Przewodnik dla początkujących po algorytmie pingwina Google

Wszystko, co musisz wiedzieć o Google Penguin i dlaczego Penguin jest tak ważny dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.


Przewodnik po algorytmie Google Penguin

„Pingwin” nie jest słowem zwykle kojarzonym ze strachem i niepokojem – w końcu co jest ładniejsze niż pingwin? O ile oczywiście nie mówimy o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). W SEO słowo „pingwin” często powoduje mdłości.

Jest tak, ponieważ w SEO „pingwin” jest algorytmem Google. Po raz pierwszy wydany w kwietniu 2012 roku, Penguin został zaprojektowany do karania za korzystanie z witryn manipulacyjne schematy połączeń sztucznie zawyżać rankingi wyszukiwania.

Penguin to dopracowane i skomplikowane wydarzenie w historii Internetu. Dlatego tu jestem. Zamienię destylować skomplikowane rzeczy w coś łatwego do zrozumienia. Przedstawię, dlaczego Pingwin był potrzebny i jaki ogólnie miał on wpływ na Internet.

Dlaczego Google stworzył pingwina

Aby zrozumieć, dlaczego Google stworzył Pingwina, musisz dowiedzieć się trochę o ich ciągłej walce ze spamem. I fakt, że Google nie zawsze wygrywało.

Przede wszystkim (prawie) nikt tak naprawdę nie lubi spamowania. Jednak spam stał się popularny, ponieważ działał. Spam linkowy jest szeroko definiowany jako tworzenie wielu linków – setek lub tysięcy – na innych stronach internetowych, w celu manipulowania algorytmami wyszukiwarek, które wykorzystują linki jako sygnał zaufania i autorytetu. Te linki nie są przeznaczone dla ludzi, ale same wyszukiwarki. Są niskiej jakości i wydają się spamem dla ludzkiego oka.

Niestety w 2012 r. Spam w linkach faktycznie poprawił pozycję stron w wynikach wyszukiwania Google. Więc ludzie naturalnie zaczęli spamować linki, aby wyprzedzić swoich konkurentów lub przynajmniej nadążyć.

Fakt, że spam odsyłający działał tak dobrze, utrudniał opór przed wskakiwaniem na spam spamowy. Mniej skrupulatni członkowie branży SEO stosowali wszelkiego rodzaju spamerskie taktyki, od linków do butów do komentarzy na blogach, po tworzenie całych sieci witryn, których jedynym celem było tworzenie linków do stron klientów.

Po stronie Google pojawiały się nietrafne witryny z popularnymi słowami kluczowymi, wypychając strony produktów ponad informacje, które użytkownicy mogą uznać za przydatne. To źle odbiło się na Google, wyświetlając wyniki, które nie przyniosły korzyści osobom korzystającym z wyszukiwarki.

Ta bezczelna manipulacja ich wynikami popchnęła Google w kąt. W końcu stanowiło to egzystencjalne zagrożenie dla ich firmy – zagrażało ich głównemu produktowi. Większość przychodów Google pochodzi z wyszukiwania, a złe wyniki wyszukiwania zagrażają ich firmie.

To była tragiczna sytuacja dla Google. Gdyby w tym wieku spamu wzrosła konkurencyjna wyszukiwarka, moglibyśmy mieć inny czasownik do wyszukiwania w Internecie.

Oczywiście Google walczył z tym zachowaniem od samego początku, prawie dekadę w tym momencie. Po 2003 r. Poszli po ukryte linki i upychanie słów kluczowych z wczesnymi aktualizacjami, takimi jak Cassandra i Floryda. Zostały wprowadzone na rynek Radełko w 2005 r. w celu rozwiązania taktyk, takich jak płatne i wzajemne linki. Google stale poprawia algorytm wyszukiwania, ustalając, który problem jest najbardziej palący w danym momencie.

W 2012 r. Nie było większego problemu dla Google niż spam łączący. Spam linkowy trwał w znaczący sposób – ponieważ nadal działał. Aby odzyskać kontrolę nad wynikami wyszukiwania, 26 kwietnia 2012 r. Google wypuścił Pingwina.

