Utrzymanie swojego bloga – co zrobić ze starymi postami na blogu?

Jak zachować stare posty na blogu. Naucz się kontrolować swojego bloga, znajdować nieaktualne treści i ustalać, czy zaktualizować, zmienić przeznaczenie czy usunąć stare posty.


jak zarządzać starymi postami na blogu

Blog jest ważnym zasobem dla Twojej firmy. W poprzednim artykule omówiliśmy, dlaczego Twoja firma powinna go mieć. W tym artykule chcę omówić, jak prawidłowo prowadzić blog, określając, co należy zrobić ze starymi postami na blogu.

Dlaczego musisz utrzymywać stare posty na blogu

Najpierw pierwsze. Wpisy na blogach stają się stare i nieaktualne. W końcu będziesz musiał coś z tym zrobić.

Wiele firm z blogami po prostu publikuje treści na swoim blogu i zapomina o nich. Mają mentalność, że dopóki publikują nowe rzeczy, wszystko jest w porządku.

Ale posty na blogach nie są ustawiane i zapominają. Niestety ignorowanie starych postów jest złą praktyką i może być ryzykowne dla Twojej firmy. Źle utrzymywane treści na blogu mogą faktycznie zaszkodzić Twojej firmie. Oto kilka powodów, dla których:

 • Wizerunek marki: Wyobraź sobie potencjalnego klienta czytającego stary, nieaktualny artykuł na swoim blogu. Ten klient najprawdopodobniej jest zainteresowany poznaniem dowolnego tematu zatytułowanego, ale nie może, ponieważ jest wypełniony starymi i nieaktualnymi informacjami. Rady podane w tym artykule mogą być tak nieaktualne, że nawet nie mają zastosowania. Jaki to obraz daje Twojemu klientowi o Tobie i Twojej firmie?
 • Utrata sprzedaży: Nieaktualny post na blogu nie tylko sprawi, że Twoja firma będzie miała zły wizerunek, ale także będzie kosztować potencjalną sprzedaż. Czytelnicy nie zamierzają kupować ze źródła, które zawiera stare, nieaktualne informacje. Chcą firmy, która wie, o czym mówią, i osoby godnej zaufania.
 • Odpowiedzialność: W niektórych przypadkach możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej za fałszywe informacje opublikowane na swoim blogu.
 • Słabe SEO & Utrata ruchu organicznego: Stare i nieaktualne treści bloga nie będą się dobrze pozycjonować w wyszukiwarkach, a Ty stracisz szansę na zwiększenie ruchu w Twojej firmie. W rzeczywistości słaba treść na blogu może zaszkodzić ogólnemu wysiłkowi SEO w Twojej witrynie.

LINIA DOLNA: Ważne jest, aby zachować kontrolę nad istniejącymi postami na blogu. Blog wymaga dużo pracy, a utrzymanie istniejących postów jest tego częścią. Twoje posty nie są kompletem i zapominają o czymś.

Jak przejść na temat prowadzenia swojego bloga

Teraz, gdy rozumiesz, dlaczego utrzymanie postów jest tak ważne, porozmawiajmy o tym, jak to zrobić.

Wykonuj powtarzające się audyty swoich postów

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie swojego bloga. Będziesz chciał to robić regularnie. Poleciłbym przynajmniej raz w miesiącu.

Zależy to jednak od tematu postów na blogu i tego, jak szybko stają się one nieaktualne.

Na przykład, jeśli piszesz na blogu o poradach ogrodniczych, Twoje artykuły są bardziej aktualne niż powiedzą, jeśli piszesz na blogu na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (która zmienia się raczej szybko).

Tak czy inaczej, dobrą wiadomością jest to, że większość postów jest zwykle istotna przez dłuższy czas. Nawet jeśli musisz je sprawdzać raz w miesiącu, najprawdopodobniej nie będziesz musiał nic robić z większością z nich.

LINIA DOLNA: Ważną wiadomością tutaj jest regularne sprawdzanie swoich postów (najlepiej co miesiąc) i znajdowanie tych, które stają się nieaktualne lub nieistotne.

Ustalanie, co zrobić z przestarzałym postem

Ostatecznie podczas przeprowadzania kontroli znajdziesz post na swoim blogu, który jest nieaktualny. Musisz ustalić, co powinieneś zrobić z tym postem. Możesz go zaktualizować, zmienić przeznaczenie lub usunąć. Oto kilka rzeczy, które pomogą Ci zdecydować, która opcja jest najlepsza:

Sprawdź swoje Analytics

Pierwszym krokiem jest analiza danych analitycznych Twojego postu. Sprawdź, czy ten post otrzymał duży ruch przez cały okres jego istnienia. Jeśli tak, to dobrym kandydatem jest zachować i zaktualizować lub zmienić przeznaczenie, w zależności od tematu. Jeśli tak nie jest, być może zechcesz zgłosić to do usunięcia.

Sprawdź linki przychodzące

Następnie sprawdź, czy jest ktoś, kto prowadzi do tego wpisu. Aby to przeanalizować, użyj dobrego sprawdzania linków zwrotnych. Będziesz zaskoczony tym, co znajdziesz. Istnieje kilka dobrych stron, które prowadzą do tego linku. Jest to świetne i oznacza, że ​​ktoś uznał twój post za wystarczająco użyteczny, aby utworzyć link. Takie naturalne linki wsteczne są trudne do znalezienia i będziesz chciał zapisywać posty z tymi cennymi linkami! Zawsze edytuj lub zmieniaj przeznaczenie, jeśli znajdziesz dobre linki zwrotne.

