sú milióny kombinácií. Na Dashboard sa môžete pozrieť na diela ďalších dizajnérov – je tu čo vidieť a urobiť dojem. Služba získa najvyššiu mieru za pokročilý potenciál vývoja šablón. Toto je nástroj pre profesionálov, ktorý môže každého ohromiť škálou možností prispôsobenia dizajnu webových stránok.

4. Zákaznícka podpora

Webflow poskytuje ideálne podmienky pre vzdelávanie nováčikov. K dispozícii je univerzitnú, pôsobivá vedomostná základňa, niekoľko videonávodov tu. Všetky tieto možnosti sú dostupné priamo v editore. Kvalita materiálov je na najvyššej úrovni. K dispozícii je tiež blog a fórum s množstvom užitočných príspevkov / diskusií, skupín sociálnych sietí, návodov, kníh atď. – nestratíte sa tu.

Technická podpora sa poskytuje prostredníctvom e-mailu a online rozhovoru. Je kvalifikovaný, užívateľsky prívetivý a 24/7. Komunita Webflow je pomerne široká a priateľská. Nie je problém nájsť tu kontakty najlepších návrhárov alebo dôveryhodných vývojárov webu. Ekosystém je živý a vnímavý. Systém urobil všetko pre pohodlie používateľov a ešte viac.

5. Cenová politika

Webflow je možné používať zadarmo s celým radom obmedzení: subdoména služby, reklamný banner, žiadna funkcia na export kódu a ďalšie zjednodušenia. Tento plán je bezplatný a nikdy nevyprší. Platené programy sú rozdelené na plány „Site“ a „Account“, ale každý z týchto typov predplatného tiež patrí do skupín. Kreditnou kartou môžete platiť mesačne alebo ročne. Rozdiel v nákladoch je pozoruhodný – 20 – 50% v závislosti od zvoleného plánu. Poskytneme vám cenu poskytnutú na 1 mesiac, ktorú používateľ vykoná ročnú platbu (je to výhodný variant). teda, Plány stránok zahŕňajú plány webových stránok a elektronického obchodu. Plány webových stránok sú nasledujúce:

 • Základné – 12 USD / mesiac (funguje skvele pre jednoduché webové stránky, ktoré nepotrebujú redakčný systém) – pripojenie k doméne, vrátane CDN, 500 odoslaných formulárov, bezplatný SSL certifikát.
 • CMS – 16 USD / mesiac (pekný výber pre blogy a iné webové stránky zamerané na obsah) – 1 000 odoslaných formulárov, 2 000 položiek CMS, obmedzené CMS API, 3 editory obsahu, vyhľadávanie na stránkach.
 • Obchodné – 36 USD / mesiac, (najlepšie pre webovú stránku s vysokou návštevnosťou alebo pre plnohodnotný blog) – pokročilé globálne CDN, neobmedzené odosielanie formulárov, úplné CMS API, 10 editorov obsahu atď.

Plány elektronického obchodu zase zahŕňajú:

 • Štandardná – 29 USD (ideálne pre nové podniky, ktoré začínajú) – všetky funkcie plánu CMS plus vlastný pokladník a nákupný košík, prispôsobenie e-mailu, integrovaný CMS pre blogy, 2% transakčný poplatok.
 • Plus – 74 USD (funguje dobre pre podniky s väčším objemom, ktoré potrebujú ďalšie funkcie) – všetky funkcie obchodného plánu plus neznačkové e-maily, nulový transakčný poplatok, 10 účtov zamestnancov.
 • Rozšírené – 212 USD (najlepšie pre používateľov, ktorí majú v úmysle škálovať a dosahovať nové výšky pre svoje online obchody) – všetky funkcie obchodného plánu plus 15 zamestnaneckých účtov, neobmedzený ročný objem predaja a ďalšie.

Plány účtov tiež spadajú do dvoch typov odberov. Toto sú individuálne a tímové plány. Jednotlivé plány zahŕňajú:

 • Zadarmo – 0 dolárov (obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať s Webflow) – 2 projekty, fakturácia klienta, bezplatné inscenovanie.
 • Lite – 16 USD (umožňuje exportovať kód vašej webovej stránky a odomknúť ďalšie stránky pre vaše projekty, ktoré nie sú hostiteľmi) – 10 projektov, rozšírené inscenovanie, export kódu, neobmedzené prevody projektov.
 • Pro – 35 dolárov (skvelou voľbou pre aktívnych nezávislých pracovníkov a návrhárov, ktorí potrebujú viac projektov a prémiových funkcií) – neobmedzené projekty, biele označenie, ochrana heslom stránky.

Pokiaľ ide o tímové plány, sú to tieto:

 • Tím – 35 dolárov na osobu (umožňuje zdieľaný prístup na web a spoluprácu tímovej práce) – všetky funkcie programu Pro plus fakturácia klienta, export kódu, vylepšené pracovné postupy, tímový panel atď.
 • Enterprise – náklady sú prediskutované s odborníkmi Webflow individuálne (pre tímy s 25 a viac používateľmi) – všetky funkcie plánu tímu plus neobmedzené projekty, biele označenie, ochrana heslom stránky, informačný panel tímu atď.

Mimochodom, nezávislí pracovníci môžu používať Webflow zadarmo z dôvodu fakturačnej príležitosti klienta. To znamená, že za prácu na vývoji klientskych webových stránok nemusíte platiť za motor. Namiesto toho môžete s klientom vopred diskutovať o nákladoch na nástroj, aby mohol uskutočniť platbu. Klient získa prístup do systému, aby mohol sledovať priebeh webového dizajnu.

