Tamamen Ücretsiz Sitenize Trafik Almanın 10 Yolu

Sitenize trafik çekmek her zaman kolay değildir, ancak ücretsiz olabilir. Tek bir dolar harcamadan web sitenize nasıl trafik artırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Web sitesi trafiği nasıl artırılır

Bugün, çevrimiçi 164 milyon blog (evet, milyon) var, ancak Bunların% 71’i ayda 5.000’den az ziyaretçi alıyor.

Şok edici bir istatistik gibi görünüyor, değil mi?

Gerçek şu ki, bir blog veya çevrimiçi bir işletme yürüttüğünüzde trafik almak en büyük mücadelelerden biridir. Dışarıda çok fazla rekabet olduğunda, şekerleme ile yokuş yukarı yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. çok zamanın.

Öncelikle, yeni bir iş yapıyorsanız, reklamlara sıçramak için yedek nakit paranız yok. Bu, sitenize ücretsiz olarak trafik almanız gerektiği anlamına gelir – çift meydan okuma.

Şimdi, tek bir dolar harcamadan ücretsiz trafiği nasıl çekebileceğinizi inceleyelim.

BİLİYOR MUSUN? 2 milyon blog yazısı yazılmıştır & yayınlanan her gün dünya çapında web. İçeriğinizi nasıl öne çıkaracaksınız??!

1. Dayanılmaz Başlıklar Yazın

Başlıklarınız, ister bir sosyal medya güncellemesi yoluyla olsun ister Google’da arama yaparken sizi bulsun, insanların sitenizden ilk görecekleri şeydir.

Bu, başlıklarınızın harika bir ilk izlenim bırakması gerektiği anlamına gelir.

Araştırmaya göre, başlığı asıl gönderiyi okumaktan beş kat daha fazla, ve Kullanıcıların% 59’u içeriği okumadan bir yayını mutlulukla paylaşacak (yani sadece başlığı okuyorlar).

Genel başlık tercihleri ​​grafiğiİyi performans gösteren başlık türleri seçimi. Kaynak.

Özellikle farklı sosyal medya kanalları üzerinden paylaşmayı planlıyorsanız, tek bir parça için çok sayıda başlık oluşturmak için zaman ayırmaya değer.

HIZLI NOT: BuzzFeed ve Upworthy’deki yazarlar, sonuncusuna yerleşmeden önce yirmiden fazla başlık varyasyonu yazıyorlardı.

2. Popüler Sitelerde Ziyaretçi Blogu

Hiç kitleniz olmadığında, içeriği dışarıya koymak ve yanıt olarak kriket almak cesaret kırıcı olabilir..

Bunu atlatmanın en iyi yollarından biri, nişinizdeki popüler bloglarda konuk yayınlamaktır. Bu siteler zaten yerleşik bir kitleye sahip ve bu nedenle parçanızda göz küresi almaktan endişelenmenize gerek yok. Bir blogcu, misafir bloglamasından sonra doğrudan trafikte% 41 artış gördü.

Şimdi atmanız gereken önemli adımlara bir göz atalım önce eski bir site için yazmak istemediğiniz için misafir yayınlamaya başlarsınız.

 • Aşama 1: Sizinle aynı hedef kitleye sahip olan ve nişinizde popüler olan siteleri nitelendirin (sahip oldukları sosyal takipçilerin miktarına, her bir parçanın kaç paylaşımına ve her bir gönderide çok sayıda yorum olup olmadığına bakın)
 • Adım 2: Uygun olan bir parçayı söyleyin. Parçanızın hedef kitlesiyle etkileşime girmesini istiyorsunuz, bu yüzden bir şeyler oluşturun epik insanların okuması gereken.
 • Aşama 3: Web sitenize bağlantı içeren kısa bir biyografi veya satır sonu ekleyin. Burası sitenize gelen trafiği çekeceğiniz yerdir, bu nedenle yazar biyografinizin insanların tıklamak isteyecek kadar cazip olduğundan emin olun.

