Google My Business (GMB) Girişinizi Geliştirmek için 6 İpucu

Yerel SEO’nuzu artıracak faydalı ipuçlarıyla Google My Business girişinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenin & arama motorlarında işletmenizin görünürlüğünü artırın.


Google My Business (GMB) ipuçları

Bir hak talebinde bulunma Google My Business (GMB) listesi (eski adıyla Google Rehber olarak da bilinirdi) yerel SEO yapmak isteyen herhangi bir küçük işletme sahibi için ilk adımdır. GMB’ye başlamak yerel işletmeler için bir zorunluluktur ve Google’ın Yerel Paketi, Yerel Bulucu, Google Haritalar ve hatta organik sıralamalarda gösterilme şansınızı artıracak bir şeydir. İşletmeleri ve müşterileri yerel olarak bağlamak için güçlü bir araçtır. Kayıt olmamış olanlar için, şu anda bunu yapmalısınız https://www.google.com/business/.

Google My Business (GMB) girişlerine sahip işletmeler, Google’daki en değerli gayrimenkullere erişebilir – Google’ın Yerel Grafik ve Harita Paketi. Yerel olarak bir şey ararken daha önce her ikisini de gördüğünüzden eminim:

Google Yerel Grafik örneğiYerel bir pizza restoranı için Google’ın Yerel Grafiği örneği.
Google Harita Paketi örneğiYakındaki 3 pizza restoranının listesini gösteren Google’ın Harita Paketi örneği.

Bu makalede, zaten bir GMB girişiniz olduğunu varsayacağım ve size birçok küçük işletme sahibinin GMB hesaplarıyla ilgili başarısız olduğunu düşündüğüm 6 önemli ipucu vereceğim.

EĞLENCELİ GERÇEK: GMB o kadar popüler ki sizi ayda 1 milyardan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan bir tesise götürüyor. Ve bu, Google’ın, Google’ın en çok kullanılan 3. ürünü, YouTube ve Google Arama’nın arkasındaki – ikincisi Google’ın en çok kullanılan ilk ürünü olan ve GMB ile bağlantı kuran kişi sayısıdır.!

1. Profilinizi Tamamen Doldurun & Güncel Tutun

Bu çok açık görünebilir, ancak profilinizi tamamen doldurmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. GMB listeniz kullanıcılara kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, nerede bulunduğunuzu ve insanların müşteri olmalarıyla ilgilenmeleri için diğer ilgili bilgileri söyler. Bunu ihmal etmek potansiyel müşteriler için daha zor hale getirecek ve muhtemelen görünürlüğünüzü de azaltacaktır. Ayrıca, bir işletme bile, işletme girişinize herkes bir düzenleme önerebilir! Bu nedenle bilgilerinizi izlemek ve güncel tutmak çok önemlidir.

Herkes işletme girişinizde, hatta bir rakip için bile bir düzenleme önerebilir! Bu nedenle, girişinizi her zaman izlemeye ve güncel tutmaya dikkat edin. 

Tweet için tıklayın

Google My Business sayfanızın ilk önceliği şöyle olmalıdır:

 • iş adı
 • Adres
 • Telefon numarası
 • Çalışma saatleri
 • İnternet sitesi
 • Kategori

İşletme türünüze bağlı olarak eklenecek daha fazla bilgi var. Örneğin, bir restoran sahibi menülerini listeye eklemelidir. Ayrıca, işletmeniz hakkında “Has WI-FI” ve “Açık havada oturma imkanı sunar” gibi belirli özellikler için özellikler ayarlayabilirsiniz. Bu, GMB kurulumunuzun önemli bir parçasıdır.

HIZLI İPUCU: Birden fazla işletme yeriniz varsa, her GMB girişinin tümünü ana sayfaya götürmek yerine doğrudan web sitenizdeki benzersiz bir sayfaya yönlendirmek idealdir.

ayrıca, özel saatler ayarla tatil sırasında ve diğer düzensiz zamanlarda işiniz için. Doldurulması ve güncel tutulması gereken birçok bilgi daha var!

