Najlepšie open source redakčný systém na svete

Najlepšie skontrolované CMS s otvoreným zdrojom


Chcete do svojho projektu priviesť maximálne množstvo používateľov? Potrebujete systém, ktorý vám umožní spravovať obsah webových stránok s minimom času, úsilia alebo rozpočtu? Potom pôjdete bez toho, aby ste použili jeden z otvorených systémov správy obsahu, ktorý je k dispozícii?

Všetky druhy obsahu, či už ide o obrázky, videá, grafiku, texty atď., Nie sú len prínosom pre váš projekt, ale priťahujú pozornosť používateľov, ktorí hľadajú kvalitné informácie na webe. Tieto projekty sa okrem toho nachádzajú vo vyhľadávačoch na vysokej úrovni, čo prispieva k rýchlemu a efektívnemu rastu návštevnosti. To je len pár dôvodov, prečo ísť za kvalitný CMS.

Pokiaľ ide o výber týchto systémov dosť rozsiahly v medzere pre moderný webový dizajn má zmysel preskúmať najpopulárnejšie a profesionálne platformy. Mali by ste vedieť, že redakčný systém s otvoreným zdrojovým kódom väčšinou vyžaduje určitý čas na preskúmanie a zvládnutie, ale každý z nich pokrýva konkrétne ciele webdizajnu a prichádza s určitými parametrami, vďaka ktorým je vynikajúci z davu. Chcete sa dozvedieť viac o najdôveryhodnejších službách? Potom si prečítajte svoje recenzie.

Testovali sme 10 najlepších CMS s otvoreným zdrojom

 1. WordPress – najlepší open source redakčný systém pre akékoľvek webové stránky
 2. Joomla – jeden z najpoužívanejších softvérových programov pre webové stránky
 3. Drupal – Open Source systém správy obsahu
 4. OpenCart – Open Source riešenie elektronického obchodovania založené na PHP
 5. TYPO3 – profesionál & Flexibilný CMS s otvoreným zdrojom
 6. Magento – svetová platforma elektronického obchodu č. 1 pre internetový obchod
 7. PrestaShop – jedna z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu
 8. Zen Cart – bezplatný a užívateľsky príjemný softvér pre nákupný košík
 9. osCommerce – CMS s vlastným hosťovaním pre vytváranie online obchodov
 10. Concrete5 – Open Source systém správy obsahu (CMS)

Ak sa práve chystáte spustiť rozsiahly projekt, mali by ste si uvedomiť, že jeho udržiavanie je mamutím procesom, ktorého úspešné dokončenie by bolo bez použitia CMS takmer nemožné. Ste pripravení začať? Potom je najvyšší čas skontrolovať a porovnať najlepšie platformy s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré môžu skutočne zmeniť váš projekt.

Prečítajte si tiež: Ako vytvoriť webovú stránku CMS od nuly.

WordPress – najlepší open source redakčný systém pre akékoľvek webové stránky

WordPress - najlepší open source redakčný systém pre akékoľvek webové stránky

WordPress – je veteránom výklenku webdizajnu a najobľúbenejším súčasným systémom správy obsahu. Oplýva integrovateľnými doplnkami a témami a predstavuje skutočne neobmedzené možnosti prispôsobenia dizajnu.

WordPress nevyžaduje sťahovanie a inštaláciu, ale vyžaduje zvládnutie systémových nuancií si vyžaduje čas. Je tiež žiaduce mať pri práci na projekte aspoň základné vedomosti o kódovaní, aby sa nestrácala čas. Tu je rýchly prehľad hlavných funkcií WordPress:

