Jak zatrzymać spam e-mail za pomocą usługodawcy hostingowego

Wolny & płatne opcje walki ze spamem w celu ochrony kont e-mail hosta przed spamem. Popularne programy blokujące spam, które może oferować Twój hosting.


Zatrzymaj spam e-mail z usługodawcą hostingowym

Masz dość nieustających wiadomości e-mail zawierających spam, które stale wypełniają Twoją skrzynkę odbiorczą? Jako właściciel małej firmy ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest marnowanie czasu na przechodzenie między wiadomościami e-mail. Większość witryn małych firm ma konfigurację poczty e-mail za pośrednictwem obecnego hosta. Niestety ustawienie hosta internetowego jako modułu obsługi poczty przychodzącej może otworzyć Cię na świat spamu, chyba że skonfigurujesz również bloker spamu. Twój obecny hosting powinien już mieć coś takiego, ale często nie jest wystarczająco dobry i możesz oczekiwać, że będziesz otrzymywać, usuwać i filtrować ręcznie wiadomości e-mail ze spamem.

Co mogę zrobić?

Wysyłanie wiadomości e-mail z własnej domeny wygląda bardziej profesjonalnie niż przychodzenie z gmail.com lub yahoo.com, więc ustawienie hosta internetowego do obsługi wiadomości e-mail jest nadal dobrą praktyką biznesową. O wiele lepiej jest mieć adres [email protected] niż adres [email protected] Ale jak powstrzymać niechciany spam? Najpierw skontaktuj się z obecnym usługodawcą internetowym. Większość hostów internetowych oferuje zewnętrzne usługi blokowania spamu wbudowane bezpośrednio w panel sterowania.

Czy Twój hosting ma partner blokujący spam??

Wielu hostów współpracuje z usługą blokującą spam e-mail. Na przykład InMotion Hosting i Web Hosting Hub oferuje zarówno swoim klientom McAfee (z ograniczonym wsparciem) i Apache SpamAssassin, open source (i bezpłatne rozwiązanie) do ochrony poczty e-mail w domenie. Przed wypróbowaniem McAfee zalecamy wypróbowanie SpamAssassin i zabawę z konfiguracją. Jednak mieliśmy też kilka witryn wymagających rozwiązania premium (np. Opcja McAfee), ponieważ SpamAssassin go nie wycinał.

filtr spamu e-mailSpojrzenie na panel sterowania Centrum hostingu, który oferuje SpamAssassin & McAfee.

BlueHost to kolejny popularny hosting internetowy, który korzysta z płatnego rozwiązania o nazwie SpamExperts w celu zwalczania spamu. SpamExperts uruchamia się, zanim e-mail przefiltruje serwer i zostanie zakupiony dla poszczególnych domen z panelu sterowania. BlueHost oferuje również Spam Hammer oraz Spam Assassin. Ich artykuł pomocy na temat eliminowania spamu może pomóc Ci zdecydować, które z trzech rozwiązań wybrać. Wskazówka od eksperta ds. Wsparcia technicznego w BlueHost poinformowała nas, że SpamExperts jest najbardziej niezawodnym i potężnym z trzech.

SZYBKA RADA: Większość hostów internetowych oferuje darmową ochronę przed spamem e-mail, a także usługę premium innej firmy dostępną jako dodatek.

Darmowe opcje zatrzymywania spamu

Oto przydatna lista bezpłatnych opcji filtrowania spamu w domenie.

Apache SpamAssassin – Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, każdy może je pobrać i używać za darmo zgodnie z warunkami licencji dołączonej do oprogramowania. Możesz nawet go zmodyfikować, ale musisz przesłać swoje modyfikacje z powrotem do społeczności Open Source. Instalacja może być trudna, jeśli nie znasz zasad działania oprogramowania typu open source, ale większość hostów wykonała za Ciebie całą pracę. Musisz tylko włączyć to zgodnie z instrukcjami firmy hostingowej.

MXGuardDog – jest bezpłatny, ale „płatny” poprzez wstawienie linku tekstowego na swojej stronie internetowej. Nie jest zależny od platformy, co oznacza, że ​​będzie działać na dowolnym systemie operacyjnym. Nie są wymagane żadne zmiany w ustawieniach e-mail organizacji. MXGuardDog wymaga rejestracji na swojej stronie, a następnie zmiany rekordów MX domeny, aby przekierować pocztę na ich serwery.

