Навіщо використовувати мережу доставки вмісту (CDN)?

Посібник із мереж доставки вмісту (CDN) – що вони таке, як вони працюють і чому ваш веб-сайт потребує швидкого завантаження & ефективно.


Керівництво по мережах доставки вмісту

Уявіть, що веб-серфінг… там, де кожна веб-сторінка миттєво завантажується, браузер глядача вимагає цього, не маючи жодного мілісекунди часу очікування. Хоча це ще неможливо, з’являються технології, які допомагають нам наблизитися на кілька кроків. А мережа доставки вмісту, або CDN коротко кажучи, це один із таких кроків до досягнення цієї мети. У цій статті я поясню, що таке CDN, як модель CDN порівнює з традиційною моделлю веб-хостингу, обговорю плюси та мінуси використання CDN для свого веб-сайту, а потім, нарешті, покажу, як розпочати роботу свого веб-сайту з CDN.

CDN – це система веб-серверів, які географічно розповсюджуються по всьому світу, які використовуються для ефективнішого обслуговування вмісту вашого веб-сайту для кінцевих користувачів.

Клацніть, щоб твіт

Contents

Як працює CDN?

CDN може потенційно значно скоротити час завантаження вашого веб-сайту. По суті, це система веб-серверів, географічно розповсюджених по всьому світу, які використовуються для ефективнішого обслуговування вмісту вашого веб-сайту для кінцевих користувачів. Коли користувач завантажує вміст вашого веб-сайту, найефективніший сервер (тобто сервер, найближчий до користувача) обслуговуватиме його. Це допомагає значно покращити час завантаження вмісту вашого веб-сайту. Витягнутий CDN (найпопулярніший тип CDN) прочитає ваші файли з оригінального місця зберігання у вашого поточного постачальника веб-хостингу, а потім автоматично кеширує їх на серверах по всьому світу (див. Нижче), щоб швидше завантажувати ваш веб-сайт.

Основна схема роботи CDN.

Традиційний веб-хостинг без CDN

З традиційною моделлю веб-хостингу всі файли вашого веб-сайту (HTML, CSS, зображення тощо) розміщуються з одного місця в світі – в основному там, де знаходиться центр обробки даних вашого веб-хостингу. Коли кінцеві користувачі отримують доступ до вашого веб-сайту, його вміст завжди вилучається з цього місця. Ключовим моментом, який слід зазначити тут, є те, що ця модель обслуговує всі ваші файли з одного місця в світі. Через це є кілька негативних наслідків:

Швидкість зменшується на відстані

Скажімо, центр обробки даних вашого веб-хостингу знаходиться в Техасі. Кожен раз, коли користувач хоче завантажити ваш веб-сайт, запит надсилатиметься в техаський центр обробки даних. Швидкість передачі, як правило, зменшується в подальшому, якщо користувач географічно розташований з вашого сервера, оскільки файли повинні пройти більшу відстань. Чим далі користувач знаходиться від центру обробки даних, тим довше потрібно завантажувати ваш веб-сайт. Продовжуючи приклад, користувач веб-сайту в Техасі зможе завантажити ваш веб-сайт швидше, ніж користувач у Китаї, завдяки близькості до центру обробки даних.

Обмежені тарифи на трансфер

Розглянемо ситуацію, коли кілька користувачів намагаються завантажити ваш веб-сайт одночасно. Так само як ваш персональний комп’ютер має обмеження щодо швидкості передачі файлів по мережі (швидкість пропускання), сервери також мають обмеження щодо швидкості передачі файлів. Чи готовий ваш поточний веб-хостинг до такого стрибка трафіку? Особливо враховуйте спільні хостинг-рішення, де швидкість передачі не визначена. У цих та інших середовищах швидкість передачі даних може бути досить обмеженою, що може спричинити помітний вплив на продуктивність, коли спостерігається приплив трафіку на ваш веб-сайт. З цієї причини збільшення трафіку може збільшити час завантаження вашого веб-сайту, оскільки вміст веб-сайту надсилається одразу всім кінцевим користувачам..

