Najlepšie drag-and-drop softvér na tvorbu webových stránok

Najlepšie drag-and-drop softvér na tvorbu webových stránok


Svet sa rýchlo mení na obrovský digitálny trh so stovkami a tisíckami nových webových stránok, ktoré sa denne zavádzajú. Od blogov a webových stránok spoločnosti po profesionálne portfóliá a digitálne obchody – globálny web sa javí ako najlepší spôsob, ako reprezentovať verejnú tvár značky.

Inými slovami, každý potrebuje webovú stránku. Avšak nie každý má dostatok zručností na vytvorenie stránky od nuly.

Používateľ má momentálne niekoľko možností:

Prvým je vytvorenie webovej stránky pomocou kódovacích jazykov a moderných webových nástrojov. Táto cesta si vyžaduje hlboké technické znalosti a skúsenosti s programovaním. Tento proces navyše prichádza s niekoľkými pokusmi a chybami, ladením, testovaním A / B a ďalšími pojmami, ktorým väčšina z nás nerozumie.

Druhý spôsob je najať niekoho, kto má pre vás vytvorený web. Hovoríme o zákazkových a externých vývojových tímoch, nezávislých pracovníkoch atď. No, mohlo by to fungovať v prípade neobmedzeného rozpočtu a horlivosti, aby sme zaplatili za každú zmenu alebo aktualizáciu. Sotva to bude fungovať pre jednotlivcov, ktorí chcú spustiť jednoduchý blok alebo malý internetový obchod s obmedzeným rozpočtom.

Poslednou možnosťou je zvoliť si softvér na vytváranie webových stránok pomocou drag-and-drop. Táto technológia bola vyvinutá s cieľom pomôcť nováčikom na ay úrovni budovať rôzne typy v hodinách alebo doslova minútach v závislosti od implementovanej technológie. Sú ľahko použiteľné. Oni sú k dispozícii za prijateľnú cenu. Poskytujú bohatú sadu funkcií, ktorá umožňuje nováčikom prispôsobiť svoje stránky v súlade s požadovaným štýlom alebo preferenciami. Dnes je funkcia drag-and-drop pravdepodobne najlepším a najjednoduchším spôsobom, ako vytvoriť digitálny obsah bez špeciálnych zručností.

Testovali sme 10 z najlepších tvorcov webových stránok typu Drag-and-Drop:

 1. Wix – najlepší webový tvorca drag-and-drop
 2. WordPress – najlepší CMS pre drag and drop (Systém pre správu obsahu)
 3. uKit – Nástroj na vytváranie webových stránok typu Small Business Drag’n’Drop
 4. Shopify – najjednoduchší nástroj na tvorbu webových stránok pre elektronický obchod
 5. Záložka – Tvorca webových stránok na vytvorenie webovej lokality s AI
 6. SITE123 – Free Drag & Drop Drop Builder
 7. Weebly – jednoduchý webový tvorca na vytvorenie webovej stránky
 8. Mobirise – Softvér na vytváranie webových stránok typu Drag-and-Drop
 9. Elementor – plug-in modul na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop pre WordPress
 10. Webflow – profesionálny webový tvorca Drag’n’Drop

Wix – najlepší webový tvorca drag-and-drop

Wix - najlepší webový tvorca drag-and-drop

Wix – je jedným z najpopulárnejších tvorcov webových stránok, ktorý odkazuje na kategóriu 100% drag-and-drop systémov. To neznamená žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o umiestňovanie rôznych prvkov alebo častí, ako aj ich úpravu a prispôsobenie. Platforma si vytvorila meno vďaka implementácii najnovších technológií AI, ktoré umožňujú nováčikom vytvárať nové weby v priebehu niekoľkých minút. Tu je to, čo ponúka:

 • Wix ADI – to je Funkcia AI, o ktorej sme hovorili. V skutočnosti pre vás vytvorí webovú stránku na základe odpovedí, ktoré poskytnete. Používateľ musí na stránkach uviesť výklenok, typ webových stránok, funkcie, ktoré chce vidieť … Voila! Získate webovú stránku so vstavanými sekciami, doplnkami, miniaplikáciami a dokonca relevantným obsahom vygenerovaným z vašej Facebookovej stránky.
 • Editor Wix – nástroj pre používateľov, ktorí sa stále chcú zapojiť do procesu budovania a chcú vyjadriť svoju kreativitu bez špeciálnych zručností v oblasti kódovania alebo tvorby webových stránok. Systém nemá nástroj založený na AI, na druhej strane si môžete slobodne zvoliť akýkoľvek vzhľad rozloženia alebo vytvoriť svoje vlastné stránky z prázdneho miesta. Umiestnite ich vždy, keď potrebujete, či ide o kalendár alebo kontaktný formulár. Vytvorte pútavú štruktúru a využite čo najviac interakcií používateľov.
 • Wix App Market – zbierka vlastných widgetov a doplnkov uľahčuje pridávanie nových formulárov, integráciu analytických prvkov, pridanie funkcií elektronického obchodu v prípade spustenia digitálneho obchodu atď. Jednoducho pretiahnite potrebný widget a uložte ho na svoju stránku..

