Údržba blogu – Čo robiť so starými blogovými príspevkami?

Ako udržiavať staré príspevky v blogu. Naučte sa auditovať svoj blog, vyhľadávať zastaraný obsah a určovať, či staré, aktualizované, nové použitie alebo vymazať staré príspevky.


ako spravovať staré blogové príspevky

Blog je dôležitým prínosom pre vaše podnikanie. V predchádzajúcom článku sme diskutovali o tom, prečo by mal mať váš podnik. Tu v tomto článku chcem diskutovať o tom, ako správne udržiavať svoj blog určením toho, čo by ste mali urobiť so svojimi starými blogovými príspevkami.

Prečo je potrebné udržiavať staré príspevky v blogu

Prvé veci ako prvé. Príspevky v blogoch Zostávajú staré a zastarané. Nakoniec s nimi budete musieť niečo urobiť.

Mnoho firiem s blogmi jednoducho publikuje obsah na svojom blogu a zabudne na to. Majú mentalitu, že pokiaľ zverejňujú nové veci, všetko je v poriadku.

Ale príspevky do blogu nie sú nastavené a zabudli. Nanešťastie je ignorovanie vašich starých príspevkov zlou praxou a môže byť pre vaše podnikanie riskantné. Nesprávne udržiavaný obsah na vašom blogu môže skutočne poškodiť vašu firmu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo:

 • Obrázok značky: Predstavte si, že potenciálny zákazník číta na vašom blogu starý, zastaraný článok. Tento zákazník má najpravdepodobnejší záujem dozvedieť sa o akejkoľvek téme, na ktorú je uvedený váš článok, nemôže to však preto, že je plný starých a neaktuálnych informácií. Rady uvedené v tomto článku môžu byť také zastarané, že už neplatia. Aký obraz to dáva vášmu zákazníkovi o vás a vašej firme?
 • Strata z predaja: Zastaraný blogový príspevok nielenže prinesie vašej firme zlý imidž, ale tiež vás bude stáť potenciálny predaj. Čitatelia nebudú nakupovať zo zdroja, ktorý poskytuje staré, neaktuálne informácie. Chcú firmu, ktorá vie, o čom hovoria, a niekoho, kto je dôveryhodný.
 • zodpovednosť: V niektorých prípadoch môžete byť právoplatne zodpovední za nepravdivé informácie zverejnené na vašom blogu.
 • Zlý SEO & Strata organickej premávky: Starý a zastaraný obsah blogu nebude vo vyhľadávačoch dobre hodnotený a vynecháte príležitosť na získanie novej návštevnosti vašej firmy. V skutočnosti môže mať zlý obsah vo vašom blogu skutočne negatívny dopad na celkové úsilie SEO v oblasti SEO.

SPODNÁ ČIARA: Je dôležité, aby ste svoje existujúce blogové príspevky udržiavali pod kontrolou. Súčasťou blogu je veľa práce a údržba vašich existujúcich príspevkov. Vaše príspevky nie sú nastavené a zabúdajú na niečo.

Ako postupovať pri údržbe svojho blogu

Keď už chápete, prečo je dôležité udržiavať vaše príspevky v poriadku, porozprávajme sa o tom, ako to robíme.

Vykonajte včasné audity vašich príspevkov

Prvým krokom je kontrola vášho blogu. Budete to chcieť robiť pravidelne. Odporučil by som aspoň raz za mesiac.

Závisí to však od obsahu vašich príspevkov na blogu a od toho, ako rýchlo majú tendenciu byť neaktuálne.

Ak napríklad blogujete o poradenstve v oblasti záhradníctva, vaše články zostanú relevantnejšie, ako povedzme, ak blogujete o optimalizácii vyhľadávacích nástrojov (ktorá sa zvyčajne mení pomerne rýchlo).

Dobrá správa je však taká, že väčšina príspevkov je spravidla relevantná dosť dlhý čas. Takže aj keď ich potrebujete skontrolovať raz mesačne, s väčšinou z nich pravdepodobne nebudete musieť robiť nič.

SPODNÁ ČIARA: Dôležitou správou je pravidelné auditovanie vašich príspevkov (pokiaľ možno mesačne) a nájdenie tých, ktoré sa stanú neaktuálnymi alebo irelevantnými..

Určenie, čo robiť s neaktuálnym príspevkom

Pri vykonávaní auditov nakoniec nájdete vo svojom blogu príspevok, ktorý je neaktuálny. Budete musieť určiť, čo by ste s týmto príspevkom mali robiť. Môžete ho aktualizovať, znova použiť alebo odstrániť. Tu je niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá možnosť je najlepšia:

Skontrolujte svoj účet Analytics

Prvým krokom je analýza analýz vášho príspevku. Skontrolujte, či tento príspevok získal počas svojej životnosti veľa návštevnosti. Ak áno, je vhodné ho uchovať a aktualizovať alebo opätovne použiť, v závislosti od témy. Ak to tak nie je, môžete ho označiť na odstránenie.

Vyhľadajte prichádzajúce odkazy

Ďalej by ste chceli zistiť, či na tento príspevok odkazuje niekto. Na analýzu použite dobrý kontrolér spätného odkazu. To, čo nájdete, by vás prekvapilo. Tam môže byť niekoľko dobrých stránok, ktoré naň odkazujú. Je to vynikajúce a znamená to, že niekto považoval váš príspevok za užitočný na to, aby naň odkazoval. Prirodzené spätné odkazy, ako je tento, sa ťažko vyskytujú a budete chcieť uložiť príspevky pomocou týchto cenných odkazov! Ak nájdete dobré spätné odkazy, vždy ich upravte alebo znova použite.