 • Integrácia doplnkov – WordPress má niekoľko hotových doplnkov, ale stále existujú stovky bezplatných a platených aplikácií vyvinutých používateľmi tretích strán. V zásade nájdete externé doplnky pre akýkoľvek typ webových stránok – uistite sa, že sú kvalitné a bezpečné s nimi pracovať.
 • Zbierka šablón – CMS ponúka celkom dobrý výber integrovaných tém, ale znova môžete naraziť na stovky návrhov na webe. Sú tiež bezplatné a platené, čo vyvoláva potrebu zvoliť si vhodný dizajn, ktorý nebude rozumne čeliť hrozbám škodlivého softvéru.
 • Gutenberg Editor – Aktualizovaná verzia WordPress zaviedla Gutenberg Editor ako užitočný prostriedok na prispôsobenie webových stránok. Editor je založený na blokoch, ktoré je podobný štandardným tvorcom webových stránok. Umožňuje vytváranie webových stránok z blokov obsahu, ktoré systém ponúka. Táto inovácia urobila z CMS hodnotné riešenie na vytváranie webových stránok pre neziskových používateľov.
 • Kontrola stavu webových stránok – nástroj vytvorený na ladenie a prehľad všeobecných informácií o stave webových stránok. Má dve hlavné funkcie. Prvý zobrazuje všetky možné chyby, nesprávne konfigurácie, používanú zastaranú verziu PHP atď. Druhý nástroj umožňuje pozorovať technické parametre webových stránok vrátane aktívnych tém, aktivovaných doplnkov a ďalších dôležitých informácií..

WordPress funguje rovnako skvele pre profesionálov aj začiatočníkov. Aj keď posledná uvedená kategória používateľov si musí byť vedomá aspoň bitového kódu, aby mohla so systémom vytvoriť úžasné projekty.

Prečítajte si tiež: Recenzia WordPress.

Nainštalujte zadarmo WordPress

Joomla – jeden z najpoužívanejších softvérových programov pre webové stránky

Joomla - jeden z najpoužívanejších softvérových programov pre webové stránky

joomla – je ďalší dôveryhodný systém správy obsahu, ktorý stojí za pozornosť pri výbere dôveryhodného CMS. S približne 3 miliónmi inštalácií po celom svete v súčasnosti je na druhom mieste po WordPress z hľadiska popularity. Je to trochu komplikovanejšie v porovnaní s tým napriek tomu umožňuje pohodlný a profesionálny proces vývoja webových stránok.

Rovnako ako zvyšok CMS, Joomla je Softvér na stiahnutie, čo znamená integráciu doplnkov a šablón pre vyšší výkon webových stránok. Medzi hlavné výhody systému patrí:

 • Používateľsky prívetivý informačný panel – Systém ponúka jeden z najintuitívnejších a najzrozumiteľnejších ovládacích panelov, ktorý nevyžaduje presný prieskum. Potrebné nástroje na vytváranie webových stránok sú tu na jednom mieste. Netrvá dlho, než si zvyknete na informačný panel, aby ste mohli začať odovzdávať obsah, pridávať moduly a integrovať doplnky.
 • Rýchla inštalácia – Na inštaláciu a zvládnutie systému nemusíte byť technický profesionál. Namiesto toho sa s ľahkou inštaláciou a prispôsobením webových stránok vyrovnáte aj bez predbežnej prípravy – proces je tak jednoduchý.
 • Viacúčelová aplikácia – Joomla funguje skvele na tvorbe všetkých typov webových stránok, nech už je to tak obchodný projekt, portfólio alebo dokonca internetový obchod. Aktualizácie a nové rozšírenia sa vydávajú pravidelne, aby sa projektom Joomla poskytla väčšia funkčnosť.
 • funkčnosť – Zatiaľ čo funkčnosť WordPress závisí veľa na integrácii doplnkov a šablón, Joomla poskytuje veľkú skupinu vstavaných widgetov, vzorov a aplikácií. Môžete však tiež vybrať a pridať svoje vlastné doplnky, aby ste zvýšili výkonnosť svojich webových stránok.

Tento softvér je zameraný na potreby nováčikov a profesionálov v oblasti webdizajnu. Ale je to komplikovanejšie v porovnaní so špičkovým vodcom. Pri práci s platformou musíte porozumieť základom databáz SQL a PHP, aby ste z procesu vývoja webu vyťažili maximum.

Prečítajte si tiež: Joomla Recenzia.

Vyskúšajte Joomla zadarmo

Drupal – Open Source systém správy obsahu

Drupal - Open Source systém správy obsahu

Drupal – je plnohodnotným open source softvérom, ktorý drží tretie miesto v zozname najpopulárnejších CMS. Je to komplikovanejšie ako WordPress a Joomla, ale predstavuje širokú škálu funkcií a možností prispôsobenia dizajnu.

