Adobe Dreamweaver verzus WordPress
Zostavovanie dvoch rôznych tvorcov webových stránok je dosť ťažké nespomenúť ich porovnanie. Pokúsime sa však prehodnotiť Dreamweaver a WordPress – dve platformy, ktoré sú úplne odlišné, pokiaľ ide o používanie, funkcie, integráciu a ďalšie základné problémy..
Hlavným poslaním oboch nástrojov je to isté (zostavenie webovej stránky, inak by sme ich mali niekedy prehodnotiť?), Ale prostriedky, ktoré poskytujú, sú opačné..
Contents
Stručný prehľad:
Adobe Dreamweaver – je súčasťou komerčného balíka produktov Adobe. Je k dispozícii ako softvér na stiahnutie so súborom nástrojov pre skúsených web dizajnérov. Táto platforma je zlým nápadom pre začiatočníkov, pretože vyžaduje hlboké znalosti programovania. Inak to nebude k ničomu, hoci jeho editor prichádza s niektorými integrovanými funkciami WYSIWYG. Skúsení profesionáli ocenia slobodu, ktorú poskytuje Dreamweaver na vytváranie webových stránok s jedinečným dizajnom a exkluzívnou funkčnosťou.
WordPress – je najpopulárnejší open-source CMS ktorý sa môže pochváliť miliónmi živých webových stránok. Termín „otvorený zdroj“ znamená, že nie je potrebné žiadne sťahovanie. Môžete si vybrať ľubovoľnú šablónu a integrovať množstvo doplnkov a služieb dostupných online. Užívatelia môžu vytvárať a upravovať webové stránky online, zatiaľ čo systém sa dá ľahko používať aj pre ľudí s technickými znalosťami. Tento systém uľahčuje vytváranie stránok akéhokoľvek typu, hoci niektoré zručnosti v oblasti kódovania sa môžu v budúcnosti hodiť.
Opačný prístup k vytváraniu webových stránok sťažuje porovnávanie Dreamweaveru a WordPressu. Oba systémy majú veľmi málo spoločných vecí. Poslaním preskúmania je ukázať, kedy a ako môže byť každá z platforiem užitočná. Poďme ďalej!
1. Jednoduché použitie
Ako už bolo uvedené, Dreamweaver je aplikácia na stiahnutie, zatiaľ čo WordPress je systém na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom. Táto skutočnosť určuje opačný prístup k procesu vytvárania a úprav webových stránok. Rozdiel sa prejaví hneď, ako užívateľ urobí prvé kroky.
Začíname
Prvú vec, ktorú musíte urobiť, aby ste mohli používať nástroj na tvorbu webových stránok Dreamweaveru, je stiahnutie aplikácie. Nie je to platforma SaaS. Znamená to, že nebudete môcť spravovať svoje stránky online z prehliadača. Kľúčovou výzvou je, že musíte mať nainštalovanú aplikáciu na rôznych počítačoch alebo sa držať jedného CPU. To má za následok nedostatočnú flexibilitu úprav.
Situácia s WordPress je opak. Nemusíte sťahovať žiadny ďalší softvér. Možno budete musieť šablónu stiahnuť po zaregistrovaní domény a výbere poskytovateľa hostingu. Môže to chvíľu trvať. Na druhú stranu môžete nainštalovať tému priamo z hlavného panela. Výber nie je rozhodujúci, zatiaľ čo postup je rýchly a ľahký. Všetko, čo potrebujete, je postarať sa o:
To sú dva kľúčové faktory, ktoré sa dajú na vašom webe zverejniť. Najlepšia stávka je pot pre poskytovateľov hostingu s optimalizovaným WP, ako je Bluehost. Dobrý nápad pre tých, ktorí sa nechcú zaoberať manuálnymi integráciami.