Cenová politika Wix je mierna a cenovo dostupná pre každého. Tvorca webových stránok má okrem množstva platených odberov úplne bezplatný plán, ktorý vám umožní zvoliť si sadu funkcií platformy pred výberom jednej z platených možností. Uvedomte si však, že bezplatný program Wix má niekoľko obmedzení. Nebudete sa teda môcť pripojiť k svojej vlastnej doméne, zbaviť sa reklamných pruhov so systémovými reklamami, zväčšiť množstvo voľného miesta na disku atď. Ak chcete získať tieto a ďalšie výhody, dôrazne sa odporúča vykonať upgrade na jeden z platených programov. Našťastie poskytuje Wix pomerne široký výber predplatných dostupných v balíkoch Standard a Business / eCommerce. Náklady na štandardné plány začínajú 13 USD / mesiac, zatiaľ čo cena najlacnejšieho obchodného predplatného v súčasnosti predstavuje 23 USD / mesiac.

Vyskúšajte zadarmo Wix

WordPress – najlepší CMS pre drag and drop (Systém pre správu obsahu)

WordPress - najlepší CMS pre drag and drop (systém na správu obsahu)

WordPress – je najobľúbenejšia platforma CMS, ktorá poháňa milióny webových stránok po celom svete. Táto platforma sa predovšetkým vyznačuje profesionálnym systémom správy obsahu s otvoreným zdrojovým kódom. Poskytuje však aj niektoré z najpozoruhodnejších a najfunkčnejších funkcií drag-and-drop, ktoré môžu výrazne zjednodušiť proces vývoja webových stránok. Z tohto dôvodu sme WordPress zaradili do nášho zoznamu najlepšieho softvéru na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop. Nižšie sú uvedené najpôsobivejšie vlastnosti CMS:

 • Aktualizovaný editor webových stránok – Systém predovšetkým aktualizoval svoj tradičný editor a pridal niektoré užitočné funkcie drag-and-drop. To znamená, že každý môže pri vytváraní nových stránok, sekcií a kategórií pridávať všestranné bloky a prvky. Tieto bloky / prvky obsahu sa môžu pohybovať od obrázkov a videa až po značky „read more“, skratky, galérie, oblasti miniaplikácií atď. Užívatelia nemôžu sami upravovať ani upravovať prvky. Vlastné formuláre môžu potrebovať iba na rôznych miestach na stránke. Inline proces editácie uľahčil WordPress pre nováčikov.
 • Výkonné integrácie – WordPress vyniká z davu vďaka svojim silným možnostiam integrácie. Systém umožňuje výber a integráciu šablón / doplnkov, zatiaľ čo rozsah doplnkov a widgetov, z ktorých si môžete vybrať, je dosť rozsiahly a dostatočne bohatý na to, aby vyhovoval akýmkoľvek požiadavkám na webový dizajn. Medzi najobľúbenejšie pluginy WP, ktoré možno zaradiť ako drag-and-drop, patria Unyson, PageLayer, Visual Composer, Post a Page Builder od BoldGrid, Nimble, Colibri, CaptainForm Builder, Themify, Cyclone Slider, Drag and Drop Multiple File Odovzdajte a mnoho ďalších.
 • Hosting a doména – Ako systém správy obsahu WordPress neponúka all-in-one integrované riešenia hostingu / výberu domény. Táto platforma predpokladá samostatný výber a integráciu hostingu, čo v dôsledku toho vyvoláva ďalšie rozpočtové investície. Našťastie niektoré súčasné hostingové spoločnosti poskytujú cenovo dostupné plány a plnohodnotné riešenia, ktoré úplne zodpovedajú požiadavkám hosťovania webových stránok používateľov. Bluehost je jednou zo spoločností, ktorej sa treba venovať, pokiaľ ide o výber hostingu. Toto je najlepšie riešenie typu všetko-v-jednom odporúčané WP optimalizované špeciálne pre weby WordPress.

WordPress je bezplatný systém na správu obsahu. To znamená, že si ho môžete stiahnuť a nainštalovať bezplatne, pričom využijete predvolené výhody. Aby ste však čo najviac využili funkčnosť systému, pripravte sa na investovanie do jeho doplnkov alebo šablón. Na získanie hostingu a názvu domény bude potrebný ďalší rozpočet. Ak však uprednostňujete spoločnosť Bluehost, cena vás nezasiahne do vrecka. Najlacnejší plán spoločnosti Bluehost predstavuje 2,95 dolárov / mesiac, čo určite stojí za pozornosť nováčikov a profesionálov v oblasti webdizajnu.

Vyskúšajte zadarmo WordPress

uKit – Nástroj na vytváranie webových stránok typu Small Business Drag’n’Drop

uKit - Nástroj na vytváranie webových stránok typu Small Business Drag'n’Drop

uKit – je hlavne tvorca webových stránok pre malé a stredné podniky založený na blokoch. To znamená, že užívateľ môže pridávať nové prvky a bloky, ale mal by byť umiestnený vo vopred určenom poradí. Dobrou správou je, že takéto webové platformy stále prinášajú dostatok nástrojov na prispôsobenie na úpravu objektov a vytvorenie vzhľadu webu. Pokiaľ ide o funkcie editora, sú tieto:

 • Používateľsky prívetivý informačný panel – uKit je pravdepodobne jednou z najjednoduchších platforiem. Jeho technológia drag and drop umožňuje vytvárať jasne štruktúrované stránky so všetkým na jej miestach. Okrem toho môžu používatelia voľne upravovať texty, umiestňovať multimediálne súbory a obrázky a upravovať ktorúkoľvek z dostupných šablón reagujúcich na mobil.
 • flexibilita – hoci uKit nemá vlastný trh aplikácií, vyhradzuje si dostatok priestoru na integráciu tretích strán. Máte možnosť pripojiť akúkoľvek službu k svojim webovým stránkam prostredníctvom aplikácií na streamovanie hudby k analytickým službám, geolokačným službám atď.
 • Funkcie spolupráce – skvelá vlastnosť pre tých, ktorí uprednostňujú prácu v tímoch. Používatelia môžu povoliť vývojárskemu prístupu spoluprácu s nezávislými webovými dizajnérmi, copywritermi atď.