Ak nie ste používateľom, ktorý pozná kódy, musíte si pred inštaláciou a prácou s programom Drupal prečítať návody a pokyny. Výsledok, ktorý využijete v dlhodobom horizonte, však skutočne stojí za vynaložené úsilie a čas. Prezrite si niektoré z najvýraznejších funkcií Drupalu:

 • Integrácia modulu – Rovnako ako WordPress, aj Drupal predpokladá potrebu inštalácie modulov (plugins), ktoré sú potrebné na pridanie funkcií do projektu. Množstvo modulov, ktoré sa majú integrovať, je však menšie ako množstvo, ktoré predpokladá WordPress, zatiaľ čo možnosti prispôsobenia, ktoré predstavujú, sú dosť rozsiahle. Majte na pamäti, že integrácia ďalších modulov by sa mala uskutočňovať prostredníctvom FTP, čo si určite vyžaduje špecifické znalosti kódovania.
 • Balenie funkcií – CMS dokáže analyzovať všetky funkcie webových stránok, rozdeliť ich do skupín a zabaliť všetky konfigurácie do sady pripravenej na použitie bez potreby manuálneho vytvárania funkcií..
 • eCommerce – Veľa používateľov dáva prednosť Drupalu pri práci na vývoji projektov elektronického obchodu. Dôvodom je skutočnosť, že škála funkcií, nástrojov a modulov, ktoré softvér ponúka, je prispôsobená na vytváranie internetových obchodov a portálov elektronického obchodu..
 • Projekty Spoločenstva – Okrem funkčnosti elektronického obchodu sa Drupal silno zameriava na rozvoj komunitných a spoločenských vydavateľských projektov. Funguje to skvele pre vývoj fór, blogov, webových portálov a iných typov webových stránok malých a stredných komunít.
 • Správa viacerých domén – Rôzne rozšírenia Drupal umožňujú implementáciu podnikových portálov s podporou viacerých doménových štruktúr. Spravovanie týchto projektov si vyžaduje osobitný stupeň odbornosti a zručností.

Táto platforma sa zameriava na vývoj komunitných a spoločenských vydavateľských projektov, ale používa sa aj na spúšťanie a správu webových obchodov. Integrácia modulov je tu možná, ale robí sa to prostredníctvom FTP serverov, čo sa stáva pre technologicky nekomplikovaný proces.

Prečítajte si tiež: Drupal Review.

Vyskúšajte Drupal zadarmo

OpenCart – Open Source riešenie elektronického obchodovania založené na PHP

OpenCart - Open Source riešenie elektronického obchodovania založené na PHP

OpenCart – je plnohodnotným a výkonným otvoreným zdrojom Softvér elektronického obchodu slúži na vytváranie a správu viacerých online obchodov z jedného administračného panela backend. Platforma založená na PHP vyžaduje stiahnutie a inštaláciu a je úplne zadarmo pre všetkých.

Zároveň to znamená znalosť programovania, ktorá sa má využiť na výhodu. Tu je prehľad hlavných funkcií OpenCart:

 • rozšírenie – Softvér vychádza z modelu jadra + rozšírenia. To znamená, že prichádza so sadou vstavaných nástrojov a možností, vyžaduje si však aj doplnky alebo doplnky, ktoré používateľom umožnia dokončiť špičkové funkcie na efektívnu správu ich internetových obchodov. V prípade potreby nájdete množstvo rozšírení pre jazyk, menu, nastavenie elektronického obchodu, ako aj správu trhu, spracovanie platieb, SEO a budovanie stránok online..
 • Funkcie elektronického obchodu – OpenCart sa silne zameriava na elektronický obchod a umožňuje prístup k nespočetným množstvám špecializovaných nástrojov a funkcií. Patria medzi ne bezpečnosť údajov, CRM, e-mailový marketing, mobilný prístup, správa viacerých jazykov a obchodov, sledovanie zásob, propagácia webových stránok, špecializované šablóny, možnosti SEO a ďalšie..
 • Funkcie nákupného košíka – Softvér sa dodáva aj so zoznamom integrovaných funkcií nákupného košíka. Niektoré z nich sú nasledujúce: obnova opusteného nákupného košíka, správa katalógov produktov, spracovanie kreditných kariet, správa kupónov / zliav, preprava, vrátenie daní, správa daní a výnosov atď..