Позитивні наслідки хостингової моделі CDN

За допомогою моделі CDN ми можемо подолати негативні наслідки традиційної моделі веб-хостингу. Це створює кілька позитивних наслідків, таких як:

Завантаження вмісту з кількох локацій для прискорення вашого веб-сайту

Пам’ятайте, що чим далі користувач знаходиться від центру обробки даних вашого постачальника хостингу, тим більше часу буде потрібно для завантаження вашого веб-сайту, оскільки файли потрібно передавати на більшу відстань. CDN подаватиме вміст від крайовий сервер що є найближчим до або найефективнішим для кожного окремого кінцевого споживача, залежно від місця їх розташування у світі. Наприклад, якщо хтось із Китаю завантажував ваш веб-сайт, CDN може автоматично завантажувати копію вмісту вашого веб-сайту з сервера в Китаї. Якщо хтось мав доступ до вашого веб-сайту з Англії, замість нього може бути використаний сервер в Англії для завантаження вашого веб-сайту. CDN автоматично визначить, який сервер є найбільш ефективним вибором для кожного кінцевого користувача.

Діаграма традиційної моделі хостингу проти моделі CDN.

Розсіяна передача файлів для обробки більше трафіку

Як уже згадувалося раніше, сервери містять обмеження на кількість даних, які можна передати через них одночасно. CDN допомагає покращити час завантаження вашого веб-сайту, коли відразу кілька користувачів намагаються отримати доступ до нього. Враховуючи характер роботи CDN, одночасно будуть звертатися до ваших веб-сайтів кратні сервери в різних регіонах світу, залежно від того, звідки надходять запити. Таким чином, один конкретний сервер не затоплений усіма запитами користувачів. Провайдери CDN також застосовуватимуть інші процедури, щоб гарантувати, що ваші файли будуть ефективно завантажуватись навіть серед стрибка трафіку.

Пом’якшення та захист DDoS

DDoS-атака – це коли ваш сервер залитий нелегітимними запитами для вашого веб-сайту, з метою збою вашого веб-сайту або спричинення збільшення плати за пропускну здатність через надмірну передачу. Ваш постачальник CDN, ймовірно, запропонує механізми виявлення та пом’якшення DDoS, що допоможе покращити ефективність вашого веб-сайту та час роботи в режимі DDoS-атаки.

Які недоліки використання CDN?

CDN, як правило, платять за використання

Провайдери CDN часто стягують плату залежно від кількості вмісту, який ви передаєте. Через це ваші місячні витрати змінюються залежно від місяця. Ваш поточний постачальник послуг хостингу вже може включати певну суму щомісячної передачі як частину вашого поточного пакету хостингу; Таким чином, вам потрібно буде врахувати, чи є додаткова вартість CDN придатною для присутності вашого бізнесу в Інтернеті. Зауважте, що постачальники “push CDN” часто також стягують плату за місце для зберігання (див. Нижче).

Щоб допомогти вам зрозуміти, що коштуватиме вам переходу на хмару, розгляньте наступний сценарій. Скажімо, розмір вашого веб-сайту має розмір 1 МБ, а ваш постачальник послуг CDN платить 0,085 дол. / ГБ передачі. Вартість 10 000 користувачів, які отримують доступ до всього веб-сайту, складе: ((1/1024) × 10 000) ÷ 0,085 = 114 центів, або 1,14 долара за 10000 запитів.

Як бачите, це не обурливі витрати. Однак більшість пропозицій CDN читають ваші файли з місця їх зберігання у вашого поточного постачальника хостингу, що є додатковою витратою. Цей початковий сервер може бути системою зберігання файлів, такою як Amazon S3, або це ваш поточний хостинг-провайдер. Якщо ваш веб-сайт містить динамічний контент, вам все одно потрібно буде підтримувати хостинг-рішення, яке може обробляти ці типи файлів.

Оскільки рішення CDN часто платять за використання, атака DDoS може виявитися фінансово несприятливою – різке збільшення передачі файлів, викликане цим типом атаки, призведе до збільшення витрат для вашого бізнесу. Однак провайдери CDN працюють над виявленням та пом’якшенням цих типів атак, як обговорювалося раніше.