Zároveň je uKit jedným z najlacnejších nástrojov určených na vývoj malých podnikových projektov s naloženými funkciami. Systém neponúka žiadne neobmedzené bezplatné predplatné, ale existuje možnosť vyskúšať si integrovanú sadu funkcií bezplatne. Skúšobná doba sa predlžuje na 14 dní a umožňuje prístup ku všetkým funkciám, nástrojom a možnostiam, ktoré má uKit na sklade. Hneď ako sa rozhodnete systém naďalej používať, ponúkne vám výber zo štyroch platených programov. Najlacnejšia z nich predstavuje 4 doláre / mesiac, zatiaľ čo najdrahšia možnosť vás bude stáť 12 dolárov / mesiac. Ak chcete získať zľavu, môžete získať plán na 3, 6, 12 alebo 24 mesiacov a uskutočniť jednorazovú platbu. Čím dlhšie je váš program, tým vyššia bude zľava (spravidla sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 30% zodpovedajúcim spôsobom).

Vyskúšajte zdarma uKit

Shopify – najjednoduchší nástroj na tvorbu webových stránok pre elektronický obchod

Shopify - najjednoduchší nástroj na tvorbu webových stránok pre elektronický obchod

Shopify – je najjednoduchší softvér na tvorbu webových stránok eCommerce, ktorý si získal celosvetovú popularitu vďaka rozsiahlej sade funkcií a nástrojov na vytváranie internetového obchodu a marketingu. Platforma je v súčasnosti jedným z vedúcich špecialistov, ktorý umožňuje spustiť a spravovať všetky druhy online obchodov, bez ohľadu na ich veľkosť, oblasti špecializácie, funkčnosť atď. z toho sú nasledujúce:

 • Možnosti správy internetového obchodu – Softvér poskytuje prístup k viacerým možnostiam internetového obchodu a riadenia produktov, ktoré umožňujú vytvárať a prispôsobovať akýkoľvek projekt s ohľadom na vaše potreby elektronického obchodu. Táto platforma tak ponúka pokročilú funkciu Point-of-Sale, ktorá umožňuje predaj produktov vo fyzických aj online obchodoch. Okrem toho môžete využiť výkonnú funkciu rozšírenej reality, viac nástrojov na prepravu / platbu, špičkové bezpečnostné opatrenia a množstvo možností správy produktov (integrácia nákupného košíka, export / import súboru CSV, atraktívne možnosti zobrazenia produktu a funkcia generovania vloženého kódu). atď.).
 • Výkonné integrácie – Systém umožňuje silné príležitosti na integráciu. Takto je možné synchronizovať váš účet Shopify s populárnym účtovným softvérom a známymi trhmi vrátane Quickbookov, Amazon, Xero a ďalších. Výsledkom je, že tieto funkcie vám umožňujú predávať digitálne a fyzické produkty nielen vo vašej výkladnej skrini, ale aj na synchronizovaných platformách, čím získate maximum z výhod podpory viacerých kanálov..
 • Špičkové marketingové funkcie – V službe Shopify môžete navrhnúť profesionálny internetový obchod a efektívne ho propagovať na webe. Medzi najznámejšie a najužitočnejšie marketingové funkcie má zmysel spomenúť príležitosť na prezeranie a analýzu štatistík internetového obchodu, vytváranie online potvrdení, kontrolu zostatku na vašom eCommerce účte atď. Systém navyše umožňuje využívať jeho dlhý zoznam výkonných marketingových funkcií, konkrétne Shopify Ping, Shopify Tap & Chip Reader, App Store, zľavy BOGO a mnoho ďalších.

Služba Shopify ponúka miernu cenovú politiku, ktorá úplne zodpovedá poskytnutej funkcii. Na tomto mieste nenájdete bezplatný účet, ale platforma umožňuje otestovať jeho funkčnosť počas 14-dňovej skúšobnej verzie dostupnej pre každého nového používateľa. Najdostupnejšie predplatné stojí 9 dolárov / mesiac, čo je celkom hodná voľba pre všetkých podnikateľov, ktorí chcú vylepšiť webový dizajn a obchodné zručnosti..

Vyskúšajte službu Shopify zadarmo

Záložka – Tvorca webových stránok na vytvorenie webovej lokality s AI

Záložka - Tvorca webových stránok na vytvorenie webovej lokality s AI

Záložka – je populárny súčasný tvorca webových stránok na vytvorenie webovej lokality s AI. Toto je jedna z najlepších ukážok toho, ako môže sila umelej inteligencie zjednodušiť proces vývoja webových stránok pre začiatočníkov a ako môže byť užitočná pre profesionálnych webových dizajnérov. Táto platforma je príjemnou voľbou pre každého, kto má v úmysle začať a potom nezávisle spravovať všetky typy projektov, počnúc jednoduchými vstupnými stránkami až po zložité obchodné webové stránky alebo portfóliá. Tu je zoznam funkcií, ktoré sa záložka v súčasnosti môže pochváliť:

 • Asistent AIDA – Skutočným zvýraznením záložiek je pokročilý asistent AIDA – nástroj, ktorý automaticky vytvára webovú stránku pre vás. Aby som bol presný, doslova robí okolo 90% celej práce. Koncept je jednoduchý. Používateľ by mal poskytnúť niekoľko odpovedí, ktoré čo najpodrobnejšie opíšu jeho budúcu online prezentáciu. Systém založený na AI spracuje všetky odpovede a poskytne hotovú šablónu so všetkými sekciami a widgety, ktoré budete potrebovať. Inými slovami, nie je potrebné upravovať prvky ani sa zaoberať návrhom webových stránok. Vytvorenie nového webu od začiatku s AIDA nebude trvať dlhšie ako 60 sekúnd. Celý proces výstavby je zameraný na rýchlosť. Okamžite môžete pridať prvky alebo oddiely stránky „zamerať“ a ťažiť z prístupu k obrovskej zbierke obrázkov.
 • Prispôsobenie webových stránok a úprava domácich majstrov – Ak sa vám nepáči verzia vytvorená technológiou AI, môžete vykonať ľubovoľný počet revízií, kým nebudete úplne spokojní s výsledkom. Zároveň ste schopní samostatne upravovať prvky bez ohľadu na to, či je potrebné upraviť ponuku hlavičky, pridať nejaký štýl atď..
 • Nástroje na úpravu obrázkov / videa – Tvorca webových stránok sa môže pochváliť aj rozsiahlymi možnosťami a nástrojmi na úpravu obrázkov / videa. Dodáva sa so zásobou bezplatných obrázkov a videosúborov, z ktorých si môžete vybrať, aby ste ich ďalej integrovali do vášho projektu, aby sa zvýšil jeho výkon a upútal pozornosť cieľovej skupiny. Photo Editor teda umožňuje editovať, orezávať a meniť veľkosť vybratých obrázkov. Okrem toho je tu možné integrovať video pozadie a aplikovať vizuálne efekty na vybrané súbory.

Záložka je známa aj vďaka štedrej cenovej politike. Tvorca webových stránok je k dispozícii úplne zadarmo, ale v tomto prípade sa pripravte na splnenie viacerých obmedzení. Nebudete teda môcť prepojiť svoje vlastné doménové meno, v prípade potreby pridať internetový obchod ani odstrániť reklamný banner systému. Rovnako nebude možné vytvoriť viac ako 10 webových stránok s bezplatným programom. Ak to skutočne nepotrebujete, je rozumné upgradovať na jedno z platených odberov, ktoré ponúka nástroj na tvorbu webových stránok. V skutočnosti má Bookmark veľmi obmedzený výber platených programov, ktorých náklady predstavujú 11,99 dolárov a 24,99 dolárov mesačne..

Vyskúšajte záložku zadarmo

SITE123 – Free Drag & Drop Drop Builder

SITE123 - Tvorca webových stránok typu Drag & Drop

SITE123 – je bezplatný webový tvorca drag-and-drop, ktorý zaisťuje hladkú navigáciu, intuitívny proces tvorby webových stránok a výslovnú jednoduchosť pre každého. Táto platforma sa väčšinou používa na spustenie a správu všetkých typov projektov, od vstupných stránok až po projekty malých firiem, portfóliá a blogy. Systém je dodávaný s integrovaným editorom drag-and-drop, ktorý umožňuje prispôsobiť projekt tak, aby mu poskytoval špičkový vzhľad a funkčnosť. Zoznam hlavných zvýraznení stránky SITE123 je nasledujúci:

 • Trh aplikácií – Tvorca webových stránok umožňuje výber a integráciu širokej škály widgetov, doplnkov, aplikácií a rozšírení. Môžu najmä zvýšiť výkonnosť webových stránok a vylepšiť jej dizajn. Medzi najobľúbenejšie aplikácie, ktoré si používatelia môžu vyberať a používať, má zmysel uviesť galérie, analytické nástroje, live chat, sociálne widgety a ďalšie. Každý používateľ má navyše možnosť použiť integrovaný nástroj na tvorbu online formulárov na spustenie rôznych typov online formulárov vrátane registrácie, spätného volania, formulárov s online dopytom, prieskumov verejnej mienky, dotazníkov atď..
 • Logo Maker – Pokiaľ ide o jednoduchosť úprav webových stránok, ukáže sa Logo Maker užitočným nástrojom. SITE123 umožňuje jeho použitie na navrhnutie a prispôsobenie loga vášho webu na zvýšenie reputácie a popularity značky. Ak máte to šťastie, že už máte svoje vlastné logo, systém vám ponúka možnosť nahrať ho a upraviť podľa aktuálnych obchodných potrieb..
 • Viacjazyčná podpora – S SITE123 je možné vytvoriť niekoľko jazykových verzií vašich webových stránok, pretože systém zabezpečuje viacjazyčnú podporu. Toto vylučuje nutnosť spustenia niekoľkých webových stránok v rôznych jazykoch s cieľom zacieliť na univerzálne kategórie používateľov. Namiesto toho môžete vytvoriť jednu viacjazyčnú webovú stránku, ktorá vyhovie požiadavkám a potrebám vášho podnikania / webdizajnu.

SITE123 je jednoduchý a cenovo dostupný. V skutočnosti je to jeden z najlacnejších tvorcov webových stránok, ktorý je k dispozícii v modernom prostredí pre vývoj webových stránok. Systém má úplne bezplatný plán, ktorý nevyprší, ktorý tiež prináša viaceré obmedzenia (subdoména, obmedzený priestor na disku / šírku pásma, reklamné bannery atď.), Ktoré vám bránia v začatí plnohodnotného projektu. Ak chcete zo svojho webu vyťažiť maximum, nezabudnite upgradovať na jeden z platených programov SITE123. Najlacnejšia z nich vás bude stáť 10,80 dolárov mesačne.