Softvér je dodávaný s množstvom integrovateľných rozšírení, viacerými nástrojmi elektronického obchodu a množstvom parametrov, ktoré sú nevyhnutnosťou pre úspešné vytvorenie internetového obchodu..

Vyskúšajte OpenCart zadarmo

TYPO3 – profesionál & Flexibilný CMS s otvoreným zdrojom

TYPO3 - profesionálny a flexibilný CMS s otvoreným zdrojom

TYPO3 – je ďalší populárny CMS s otvoreným kódom, ktorý poskytuje rozsiahle možnosti správy podniku. Systém je pravidelne aktualizovaný, aby vyhovoval najnovším technickým požiadavkám. Je to skvelá voľba pre vývoj veľkých firemných webových stránok a platforiem elektronického obchodu.

Systém poskytuje rozsiahle možnosti integrovanej správy. Medzi najpozoruhodnejšie vlastnosti, ktoré poskytuje, by mali byť prvé, ktoré by sa mali zmieniť o nasledujúcich:

 • Znalosť kódovania expertov – Profesionálne využívanie platformy si vyžaduje odborné znalosti. Aplikácia a pochopenie nuancií kódovania umožňuje efektívnu implementáciu komplexnej štruktúry webových stránok kombinovanej s viacjazyčným obsahom.
 • Integrácia podnikových aplikácií – Systém umožňuje integráciu klasických a populárnych obchodných aplikácií, ako sú systémy ERP a CRM. To nakoniec umožňuje vytváranie plnohodnotných podnikových projektov.
 • rozšíriteľnosť – Platforma sa dodáva s tisíckami rozšírení dostupných na webe, ktoré sa ľahko a rýchlo inštalujú. Tieto doplnky môžu predovšetkým rozšíriť funkčnosť systému pomocou diskusných fór, obrazových a video galérií, nástrojov elektronického obchodu a ďalších..
 • Vytvorenie zálohy – Táto služba umožňuje obnovenie predchádzajúcej verzie webových stránok bez akýchkoľvek obmedzení. Toto sa hodí pre používateľov, ktorí zdieľajú prístupové práva na webové stránky s ostatnými vývojármi.

TYPO3 je dokonale optimalizovaný spúšťať a spravovať vstupné stránky, obchodné webové stránky a malé / stredné webové stránky elektronického obchodu. Pravidelne sa aktualizuje, aby zostal kompatibilný s modernými aplikáciami a rozšíreniami.

Softvér je dodávaný s množstvom integrovateľných rozšírení, viacerými nástrojmi elektronického obchodu a množstvom parametrov, ktoré sú nevyhnutnosťou pre úspešné vytvorenie internetového obchodu..

Vyskúšajte TYPO3 zadarmo

Magento – svetová platforma elektronického obchodu č. 1 pre internetový obchod

Magento - svetová platforma elektronického obchodu č. 1 pre internetový obchod

Magento – je systém na správu obsahu, ktorý prichádza so štruktúrou otvoreného kódu a je pôvodne postavený so zameraním na eCommerce. Táto služba ponúka jedinečný nástroj na vytváranie internetového obchodu, jedinečné možnosti správy, pokročilé parametre stanovovania cien a funkcie potrebné na ľahké ukončenie celého procesu budovania internetového obchodu. Systém poskytuje prístup k nasledujúcim funkciám:

 • eCommerce – Ako platforma špecifická pre špecializované podniky ponúka Magento množstvo funkcií elektronického obchodu, ktoré pokrývajú všetky potrebné potreby na budovanie internetového obchodu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí správa a sledovanie zásob, riadenie dodávok a daní, správa kupónov a zliav, viac platobných brán, vstavaná viacjazyčná podpora, možnosti SEO, nástroje na správu produktov a marketing, nástroje na spracovanie objednávok, podpora zákazníkov a ďalšie..
 • Rozšírenia a doplnky – CMS poskytuje prístup k viac ako 5000 rozšíreniam dostupným online. Môžete si vybrať medzi bezplatnými a platenými aplikáciami, ktoré sa majú integrovať do vašej webovej stránky elektronického obchodu.
 • flexibilita – Platforma ponúka na integrovanom ovládacom paneli viacero nástrojov na efektívne nastavenie dopravy, fakturačných údajov a faktúr. A čo viac, ukladá údaje z webových stránok a štatistiky, ktoré ich ďalej používajú pri analýze výkonnosti internetového obchodu.

Magento nevyžaduje hlboké porozumenie kódovacích nuancií, ale stále si vyžaduje určité povedomie o programovacích nuanciách potrebných na správnu úpravu kódu internetového obchodu..

Prečítajte si tiež:
Magento Recenzia.
Porovnanie Magento vs Wix.

Vyskúšajte Magento zadarmo

PrestaShop – jedna z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu

PrestaShop - jedna z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu

PrestaShop – je redakčný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa vyznačuje riešením medzinárodného nákupného košíka. Systém, ktorý bol založený v roku 2007, sa rýchlo stal obľúbeným u používateľov, ktorí sa zameriavajú na vytváranie profesionálnych internetových obchodov. PrestaShop je bezplatný a vysoko prispôsobiteľný. Ponúka vynikajúcu zákaznícku podporu a môže sa pochváliť silnou komunitou používateľov, ktorá zjednodušuje proces prieskumu a používania systému. Zoznam zdôrazňuje PrestaShop obsahuje nasledujúce čísla:

 • Zameranie na elektronický obchod – CMS sa silne zameriava na elektronický obchod, a preto ponúka zoznam špecifických funkcií. Patria medzi ne dovoz / vývoz veľkého produktu, digitálne a fyzické produkty ponúkané na predaj, vlastnosti inventára, možnosti SEO, exkluzívne šablóny elektronického obchodu pripravené na mobil, rôzne platobné a platobné alternatívy atď..
 • Riadenie vzťahov so zákazníkmi – Systém umožňuje nastaviť a modifikovať hlavné parametre vzťahu so zákazníkmi. Zahŕňajú oznámenia o opustenom nákupnom košíku, automatizovaný e-mailový marketing, prispôsobené propagácie atď.
 • Možnosti úprav webových stránok – Ako softvér eCommerce s otvoreným zdrojovým kódom poskytuje PrestaShop používateľom prístup k úplným kódom, ktorí môžu upravovať a upravovať počas práce na vývoji a propagácii internetového obchodu. Systém je však tiež dodávaný s editorom WYSIWYG, ktorý umožňuje úpravám v predvolenej téme vykonávať nekódery.
 • Integrácia a pridanie – Systém ponúka tisíce doplnkov, aplikácií a integrácií dostupných na svojom bohatom trhu. Tieto rozšírenia môžu byť bezplatné a platené, zatiaľ čo niektoré z nich môžu dokonca stáť majetok. Uvedomte si tento aspekt pri výbere vhodných aplikácií.

Program PrestaShop je zadarmo, ale stále si vyžaduje integráciu externých doplnkov, z ktorých niektoré môžu byť dosť drahé. Služba navyše umožňuje úpravu kódu, vďaka čomu je váš projekt elektronického obchodu skutočne jedinečný.

Softvér je dodávaný s množstvom integrovateľných rozšírení, viacerými nástrojmi elektronického obchodu a množstvom parametrov, ktoré sú nevyhnutnosťou pre úspešné vytvorenie internetového obchodu..