Preto môžete pomocou Webflow na pláne Lite vytvárať šablóny pre iné CMS kvôli možnosti exportu kódu. Inými slovami, službu môžete považovať za kombináciu grafického editora a nástroja na navrhovanie webových stránok. Túto možnosť môžete využiť na 16 alebo 24 USD, ak uskutočňujete mesačné platby. Tu nemôžete odstrániť reklamu. Preto sa tento plán nemôže považovať za zverejnenie klientskych alebo osobných komerčných projektov.

6. Klady a zápory

Webflow je špecifická služba, ktorá zacieľuje na skúseného publika. Je to kvalita, flexibilita a obsahuje množstvo funkcií značky, ktoré môžu upútať pozornosť vývojárov webových stránok klientov. Systém nefunguje dobre na osobné použitie – pre nováčikov je tu príliš veľa ďalších a temných funkcií. Znalosti o webdizajne sú samozrejme potrebné. Krivka učenia je vysoká. To nie je vôbec ziskové. Je výhodnejšie vytvoriť jediné portfólio alebo obchodné webové stránky v uKit, Wix, XPRS alebo v akejkoľvek inej vhodnej službe.

Webflow je určený pre fanúšikov webdizajnu, ktorí si chcú so svojimi schopnosťami zarobiť peniaze. Toto nie je bullet bullet o vývoji podobných webových stránok, ale miesto pre kreativitu, navrhovanie jedinečných tém pre tých, ktorí sú pripravení za túto prácu zaplatiť. Preto má zmysel využívať túto službu pre používateľov, ktorí už majú určitú povesť webdizajnu. Systém tiež funguje dobre pre používateľov, ktorí sú ochotní kresliť a predávať hotové šablóny pre iný CMS. Je ľahké poukázať na výhody a nevýhody služby:

Pros:
Zápory:
&# X2714; Dva režimy pracovnej oblasti – návrhár a editor.
&# X2714; Kolekcie CMS – práca s formulármi a databázami na generovanie dynamického obsahu.
&# X2714; Zaujímavá realizácia tried prvkov pre ich rýchle pridávanie a editovanie.
&# X2714; Skvelé šablóny, široká príležitosť pre kreativitu a navrhovanie šablón akejkoľvek zložitosti.
&# X2714; Možnosť exportovať kód dizajnov, ktoré sa vyvíjajú, čo umožňuje použitie editora na vytváranie / predaj šablón kvality.
&# X2714; Pomerne silný SEO.
&# X2714; Konkurenčný eCommerce engine.
&# X2714; Živá štruktúra webovej stránky vo formáte hierarchie prvkov.
✘ Vysoká komplexnosť prieskumu systému pre nových používateľov.
✘ Použitie tried prvkov a grafických prezentácií namiesto kódovania.
✘ Pomerne vysoké náklady pre tých, ktorí potrebujú iba 1 web na osobné použitie.

Webflow je slušný produkt pre svoje publikum. Toto nie je hromadné riešenie pre znudených nováčikov a fanúšikov experimentov. Hlavnou nevýhodou je, že vývojári zaviedli efektívnu, ale nie univerzálnu schému práce s prvkami ID a triedami CSS, ktorá bola poháňaná túžbou urobiť užívateľsky prívetivejšie rozhranie. Každopádne nechali možnosť úpravy kódu. Bolo by lepšie, keby integrovali úpravy webových stránok spolu s ďalšími funkciami. Pokiaľ ide o ostatné možnosti, sú na slušnej úrovni.

7. Сompetitors

Nie je veľa konkurentov alebo alternatívy za službu, ako je táto. Najbližšími súpermi sú WordPress, Adobe Muse a Webydo. Editor sme tiež porovnali s niektorými z najpopulárnejších možností vytvorenia webových stránok, aby ste videli rozlišujúce faktory.

webflow vs webydowebflow vs adobe múzawebflow vs wordpresswebflow vs štvorcový priestorWix vs Webflow

Spodná čiara

Webflow je neobyčajný a kvalitný tvorca webových stránok pre dizajnérov a nezávislých pracovníkov. Umožňuje vám vytvárať viacstránkové webové stránky s pomerne komplikovanou funkčnosťou vďaka používaniu komplikovaných, dynamicky sa meniacich foriem obsahu – pozri živé príklady vytvorené používateľmi Webflow. Databázy, integrácie, identifikátory, rôzne režimy usporiadania editora, možnosť samostatne upravovať každý blok a prvok, exportovať šablónový kód – všetky vlastnosti robia z Webflow skutočný obr.

Skvelé príručky umožňujú odporučiť systém nadšencom. Po tom, čo ste s tým spolupracovali, sa pravdepodobne naučíte, ako navrhnúť atraktívne webové stránky bez kódovania. To zaručuje v budúcnosti pekný zisk. Ak už máte skúsenosti, určite by ste mali zvážiť Webflow. Jedná sa o zriedkavý produkt vysokej kvality – zmes programov Photoshop, Dreamweaver a CMS poskytovaných vo formáte platformy SaaS. Služba určite stojí za svoju cenu, ale nebude fungovať pre každého. Odporúčame to na zváženie cieľového publika.

Vyskúšajte službu Webflow Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map