Vyskúšajte Site123 zadarmo

Weebly – jednoduchý webový tvorca na vytvorenie webovej stránky

Weebly - jednoduchý webový tvorca na vytvorenie webovej stránky

Weebly – je obľúbený jednoduchý tvorca webových stránok, ktorý sa používa na vytváranie webových stránok rôznych typov. Tiež používa prísne oblasti pre svoje bloky a prvky. Na druhej strane systému sotva chýba flexibilita úprav. Je mimoriadne užívateľsky prívetivý a má mobilnú aplikáciu na tvorbu webových stránok. Pýši sa tiež výkonným motorom elektronického obchodu, ktorý vám umožní navrhnúť a spravovať všetky typy online obchodov, bez ohľadu na ich veľkosť, špecializované zameranie a špeciálne parametre. Zoznam najúžasnejších funkcií Weebly je nasledujúci:

 • Mobilné úpravy – Tvorca webových stránok je k dispozícii prostredníctvom mobilnej aplikácie na úpravu svojich webových stránok na cestách. Používatelia môžu pristupovať k informačnému panelu prostredníctvom tabletov a smartfónov, ako aj z mobilných verzií stránok s ukážkami.
 • Rôzne bloky – Weebly ponúka obrovský výber rôznych prvkov. Nájdete ich – v ľavom bočnom paneli. Okrem tradičných galérií a prezentácií systém ponúka vložené kódy a ďalšie bloky, ktoré by ste mohli potrebovať na stránke. Mali by sme tiež spomenúť mriežku systému, ktorá uľahčuje vyhýbanie sa prekrývaniu prvkov.
 • Nástroje na úpravu obsahu – Aj keď tvorca webových stránok používa mriežky obsahu, rôzne prvky umožňujú používateľom povoliť proces prispôsobenia. Textové bloky môžete upravovať, meniť veľkosť rámcov a povoliť rôzne nastavenia prvkov kliknutím na časť, ktorú chcete upraviť. Žiadne vstupné masky a jednoduchá inline úprava robia tento webový program skvelým pre začiatočníkov.

Weebly sa tiež odlišuje svojou cenovou politikou, ktorá vychádza z potrieb väčšiny používateľov systému. Systém má bezplatný plán, ktorý je možné používať na neobmedzené časové obdobie, ale má aj určité obmedzenia, ktoré vám nedovolia vyťažiť maximum z jeho celej sady funkcií. Bezplatné predplatné Weebly tak ponúka obmedzený priestor na disku a možnosť pripojenia certifikátu SSL. Zároveň neumožňuje pripojenie vlastného názvu domény a neodstráni reklamné bannery platformy. Predplatitelia bezplatného plánu navyše nemajú prístup k integrovaným funkciám elektronického obchodu tvorcu webových stránok. Aby bolo možné využiť tieto a ďalšie úžasné príležitosti, má zmysel upgradovať na jeden z plánov, ktoré ponúka spoločnosť Weebly. Najlacnejšia z nich stojí iba 4 doláre / mesiac, čo je viac ako hodná investícia.

Vyskúšajte Weebly zadarmo

Mobirise – Softvér na vytváranie webových stránok typu Drag-and-Drop

Mobirise - Softvér na vytváranie webových stránok typu Drag-and-Drop

Mobirise – je súčasný offline softvér na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop. To znamená, že používatelia by si mali program pred jeho použitím stiahnuť a nainštalovať, čo ťažko zvyšuje jednoduchosť použitia. Dobrou správou je, že softvér Mobirise funguje rovnako dobre na počítačoch Mac alebo Windows a je vhodný aj pre technikov bez špeciálnych zručností, aj keď s týmto systémom sú vítaní aj špecializovaní profesionáli. Kľúčové vlastnosti sú nasledujúce:

 • Jednoduché pretiahnutie – Editor umožňuje pridať ľubovoľný blok zo zoznamu a upravovať obsah vo vnútri, ako aj odovzdávať obrázky na pozadí atď.
 • Dizajn vhodný pre mobilné zariadenia – Mobirise prichádza ako platforma reagujúca na zavádzanie mobilných zariadení. Softvér má funkciu mobilného náhľadu, aby vyzeral, akoby sa web spustil na rôznych zariadeniach pred nasadením.
 • Funkčnosť AMP – Skvelá funkcia pre blogerov, ktorí chcú doručovať svoj obsah rýchlejšie ako konkurenti. Zvyšuje rýchlosť načítania stránky a poskytuje rýchlejší prístup k blogovým príspevkom a článkom cez smartfóny a tablety.

Mobirise je úplne bezplatný softvér na vytváranie webových stránok. Jeho stiahnutie a inštalácia sú k dispozícii pre každého bez nutnosti investovať do systému hneď od začiatku. Funkčnosť platformy, ktorá sa poskytuje v predvolenom nastavení, je však trochu obmedzená. Preto budete skôr či neskôr čeliť nutnosti používať editor kódu, integrovať rozšírenia alebo si vybrať jednu z vlastných tém, ktoré má systém na sklade. Všetky tieto funkcie, nástroje a integrácie sú poskytované za príplatok, zatiaľ čo konečný rozpočet na vývoj webových stránok závisí od množstva prvkov / rozšírení zvolených pre váš projekt..

