Top 9 bezpłatnych i płatnych narzędzi do prototypowania dla projektantów UX / UI

Odkryj najlepsze narzędzia do prototypowania dla UX & Projektanci interfejsu użytkownika, dzięki którym tworzenie produktu będzie szybsze i bardziej efektywne.


Najlepsze narzędzia do prototypowania dla projektantów UX / UI

Prototyp działa lepiej niż tysiąc spotkań.

W końcu jest to coś, co Twoi przyszli użytkownicy i interesariusze mogą zobaczyć i kliknąć. To świetny sposób na zebranie opinii i ulepszenie produktu – na wczesnym etapie, a nie kiedy jest już prawie gotowy.

Dlatego projektanci starają się robić wszystko na tym etapie, a odpowiednie narzędzia z pewnością mogą pomóc.

Ale trudno się zgubić w tej ogromnej liczbie aplikacji – darmowych, płatnych, internetowych i stacjonarnych.

Aby pomóc Ci wybrać odpowiednie oprogramowanie, wymieniłem 9 najlepszych narzędzi do prototypowania na rok 2020, zarówno modnych, jak i skutecznych.

Sprawdźmy je.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do prototypowania

Po co wydawać setki na oprogramowanie, kiedy można korzystać z bezpłatnych narzędzi do prototypowania?

Ale jest pewien haczyk – narzędzia bezpłatne są w większości proste, z ograniczoną funkcjonalnością. Nie będą działać, jeśli pracujesz nad projektem UI / UX z dużym zespołem programistów.

Jeśli jednak pracujesz nad jednym projektem, takim jak witryna firmy, bezpłatne narzędzia mogą być więcej niż wystarczające.

Zebrałem kilka narzędzi do prototypowania, które możesz wypróbować – i to nie kosztuje ani grosza.

Adobe XD

Platformy: macOS, Windows

Zrzut ekranu narzędzia do prototypowania Adobe XD

Adobe XD posiada niezwykle prosty, ale łatwy w użyciu interfejs, pasujący do innych aplikacji Creative Cloud.

W sekcji Prototyp projektanci mogą łączyć obszary robocze lub ekrany, przeglądać gotowe prototypy i udostępniać je do oceny przez klientów.

Podstawowe cechy:

 • Przepływy prototypów przewodów. Projektanci mogą przejść z trybu projektowania do prototypowania i łączyć obszary robocze. Pomaga im komunikować przepływ aplikacji na wiele urządzeń i przełączać się między różnymi scenariuszami.
 • Prototypowanie głosu. Twórcy wchodzą w interakcje ze swoimi prototypami za pomocą wyzwalaczy głosowych i odtwarzania mowy. Mówiąc prosto, w programie Adobe XD projektanci mogą używać poleceń głosowych jako wyzwalaczy.
 • Zapowiedzi iOS i Androida na urządzeniu. Podczas tworzenia prototypów aplikacji na iOS lub Androida projektanci mogą zobaczyć podgląd swojej pracy na kompatybilnych urządzeniach za pomocą aplikacji mobilnej XD. Dzięki temu mogą jednocześnie przeglądać i testować aplikację.
 • Import plików Sketch, Photoshop i Illustrator. Narzędzia do projektowania Adobe są ze sobą kompatybilne, więc możesz skopiować jeden element w programie Illustrator i wkleić go do Adobe XD. Oprócz narzędzi Adobe dostępna jest również wtyczka do Sketch.

Plan początkowy użytkownicy mają dostęp do nieograniczonej liczby udostępnionych dokumentów, redaktorów i udostępnionych łączy (do kwietnia 2020 r.).

InVision

Platformy: oparty na sieci

Zrzut ekranu prototypowego narzędzia Invision

InVision jest zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem do tworzenia ramek, tworzenia prototypów i makiet.

Podstawowe cechy:

 • Budowanie bogatych interaktywnych prototypów. Główna funkcja, która pomaga projektantom skutecznie radzić sobie z InVision i tworzyć nowe zgrabne prototypy.
 • Pozostawiając komentarze. Zespół projektowy może pisać swoje uwagi dotyczące różnych prototypów. Ponadto mogą przeglądać historię zmian – pliki są aktualizowane natychmiast po ich edycji.
 • Synchronizacja. Projekty synchronizują się z magazynami w chmurze, takimi jak Dysk Google lub Dropbox. InVision posiada również system zarządzania projektami, który pozwala efektywnie organizować przepływ pracy.
 • Wtyczki. Niektóre wtyczki, które pozwalają użytkownikom wysyłać projekty do InVision ze Sketch i Photoshop.

Darmowy plan oferuje jeden prototyp z nieograniczoną liczbą ekranów, co może wystarczyć dla indywidualnych projektantów.

