Ako urobiť výskum kľúčových slov pre vašu stratégiu SEO

Sprievodca pre začiatočníkov o výskume kľúčových slov pre SEO. Naučte sa, ako robiť výskum kľúčových slov & analýzu vašich webových stránok pomocou týchto užitočných tipov a nástrojov.


Ako urobiť výskum kľúčových slov pre SEO

Prieskum kľúčových slov vytvára vo vyhľadávačoch zoznam slov, ktoré chcete zaradiť medzi prvé 1. Plánujete, nerobíte nič. Rovnako ako architekt vytvára plán na zabezpečenie toho, aby bola budova navrhnutá pre ľudí, ktorí ju používajú, výskum kľúčových slov zabezpečuje, aby títo ľudia našli a používali váš web..

Ako skúmať kľúčové slová?

Dokončenie nasledujúcich 2 krokov bude trvať 1 – 2 hodiny – myslieť si & výskum

Krok 1. Zamyslite sa

Podľa mojich 10 rokov skúseností majitelia firiem, ktorí tento krok preskočia, nielen strácajú tisíce dolárov ročne, keď sa snažia hodnotiť zlé kľúčové slová, ale prevádzka ich webových stránok nikdy nerastie. Vyskúšajte toto cvičenie pomocou pera & papiera. Žiadny počítač. Odpovede na tieto otázky si napíšte:

 • Čo chcem byť známym?
 • Ako by som opísal, čo niekomu robím?
 • Aké sú moje obchodné značky??
 • Aké sú moje názvy produktov / služieb?
 • Čo moji konkurenti nazývajú svojimi výrobkami / službami?
 • Čo odlišuje môj produkt / službu?
 • Aké sú podobné služby / produkty, ktoré NIE sú konkurentmi?
 • Aké sú moje najziskovejšie služby / produkty?

Prečo toto cvičenie? Pomáha vám zamerať sa skôr na to, čo vaša spoločnosť robí, a nielen na „zoznam kľúčových slov“. Týmto spôsobom môžete neskôr zostaviť zoznam relevantných kľúčových slov. Konečným výsledkom je, že trávite viac času tým, čo vám zarába peniaze, a vyhýbajte sa zbytočným hrdým snahám.

Napríklad, ak predávate ekologický med, ktorý chcete vedieť o miestnej rodinnej firme, ktorá predáva surový organický med, ktorý má veľa zdravotných výhod. Nielen poradie číslo 1 pre med.

Vytvorte kategórie

Zoskupte svoje odpovede do kategórií. Toto nie je váš konečný zoznam kľúčových slov. V skutočnosti sa nezameriavajte ani na písanie „kľúčových slov“. Stačí zoskupiť to, čo ste napísali. Pokúste sa skrátiť odpovede na frázy a kratšie slová. Napríklad, ak ste miestna včelařská farma v Alabame, ktorá predáva med, môže to vyzerať takto:Zamyslite sa nad vytvorením kategórií

 • Naša rodina: priezvisko, meno člena rodiny, náš príbeh, trvalo udržateľné poľnohospodárstvo, miestne
 • Naše včely: Rodinné meno Včely, chované lepšie včely, chováme včely dedičstva z Ruska namiesto talianskych včiel, prirodzený spôsob chovu včiel, včelí vosk
 • Náš med: 100% prírodný čistý med, náš med je organický, nie pasterizovaný, bez farby, bez arómy, všetok med pochádza z Alabamy, ponúkame surový med, náš med pochádza z celého Alabamy, takže chutí inak, nikdy nič nepridávame k nášmu medu
 • Zdravotné výhody:  surový med zvyšuje hladinu glykogénu, surový med pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, veľké množstvo dobrých baktérií, ako je laktobacil

Krok 2. Výskum

Ďalej je výskum a transformácia slov / fráz, ktoré ste napísali, na tzv. Počiatočné kľúčové slová. Rovnako ako malé semeno dokáže produkovať tisíce vetiev, vetvičiek, listov, ovocia a veľkého robustného kmeňa, jedno slovo dokáže vytvoriť 1 000 podobných kľúčových slov..