Sprawdź duplikaty tematów na swoim blogu

Następnie sprawdź, czy masz na swoim blogu jakieś zduplikowane lub bardzo podobne tematy. Załóżmy na przykład, że właśnie napisałeś artykuł na swoim blogu ogrodniczym zatytułowany „Jak sadzić rośliny pomidorów”, a następnie przypomniał sobie artykuł napisany 3 lata temu zatytułowany „5 porad dotyczących sadzenia roślin pomidorów”. Chociaż oba artykuły mogą być nadal przydatne z dobrą radą, nadal masz 2 osobne artykuły, które zasadniczo dotyczą tego samego tematu. Powinieneś tego unikać i oznaczyć jeden z nich do usunięcia.

Sprawdź trafność tematu Twojego postu

Co najważniejsze, musisz sprawdzić, czy temat wpisu jest nadal aktualny. Innymi słowy, czy czytelnicy nadal będą zainteresowani tym, o czym jest ten post? Niektóre tematy mają krótką żywotność i mogą już nie mieć zastosowania. Ostatecznie chcesz, aby każdy post na blogu był odpowiedni i cenny dla czytelników. Jeśli nie jest, zaznacz flagę do usunięcia.

Usuwanie postów

W przypadku postów wymagających usunięcia proces jest prosty. Po prostu usuń post, usuwając go ze swojego bloga. Jest to bardzo łatwe do zrobienia, ale zawsze powinieneś oszczędnie usuwać i próbować aktualizować lub zmieniać przeznaczenie jak największej liczby postów. Usuwaj tylko posty, które są nieodwracalnie niepoprawne, nieaktualne i szkodliwe dla Twojej marki.

301 Przekierowanie tam, gdzie to możliwe

Jeśli to możliwe, możesz 301 przekierować adres URL usuniętego wpisu na odpowiedni. Na przykład w przypadku zduplikowanego przykładu artykułu z pomidorów, o którym wspomniałem wcześniej, możesz usunąć jeden z artykułów i 301 przekierować go do drugiego. Jest to korzystne zarówno dla wyszukiwarek, jak i twoich czytelników, ponieważ informuje ich, że trwale przeniosłeś usunięty post pod ten nowy adres URL i że jest to oficjalny artykuł, który powinni teraz przeczytać.

LINIA DOLNA: Ogólnie rzecz biorąc, zawsze chcesz zapisać swoje posty i zmienić ich przeznaczenie. Usuń post tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Aktualizuj lub zmieniaj przeznaczenie postów

W przypadku postów, które można zapisać (i zdecydowana większość przestarzałych postów na blogu powinna być), musisz je zaktualizować lub zmienić ich przeznaczenie.

Aktualizacja

W przypadku wpisów, które wymagają aktualizacji, musisz ponownie edytować treść, aby upewnić się, że jest trafna i aktualna. Poszukaj odniesień do osób publicznych, firm, technologii, kultury & trendy polityczne, daty i wszystko, co może być nieaktualne. Sprawdź także SEO posta i dodaj nowe trafne słowa kluczowe, jeśli to możliwe.

Po zaktualizowaniu postu upewnij się, że data publikacji postu jest również zaktualizowana lub że podałeś datę aktualizacji postu. Nie bój się traktować tych starych treści jak nowych. W końcu nie chcesz, aby czytelnicy zobaczyli twoją pierwotną datę publikacji i sądzili, że od tego czasu nie była aktualizowana:

Pamiętaj, aby aktualizować datę publikacji za każdym razem, gdy edytujesz lub zmieniasz przeznaczenie posta

Spójrz na daty publikacji tych wyników? Który z nich bardziej czytasz? Bardziej aktualne daty podnoszą psychologicznie większą wiarygodność niż starsze.

Zmiana przeznaczenia

Wpisy, które wymagają zmiany przeznaczenia, są już nieaktualne, ale można je poddać recyklingowi, aby spełnić nowy cel. Najprawdopodobniej będą również wymagać zmiany adresu URL.

Na przykład dawno temu zaleca się przesyłanie witryny do katalogów internetowych w celach SEO. Po aktualizacji Google witryny zostały ukarane i zaszkodziłoby to rankingom Twojej witryny. Zasadniczo nie uważano tego za dobry pomysł. Jeśli masz stary artykuł, który zaleca przesłanie witryny do katalogów online, możesz zmienić jej przeznaczenie, dodając nowy artykuł o tym, dlaczego nie należy przesyłać do katalogów online. Oba artykuły są powiązane w temacie, ale zmienisz przeznaczenie posta na nowe, świeże informacje.

Przepisz te artykuły w coś nowego i świeżego. Jeśli to możliwe, wybierz temat, który jest zimozielony. Najprawdopodobniej będziesz musiał zmienić adres URL wpisu, więc pamiętaj, aby 301 przekierować stary na nowy.

Wniosek

Utrzymywanie postów na blogu wymaga dużo pracy, ale jest ważne i warto to zrobić. Musisz dbać o aktualność i aktualność treści. Regularnie kontroluj swojego bloga i usuwaj stare posty. Zawsze staraj się je aktualizować lub zmieniać ich przeznaczenie, ale usuwaj naprawdę złe. Takie postępowanie zbuduje zaufanie i autorytet dla Twojego bloga i Twojej firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map