Mali by ste vedieť, že každá vopred navrhnutá šablóna Mobirise stojí 49 dolárov, zatiaľ čo cena jej rozšírení sa pohybuje medzi 49 a 99 $. Pokročilý nástroj Editor kódu používaný na zmenu zdrojových kódov HTML / CSS webových stránok stojí 69 dolárov. Ak chcete ušetriť peniaze a získať prístup ku všetkým rozšíreniam, témam a editoru kódov naraz, môžete si vybrať Mobirise Kit, ktorého cena predstavuje 149 dolárov. Okrem toho budete musieť investovať do doménového mena a hostingu, pretože platforma tieto možnosti predvolene neposkytuje. V tomto ohľade sa Bluehost ukáže ako najvhodnejšie riešenie. Náklady na používanie platformy spolu s jej mnohými výhodami predstavujú iba 2,95 USD / mesiac – sotva existuje taká cenovo dostupná ponuka.!

Vyskúšajte službu Mobrise zadarmo

Elementor – Plug-and-drop doplnok na tvorbu webových stránok pre WordPress

Elementor - Plug-and-drop doplnok na tvorbu webových stránok pre WordPress

Elementor – je moderný doplnok na vytváranie webových stránok drag-and-drop pre WordPress, ktorý možno použiť na vytvorenie atraktívnych webových stránok vhodných na ďalšie prispôsobenie. Doplnok funguje rovnako dobre pre začiatočníkov aj profesionálov, čo umožňuje spustiť úžasné stránky s vynikajúcim dizajnom a špičkovou funkčnosťou. Čo je dôležité, na prácu s prvkom Elementor nie sú potrebné žiadne zručnosti v oblasti CSS alebo HTML. Okamžite si prečítajte hlavné body:

 • Vynikajúca kompatibilita s WP – Ako doplnok WordPress je Elementor plne kompatibilný so všetkými témami, ktoré CMS ponúka svojim používateľom. Nech už ide o akýkoľvek dizajn, doplnok s ním bude hladko pracovať. Týka sa to bezplatných aj platených riešení. Čo je dôležité, spoločnosť Elementor poskytuje úplný prístup k celému súboru nástrojov integrovaného dizajnu a tiež zaručuje viacjazyčnú podporu, ktorá umožňuje používateľom spúšťať webové stránky vo viac ako 20 jazykových verziách..
 • Vylepšené vizuálne prispôsobenie – Doplnok zabezpečuje vylepšené prispôsobenie vizuálnych webových stránok a umožňuje tak dokončiť inline úpravy prostredníctvom zmien blokov a častí na hlavnej obrazovke. Všetky vykonané úpravy sa zobrazujú v živom režime a na prispôsobenie záhlavia a päty nie je potrebné žiadne kódovanie.
 • Nástroje na vytváranie kontextových okien – Elementor umožňuje používať špičkové konštrukčné nástroje, ktoré sú špeciálne vytvorené na vývoj kontextových formulárov. Pomocou nástrojov môžete navrhnúť rôzne typy vyskakovacích formulárov a rozšíriť tak zákaznícku základňu svojich webových stránok. Za týmto účelom je možné prispôsobiť hotové rozloženie kontextových okien, vrátane formulárov na zachytenie olova, bannery na predaj, oznámenia, bary Hello, formuláre na odber e-mailov a mnoho ďalších..

Keď už hovoríme o cenovej politike, Elementor je zadarmo na stiahnutie a použitie, pretože to je spočiatku plugin WordPress. Odberatelia bezplatných programov však majú prístup k pomerne obmedzenej skupine funkcií. Aby ste čo najlepšie využili integrovanú funkcionalitu, Elementor umožňuje výber zo svojich platených odberov. Najlacnejšia z nich stojí 5 $ / mesiac, čo vám umožní vytvoriť iba jednu webovú stránku. Ak plánujete spustiť viac projektov, má zmysel prejsť na pokročilejšie predplatné, ktoré umožňuje zostavenie z troch webových stránok a až do neobmedzeného počtu webových projektov..

Vyskúšajte Elementor zadarmo

Webflow – profesionálny webový tvorca Drag’n’Drop

Webflow - profesionálny nástroj pre návrh webových stránok

Webflow – je profesionálny webový tvorca drag-and-drop, ktorý obsahuje niektoré z funkcií typických pre súčasný CMS. To je to, čo ho odlišuje od väčšiny štandardných tvorcov webových stránok určených pre začiatočníkov a profesionálov v oblasti webdizajnu. Ovládanie Webflow nie je celkom ľahké, pretože sa podobá pokročilému softvéru na tvorbu webových stránok, ako je napríklad Adobe Dreamweaver. Funguje tak skvele pre komplexné projekty ukončené odborníkmi. Je najvyšší čas, aby ste si teraz vybrali hlavné výhody platformy:

 • Výkonné prispôsobenie dizajnu – Webflow je o poskytovaní výkonných funkcií prispôsobenia dizajnu používateľom bez komplexného povedomia o kódovaní. Z tohto dôvodu ponúka pokročilé možnosti správy tried a štýlov, ktoré umožňujú vytvárať jedinečné prvky a šablóny ID. Očakáva sa, že upravíte hlavné funkcie CSS (vrstvy, farby, veľkosti, rozstupy, zarovnanie atď.) v grafickom rozhraní.
 • Editor šablón – Editor šablón webového toku sa líši aj svojou štruktúrou a dashboardom. Kombinuje hlavné vlastnosti štandardného vizuálneho editora, widgety, oblasť všeobecných nastavení, priečinky a moduly, ktoré tvoria „zbierky CMS“ platformy. Ďalej je možné využiť možnosti prepínania režimov šablón, rozsiahlu knižnicu obrázkov, režimy zvýraznenia viacerých prvkov a ďalšie nástroje. Existuje tiež možnosť zvoliť režim, v ktorom by ste chceli pracovať – ​​buď Návrhár alebo Editor.
 • Dynamický obsah – Tvorca webových stránok umožňuje vytvoriť jedinečný dynamický obsah pomocou štruktúr zo zodpovedajúcich kombinácií polí. Takto môžete vytvárať a spravovať plnohodnotné blogy, fóra, galérie, zdroje blogov, plagáty udalostí, online formuláre, prezentácie videa / fotografií a ďalšie časti obsahu webových stránok. K dispozícii sú tiež pripravené šablóny, ktoré môžete použiť na ďalšie prispôsobenie. Možnosť integrácie galérie Lightbox spolu s aplikáciou Lottie a After Effects prispieva k vytvoreniu skutočne personalizovaného a dynamického obsahu webových stránok..

Webflow má jednu z najrozsiahlejších možností cenového plánu, aby vyhovoval všetkým potrebám prispôsobenia rozpočtu a dizajnu. Tvorca webových stránok sa dá používať zadarmo tak dlho, ako potrebujete. V takom prípade sa však pripravte na stretnutie s obmedzeniami funkčnosti. Medzi ne patrí systémová subdoména, absencia funkcie na export kódu, reklamný banner a mnoho ďalších. Aby sme sa zbavili týchto nepotrebných obmedzení, Webflow ponúka dve veľké skupiny plánov. Každá z nich obsahuje niekoľko ďalších odberov, aby sa zmestili výraznejšie skupiny používateľov. Cena najlacnejšieho balíka plánov stránok predstavuje 12 $ / mesiac, zatiaľ čo cena najdostupnejšieho balíka plánov účtov je 16 USD / mesiac.

Vyskúšajte zadarmo Webflow

Charakteristiky vytvárania webových stránok pomocou drag-and-drop

Keď vidíte výraz „drag-and-drop“ v popise funkcie nástroja na tvorbu webových stránok, čo je pre vás prvou vecou? Okrem schopnosti premiestňovať prvky a umiestňovať ich kamkoľvek chcete, softvér SaaS má niekoľko podpisových funkcií, ktoré ich definujú z tradičných CMS a iných webových platforiem..

Charakteristika # 1 – Ukážka stránkyVäčšina platforiem prichádza s inline úpravami. Znamená to, že uvidíte všetky zmeny vykonané na stránke v reálnom čase. Aj keď sa tieto zmeny automaticky ukladajú na informačný panel, nezobrazia sa na existujúcich stránkach, kým ich neuverejníte. Inými slovami, môžete vykonávať všetky potrebné zmeny toľkokrát, koľkokrát chcete, bez toho, aby to bolo na úkor uverejnenej verzie webových stránok.
Ak používate WordPress CMS, Napríklad musíte aktualizovať stránku a potom povoliť režim ukážky, aby ste videli zmeny naživo a potom prepnúť späť na informačný panel, čo je časovo náročné. Z tohto pohľadu sú editory drag-and-drop oveľa jednoduchšie.

Charakteristické č. 2 – duplikáty stránSystém uľahčuje vytváranie šablón stránok alebo ich duplikovanie. Navrhli ste napríklad ocenenú stránku produktu. Páči sa vám toľko, že chcete mať to isté aj pre ďalšie kategórie produktov.
Všetko, čo potrebujete, je duplikovať existujúce rozloženie a použiť ho v iných sekciách webových stránok namiesto vytvárania niekoľkých stránok produktu od začiatku. Budete musieť iba meniť texty, ako aj nahrávať obrázky nových položiek.

Charakteristika # 3 – Vlastné knižniceV neposlednom rade je to, že väčšina tvorcov webových stránok typu drag-and-drop prichádza so svojimi vlastnými knižnicami obsahu, kolekciami obrazových súborov, trhoviskami widgetov, rozloženiami stránok pripravenými na použitie so vstavanými aplikáciami v závislosti od vášho výklenku atď..

Typy editora drag-and-drop

Väčšina používateľov si myslí, že každý tvorca webových stránok používa rovnakú technológiu presúvania myšou. Nie je to úplne správne, pretože funkčnosť softvéru sa veľmi líši. Táto otázka je veľmi dôležitá, pokiaľ ide o výber nástroja, ktorý splní vaše očakávania.

Musíte jasne porozumieť schopnostiam, ktoré poskytuje nástroj drag-and-drop. Tu by sa naša klasifikácia mohla hodiť. Typy softvéru sú nasledujúce:

1. 100% drag-and-dropPoužívaný niektoré z najpopulárnejších platforiem na vytváranie webových stránok, tento typ poskytuje maximálnu slobodu prispôsobenia. Neexistujú žiadne vopred určené oblasti ani bootovacie mriežky pre každý prvok. Môžete si zvoliť akýkoľvek nový blok a umiestniť ho kedykoľvek je to potrebné na stránke..
Inými slovami, môžete si vytvoriť svoju vlastnú jedinečnú štruktúru bez ohľadu na to, či upravíte existujúcu šablónu alebo vytvoríte web z prázdneho miesta. 100% drag-and-drop nástroje poskytujú dostatok prispôsobovacích prostriedkov na zmenu štýlu prvkov, zmenu ich veľkosti alebo nahradenie, zmenu nastavení alebo rozmerov tak, aby zodpovedali celkovému dizajnu webu.