Skontrolujte, či vo vašom blogu nie sú duplicitné témy

Ďalej budete chcieť zistiť, či máte vo svojom blogu nejaké duplicitné alebo veľmi podobné témy. Napríklad povedzte, že ste práve napísali článok do svojho záhradníckeho blogu s názvom „Ako pestovať rastliny rajčiakov“ a potom si spomenuli na článok, ktorý ste napísali pred 3 rokmi s názvom „5 tipov na pestovanie rastlín rajčiakov“. Aj keď oba články môžu byť stále relevantné s dobrou radou, stále máte 2 samostatné články, ktoré v podstate pokrývajú tú istú tému. Tomu by ste sa mali vyhnúť a jeden z nich označiť na odstránenie.

Skontrolujte dôležitosť témy vášho príspevku

Najdôležitejšie je skontrolovať, či je téma príspevku stále relevantná. Inými slovami, budú vaši čitatelia stále zaujímať, o čom tento príspevok je. Niektoré témy majú krátku životnosť a nemusia byť už použiteľné. Nakoniec chcete, aby každý príspevok na vašom blogu bol relevantný a prínosný pre vašich čitateľov. Ak tomu tak nie je, potom príznak na odstránenie.

Odstraňovanie príspevkov

V prípade príspevkov, ktoré je potrebné odstrániť, je postup jednoduchý. Príspevok jednoducho odstráňte a odstráňte ho z blogu. Je to super ľahké robiť, napriek tomu by ste ich mali vždy striedavo odstraňovať a pokúsiť sa aktualizovať alebo opätovne použiť toľko príspevkov, koľko len môžete. Odstráňte iba príspevky, ktoré sú nenávratne zlé, zastarané a poškodzujú vašu značku.

301 Presmerovanie podľa možnosti

Ak je to možné, môžete tiež presmerovať adresu URL odstráneného príspevku na relevantnú. Napríklad v prípade duplicitného príkladu z paradajkového článku, ktorý som už spomenul, môžete jeden z článkov odstrániť a 301 ho presmerovať na druhý. Je to výhodné pre vyhľadávacie nástroje aj pre vašich čitateľov, pretože im hovorí, že ste natrvalo presunuli odstránený príspevok na túto novú adresu URL a že ide o oficiálny článok, ktorý by si teraz mali prečítať..

SPODNÁ ČIARA: Vo všeobecnosti si vždy chcete svoje príspevky uložiť a znova ich použiť. Príspevok vymažte iba v nevyhnutných prípadoch.

Aktualizujte alebo zmeňte príspevky

Pri príspevkoch, ktoré je možné uložiť (a mala by byť väčšina zastaraných príspevkov na vašom blogu), budete ich musieť aktualizovať alebo znova použiť..

aktualizácie

V prípade príspevkov, ktoré je potrebné aktualizovať, musíte znova upraviť obsah, aby ste sa uistili, že je relevantný a včasný znova. Vyhľadajte odkazy na verejné osobnosti, podniky, technológie, kultúru & politické trendy, dátumy a čokoľvek iné, čo by mohlo byť zastarané. Skontrolujte tiež SEO svojho príspevku a ak je to možné, pridajte nové relevantné kľúčové slová.

Po aktualizácii príspevku sa uistite, že je aktualizovaný aj dátum zverejnenia príspevku alebo či ste uviedli dátum, kedy bol príspevok aktualizovaný. Neobávajte sa zaobchádzať s týmto starým obsahom ako s novým. Nakoniec nechcete, aby čitatelia videli svoj pôvodný dátum zverejnenia a myslíte si, že odvtedy nebol aktualizovaný:

Nezabudnite aktualizovať dátum zverejnenia pri každej úprave alebo opätovnom vložení príspevku

Pozrite sa na dátumy zverejnenia týchto výsledkov? Ktorý z nich si skôr čítaš? Aktuálnejšie termíny psychologicky vyjadrujú väčšiu dôveryhodnosť ako staršie.

pri využití existujúcich

Príspevky, ktoré je potrebné opätovne prideliť, sú tie, ktoré už nie sú relevantné, ale dajú sa recyklovať, aby vyhovovali novému účelu. Tieto budú pravdepodobne vyžadovať aj zmenu adresy URL.

Napríklad, dávno bolo odporúčané odoslať váš web do online adresárov na účely SEO. Po aktualizácii Google boli stránky penalizované a skutočne by to poškodilo hodnotenie vašich webových stránok. V zásade sa to už nepovažovalo za dobrý nápad. Ak máte starý článok, ktorý odporúča odoslať vašu stránku do online adresárov, budete ju chcieť znovu použiť s novým článkom o tom, prečo by ste sa nemali zasielať do online adresárov. Obidva články sa týkajú témy, napriek tomu však príspevok posielate nové, čerstvé informácie.

Prepíšte tieto články na niečo nové a čerstvé. Ak je to možné, vyberte si vždyzelenú tému. Pravdepodobne budete musieť zmeniť adresu URL príspevku, takže nezabudnite presmerovať pôvodnú adresu na novú.

záver

Udržiavanie blogových príspevkov si vyžaduje veľa práce, ale je dôležité a užitočné to urobiť. Svoj obsah musíte udržiavať aktuálny a aktuálny. Pravidelne kontrolujte svoj blog a odstraňujte staré príspevky. Vždy sa ich snažte aktualizovať alebo opätovne použiť, ale odstráňte tie zlé. Týmto krokom získate dôveru a autoritu pre svoj blog a svoju firmu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map