3. Uzman Toplantıları

Etkilenenlerin yayınlarınızı paylaşmasını sağlamak, sitenizde daha fazla göz küresi almanın harika bir yoludur. Ancak etkileyiciler bir nedenden dolayı etkileyicidir ve yalnızca yayınınızı paylaşmazlar, çünkü sizden.

Bunun yerine, sitelerinin birinden bir teklif, bir bloguna bağlantı ekleyebilir veya bir parçaya dahil edilecek onlardan bir bilgi snippet’i için ulaşabilirsiniz..

Bunu karışıma eklediğinizde, daha sonra iletişim kurabilir ve onlardan dahil edildikleri postayı paylaşmalarını isteyebilirsiniz (ki bunu yapma olasılıkları daha yüksektir, çünkü, ‘ katkıda bulundum veya bir parçası oldum – bu sadece insan doğası).

Bu yöntemi kullanarak, Brian Lang uzmanları ile 4.000’den fazla hisse çekti, Bu, sitesinde en çok paylaşılan yayınlardan biri olmaya devam ediyor.

uzman toplantılar

4. Yerinde Öğelerinizin Çalıştığından Emin Olun

Her şeyden önce insanları sitenize çekmekle ilgili değil. Yani, orada olduklarında ne olur?

Dışarı çıkmaya ve trafik aramaya başlamadan önce, yerinde öğelerinizin iyi çalıştığından emin olmak istersiniz. Bunun anlamı:

 • Kullanıcıları sitenizde daha uzun süre tutmak için dahili olarak diğer yayınlarınıza bağlantı verme
 • Google’da daha yükseğe çıkma şansınızı artırmak için her bir gönderiye anahtar kelime ekleme
 • Sitenizin kullanıcı dostu olduğundan emin olun, böylece kullanıcılar nereye gideceklerini ve ne zaman sitenizde olduklarını bilirler

5. Endüstri Düşüncesi Liderleriyle Görüşme

Etkileyicileri uzman toplantılara dahil etmek hakkında daha önce konuşmuştum, ancak bu fikir kavramı biraz daha ileri götürüyor.

Endüstri düşünce liderlerinin arkasında büyük bir takip eğilimi vardır ve topluluklarında saygı görür. Yani, proxy ile, yayınınızı paylaşırlarsa veya sitenizin bir parçası olurlarsa bu saygıyı ve kitleyi elde edersiniz.

Trafiği artırmak için endüstri liderleriyle görüşünHubSpot’taki bir uzmanla röportaj örneği.

“Küçük bloguma bir endüstri lideri ne eklemek istiyor?” Diye düşünüyor olabilirsiniz. ancak büyük silahlardan kaçının onlara gönderdiğiniz birkaç soruya cevap vermeye istekli olacağına şaşıracaksınız – sonuçta, onlar için de tanıtım.

Düşünceli sorular sorun ve maksimum sonuç için yayınlandığında düşünce liderini görüşmeyi paylaşmaya teşvik edin.

6. Yorumlar Bölümünde Göster

Nişinizde normalde ziyaret ettiğiniz birkaç site olduğundan bahse girmeye hazırım. Belki de nişinizdeki en iyi bloglardan bazılarıdır ve içeriklerini seviyorsunuz veya sadece yayınladıklarına dikkat etmek istiyorsunuz.

Ne olursa olsun, her hafta orada birkaç dakika geçiriyorsunuz, o zaman neden biraz daha fazla zaman harcamıyorsunuz ve trafik çekmiyorsunuz?

