E-posta Abonelerini 3 Kolay Adımda Alıcıya Dönüştürme

Müşteri satın alma döngüsünü kullanarak yerleştirebileceğiniz 3 adımlı basit bir sistemle e-posta abonelerinizi nasıl alıcıya dönüştüreceğinizi öğrenin.


E-posta abonelerini alıcılara dönüştürün

E-posta pazarlaması çoğu işletme için inanılmaz derecede etkili bir pazarlama kanalıdır ve düzgün kullanılırsa satışlarınızı artırabilir.

Ancak abonelerinizi nasıl alıcıya dönüştürebilirsiniz??

Aslında, müşteri satın alma döngüsüne uygun olarak yerleştirebileceğiniz basit bir sistem var.

Bu üç temel aşamayı kapsar: farkındalık aşaması, tüketicinin markanızı ve sunduklarınızı nereden tanıdığı; değerlendirme aşaması, burada diğer seçenekler için alışveriş yaparlar ve artıları ve eksileri tartarlar; ve satın alma aşaması, nereye gidip o “satın al” düğmesine bastılar.

müşteri satın alma döngüsüGörüntü kaynağı

Bu aşamaların her biri için bir strateji uyguladığınızda, e-posta abonelerinizi pasif olmaktan hızla uzaklaştırabilir ve bunları aktif alıcılara dönüştürebilirsiniz.

HIZLI İPUCU: Abonelerinizi almak için sağ ayaktan başlamak ve doğru e-posta pazarlama yazılımını kullanmak önemlidir!

1. Teklif Öncesi Değer

Var çok fazla Herkesin herhangi bir yerde herhangi bir şey hakkında bilgi bulabileceği bugünlerde internette ücretsiz bilgi. Bunun anlamı sen Sahip olmak sadık bir müşteri tabanı oluşturmak istiyorsanız öne çıkmak.

Tüketici size herhangi bir para vermeyi taahhüt etmeden önce açık değer sunmak çok önemlidir. Bu sadece güven sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onlara neler sunabileceğinizi ve sahip oldukları önemli bir sorunu çözmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizin ücretsiz bir önizlemesini sunar.

Farkındalık Aşamasında İnsanları Çekmek

Değer, değer, değer. Satın alma döngüsünün farkındalık aşamasında odaklanabileceğiniz en önemli şey budur. Bu şu şekilde olabilir:

 • Blog gönderileri
 • Düşünceli sosyal medya güncellemeleri
 • İndirilebilenler
 • Videolar
 • Nasıl yapılır kılavuzları

Bu aşamada kitlenizi eğitmek istiyorsunuz ve bunu yapmanın en başarılı yollarından biri “kurşun mıknatıs”- kullanıcıların e-posta adreslerini.

Bu bir kazan-kazan durumu. Harika ücretsiz bilgiler alıyorlar ve e-posta adreslerini.

ÖNEMLİ: E-posta adreslerini yakalamak hayati çünkü sosyal kanalların aksine, onlara sahip olursunuz ve bunlar üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

Diğer markaların e-posta adreslerini yakalamak ve insanları farkındalık aşamasında eğitmek için sunduğu ücretsiz, değerli içeriğe bir göz atalım.

Önceden değer sunma örneğiHayatta Kalma Hayatı, tüketicilere bir şeylerin nasıl yapıldığını öğrenme şansı sunuyor.
Önceden değer sunma örneğiBidsketch, kullanıcılara müşteri teklifleri oluşturmak için ücretsiz bir şablon sunar.

2. Yerine Getiren Bir E-posta Sırası Yerleştirin

“Besleyici e-posta sırası nedir?” sorabilirsin.

Abonelerinizi korumak ve neden satın almaları gerektiğini onlara göstermek için “değerlendirme” aşamasında uygulamanız gereken şey budur sen rakibin yerine.

Birisi ücretsiz, değerli içeriğinizi indirdikten sonra bir veya iki hafta içinde çıkması tetiklenen bir dizi otomatik e-posta.

Bu aşamada, kitlenizin sizden satın alma konusunda sahip olabileceği itirazlara yanıt vermek ve sorununu, bir çözüm için umutsuz olmaları için ajite etmek istiyorsunuz..