2. Softvér založený na blokochJe to ďalší typ drag-and-drop, ktorý vyzerá rovnako ako predchádzajúci. Zaručuje tiež dostatočný priestor na prispôsobenie a kreativitu. Môžete pridávať rôzne bloky, ale iba vo vopred určených oblastiach. Je to rovnaké ako pri hraní s LEGO alebo puzzle, kde by každý blok mal byť umiestnený v špecifickej oblasti definovanej softvérom.
Takéto platformy sa všeobecne používajú štartovacie siete. Uľahčujú agregáciu toľko údajov, koľko potrebujete, a zavádzajú ich v poradí určenom systémom. Aj keď používatelia majú stále možnosť manipulovať s rôznymi prvkami, pokiaľ ide o veľkosť, štýl alebo nastavenie, môžu tak urobiť iba v predpísanom poradí..

3. Priamy vizuálny editorTakíto editori ponúkajú výber hotových blokov a sekcií, ktoré nie sú k dispozícii na prispôsobenie. Inými slovami, používateľ môže upravovať iba výber existujúcich prvkov, ako aj pridávať podobné prvky bez možnosti ich usporiadania a prispôsobovať z hľadiska štýlu, farieb na pozadí atď..

Výber typu nástroja na tvorbu webových stránok typu drag-and-drop závisí predovšetkým od vašich potrieb a cieľov. Zatiaľ čo základné vizuálne editory môžu byť dobré pre používateľov, ktorí netúžia po exkluzivite, 100% d&Platformy sú lepšou voľbou pre tých, ktorí požadujú maximálnu slobodu prispôsobenia.

Kto môže používať softvér Drag-and-Drop

Technológie drag-and-drop boli pôvodne implementované v tvorcoch webových stránok založených na obsahu. Slúžili hlavne blogerom, jednotlivým podnikateľom a malým podnikom, aby sa predstavili online.

Tento softvér sa vyvíjal v priebehu rokov. Získal nové funkcie a rozšírené funkcie. Takéto nástroje dnes umožňujú budovať portfólio fotografov všetkých druhov webových stránok a svadobné stránky pre malé, stredné alebo veľké projekty elektronického obchodu.

Pre blogerov

Väčšina tvorcov webových stránok typu drag-and-drop má špeciálne funkcie na vytváranie blogov s pripraveným rozložením blogu. Všetko, čo potrebujete, je povoliť funkciu a získať vopred nainštalovaný blog s nástrojmi na publikovanie, ktoré zahŕňajú režimy sociálneho náhľadu, základné nastavenia SEO, správu článkov a značiek, zdieľanie v sociálnej sieti atď. Funkčnosť sa môže v jednotlivých softvéroch odlišovať. Prinajmenšom máte túto možnosť.

WordPress Post nový editor kódu

Pre biznis

Ako sme už uviedli, väčšina tvorcov webových stránok typu drag-and-drop bola vytvorená s cieľom čo najpútavejšie predstaviť mediálny obsah. Pre malé obchodné spoločnosti a individuálnych podnikateľov to znamená veľkú šancu vytvoriť atraktívne portfóliá, profesionálne vizitky, webové stránky pre stravovacie zariadenia, B&Vlastnosti B atď.

Používatelia majú možnosť pracovať s obrázkami zásob alebo nahrávať svoje vlastné. Výber galérií, fotografických sietí, prezentácií a iných spôsobov, ako reprezentovať mediálne súbory, určite vyústi do lepšej online reprezentácie.

Editor Wix

eCommerce

Tvorcovia webových stránok sa zlepšujú. Dostávajú nové funkčné vlastnosti. Niektorí z nich umožňujú používateľom vytvárať online lode, ako aj spravovať produkty, propagovať svoje podnikanie online a zvyšovať lojalitu zákazníkov. Technológia drag-and-drop bude spĺňať požiadavky:

 • Malí vlastníci digitálnych obchodov, ktorí predávajú jeden alebo niekoľko výrobkov rovnakého typu.
 • Stredné internetové obchody s viacerými produktmi súvisiacimi s rôznymi kategóriami.
 • Majitelia obchodov, ktorí chcú prevziať kontrolu nad správou stránok s produktmi, prepravnými a daňovými nastaveniami, integráciou platieb atď.

Ak plánujete vytvoriť rastúci podnik a predávať tisíce produktov online, možno budete potrebovať Platforma špecializovaná na elektronický obchod s rozšírenou sadou funkcií.

Wix eCommerce

Spodná čiara

Ako vidíme, pojem „drag-and-drop“ sa netýka iba obsahu. Ide o rýchly a jednoduchý proces vytvárania webových stránok pre používateľov všetkých úrovní. Aj keď niektoré platformy používajú rôzne technológie, všetky slúžia rovnakému cieľu. Stačí si len vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim očakávaniam.

Dobrou správou je, že väčšina softvéru sa dodáva s bezplatnými skúšobnými programami alebo základnými plánmi pri 0 nákladoch. Je to pre vás skvelá príležitosť vyskúšať si službu a rozhodnúť sa, či by stačil jednoduchý editor drag-and-drop s malými možnosťami prispôsobenia alebo či potrebujete 100% d&d nástroj na úpravu.

Vytvorte si web zadarmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map