Editor webových stránok
Ako už viete, Dreamweaver je určený predovšetkým skúseným webovým dizajnérom. Mali by ste mať dobrú znalosť PHP, CSS a HTML vytvoriť stránku od nuly. Dobrou správou je, že systém obsahuje videonávody a tipy ktoré sú povolené po nainštalovaní aplikácie. Výukové programy popisujú bežné chyby, ktorým sa treba vyhnúť. Používatelia sa tiež naučia kódovať riadky a časti, skontrolovať systém na výskyt chýb, zvýrazniť syntax atď. Tieto videá samozrejme nikdy nespĺňajú nedostatok znalostí kódovania. Na druhej strane môžu byť stále po ruke.
Môžete sledovať video alebo ho preskočiť a vstúpiť na palubnú dosku. Ak ste profesionálnym používateľom Adobe, budete oboznámení s rozhraním systému. Vyzerá prakticky rovnako ako ostatné projekty z balíka Creative Cloud. Vizuál je veľmi výkonný a má dostatok webových nástrojov, ktoré oživia akúkoľvek myšlienku dizajnu. Editor má minimálnu funkčnosť WYSIWYG, vďaka ktorej môžu používatelia zmeniť usporiadanie alebo odstrániť niektoré prvky stránky. Nestačí však prísť s plne funkčnou webovou stránkou pripravenou na uvedenie na trh. Používatelia budú v určitom okamihu naďalej potrebovať integráciu kódu.
WordPress je jednoduchšie riešenie, hoci niektorí skúsení používatelia majú tiež možnosť upraviť HTML / CSS webových stránok tak, aby implementovali rôzne koncepcie webdizajnu. Kľúčovou výhodou je, že WP má okrem intuitívneho editora obsahu aj jednoduché rozhranie. Zistíte, ako systém funguje, aj keď ste ho nikdy predtým nepoužili.
Editor vám umožňuje vytvárať nové stránky a oddiely, upravovať a publikovať obsah, pridávať rôzne prvky na stránke, sťahovať mediálne súbory, pridávať značky, skripty, formátovať text atď. Bolo by pre nás nesprávne tvrdiť, že program WordPress je veľmi jednoduchý na použitie najmä v porovnaní s tradičné drag-and-drop systémy. Na druhej strane je to oveľa jednoduchšie ako Dreamweaver.
Úpravy kódu
Dreamweaver má výkonný editor kódu. Používatelia sú schopní pracovať s rôznymi programovacími jazykmi vrátane JavaScriptu a HTML. Systém je dodávaný s výberom programovacích nástrojov a funkcií, ktoré zahŕňajú celý rad funkcií a prvkov dostupných v knižnici kódov, nástroj na ladenie, režim ukážky prehliadača a ďalšie.
WordPress tiež poskytuje prístup k editoru kódov webových stránok. Užívatelia môžu ľubovoľne meniť, pridávať nové funkcie, upravovať existujúce rozloženia alebo dokonca vytvárať svoj vlastný dizajn. V obidvoch prípadoch budete potrebovať hlboký zážitok z kódovania, hoci Dreamweaver je dodávaný s trochu širším výberom riešení na vizuálnu úpravu.
Nasadenie webových stránok
Aj keď je Dreamweaver v skutočnosti aplikácia, ktorá si vyžaduje ďalšiu inštaláciu, budete ju potrebovať nájsť dôveryhodné serverové riešenie stiahnite si svoju pripravenú webovú stránku a sprístupnite ju online. S WP je hľadanie miesta na hosťovanie vašich webových stránok prvým krokom. Vlastne máte webovú stránku spustenú hneď od začiatku. Potrebujete iba publikovať nové stránky alebo aktualizovať existujúce stránky.
Dreamweaver verzus WordPress: WordPress sa určite ľahšie používa, pretože Dreamweaver bol navrhnutý skúseným webovým dizajnérom a programátorom. Preto nevidíme žiadny zrejmý dôvod, prečo by sa začiatočníci rozhodli pre Dreamweaver.
2. Funkcie a flexibilita
Zatiaľ čo Dreamweaver je pro-orientovanejšia platforma, používatelia by nemali očakávať množinu tradičných funkcií, ako sú SEO, eCommerce atď. Hlavnou myšlienkou platformy je pomôcť používateľom oživiť svoju myšlienku webového dizajnu pomocou výkonného vizuálneho kódu a kódu editor. WordPress má trochu odlišný prístup, ktorý ponúka kompletnú sadu funkcií v balíku nielen na budovanie, ale aj na podporu projektu, ako aj na spoluprácu so zákazníkmi..