Co robi Penguin?

Pingwin jest przeznaczony do karania manipulacyjnych praktyk linkowych.

Od Ogłoszenie Pingwina przez Google:

„Chociaż nie możemy ujawniać określonych sygnałów, ponieważ nie chcemy dawać ludziom możliwości grania w nasze wyniki wyszukiwania i pogarszać komfortu użytkowników, naszą radą dla webmasterów jest skupienie się na tworzeniu witryn wysokiej jakości, które zapewniają wygodę użytkownikom i stosować metody SEO białego kapelusza zamiast angażować się w agresywne taktyki spamu internetowego. ”

Celem Google było sztuczne karanie stron pozycjonowanych sztucznie za pomocą linków manipulacyjnych.

Oto przykład z tego ogłoszenia, co Google chciał zgasić:

Link do przykładu spamu

Zwróć uwagę na manipulacyjne linki z tekstami kotwicowymi bogatymi w słowa kluczowe.

Ten przykładowy post zawiera treść odwróconą, sałatkę tekstową, faszerowane słowo kluczowe, tekst dopasowania kotwicy w dopasowaniu ścisłym. Nie zapewnia żadnej wartości dla czytelnika i został niezaprzeczalnie zbudowany do manipulowania wyszukiwaniem. Linki nie są nawet nieistotne dla treści, ponieważ nie ma o czym mówić. Został zaprojektowany tak, aby wyglądał jak rzeczywista składnia i oszukać wyszukiwarki, aby identyfikowały je jako istotne informacje.

Google nie ujawni dokładnie, jak działa ich algorytm wyszukiwania (chociaż od prawie dekady twierdzą, że zwracają uwagę na ponad 200 czynników rankingowych), ale Penguin wyjaśnił, że nie ma żadnej tolerancji na jakiekolwiek manipulacje, szczególnie jeśli chodzi o spinki do mankietów.

Penguin nie tylko obniżył witryny w rankingach. Upuszczali witryny z niemal wszystkich wyszukiwań. Dotknęło to tylko około 3% zapytań (więcej informacji na ten temat) tutaj), ale biorąc pod uwagę, że rocznie przeprowadzanych jest ponad bilion wyszukiwań w Google, to wciąż gigantyczna liczba. Tysiące stron zostało ukaranych, przez co praktycznie niewidocznych dla większości sieci.

Prawie każdy SEO znał kogoś z witryną trafioną w jakiś sposób przez pingwina. To wstrząsnęło branżą SEO w sposób, w jaki żaden algorytm Google nie miał wcześniej ani później.

Penguin’s Aftermath

Pingwin był bombą atomową aktualizacji algo.

Pingwin ma bardzo charakter karny i uderza w każdego, kto zajmuje się spamem odsyłającym, który po jego wydaniu był wszechobecny. Google mógł zaprojektować Pingwina jedynie do dewaluacji spamu linków, odcinając nogi od taktyki. Zamiast tego postanowili aktywnie karać strony winne spamowania linkami – bez większego ostrzeżenia.

Kara była natychmiastowa, zamiatając za nią wszystkich ludzi.

W ciągu nocy wiele firm straciło ruch na swoich stronach internetowych, zaburzając ważne źródło dochodów. I nie było drogi do szybkiego odzyskania – Google nie oferuje metody przesłania prośby o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia. Jedynym sposobem na powrót po trafieniu przez pingwina jest usunięcie spamu poprzez audyt linku zwrotnego, a następnie poczekanie na kolejne odświeżenie pingwina. Ponadto, w przeciwieństwie do kary ręcznej, nie było i nie można w 100% stwierdzić, czy strona internetowa została ukarana przez Penguina. Jedynym sposobem na sprawdzenie jest wykopanie organicznych spadków ruchu i sprawdzenie, czy koreluje ono z aktualizacją pingwina.

Chociaż Penguin działał wyłącznie w dziedzinie cyfrowej, w algorytmie wyszukiwania Google miał bardzo realne konsekwencje. Dotknięte firmy zostały zmuszone do znalezienia nowych źródeł dochodów, redukcji personelu, a nawet całkowitego zamknięcia. Odpowiedzią Google na powszechne roszczenia dotyczące szkód ubocznych było wydanie formularza opinii. Formularz dał ludziom szansę argumentowania, że ​​Penguin błędnie ukarał ich witrynę.