Vyskúšajte zadarmo PrestaShop

Zen Cart – bezplatný a užívateľsky príjemný softvér pre nákupný košík

Zen Cart - bezplatný a užívateľsky príjemný softvér pre nákupný košík

Zen Cart – je ďalšou skvelou ukážkou CMS s otvoreným zdrojom s výrazným zameraním na elektronický obchod. Systém je príjemnou voľbou pre používateľov s pútavým ovládaním webu, pretože vyžaduje znalosť základov kódovania a určité skúsenosti s webovým dizajnom. Na základe PHP / MySQL je táto platforma úplne zdarma na stiahnutie a inštaláciu a je tiež úplne prispôsobiteľná. Pozrime sa na hlavnú sadu funkcií služby:

 • integrovateľnosť – Zen Cart tiež sleduje model Core + Extensions. Jeho možnosti integrácie sú teda dosť silné a univerzálne. Okrem zabudovaných funkcií umožňuje systém integráciu aplikácií a doplnkov tretích strán dostupných v nasledujúcich kategóriách: tlačidlá a grafika, nástroje na prijímanie, jazykové balíčky, platobné moduly, marketingové nástroje, rôzne doplnky, cenové nástroje, úpravy šablón , Typy produktov, Geografické zóny, Moduly prepravy, Bočné schránky, Nástroje na riešenie problémov a ďalšie.
 • Medzinárodné funkcie – Ako medzinárodné riešenie elektronického obchodu ponúka Zen Cart rozsiahle viacjazyčné a viaczmenné možnosti, ktoré umožňujú vytvárať a spravovať predajne na predaj digitálnych a fyzických produktov po celom svete..
 • Funkcie elektronického obchodu – Zen Cart ako špecializovaný redakčný systém elektronického obchodu nemôže, ale ponúka viac výkonných funkcií elektronického obchodu zameraných na úspešnú tvorbu a správu internetového obchodu. Patria medzi ne marketingové nástroje, možnosti správy produktov, možnosti doručenia a spracovania platieb, SEO a medzinárodné funkcie a mnoho ďalších.

Potreba úpravy kódu, univerzálnosť možností prispôsobenia návrhu a integrácie, ako aj niekoľko parametrov špecifických pre eCommerce naznačuje potrebu zámerne zvládnuť systém pred tým, ako s ním začnete projekty..

Vyskúšajte Zen Cart zadarmo

osCommerce – CMS s vlastným hosťovaním pre vytváranie online obchodov

osCommerce - CMS s vlastným hosťovaním pre vytváranie online obchodov

osCommerce – je elektronický obchodný systém s elektronickým obchodom s otvoreným kódom. Softvér je možné nainštalovať na akúkoľvek webovú stránku, ktorá je dodávaná s podporou MySQL a PHP. Je to zadarmo, ale stále si vyžaduje integráciu platených rozšírení, aby používatelia mohli čo najlepšie využívať jeho funkcie elektronického obchodu.

Viac ako 260 000 internetových obchodov v súčasnosti funguje na základe platformy osCommerce, ktorá ju zaraďuje do zoznamu najpopulárnejších platforiem na budovanie internetových obchodov. Tu je zoznam najmódnejších vrcholov platformy, vďaka ktorým vyniká z davu:

 • Integrovateľný program – osCommerce je funkčný webový obchod so správou funkcií, ktorý predstavuje softvérový program eCommerce, ktorý je možné integrovať do ľubovoľného webového servera alebo webovej stránky s predinštalovanými databázami PHP a MySQL..
 • Zameranie na elektronický obchod – Systém má spočiatku silné zameranie na elektronický obchod a poskytuje prístup k mnohým špecifickým funkciám. Najobľúbenejšie z nich sú: nástroje na spracovanie platieb a zasielania, podpora zákazníkov a technológií, kompatibilita s PHP 4, neobmedzená správa produktov a kategórií, podpora virtuálnych a fyzických produktov, e-mailový marketing, vytváranie a obnovovanie záloh, tlač faktúr, integrované štatistiky, podpora viacerých mien, kvalitné šablóny elektronického obchodu a mnoho ďalších.
 • rozšírenie – Platforma umožňuje výber z viac ako 7000 vysoko kvalitných a funkčných doplnkov, ktoré si používatelia môžu vybrať a integrovať bez akýchkoľvek nákladov..

Štruktúra otvoreného kódu webových stránok vytvorených pomocou systému umožňuje efektívnu úpravu a prispôsobenie kódu. To si však vyžaduje znalosť základov kódovania. Ak nemáte skúsenosti v oblasti webdizajnu, má zmysel hľadať jednoduchšiu alternatívu.