Вони вимагають додаткової конфігурації, щоб ефективно кешувати зміну вмісту

Майте на увазі, що CDN працює, кешуючи копії вмісту вашого веб-сайту по всьому світу. Однак більшість веб-сайтів містять певний вміст, який змінюється залежно від конкретного користувача, який має доступ до веб-сайту чи інших критеріїв (вітальні повідомлення для конкретного користувача, кошики для покупок тощо). Цей тип вмісту не настільки тривіальний, щоб кешувати по всьому світу, оскільки він постійно оновлюється за запитом. Потокові файли – це ще одна форма вмісту, яка потребує особливої ​​уваги для використання в CDN. Дивіться нижче для отримання більш детальної інформації.

Інші міркування CDN

Оновлення кеш-файлів при оновленні файлів

Коли вам потрібно оновити один із своїх файлів за допомогою перетягування CDN, всі кешовані копії в усьому світі потрібно буде також закінчити, щоб вони були оновлені під час наступного запиту. Для того, щоб це сталося, вам може знадобитися або зачекати часу закінчення за замовчуванням (який залежить від постачальника), або змусити негайно визнати недійсними кешовані файли. Хоча оновлення файлів може включати цей додатковий крок, статичні файли вашого веб-сайту, ймовірно, не надто часто оновлюються.

Забезпечте достатній термін придатності для файлів, які нечасто отримують доступ

Рішення “Pull CDN” не обов’язково містять копію ваших файлів на кожному крайовому сервері – про це мова піде детальніше нижче. Якщо вже немає кешованої версії файлу, його потрібно витягнути з початкового сервера. Це більше проблема для великих файлів, таких як відео, оскільки вплив продуктивності завантаження цих типів файлів з початкового сервера може відчуватися досить істотно. Деякі рішення цієї проблеми полягають у збільшенні терміну дії кешованого файлу (якщо можливо), щоб файл не потребував оновлення з початкового сервера як часто або для зберігання великих файлів у рішенні “push CDN” (див. нижче).

Статичний та динамічний контент

Веб-сайти містять два основних типи даних – статичний та динамічний контент. Більшість вмісту, який ви бачите на веб-сайті (тобто зовнішній вигляд, зображення, відео, файли CSS та JavaScript тощо), часто є статичним вмістом. Статичний вміст ніколи не змінюється (якщо ви не повторно завантажуєте вихідний файл). Наприклад, логотип вашої компанії не зміниться на вигляд, незалежно від того, хто відвідує ваш веб-сайт або скільки разів ви перезавантажуєте сторінку. Динамічні зміни змісту залежно від того, хто запитує дані чи інші критерії. Наприклад, коли Джон заходить на свій банківський рахунок, він бачить його залишки. Однак, коли Девід входить, залишки не такі, як бачить Джо. В якості іншого прикладу, після входу на інформаційну панель WordPress, ви побачите повідомлення типу “Howdy, John!”. Це також вважається динамічним контентом, оскільки він змінюється залежно від того, хто ввійшов. Вміст, який змінюється залежно від користувача чи інших критеріїв, вважається динамічним контентом..

Як CDN обробляє статичний, динамічний та потоковий вміст?

Після цього ми підходимо до важливого питання: “Які файли я можу зберігати на CDN?” Оскільки статичні файли завжди залишаються однаковими незалежно від того, хто завантажує ваш веб-сайт, вони цілком підходять для кешування у всьому світі через CDN, оскільки файли оновлюються нечасто. Що стосується динамічного контенту (тобто кошика для покупок), то в усьому світі часто немає одного єдиного файлу, який можна кешувати, оскільки він часто змінюється для кожного користувача чи інших критеріїв. Однак постачальники CDN реалізують рішення для підвищення ефективності завантаження динамічного контенту, наприклад, пошук найшвидшого маршруту між користувачем та сервером хостингу. Багато постачальників CDN також реалізували рішення для передачі як живих, так і медіа на замовлення через CDN.

Як мені почати використовувати CDN?