Dreamweaver je hlavný program pre nadšencov kódovania, ktorí radi pracujú s HTML, CSS, PHP a JavaScript. Napriek chýbajúcim spoločným funkciám vytvárania webových stránok poskytuje systém úplnú slobodu, pokiaľ ide o návrh webových stránok:
- Vývoj webových aplikácií naprieč platformami – môžete vytvoriť webovú stránku, ktorá bude plynulo fungovať na rôznych typoch zariadení napájaných rôznymi verziami OS.
- Režim ukážky prehliadača – Napriek tomu, že Dreamweaver je aplikácia na stiahnutie, používatelia môžu po vykonaní potrebných zmien alebo úprav stále skontrolovať vzhľad webových stránok v prehliadači..
- Automatické doplňovanie kódu – táto funkcia je k dispozícii vďaka editoru dynamických kódov. To znamená, že platforma ukončí kód, aby ste mohli dokončiť funkciu funkcie, ktorú potrebujete implementovať. Systém navyše poskytuje ďalšie tipy a rady týkajúce sa kódovania počas procesu vývoja.
Toto sú funkcie, ktoré sa líšia od Dreamweaveru od WordPressu. Stále však majú niektoré spoločné.
Téma Marketplace
Aj keď Dreamweaver neposkytuje šablóny tak, ako sme zvyknutí, stále má preddefinované rozloženia, ktoré si používatelia môžu prispôsobiť namiesto navrhovania stránky od začiatku..
WordPress vyzerá flexibilnejšie ponúka tisíce bezplatných a platených rozložení ktoré bude fungovať skvele pre všetky typy webových stránok, od blogov po projekty elektronického obchodu. Kľúčovou výhodou je, že nevyžaduje sa žiadne kódovanie. Jednoducho nainštalujete šablónu, ktorá sa vám páči, pridáte obsah a publikujete nový web.
Aktualizácie systému
Obe platformy používajú nástroje a služby, ktoré si vyžadujú pravidelné aktualizácie. Dreamweaver je dynamická platforma na stiahnutie. Znamená to, že automaticky aktualizuje všetky svoje funkcie a systémy, aby sa zaistilo, že používatelia budú môcť využívať bezchybné kódovanie.
S programom WordPress sa budete musieť starať o aktualizácie tém a doplnkov manuálne. Spoločnosť WP vás však upozorní, keď bude k dispozícii nová verzia. Potrebujete iba stlačiť tlačidlo a aktualizovať všetky svoje funkcie WordPress.
Okrem toho by sme mali spomenúť extrémnu flexibilitu WordPress, pokiaľ ide o prispôsobenie a integráciu služieb. Používatelia si môžu vybrať z tisícov doplnkov, ktoré sa používajú na zvýšenie SEO, bezpečnosti, elektronického obchodovania, interakcie a ďalších základných problémov, ktoré určujú budúci úspech projektu. Máte po sebe všetky nástroje na vytvorenie typu projektu, ktorý potrebujete, bez potreby kódovania a implementácie ďalších funkcií.
Dreamweaver verzus WordPress: všetky skvelé funkcie, ktoré poskytuje Dreamweaver, sa týkajú najmä procesu navrhovania a kódovania webu. Zatiaľ čo WordPress je flexibilnejší a komplexnejší CMS s množstvom integrovaných služieb alebo nástrojov.
