Neden Ücretsiz Web Hosting kaçınmalısınız

Ücretsiz hosting, meşru bir işletme web sitesi için iyi bir uygulama değildir. Neden ücretsiz web hosting kullanmamanız gerektiğini öğrenin & daha iyi bir alternatif nasıl bulunur.


Neden ücretsiz web barındırma önlemek gerekir

Birçok küçük işletme sahibi için, bir web sitesine sahip olmak başarı için önemli bir stratejidir. Ne yazık ki, bir web sitesine sahip olmak pahalı olabilir. Bir web sitesi kendiniz oluşturmaya ve profesyonel bir web tasarımcısı tutmanın maliyetlerini azaltmaya karar verseniz bile, yine de web barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Web hosting çok pahalı değil, ama sürekli olarak ödemek zorunda devam eden bir hizmettir. Çoğu web barındırıcısı aylık yaklaşık 5 $ ila 10 $ arasında ücret alır; sürece, tamamen ücretsiz web hosting sunan “gerçek olamayacak kadar iyi” geliyor bu web ana birini seçin.

Ücretsiz Gerçekten Buna Değer mi?

Bir dakika bekle. Ücretsiz konaklama? Kulağa hoş geliyor, değil mi? Çok heyecanlanmadan ve web sitesi dosyalarınızı ücretsiz bir sunucuya yüklemeden önce, hiçbir şeyin gerçekten ücretsiz olmadığını hatırlamak önemlidir. Çevrimiçi işiniz konusunda ciddiyseniz ve profesyonel bir web sitesi istiyorsanız, yeniden düşünmeli ve neden ücretsiz web barındırma kullanmamanız gerektiğini bu nedenleri okumalısınız:

Virüs / Kötü Amaçlı Yazılım / Hacking

Bu “ücretsiz web hosting” şirketlerinin çoğu web sitenize kötü amaçlı yazılım enjekte veya hatta kişisel bilgilerinizi başkaları ile paylaşır. Hatta bazıları kimlik hırsızlığının ön cephesi olarak “ücretsiz hosting” kullanmaktadır. “Ücretsiz” iş modeli nedeniyle bu, sizi belirli bilgisayar korsanlarından korumak için finansal kaynaklara sahip olmadıkları anlamına gelir. Kötü güvenlik uygulamaları nedeniyle siteniz tahrif edilebilir veya hatta silinebilir.

İçerik Sınırlamaları

Ücretsiz bir şey aldığınızda, her zaman ciddi bir sınırlama olacaktır. Yalnızca birkaç fotoğraf veya resim ve metin için yalnızca 20 MB alanla sınırlı olabilirsiniz. Bant genişliğinizi savunulamaz miktarlarla sınırlayabilirler. Sahip olabileceğiniz blog sayısı veya gönderebileceğiniz e-postalar veya işinize veya kişisel kullanımınıza zarar verebilecek diğer herhangi bir sayı söz konusu olduğunda şansınız olmayabilir..

Zayıf performans

Ücretsiz hosting genellikle güvenilir değildir ve meşru bir işletme web sitesi için çok profesyonelce değildir. Ücretsiz hosting son derece yavaş sayfa yükleme hızlarına sahip olabilir, bu yüzden dikkatli olun!

Kötü Müşteri Desteği… veya Hiç Yok!

Ücretsiz web hosting genellikle iyi müşteri desteğinden yoksundur. Bazıları müşteri desteği bile sunmayabilir. Bir sorununuz varsa, temel olarak kendi başınızasınız.

Spam Reklamcılık

Ücretsiz web hosting şirketleri bir şekilde para kazanmak zorunda. Birçoğu ekstra para kazanmak için web sitenize ücretli reklamlar enjekte edecektir. Ne yazık ki, bu web sitenizin spam gibi görünmesini sağlayabilir ve hatta arama motorlarındaki sıralamalarınıza zarar verebilir.

Web Sitesi Sahipliği Sorunları

Bazı ücretsiz web sunucularının, üyelerinin web sitelerini hiçbir nedenle sildikleri bilinmektedir. Kendi web sitenizi oluşturmak için çok zaman harcadıysanız bu çok sinir bozucu olabilir. Yalnızca ertesi gün nedensiz olarak silindiğini bulmak için bir hafta boyunca web sitenizi tam olarak nasıl istediğiniz şekilde oluşturup özelleştirdiğinizi düşünün. Ayrıca, birçok ücretsiz ana bilgisayar hizmet şartına göre, sitenizde barındırıldığı sürece sitenizin tam sahipliğiniz yoktur..

Marka

Hangisi müşterilerinize daha profesyonel görünüyor: Örnek.com veya Örnek.SuperCoolFreeHost.com? Ücretsiz web barındırma istiyorsanız, büyük olasılıkla onunla ücretsiz bir üst düzey alan adı kurulumu almayacaksınız. Bunu yaparsanız harika, ancak yukarıdaki uyarılar hala geçerlidir.

Arama motoru optimizasyonu

İyi arama motoru optimizasyonu, Google arama sonuçları sayfalarının 42. sayfasında (SERP’ler) veya 1. sayfada olmak arasındaki fark olabilir. Hangisini tercih edersiniz? Eğer “sayfa 1” yanıtı verdiyseniz, o zaman mümkün olduğunca ücretsiz web hosting çalıştırmak istiyorum. Aslında, barındırma güvenli, güvenilir, hızlı ve paylaşılan barındırma “kötü mahalle” bir parçası değil emin olabilirsiniz, böylece bir prim ödemek isteyeceksiniz. Ücretsiz web barındırma, bu kritik gereksinimlerin hiçbirini karşılamaz.

Ücretsiz Web Hosting için daha iyi bir alternatif

Ciddi bir işletme sahibi ücretsiz bir web barındırma hizmeti kullanmamalıdır. Ücretli barındırma gitmek için en iyi yoldur. Ama ücretli bir web barındırma yüksek maliyetleri hakkında ne? Gerçekten sıkı bir bütçeniz varsa, ucuz ve paylaşılan bir web barındırma hesabına göz atmak isteyebilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce web paylaşılan web hosting sunan sağlayıcıları barındırma vardır. Ayrıca web barındırma ihtiyacı küçük işletmeler için tamamen meşru ve güvenli bir uygulamadır. En iyi ve en uygun fiyatlı paylaşılan web hosting şirketlerinden biri iPage. Onlar güvenli ve güvenilir web uygun bir fiyata hosting sunan meşru bir web sağlayıcı barındırma vardır. Web sitelerini www.ipage.com adresinde bulabilir ve yaklaşık 2 $ / ay karşılığında bir web hosting hesabı satın alabilirsiniz. İPage hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam iPage incelememizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map