2. Müşteri Yorumları İsteyin

Google’daki yorumlar, müşteri kararında son derece etkilidir. Beş küçük yıldız, arama sonuçlarında adınızın yanındaki önemli bir alanı kaplar. Birkaç ilginç istatistikle özetlenmiş inceleme dünyasına bir göz atalım Akıllı Analizler:

 • Müşteri satın alma kararlarının% 97’sini oluşturan faktörleri gözden geçirir!
 • Müşterilerin% 58’i tereddüt edecek veya o şirket / marka için yorum bulunmuyorsa satın alma kararı vermekte güçlük çekecektir.
 • Bir müşteri için incelemenin en önemli kısmı yıldız derecelendirmesi yerine ayrıntılardır.
 • Yaklaşık 1/3 kişi olumlu ve olumsuz yorumların karışımı olmadan bir markaya güvenmiyor.

Google’ın güvenilir arama sonuçları sunma taahhüdü ağırlıklı olarak bu işletme, marka veya ürün itibarı hakkındaki tüketici geri bildirimlerine dayanır.

Google Haritalar’da ilk kez arama yaptığınızda, varsayılan olarak Google’ın yakınlık üzerindeki kaliteli sonuçlara olan tercihini gösteren “Uzaklık” değil, “Alaka Düzeyi”.

Tweet için tıklayın

müşteri istemek yorumlar

İnceleme sayısı açısından son 12 ayda tatlı bir nokta 150’dir. Bu kadarını aldıktan sonra Google, AdWords Reklamlarınızdaki incelemeleri otomatik olarak dolduracaktır!

Gerçi değerlendirmeleri almak için bırakmayın. Olumlu ve olumsuz yorumlara yanıt verdiğinizden emin olun. İşte birkaç durum ve bunlara olası yanıtlar:

 • Olumlu Yorumlar: Bu insanlara size ulaşmaları için teşekkür ederek yanıt verin. Sadece orada bırakma. Geri bildiriminizi olumlu bir deneyime bırakmak için fazladan yol alan müşterilerin dinlediğinizi bildiğinden ve geri bildirimlerini takdir ettiğinizi anladığından emin olun.
 • Olumsuz Yorumlar: Kızma! Yapmak istediğiniz son şey incelemelerde bir savaş başlatmak. Olumsuz yorumlara yanıt verin ve konuşmanın geri kalanını çevrimdışına almaya çalışın.
 • İnceleme ayrıntıları olmayan derecelendirmeler: Olumlu oylara takdirle yanıt verin ve bu kadar iyi bir deneyim haline getiren şey hakkında ayrıntılar isteyin. Gibi bir şey, “5 yıldızlı rating için teşekkür ederiz! Ziyaretinizi bu kadar iyi yapan şeyler hakkında daha fazla geri bildirim almak isteriz! ” Bu kişileri ayrıntı bırakmaya teşvik etmek, işletmenizin alaka düzeyini artırır. İncelemesiz negatif derecelendirmelerdeyse, incelemeye, görüşmeyi çevrimdışı yapmanın bir yolunu verin – “Merhaba. Deneyiminizin beklentilerinizi karşılamadığını düşündüğünüz için üzgünüz. Her zaman tüm müşterilerimiz için olumlu deneyimler için çalışıyoruz ve bu şekilde yapmak için neler yapabileceğimizi bilmek istiyoruz. Lütfen mağazayı arayın ve kişisel olarak bana sorun, Bay Smith. ”

HIZLI İPUCU: İnsanlar gerçek bir kişiyle konuştuklarını bilmek ister. İnsanların siz olduğunuzu bilmesi için tüm yanıtlarınızı imzalayın – yani “Teşekkürler Bay Smith. Sahip”.

3. Metin Mesajlarını Etkinleştir

Amerikalılar kısa mesajlarını telefon görüşmelerinden daha sık yaparlar. Bunu akılda tutarak, markanız için kısa mesajlaşmayı etkinleştirmek ideal olmaz mı??

GMB SMS yanıt süresi

Metin mesajlarını etkinleştirmek, potansiyel müşterilerinize çok daha büyük bir iletişim kanalı açar. İşyerinde çevrimiçi arama yapan kişilerin, bilgisayarlarının veya cep telefonu ekranlarını göremedikleri, ancak seslerini duyabilecekleri kabinlerinde saklanan bir an için düşünün! Mesajlaşma, ses kullanmak zorunda olmayan video reklamcılığa benzer, bu alanı ayrık iletişim için açar.

Google My Business’ta metin / sms mesajlarını etkinleştirme?

 1. Business.Google.com’da oturum açın
 2. Soldaki menüden mesajlaşma sekmesini seçin
 3. Cep telefonu numaranızı girin
 4. Kısa mesajla yetkilendirilmiş bir kod alarak telefon numaranızı doğrulayın.