3. Dizajn
Tabuľka porovnania dizajnu
Dreamweaver | WordPress | |
Počet tém: | 0 | Viac ako 10 000 |
Vlastné motívy: | &# X2714; ÁNO | &# X2714; ÁNO |
Cena motívov: | 0 | $ 20- $ 300 |
Vizuálny editor: | &# X2714; ÁNO | ✘ NIE |
Citlivý dizajn: | &# X2714; ÁNO | &# X2714; ÁNO |
Úpravy kódu CSS: | &# X2714; ÁNO | &# X2714; ÁNO |
Dreamweaver je platforma vyvinutá s cieľom umožniť používateľom vytvárať vlastné návrhy. Z tohto dôvodu sa líši od WordPress so svojimi tisíckami hotových šablón. Dreamweaver má tiež vopred navrhnuté rozloženia HTML. Nie sú však určené na samostatné používanie. Inými slovami, ak sa rozhodnete pre šablónu rozloženia, v skutočnosti získate plán vo forme kódu pre ďalší proces webdizajnovania a kódovania..
Hlavnou výhodou takéhoto prístupu je to, že používatelia Dreamweaveru v skutočnosti nemajú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o úpravu kódu. Môžu navrhovať exkluzívne blogy, jedinečné digitálne obchody, chytľavé portfóliá atď. Výkonný vizuálny a kódový editor systému zaistí okrem rýchleho nasadenia aj bezchybný zážitok. Zlou správou je, že všetky tieto funkcie budú fungovať iba pre skúsených profesionálov. Začiatočníci tu nemajú čo robiť.
WordPress je jednoduchá voľba pre technikov. Počet responzívnych šablón je obrovský. Všetky sú rozdelené do kategórií od obsahových webov po jednostránkové projekty, online obchody, webové stránky malých firiem atď. Dobrou správou je, že WP tiež poskytuje plný prístup k PHP alebo HTML kódu tém. Všetko, čo potrebujete, je definovať oblasť a adresár, ktorý chcete upraviť a implementovať akýkoľvek požadovaný webový dizajn. Cesta je opäť dobrá iba pre odborníkov na kódovanie alebo pre zahrnutých používateľov.
Dreamweaver verzus WordPress: obe platformy umožňujú vytvoriť si vlastný dizajn. Kľúčový rozdiel je v tom, že WordPress má možnosť pre začiatočníkov aj vzhľadom na svoje pripravené šablóny, zatiaľ čo Dreamweaver.
4. Zákaznícka podpora
Aj keď obe platformy predpokladajú výučbovú krivku, dostupnosť zákazníckej podpory je nevyhnutná. Dreamweaver je však jediný, ktorý má svoju vlastnú starostlivosť o zákazníkov spoločnosti Adobe ako súčasť balíka Creative Cloud. Na druhej strane používatelia WordPressu môžu počítať s osobnou podporou pri používaní prémiových šablón alebo doplnkov, ako aj pri použití WordPress spolu s optimalizáciou WP. Bluehost serverové riešenie.
S Dreamweaverom sa používatelia môžu spoliehať najmä na:
- Oficiálne Centrum pomoci spoločnosti Adobe – obsahuje podrobné príručky o všetkých produktoch Adobe vrátane Dreamweaveru.
- Centrum podpory Dreamweaveru – je k dispozícii vo forme častých otázok, ktoré sa týkajú všetkých hlavných bodov o tom, ako začať, upravovať kód alebo umiestňovať webovú stránku.
- Zákaznícka podpora spoločnosti Adobe – je dobré pre používateľov, ktorí majú technické problémy a musia ich vyriešiť priamo s oficiálnym tímom technickej podpory spoločnosti Adobe.
WordPress nemá svoje centrum pomoci. Na druhej strane sú na webe k dispozícii tisíce videí a tutoriálov okrem mnohých fór špecializovaných na WP s profesionálnymi vývojármi pripravenými pomôcť. Väčšina doplnkov WP už prichádza s inštalačnými a nastavovacími tutoriálmi, aby sa veci urýchlili.
Dreamweaver verzus WordPress: Dreamweaver vyzerá ako lepšia možnosť z hľadiska riešenia technických a iných problémov. Na druhú stranu, užívatelia WordPressu nebudú počas procesu vývoja nikdy uviaznutí.