На даний момент ви, напевно, думаєте: «Я переконаний, що веб-сайту мого бізнесу потрібен CDN! Як я переходжу? ” Відповідь залежить від типу рішення, яке ви використовуєте. Деякі провайдери веб-хостингу надають можливість легко включити CDN через свою панель управління. Інші налаштування потребують додаткових кроків.

Додайте шар CDN на весь свій веб-сайт

Цей варіант є одним з найпростіших для власників малого бізнесу. Кожен запит користувачів про доступ до вмісту вашого веб-сайту спочатку буде відфільтрований через систему, якою керує постачальник CDN. Статичний вміст завантажуватиметься з CDN, тоді як динамічний контент завантажуватиметься безпосередньо з вашого наявного сервера (або може бути використана методика для покращення часу завантаження динамічного контенту, як обговорювалося раніше). Натягнутий CDN буде реально реалізований поза кадром для розповсюдження файлів через CDN. CloudFlare є однією з таких компаній, яка пропонує цей тип рішення CDN. Деякі компанії, такі як CloudFlare, також нададуть інші покращення для роботи вашого веб-сайту, крім CDN.

Налаштування: Основним кроком у налаштуванні цього типу системи CDN є оновлення записів DNS вашого веб-сайту, щоб вказати на рівень CDN. Після цього рівень CDN спрямовуватиме запити на ваш початковий сервер. Вам все одно потрібно буде зберегти своє поточне рішення для хостингу, щоб CDN витягував з нього файли.

Потягніть CDN

Ця настройка CDN працює, витягуючи файли з початкового сервера, щоб кешувати їх у всьому світі за потребою. Перший раз, коли користувач запитує файл (тобто новий або закінчився файл), серверу CDN потрібно буде прочитати файл з вашого початкового сервера (тобто вашого поточного постачальника хостингу). Потім сервер краю зберігатиме кешовану версію файлу. Майбутні запити до файлу надходитимуть безпосередньо з крайового сервера (а не витягуватись із початкового сервера), поки файл не закінчиться. Після закінчення терміну дії файл знову доведеться оновити з початкового сервера та кешувати.

Налаштування: Ви визначаєте розташування своїх файлів на своєму початковому сервері для розповсюдження на CDN. Потім CDN витягне файли з початкового сервера, якщо це необхідно. Вам також потрібно буде або оновити посилання на файли вашого веб-сайту до кінцевої точки CDN, або оновити налаштування DNS, щоб вказати на CDN.

Натисніть CDN

Натискання CDN дозволяє користувачам завантажувати свої файли на сам CDN, а потім файли негайно розподіляються на крайові сервери після завантаження. Ваші файли вже зберігаються на кожному крайовому сервері, не потребуючи витягування з початкового сервера. Це менш поширений варіант; однак це вигідно для розповсюдження великих медіа-файлів, оскільки копія носія завжди зберігатиметься на крайових серверах.

Налаштування: Завантажте свої файли постачальнику CDN. Вам також потрібно буде або оновити посилання на файли вашого веб-сайту до кінцевої точки CDN, або оновити налаштування DNS, щоб вказати на CDN.

Чи варто залишити провайдера веб-хостингу?

Ні. Навіть після придбання рішення CDN вам зазвичай доведеться залишитися з постачальником веб-хостингу. Майте на увазі, що CDN використовується для кешування вмісту; якщо ваш веб-сайт містить будь-який динамічний вміст, вам потрібно буде зберегти своє поточне рішення для хостингу, щоб обробити цей вміст.

Висновок

CDN – це життєздатне рішення для підвищення ефективності вашого веб-сайту за рахунок скорочення часу, необхідного для передачі файлів користувачам. Це, ймовірно, збільшить утримання клієнтів на вашому веб-сайті та, можливо, навіть покращить рейтинг результатів пошуку. CDN також зменшить завантаження файлових запитів у вашій поточній установці хостингу, що може допомогти в обробці великих обсягів трафіку. Однак CDN часто поставляється за більші витрати. Ваш веб-сайт заслуговує на покращення продуктивності, яке може запропонувати CDN, але переваги повинні перевищувати потенційні витрати та інші компроміси..

Ви використовували CDN для свого веб-сайту? Повідомте нас у коментарях нижче, що ви думаєте про CDN!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map