Örnek bir yetiştirme sırasına bakalım:

E-posta 1 (farkındalık): ücretsiz indirme veya değerli içeriği gönderin ve işinizi tanıtın.

besleyici bir e-posta örneği

E-posta 2 (değerlendirme): Aboneyi sahip olabileceği önemli bir soruna tanıtın ve belirli bir blog gönderisine veya onlara yardımcı olan daha ücretsiz, değerli içeriğe yönlendirin.

Besleyici bir e-posta örneği

E-posta 3 (değerlendirme): abonenin işletmeniz veya ürününüzle ilgili olabilecek itirazlarına dokunmak. SSS tarzı e-postalar, vaka çalışmaları veya genişletilmiş kullanıcı referansları gibi burada harika.

Besleyici bir e-posta örneği

E-posta 4 (satın alma): şimdi aboneyi değerlendirme aşamasından satın alma aşamasına geçirmenin zamanı geldi. Ürününüzü onlara verin ve hızlı hareket etmeleri için bir teşvik olarak bir indirim veya bonus sunun (bir anda bu teknik hakkında daha fazla konuşacağız).

E-posta 5 (satın alma): aboneye sorunlarını ve çözümünüzü hatırlatın ve teklif veya bonus ile takip edin.

Gördüğünüz gibi, dizi müşteri satın alma süreciyle uyumludur, böylece güven oluştururken ve ücretsiz değer sağlarken aboneyi yavaş yavaş bir aşamadan diğerine kaydırırsınız.

3. Anahtar Metin Yazarlığı Teknikleri Kullanın

Metin yazımının bu kadar büyük bir sektör olmasının bir nedeni var. Hedef kitlenizle iletişim kurmak yalnızca birkaç kelimeyi kağıda (veya ekrana) koymak değil, insan zihnine başvurmak ve psikolojik pazarlama tekniklerini kullanmak işe yaradığı kanıtlanmış.

Aboneyi müşteri sürecine hızlandırmak için bu teknikleri yetiştirme sıranızda kullanabilirsiniz, ancak blog ziyaretçilerini alıcılara dönüştürmek ve kitlenizle diğer platformlarda iletişim kurmak için de kullanabilirsiniz..

3 Farklı Metin Yazarlığı Psikoloji Tekniği

1. Kıtlık Teorisi: İnsanlar bir şeyleri kaçırmayı sevmezler. Gerçek. Aboneleri değerlendirme aşamasından satın alma aşamasına geçirmek için uğraşıyorsanız, sınırlı sayıda ürün sunarak kıtlık hissi eklemeyi düşünün.

2. özellikler DEĞIL faydaları özetlemektedir: Birçok işletme, kullanımının ne kadar kolay olduğu veya üzerinde çalıştıkları süper kandırıcı arayüz gibi, ürün veya hizmetlerinin özelliklerini vurgulama hatasını yapar. Gerçekte, tüketiciler bununla ilgilenmezler. Bunun yerine, bu özelliklerin hedeflerine ulaşmalarına ve sorunlarını çözmelerine nasıl yardımcı olacağını bilmek istiyorlar..

Metin yazarlığı psikolojisi tekniklerine örnek“Size Zengin Olmayı Öğreteceğim” satış sayfalarındaki madde işaretlerinin bir listesini kullanır.

3. Teşvik edin ya da teşvik edin: İnsanlar paranın karşılığını almaktan daha çok hoşlanırlar. Ek bir bonus veya cazip bir fiyat indirimi ile çok şey aldıklarını görürlerse, satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır..

Yeni aboneler için sınırlı süreli bir indirim sunarak veya hızlı bir şekilde satın alırlarsa birkaç değerli bonus ekleyerek bunu satış konuşlarınıza enjekte edebilirsiniz..

Metin yazarlığı psikolojisi tekniklerine örnekWarriorPlus, maksimum etki için sınırlı süreli fiyat indirimleri VE kıtlığının bir kombinasyonunu kullanıyor.

WarriorPlus, maksimum etki için sınırlı süreli fiyat indirimleri VE kıtlığının bir kombinasyonunu kullanıyor.

Abonelerinizi müşterilere dönüştürmek bir isabet ve umut etme vakası olmak zorunda değildir..

Müşteri satın alma sürecinin her aşamasının neleri içerdiğini öğrendikten sonra, içeriğinizi ve onlarla yazışmalarınızı buna uygun hale getirerek bir aşamadan diğerine sorunsuzca taşıyabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map