Vyskúšajte osCommerce zadarmo

Concrete5 – Open Source systém správy obsahu (CMS)

Concrete5 - Open Source systém správy obsahu (CMS)

concrete5 – je výkonný plnohodnotný otvorený systém správy obsahu, ktorý umožňuje vytváranie všetkých typov webových stránok a webových aplikácií bez akýchkoľvek nákladov. Práca so službou nie je dosť náročná, ak máte aspoň základné znalosti webdizajnu a kódovacie schopnosti. Je to z toho dôvodu, že systém umožňuje úpravám kódu vyťažiť maximum z jeho funkcií. Zoznam funkcií Concrete5 obsahuje nasledujúce parametre:

 • Intuitívne úpravy – Toto je kľúčový komponent v technológii systému, ktorý umožňuje používateľom upravovať kód webových stránok tak, aby bol plne prispôsobený ich potrebám. Systém tiež umožňuje intuitívne úpravy v kontexte WYSIWYG, čo je skvelá voľba pre nekódery.
 • Rozsiahle možnosti prispôsobenia – Platforma poskytuje veľké množstvo prispôsobení projektu podľa vašich potrieb. Dodáva sa s množstvom integrovateľných rozšírení, doplnkov a aplikácií, ktoré môžu poskytnúť vášmu projektu špičkové funkcie.
 • Pokročilá sada funkcií – Systém prichádza s funkciami, ktoré prispievajú k správnemu výkonu projektov, ktoré boli s ním vybudované. Patria sem tvorca formulárov, aktualizácia jedným kliknutím, zber šablón, užívateľské oprávnenia, regulované pracovné postupy, integrované vykazovanie, tlačidlá sociálneho zdieľania, doplnky podporované jadrom, modulárna štruktúra a mnoho ďalších..
 • Kvalitné SEO – Pokiaľ je Concrete5 optimalizovaný pre vyhľadávače bez potreby ďalších doplnkov a dodatočného kódu, webové stránky, ktoré sú s ním postavené, sa tiež vo vyhľadávačoch umiestnia na prvom mieste..

Projekty založené na betóne 5 je možné prispôsobiť úpravou kódu, aj keď tu je k dispozícii aj vizuálna úprava webových stránok. Vďaka tomu je systém dobrým výberom pre všetky kategórie používateľov.

Vyskúšajte zadarmo Betón5

Vybral som si CMS, čo ďalej?

Aby váš web fungoval, nestačí mať jediný CMS. Budete tiež potrebovať doménové meno a hosting. V opačnom prípade je váš projekt iba hromada zbytočných súborov, častí kódu a obsahu, ktoré nie sú k dispozícii cieľovému publiku. Názov domény je vlastne fyzická adresa webovej stránky na globálnom webe. Na jednej strane to používateľom uľahčuje vyhľadávanie online. Na druhej strane sa môže tiež javiť ako chytľavá značka. Pri registrácii správneho názvu pre svoju firmu to musíte brať vážne. Prečítajte si viac o čo je doména a ako môžu otočiť tabuľky.

Kým doména je adresa, webhosting je domovom stránky so všetkými typickými vlastnosťami, ktoré by mal mať domov. Malo by byť dostatočne „priestranné“ na umiestnenie všetkých súborov a obsahu stránok. Musí chrániť váš majetok pred vonkajšími a vnútornými hrozbami. Okrem toho, rovnako ako každý dom, bude možno potrebné, aby ste ho občas opravili alebo aktualizovali. Pri výbere hostingu pre CMS by používatelia mali zvážiť niektoré základné aspekty.

Ako si vybrať hosting pre CMS?

Webhosting je virtuálnym domovom súborov vašich webových stránok. Prichádza ako digitálne úložisko na urovnanie vašich projektov a ich sprístupnenie pre používateľov online. Zatiaľ čo platformy CMS umožňujú vytvárať weby postavené na technológiách PHP, HTML alebo iných kódovacích technológiách, hostenie udržuje všetky prvky webových stránok v staršej špecifickej podobe. Tieto prvky môžu zahŕňať texty, obrázky fotografií, widgety, doplnky, niektoré časti kódu, skripty atď.