HIZLI İPUCU: Kısa mesajlara hemen yanıt verin – Google izliyor! Ortalama yanıt süreniz Google’da belirtilmiştir, böylece kullanıcılar görebilir.

4. Google Yayınlarından Yararlanın

Google’da yayın gönderebilirsiniz?

Google yayınlarını kullan

2017’de piyasaya sürülen GMB, şimdi iş ilanlarına izin veriyor. Bu yayınlar, sitenizdeki belirli sayfalara bağlantı veren resim ve metin açısından zengin yayınlara izin vererek yerel grafiğinize ek bilgiler ekler. Bunlar bir hafta içinde kaybolan haber öğeleri veya etkinlik süresince devam eden etkinlikler olarak ayarlanabilir..

Tıpkı Google’daki tüm öğeler gibi, metrikler de harika. Yayınınız her açıldığında, her birinin oluşturduğu gösterim ve tıklama sayısını görebilirsiniz.

HIZLI İPUCU: Google, SEO’nun Google yayınlarını kullanmasının doğasında var olan yararlarını kabul etmedi. Bununla birlikte, Google’ın Google ürünlerini kullananları ödüllendirdiği biliniyor ve işletmenizi aradıklarında kullanıcılara daha fazla dikkat çekiyor ve bu da Tıklama Oranını (TO) artırabilir..

5. Diğer Google Hizmetlerine Bağlantı

Orada bulunan ve Google My Business mülkünüzden kaynaklanabilecek tüm bir Google hizmetleri dünyası vardır. GMB, diğer Google varlıkları için bir merkez görevi görebilir. Google+ işletme sayfanıza, Google Haritalar’a ve Google Arama’ya zaten eklenmiş.

Ayrıca Google AdWords hesabınıza sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. GMB, Google AdWords çağrı izleme numaranızı kullanmanıza olanak tanır ve konumunuzu / itibarınızı Google AdWords’e bağlayabilir.

GMB verileri adwords reklamlarında listelenebilir

GMB hesabınızı AdWords kampanyanıza bağladığınızda, reklamınıza Google Haritalar’da gösterilme şansı da verirsiniz!

GMB'yi AdWords ile bağlayın

GMB ayrıca zengin görüntüler ve hatta sanal fotoğrafçılık yoluyla işinizi sergilemenize olanak tanır. Google Street View ile işletmenize bir fotoğraf turu ekleyebilirsiniz:

Zengin görüntülerle işinizi sergileyin

6. Sorulara Yanıt Ver

Google soruları popülerlik kazanıyor.

GMB listenizdeki sorulara yanıt verin

Kullanıcıların GMB girişinizde herkese açık olarak görünen işle ilgili sorular sormaları önerilir. Bu sorular sorulduğunda, size yorum gönderen veya daha önce bulunduğunuz yere gönderilen kişilerle ilgili olarak bilgilendirilirsiniz.

HIZLI İPUCU: Sorulara hızlı bir şekilde yanıt verin, çünkü istemezseniz diğer Google kullanıcıları bunu yapar! İşletmenizin sahibi olarak, doğru bilgi sağlamak için en iyi konumdasınız.

Proaktif soru sorma ve zaten sahip olduğunuz içeriği yeniden kullanmada değer vardır. Çoğu işletmenin bir SSS sayfası vardır ve çoğu satış katında düzenli olarak aldıkları sorular vardır.

Bu soruları yanıtlayın ve bunları Google’da “sorun”. Bu satış temsilcilerinden, garsonlardan / garsonlardan ve diğer çalışanlardan yardım alın. İşletme sayfanızdan bir yanıt verin. Bu, bu soruları insanların görmesi için uygun bir yere yerleştirir. Ayrıca insanların bu soruları sormasını ve cevap almamasını veya yanıltıcı cevaplar almasını engeller..

Sonuç

Google My Business, işletmenizin çevrimiçi varlığının güçlü ve gerekli bir parçasıdır. Yerel arama, işletmenizin bulunduğu bölgedeki arama yapan kişilere kolayca iletilmesini sağlamak için bilgilerini Google’a gönderen işletmelere bağlıdır. Google mülkleriyle entegrasyon, çevrimiçi keşif ve rahat arama için çok önemlidir.

Google My Business ile adında!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map