Príklad osiva kľúčových slov

Vytvorte zoznam kľúčových slov pre osivo

Tento krok zahŕňa zmenu slov / fráz, ktoré sme napísali a ktoré popisujú naše podnikanie, do zoznamu kľúčových slov. Na základe vyššie uvedeného príkladu bola jedna kategória „Náš med“. Do tohto zoznamu sme zoskupili slová / frázy:

 • 100% prírodný čistý med
 • náš med je organický
 • nebola pridaná žiadna farba
 • nepridala sa žiadna aróma
 • všetok med pochádza lokálne z alabamy
 • ponúkame surový med
 • Náš med pochádza z celej Alabamy, takže chutí inak
 • k nášmu medu nikdy nič nepridávame

Konečným výsledkom je transformácia vyššie uvedeného zoznamu na základné kľúčové slová uvedené nižšie:

 • med
 • prírodný med
 • čistý med
 • organický med
 • prírodný med
 • med alabama
 • medová farma

Na dosiahnutie tohto konečného výsledku môžete samozrejme použiť svoj vlastný zdravý rozum. Rovnako ako v príklade je ľahké skrátiť „náš med je ekologický“ na kľúčové slovo „ekologický med“. Okrem toho použite nasledujúce 3 návrhy na vytvorenie počiatočných kľúčových slov:

Zadajte frázu do Google

Prieskum kľúčových slov v službách Google

Vo vyššie uvedenom príklade jedna fráza, ktorá opisuje podnik, bola „100% prírodný čistý med“. Pozrite sa na snímku obrazovky vyššie, kde sa vyhľadáva táto fráza. Aké slová používa web, ktorý je v spoločnosti Google na prvom mieste? Prírodný med, čistý med, surový med. To vám pomôže vytvoriť si vlastné kľúčové slová pre zárodky.

Preskúmajte svojich konkurentov

V našom príklade je jedným konkurentom v Alabame Hewett’s Honey. Pozrite sa na snímku obrazovky. Všimnite si, že Hewett’s Honey používa tieto kľúčové slová: Raw, Organic, Pure Local Honey. Opäť vám to pomôže veľmi rýchlo vytvoriť vlastné kľúčové slová pre zárodky.

Prieskum kľúčových slov konkurencie na Googli

Preskúmajte súvisiace kľúčové slová

Pri vyhľadávaní kľúčového slova v Google v dolnej časti stránky sa nachádza sekcia „Vyhľadávania súvisiace s.“ Tento zoznam vám tiež pomôže objaviť kľúčové slová pre zárodky. V našom príklade jedna fráza, ktorá opisuje podnikanie, bola „všetok med pochádza z Alabamy na miestnej úrovni“. Jedno kľúčové slovo sa používa vo väčšine navrhovaných hľadaných výrazov: miestny med.

Kľúčové slová súvisiace s vyhľadávaním Google

RÝCHLY TIP: Použite bezplatný nástroj s názvom Soovle rýchlo preskúmať súvisiace kľúčové slová vo všetkých vyhľadávacích nástrojoch naraz.

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, nájdete 80% vašich počiatočných kľúčových slov; aspoň tie najdôležitejšie. Na to, aby ste sa dostali tak ďaleko, nepotrebovali ste „nástroje na výskum kľúčových slov“. Nemuseli ste si najímať spoločnosť SEO. V skutočnosti, ak by ste sa tu zastavili, mali by ste dostatok výskumov kľúčových slov na vytvorenie veľmi priateľskej webovej stránky.

Zostavte zoznam kľúčových slov

Teraz je čas zostaviť zoznam kľúčových slov. Je ich veľa & platené nástroje na tento účel. Základné dvojkrokové procesy každého nástroja sú:

 1. Zadajte kľúčové slovo (t. J. Alabama Honey)
 2. Zistite, aké ďalšie slová / frázy ľudia zadávajú do služby Google pomocou tohto kľúčového slova (t. J. Kde kúpiť čistý Alabama Honey?)

Odporúčam používať Prieskumník kľúčových slov Moz.  Môžete vykonávať dve bezplatné vyhľadávania denne alebo sa zaregistrovať na bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu. Ukazuje, koľkokrát ľudia vyhľadávajú každé kľúčové slovo.

RÝCHLY TIP: použitie Plánovač kľúčových slov spoločnosti Google zadarmo ako alternatívny výskumný nástroj. Stačí sa zaregistrovať, predstierať, že vytvárate reklamu, a spoločnosť Google vám umožňuje používať tento nástroj bezplatne.