5. Cenová politika
Hlavnou výhodou WordPress je skutočnosť, že je k dispozícii za nulové náklady. Na druhej strane sú niektoré výdavky nevyhnutné. Môžete napríklad chcieť získať prémiovú šablónu, ktorá vynikne. Cenovka sa pohybuje od 30 do 200 dolárov v závislosti od dizajnu šablóny. Niektoré doplnky sú k dispozícii aj v bezplatnej a prémiovej verzii. Znamená to, že možno budete musieť platiť za rozšírenia alebo rozšírené služby.
A čo viac, budete si musieť zaregistrovať doménu a zaplatiť za hosting. Najlepšia stávka je zvoliť si Serverové riešenie Bluehost pre WordPress, ktorý začína od 3,95 dolárov mesačne so sadou základných funkcií v balení. Ak sa rozhodnete pre iných poskytovateľov hostingu, budete musieť zaplatiť niekde medzi 5 a 10 USD, bez poplatkov za rozšírenie doplnkov a náklady na témy..
Dreamweaver je k dispozícii ako súčasť balíka Adobe Creative Cloud. To znamená, že si môžete vybrať z niekoľkých plánov pre jeden produkt alebo zvoliť všetky softvérové možnosti spoločnosti Adobe naraz. Plány sú rozdelené do niekoľkých kategórií s balíčkami pre:
- jednotlivci – 20,99 dolárov mesačne pre jednu aplikáciu a 52,99 dolárov pre všetky produkty Adobe;
- obchodné – 33,99 dolárov mesačne pre jednu aplikáciu a 79,99 dolárov pre všetky produkty Adobe;
- Študenti a učitelia – 19,99 dolárov mesačne pre všetky aplikácie počas prvého roka používania;
- Školy a univerzity – 14,99 dolárov mesačne pre jednu aplikáciu a 34,99 dolárov pre všetky produkty Adobe
Okrem toho budete musieť platiť za doménu a hosťovať osobitne.
Dreamweaver verzus WordPress: WordPress je lacnejšie riešenie so schopnosťou používať ho ako balík all-in-one, ak sa rozhodnete pre Bluehost. S Dreamweaverom platíte iba za aplikáciu a cena je oveľa vyššia, aj keď zvažujete špeciálne ponuky pre študentov a neziskové organizácie.
Spodný riadok
Kľúčovým rozdielom medzi WordPress a Dreamweaver je skutočnosť, že prvá z nich je platforma na vytváranie webových stránok a CMS v jednom balíku, zatiaľ čo druhá je hlavným nástrojom na navrhovanie webových stránok pre profesionálov..
Adobe Dreamweaver – je platforma pre skúsených profesionálov, ktorí vedia kódovať. Medzi kľúčové vlastnosti patrí výkonný vizuálny editor a editor kódu so schopnosťou vytvárať web design ľubovoľného štýlu bez obmedzení. Všetky jeho nástroje sú zamerané na kódovanie a implementáciu technických liniek, funkcií a prvkov. Na druhú stranu, užívatelia získajú úplnú slobodu a môžu použiť akýkoľvek nápad napriek typu projektu.
WordPress – je jednoduchší tvorca webových stránok, aj keď so slobodou kódovania a tvorby webových stránok. Kľúčovou výhodou je, že ponúka všetky potrebné nástroje nielen na navrhovanie, ale aj na propagáciu a rozvoj vášho projektu. Je to skvelé pre začiatočníkov, ktorí si môžu jednoducho vybrať šablónu, upraviť obsah a začať vysielať v hodinách.
Pred výberom platformy si dvakrát premyslite, či máte dostatok zázemia na zvládnutie stavebného procesu. Program WordPress môže byť rýchlejším a jednoduchším spôsobom, ako začať s novým projektom postaveným od nuly.
Adobe Dreamweaver verzus WordPress: tabuľka porovnania
1. Ľahkosť | 8 z 10 | 8 z 10 |
2. Funkcie | 7 z 10 | 10 z 10 |
3. Dizajn | 8 z 10 | 10 z 10 |
4. Podpora | 9 z 10 | 9 z 10 |
5. Ceny | 9 z 10 | 10 z 10 |
celkovo: | 8,2 z 10 | 9.4 z 10 |
Vyskúšaj to teraz | Vyskúšaj to teraz |