Bir niş içindeki popüler blogların çoğunda yararlı yorumlar ve diğer sitelere bağlantılar içeren canlı bir yorum bölümü vardır. Bu eyleme katılmak istiyorsunuz ve bunu başarıyla nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Nişinizde 4-7 anahtar etkileme blogunu belirleyin ve onlar için Google Alerts’ü ayarlayın, Böylece her yeni yayın yayınlandığında bir bildirim alırsınız
 • Yeni bir yayın yayınlanır yayınlanmaz oraya gidin ve içeriği okuyun (Yorumunuzun ilklerden biri olmasını istediğiniz için burada hızlı olmak çok önemlidir)
 • Uzun bir yorum bırak parçadaki bir veya iki kilit noktaya dokunan (“harika gönderi” yorumlarına izin verilmez!)

Sitenize bir bağlantı ekleyin veya yorum içinde veya adınızla alakalı bir gönderi.

7. Toplayıcı Sitelerine Gönderme

Toplayıcı siteleri, aynı kategorideki benzer içerikleri bir araya getiren yerlerdir. Reddit gibi sitelerden bahsediyoruz, ancak devam edip içeriğinizi nişinizdeki alakalı sitelere de gönderebilirsiniz.

Buradaki fikir, bu siteleri içeriğinizle spam etmek değildir, çünkü kullanıcılar genellikle çok anlayışlıdır. Bunun yerine, yayınlarınızı düşünceli yorumlara dahil etmek, doğru bölümde paylaşmak ve bir T’nin tüm kurallarına uymak istiyorsunuz..

8. İçeriğinizi Yeniden Amaçlayın

Destansı bir içerik oluşturduktan sonra, mümkün olduğunca çok kişinin önüne çıkarmak çok fazla iş gerektirir.

Görülme şansınızı artırmak için, mümkün olduğunca çok yerde yayınlamak istiyorsunuz, ancak farklı platformlar farklı içerik türlerini tercih ettiğinde bu zor olabilir.

paylaşılan içerik türleriEn çok hangi tür içeriklerin paylaşıldığını gösteren bir grafik.

İçeriği yeniden işaretleme. Parçanızın temel yapısına sahip olduktan sonra, farklı platformlarda iyi performans göstermesi için farklı formatlarda karıştırabilirsiniz. Örneğin, bir öğreticiyi YouTube’da bir videoya ve maksimum etki için SlideShare’te bir sunuma dönüştürebilirsiniz.

9. Paylaşım Düğmeleri Ekle

Site sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, ziyaretçilere içeriklerini paylaşma şansı vermektir. Birisi bir parçanızı beğendiğinde, paylaş düğmeleri ekleyerek paylaşma fırsatı verin.

Bu gerçekten basit adım, parçanızı gören bir veya iki kişi ile onu gören yüzlerce kişi arasındaki fark anlamına gelebilir – özellikle de sitenizde büyük bir takip eden biri sitenize iner ve gördüklerinden hoşlanırsa.

10. Sitenize Konuk Yazar Alın

Konuyla ilgili olarak konuk gönderisine zaten değindim diğer ancak insanların da sizinkine misafir göndermesini sağlama konusunda?

Ücretsiz içerik elde edersiniz ve ücretsiz tanıtım yaparlar – kazan-kazan, doğru?

Dahası, bir kullanıcı sitenizde bir parça yayınladıktan sonra, bunu kitleleri, arkadaşları ve meslektaşları ile paylaşır ve sitenize daha fazla gösterim sağlar.

Sitenizde misafir yayınları almak, diğer sitelerde sıfırdan veya misafir yayınlarından içerik oluşturmaktan çok daha az çaba gerektirir ve hızlı bir içerik portföyü oluşturmak için harika bir yoldur.

Gördüğünüz gibi, web sitenize trafik çekmek zor ya da maliyetli olmak zorunda değil. Aslında, burada tek bir dolar harcamadan ziyaretçi çekmenin birçok yolunu ele aldık. Dahası, bu yöntemlerin çoğu size sadece trafik vermekle kalmaz, aynı zamanda nişinizdeki otoritenizi arttırır ve adınızı etkileyiciler ve büyük isim markalarının önüne getirir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map