Wielu właścicieli witryn nabyło umiejętności wątpliwych SEO, nie zdając sobie sprawy, że takie zachowania manipulacyjne zostaną zastosowane na ich stronach.

Przy tak wielu dotkniętych Pingwinach jest często źródłem złej woli wobec Google. Firmy, kariery i rodziny odczuły karalne skutki Pingwina, wiele osób nie rozumie dlaczego.

Pingwin zmienił również SEO dla wielu. Spam linkowy stał się nieskuteczny z dnia na dzień. Optymalizacja wyszukiwania stała się znacznie bardziej ukierunkowana na ludzi. Przed Pingwinem skuteczne było utworzenie linku do robotów Google. Po pingwinie linki musiały być skoncentrowane na ludziach, aby były skuteczne.

Teraz SEO musiało wybrać albo postępowanie zgodnie z wytycznymi Google, albo ryzykować surową karę.

Pingwin zaznaczył punkt, w którym „biały kapelusz” stał się z konieczności znacznie bardziej popularny.

W tym sensie Pingwin odegrał kluczową rolę w ewolucji budowania linków od stygmatyzowanych, spamujących korzeni do legalnej taktyki marketingowej.

Dziedzictwo pingwina

Penguin wysłał jasny komunikat, komunikat „zero tolerancji” „zbierz się razem”, który utknął nam wszystkim od trzech solidnych lat (wieczność w tej branży).

To był skuteczny atak przeciwko spamowi linkowemu, poważnie zniechęcający do taktyk manipulacyjnych, które do tej pory były tak niezawodne. Pozostawił też ślad zniszczenia, który okaleczył firmy, nawet jeśli ich właściciele nie wiedzieli lepiej lub powierzyli swoje strony innym.

Pingwin zaszczepił również głębokie i trwałe poczucie paranoi każdemu, kto ma kontakt z SEO.

 • Wielu właścicieli firm i webmasterów przywiązuje większą wagę do siły, jaką wyszukiwarki mają w kwestii środków utrzymania (i są znacznie bardziej ostrożne wobec SEO).
 • SEO są teraz zgodne z Wytycznymi Google nie tylko literą, ale także w duchu. SEO bierze pod uwagę zamiar wyszukiwarki, jakość strony i wygodę użytkownika.
 • SEO mogą stosować tylko taktyki prowadzące do legalnych linków. SEO musi skupiać się na ludzkiej stronie wyszukiwarek oprócz strony algorytmicznej.

Wreszcie, chociaż wystąpiły niedopuszczalne szkody dodatkowe i chociaż spam przetrwał, Penguin pomógł zmniejszyć skuteczność spamu. Pomimo bólu i stresu, który spowodował tak wielu pingwinów, jest niezaprzeczalne, że Google jest w stanie lepiej przestrzegać swoich wytycznych.

Od 2012 roku wprowadzono sześć aktualizacji Penguin, co zapewnia nas, że Google jest tak samo zaangażowane w zapobieganie spamowi jak zawsze. Pod pewnymi względami Pingwin jest żywą istotą, zmieniającą się i ewoluującą, tak samo jak wydarzenie i formuła.

TL; DR

Penguin to algorytm Google, którego celem jest manipulowanie linkami. Pierwsza aktualizacja w kwietniu 2012 r. Miała ogromny wpływ, powodując rzeczywiste skutki dla prawdziwych ludzi i firm. Pingwin bardzo zmienił krajobraz SEO i nieustannie udoskonala taktykę linków. Pingwin został zaprojektowany w celu ochrony wyników wyszukiwania Google przed manipulacją za pomocą linków i utrzymania wysokiej jakości wyników wyszukiwania Google.

Pingwin pomógł w kształtowaniu Internetu jako całości. A na dobre lub złe Pingwin zostanie tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o ewolucji pingwina, sprawdź to kompleksowy przewodnik zebrane przez moich kolegów z Linkarati.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map