Zakaždým, keď užívateľ zadá doménu na vstup na webovú stránku, žiadosť sa automaticky odošle na server, ktorý je samostatným výkonným CPU. Hosting pošle požadované informácie späť používateľovi. Čím rýchlejšia je táto odpoveď, tým lepšie. Táto rýchlosť definuje kvalitu hostenia, ako aj niektoré ďalšie dôležité technické vlastnosti:

 • výkon – keď hovoríme „výkon“, máme na mysli nielen rýchlosť prevádzkyschopnosti a rýchlosť načítania stránky. Máme na mysli aj CDN, ktoré sa používajú na zabezpečenie väčšieho výkonu, úložných technológií SSD, viacerých dátových centier umiestnených v rôznych častiach sveta pre rýchlejšie pripojenie a ďalšie.
 • zabezpečenia – pri hľadaní spoľahlivého hostingu sú bezpečnostné funkcie nevyhnutné, pretože chránia vaše webové stránky pred podvodmi. Balíky Anti-Spam, prevencia útokov DDoS, automatické aktualizácie, zálohy systému.
 • Bandwidth – tento parameter definuje, koľko návštevnosti získa váš web. Ak očakávate tisíce návštevníkov denne, musíte sa rozhodnúť pre platformy s rozšírenou šírkou pásma.
 • skladovanie – Pamätáte si, hovorili sme o hosťovaní ako domov s dostatkom priestoru pre každého? Inými slovami, mala by mať dostatok úložnej kapacity na umiestnenie všetkých súborov na webe. Je to veľmi dôležité najmä pre rastúce projekty s viacerými stranami a sekciami.

V neposlednom rade je potrebné zvážiť samotný typ hostingu. Uistite sa, že rozumiete rozdielu medzi serverom VPS, vyhradeným serverom a serverom typu cloud. Hoci zdieľané servery môžu byť dobrou voľbou pre malé projekty alebo blogy, nikdy nebudú fungovať pre podniky, ktoré pravdepodobne budú potrebovať cloudové alebo serverové riešenia VPS..

Testovali sme už desiatky najpopulárnejších a najznámejších poskytovateľov hostingu. Naše recenzie ukazujú, že Bluehost je určite najlepší. Poskytuje niekoľko vysoko kvalitných serverových balíkov pre každú potrebu. Používatelia sa môžu rozhodnúť pre plány alebo hostingové ponuky optimalizované pre WordPress, ktoré sú kompatibilné s akýmkoľvek CMS z vyššie uvedeného zoznamu. Iba za 2,95 dolárov mesačne získate najlepší hosting s bezplatnou doménou a SSL okrem inštalácie WordPress jedným kliknutím, bezpečnostného balíka a bezproblémovej 30-dňovej záruky.

Spodná čiara

CMS s otvoreným zdrojovým kódom umožňuje vytvárať úžasné, funkčné a funkčné projekty, ktoré sa vo vyhľadávačoch nachádzajú na prvom mieste a pomáhajú zvyšovať tok návštevnosti. Použitie týchto systémov však vyžaduje určitý stupeň znalosti programovania kvôli potrebe úpravy kódu a ďalšej správy webových stránok. Toto je hlavný problém, s ktorým sa používatelia môžu stretnúť, keď pracujú na svojich projektoch, keďže je celkom ľahké prehliadnuť zásadné nuansy a tu niečo zmiešať..

Aj keď sú redakčné systémy dosť obľúbené u webových vývojárov, prevažujúci počet používateľov stále uprednostňuje jednoduchšie alternatívy Tvorcovia webových stránok SaaS. Sú nielen intuitívnejšie, ľahko použiteľné a pohodlné, ale sú aj dostupnejšie a dlhodobo šetriace čas. Je len na vás, ako sa rozhodnete, na ktorú možnosť sa obrátiť. Zvážte svoje zručnosti v oblasti webdizajnu, rozpočet a ciele a vyberte si tú, ktorá vám vyhovuje lepšie.

Vytvorte si webovú stránku ZADARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map