Podziwiać

Platformy: web, iOS, Android

Zrzut ekranu prototypowego narzędzia Marvela

Podziwiać to kolejne narzędzie do prototypowania z wstępnie zainstalowanymi elementami (przyciskami, menu) dla różnych platform.

Podstawowe cechy:

 • Budowanie realistycznych prototypów. Projektanci mogą w kilka minut przekształcić makiety projektu w interaktywne prototypy mobilne lub internetowe. Bez pisania jednej linii kodu.
 • Testowanie użytkownika. Ponieważ UX odgrywa kluczową rolę w tworzeniu dowolnego produktu cyfrowego, projektanci mogą uzyskiwać informacje zwrotne od użytkowników podczas testów wersji beta i wprowadzać zmiany w celu zaspokojenia potrzeb klientów.
 • Zautomatyzowane tworzenie specyfikacji projektu. Marvel ma zintegrowane narzędzie Handoff, które pozwala projektantom przekazać projekt deweloperom, wysyłając im adres URL.

Aplikacja Marvel jest dość łatwa – jej interfejs jest przejrzysty, więc poradzą sobie z nią nawet początkujący.

Poza tym Marvel ma wtyczkę do Sketch, która zapewnia lepsze interakcje i produktywną pracę.

Figma

Platformy: oparty na sieci

Zrzut ekranu prototypowego narzędzia Figma

Figma to oparte na chmurze narzędzie do projektowania podobne do Sketch, ale jeszcze lepsze do współpracy w zespole.

Firma sprawia, że ​​tworzenie prototypów przy użyciu przejść jest bardzo proste i nie musisz w tym celu pobierać ani aplikacji innej firmy.

Podstawowe cechy:

 • Płynne przekazywanie. Zespół UI / UX musi tylko udostępnić link do deweloperów, a oni będą mieli dostęp do wszystkich informacji – readlines, zasobów graficznych, pomiarów gotowych do eksportu.
 • Platforma „wszystko w jednym”. Projektanci mogą łatwo przełączać się między plikiem projektu a prototypem na żywo. Zmiany pojawiają się natychmiast w prototypie.
 • Współpraca. Członkowie zespołu, w tym klienci, mogą z łatwością przeglądać ukończone projekty, wystawiać opinie w czasie rzeczywistym i komunikować się poprzez Slack zintegrowany z Figma.
 • Wtyczki. Projektanci mogą rozszerzyć podstawowe funkcje Figmy za pomocą wtyczek takich jak Unsplash, Figmotion, Color Bling itd. – na razie ponad 100.

Figma jest bezpłatna dla indywidualnych projektantów – do 2 redaktorów i 3 projektów.

Przepływ stron

Platformy: oparty na sieci

Zrzut ekranu przedstawiający prototypowe narzędzie Webflow

Przepływ stron jest narzędziem wielofunkcyjnym i będzie najlepszym wyborem, jeśli chcesz się dowiedzieć jak stworzyć projektowanie stron internetowych – i dużo ćwiczyć.

Dzięki Webflow tworzysz interfejs użytkownika witryny, animacje i układ oraz ich dalsze publikowanie.

Podstawowe cechy:

 • Rozwijać&projekt. Projektanci przekształcają swój projekt w czysty kod, który spełnia wszystkie wymagane standardy. Z kolei projektant staje się także programistą.
 • Animacje / transformacje 3D. Zespół UI / UX tworzy transformacje CSS 3D bez konieczności pisania kodu.
 • Szeroka gama komponentów. Przepływ sieci zawiera konfigurowalne formularze, menu rozwijane, karty, responsywną nawigację w witrynie i tak dalej.
 • CMS Webflow. Webflow CMS pozwala właścicielom stron internetowych zarządzać ich witryną – w dowolnej przeglądarce lub urządzeniu.
 • Integracje. Jako pełnoprawny kreator stron internetowych, Webflow ma integracje z Google Analytics, Google Optimize, MailChimp, Zapier.

Dlatego Webflow to świetny wybór dla projektantów, którzy muszą wszystko robić samodzielnie.

Najlepsze płatne narzędzia do prototypowania

Dzięki płatnemu oprogramowaniu możesz spodziewać się dodatków, takich jak nieograniczone miejsce na dysku, nowe pomocne funkcje, prywatne wtyczki i czcionki oraz wiele innych.

Dowiedzmy się, jakie narzędzia do prototypowania są warte ich pieniędzy w 2020 roku.

Naszkicować

Platformy: System operacyjny Mac

Szkic zrzut ekranu narzędzia prototypowego

Jeśli kiedykolwiek byłeś blisko projektowania interfejsu użytkownika, jestem pewien, że słyszałeś o tym. Dzisiaj, Naszkicować jest jednym z najpopularniejszych i najmocniejszych narzędzi do prototypowania.

Sketch umożliwia użytkownikom tworzenie szkieletów, makiet i prototypów oraz interakcję z innymi narzędziami do prototypowania dzięki wielu wtyczkom. 