Xeams – Oprogramowanie do pobrania za darmo do użytku komercyjnego i niekomercyjnego. Jest dostępny dla systemów Windows i Linux 32- i 64-bitowych, a także Mac OSX, Solaris, HP-UX i AIX. Nie ma ograniczenia liczby e-maili, użytkowników lub domen. Xeams jest „opłacany”, gdy zdecydujesz się zapłacić za wsparcie premium, które gorąco polecają jako zwiększenie wydajności dla administratorów systemu. Pomoc dotycząca scenariusza instalacji jest dostępna za pośrednictwem Dokumentacja internetowa Xeams. Jeśli jakakolwiek dokumentacja wydaje się nieco niejasna, pamiętaj, że ma ona trochę motywacji, aby nie podawać ci wszystkich szczegółów, ponieważ wolą, abyś kupił pakiet wsparcia premium.

Płatne opcje zatrzymywania spamu

Istnieje wiele płatnych opcji zatrzymywania spamu. Musisz zdecydować, które mają funkcje pasujące do Twojego budżetu. Oto tylko kilka:

Heluna.com – Począwszy od 49 USD rocznie, plan podstawowy jest dobry dla domen osobistych, ale blokuje tylko 90% spamu, w przeciwieństwie do planu standardowego, który blokuje 99%. W miarę rozszerzania się lub zmniejszania potrzeb możesz w razie potrzeby aktualizować lub obniżać wersję.

Barracuda.com – Barracuda Spam Firewall jest prawdopodobnie zbyt duży dla większości małych firm. Jest to produkt bardziej odpowiedni dla firm posiadających własne, dedykowane centra danych i sprzęt niż dla konfiguracji hostingu współdzielonego. Można go wdrożyć jako urządzenie lub urządzenie wirtualne oraz za pośrednictwem platformy Azure, AWS i vCloud Air. W zależności od zakupionego modelu zapłacisz od 699 do 89 999 USD. Aktualizacje mające na celu ściślejszą kontrolę spamu w oparciu o najnowsze zagrożenia kosztują od 699 USD do 2 799 USD w zależności od liczby zakupionych lat aktualizacji. A jeśli sprzęt ulegnie awarii, możesz zakupić plany na okres od 1 roku do 5 lat, aby uzyskać natychmiastową wymianę sprzętu następnego dnia roboczego. Natychmiastowa wymiana kosztuje od 449 do 1 799 USD.

Mailroute.net – MailRoute Anti-Spam twierdzi, że ma bardzo niski współczynnik fałszywych alarmów – zaledwie 1 na 250 000 wiadomości e-mail zostanie nieprawidłowo oznaczonych jako spam. Usługa przetwarza filtrowanie spamu poza siecią, zwalniając twoje serwery do zadań biznesowych. Jest to w pełni zarządzana usługa, więc wystarczy się zarejestrować i zmienić ustawienia DNS, a MailRoute przejmuje filtrowanie. Jest 15-dniowy okres próbny, na koniec którego zapłacisz od 29,99 USD na użytkownika rocznie do 1,48 USD na użytkownika miesięcznie, według ruchomej skali, w zależności od liczby użytkowników. Coś ponad 500 użytkowników wymaga specjalnej oferty cenowej.

Używanie Google do zwalczania spamu

Niektóre firmy hostingowe (takie jak Bluehost, iPage, & GreenGeeks) współpracują z Google w celu świadczenia usług e-mail za pośrednictwem Gmaila, ale Twoja domena jest częścią Twojego adresu e-mail zamiast @ gmail.com. Najpierw sprawdź u swojego hosta, czy jest on dostępny. Jeśli tak, możesz polegać na usługach Google do filtrowania spamu i nie musisz robić nic więcej. Google bardzo skutecznie eliminuje spam i oferuje przycisk „Zgłoś spam” wbudowany w interfejs Gmaila. A jeśli nie chcesz korzystać z interfejsu Gmaila, możesz zamiast tego skonfigurować Microsoft Live Mail, Entourage, Outlook, Thunderbird lub dowolne inne oprogramowanie pocztowe, które wolisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map