Podstawowe cechy:

 • Prototypowanie. Użytkownicy tworzą interaktywne i niezawodne prototypy za pomocą Sketch i wyświetlają podgląd swojego projektu, aby zobaczyć, jak działają w akcji.
 • Edycja wektorowa. Ponieważ Sketch jest narzędziem do projektowania wektorowego, zespół interfejsu użytkownika używa funkcji edycji wektorowej do tworzenia i edytowania istniejących kształtów.
 • Dodawanie, zapisywanie, eksportowanie ustawień predefiniowanych. Projektanci tworzą ulubione ustawienia wstępne i przechowują je w Sketch. Następnie mogą wyeksportować te ustawienia wstępne, aby udostępnić je członkom zespołu.
 • Eksport kodu. Projekt można wyeksportować jako kod. W ten sposób przyczynia się do współpracy między projektantami i programistami.
 • Setki wtyczek. Sketch zapewnia wiele przydatnych wtyczek, które upraszczają proces projektowania i poprawiają ogólne wrażenia.

Koszt: 99 USD za licencję osobistą

Zasada

Platformy: System operacyjny Mac

Zrzut ekranu narzędzia prototypowego zasady

Zasada bardziej popularne narzędzie do tworzenia prototypów do tworzenia animowanych i interaktywnych interfejsów.

Podstawowe cechy:

 • Animowane budowanie interfejsów. Zasada pozwala projektantom tworzyć interaktywne i animowane interfejsy użytkownika.
 • Eksportowanie i przeglądanie prototypów. Jeśli projektanci muszą zobaczyć, jak prototyp wygląda na telefonie, mogą pobrać aplikację Principle na iPhone’a i podłączyć smartfon do komputera Mac, aby przetestować podgląd.
 • Wiele ekranów. Możesz utworzyć wiele ekranów dla aplikacji na wiele urządzeń.
 • Import. Projektanci importują pliki szkiców i animują je, jeśli są statyczne.

Koszt: 129 USD

Axure

Platformy: macOS, Windows

Zrzut ekranu prototypowego narzędzia Axure

Axure to progresywne narzędzie do tworzenia prototypów UX, które pomaga projektantom budować prototypy na platformy internetowe i mobilne.

Podstawowe cechy:

 • Prototypowanie. Najnowsza wersja Axure (RP 9) jest wyposażona w tryb mobilny z kursorami dotykowymi i mobilnymi paskami przewijania, aby poprawić mobilność, opcje skalowania, skróty do następnych / poprzednich stron itd..
 • Twórz widżety. Axure oferuje niestandardowe style, w tym typografię, obramowania i wypełnienia, efekty stylów, które pozwalają projektantom dodawać niestandardowe elementy.
 • Dodanie dokumentacji. Projektanci mogą dołączyć dokumentację do swoich prototypów i schematów. Pomaga w pisaniu szczegółowych informacji o każdym prototypie lub diagramie – o tym, jak działa prototyp, głównych składnikach aplikacji i innych.
 • Współpraca na wysokim poziomie. Projektanci pracują w Axure nad tym samym prototypem wraz ze swoimi kolegami. Łatwo jest udostępniać projekty akcjonariuszom lub potencjalnym użytkownikom, aby uzyskać ich opinie.

Koszt: 29 USD za wersję Axure RP 9 Pro miesięcznie (495 USD – wieczysta)

JustInMind

Platformy: macOS, Windows

Zrzut ekranu prototypowego narzędzia Just In Mind

Jedna z najlepszych zalet JustInMind narzędziem do prototypowania jest wersja komputerowa. Możesz zainstalować go na komputerze i pracować w trybie offline, nawet jeśli nie masz teraz połączenia z Internetem.

Podstawowe cechy:

 • Fabrycznie załadowane zestawy interfejsu użytkownika. JustInMind zawiera zestawy interfejsów użytkownika, dzięki którym prototypowanie wersji internetowych i mobilnych jest łatwiejsze i szybsze.
 • Zarządzanie wymaganiami. Projektanci mogą dodawać wszystkie wymagania projektu do procesu prototypowania i linkować tekst. W ten sposób zarządzają wszystkimi wymaganiami i upewniają się, że każde z nich zostało wykonane.
 • Integracja. JustInMind można zintegrować ze Sketch, Adobe Suite, JIRA w celu rozszerzenia procesów współpracy.
 • Współpraca. Projektanci dzielą się swoją pracą z członkami zespołu, szybko współpracują i zostawiają komentarze.

Koszt: 29 USD miesięcznie (228 USD rocznie)

Otóż ​​to! Jak widać, istnieje duży wybór narzędzi do prototypowania – dla indywidualnych projektantów i graczy zespołowych.

I to zależy tylko od Ciebie, więc wybierz mądrze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map