Nástroje pre vykonávanie rozšíreného výskumu kľúčových slov:

Tu je zoznam najlepších dostupných nástrojov na výskum kľúčových slov:

 1. Získajte nápady na kľúčové slová: Plánovač kľúčových slov Google, Nástroj pre návrh kľúčových slov Bing, Bing Intelligence Tool, io (50% zadarmo), ubersuggest.io
 2. Vyhľadajte kľúčové slová, ktoré už generujú návštevnosť vašich stránok: Google Search Console (naozaj dobré šťavnaté údaje), Nástroje správcu webu Bing
 3. Súvisiace kľúčové slová: Soovle, Google Correlate (napíšte jednoduchými slovami)
 4. Otázky, ktoré ľudia píšu do spoločnosti Google: AnswerThePublic (úžasný nástroj)
 5. Sezónne trendy v kľúčových slovách: Trendy Google

Na zozname je niekoľko pokročilých platených nástrojov:

 1. Získajte nápady na kľúčové slová: Prieskumník kľúčových slov Moz (30-dňová skúšobná verzia), SEMRush (bezplatná 14-dňová skúšobná verzia), WordTracker (7-dňová bezplatná skúšobná verzia), LongTailPro (bezplatná 7-dňová skúšobná verzia), Ahrefov prieskumník kľúčových slov (bezplatná 14-dňová skúšobná verzia), kwfinder (lacnejšia alternatívna verzia bez verzie), Ferza (dostupná je aj bezplatná verzia)
 2. Konkurenti konkurencie: SpyFu (30-dňová záruka vrátenia peňazí)
 3. Názvy článkov prieskumníka: BuzzSumo (14-dňová skúšobná verzia)

Ako používate nástroje na výskum kľúčových slov?

Umožňuje vám predstaviť, že sa chcete dozvedieť, aké hľadané výrazy ľudia zadávajú do Google a ktoré obsahujú slová wordsAlabama Honey.„Ak zadáte toto kľúčové slovo do nástroja na výskum kľúčových slov, zobrazí sa vám viac ako 1 000 súvisiacich kľúčových slov, ktoré ľudia zadajú do služieb Google, a koľkokrát sa vyhľadávajú. Teraz môžete skutočne zostaviť rozsiahly zoznam kľúčových slov so všetkými hľadanými výrazmi, ktoré súvisia s vašou firmou (t. J. Každé kľúčové slovo „seed“).

Rád začínam zoskupovať kľúčové slová, ktoré sa týkajú mojej firmy, do skupín. Napríklad:

 • Učiace sa kľúčové slová: ceny alabamského medu, alabamské včely, čistý alabamský med, miestne alabama Honey, alabamské včelárske farmy, adresár včelárov v Alabame, alabamský zákon o včelách, birminghamský miestny med, čistý alabamský med odenville
 • Nákup kľúčových slov (med): kúpiť ekologický med alabama, dodávatelia ekologického medu, výrobcovia medu alabama, kde kúpiť med alabama, voľne ložený med na predaj alabama, kde kúpiť čistý alabama med, miestny med huntsville al, kde kúpiť miestny med v birminghame al, miestny med gadden alabama
 • Nákup kľúčových slov (včely): včely alabama včely na predaj, kúpiť včely včely alabama, balené včely na predaj v alabame, kráľovné včely na predaj v alabame, včelí úly na predaj v alabame

Prečo zoskupiť kľúčové slová do LEARNINGU vs KÚPIŤ kľúčové slová?

Ak niekto vyhľadáva výraz „alabamský med“, potrebuje informácie. Zatiaľ nie sú pripravení na nákup. Prečo je to dôležité? Ak plánujete každú stránku svojho webu, chcete použiť „nákup kľúčových slov“ na predajných stránkach „učenie kľúčových slov“ na iných stránkach; ako v blogovom príspevku. Toto je veľmi dôležitý koncept, ak chcete zaradiť číslo 1 a skutočne predať svoj produkt / službu.

Môžete napríklad napísať blogový príspevok o cenách medu v Alabame v roku 2017. V tomto blogovom príspevku odpoviete na ich otázku tak, že im zobrazíte všetky ceny medu v Alabame; vrátane vašej firmy, ktorá práve tak má najlacnejšiu cenu pre kohokoľvek v Alabame.

Aký veľký by mal byť zoznam kľúčových slov??

Zahrňte všetky kľúčové slová, ktoré sa týkajú vašej firmy. Zoznam kľúčových slov môže byť v zásade bez obmedzení. Ale ak ste malý alebo miestny podnik, zvyčajne je tento zoznam 50 až 200 kľúčových slov.

Mal by som do svojho zoznamu zahrnúť podobné kľúčové slová?

Ja nie. Potrebujete napríklad zahrnúť „včely alabama na predaj“ a „včely na predaj v alabame“. Nie. Prečo? Na tom nezáleží. Google zvyčajne chápe rovnaké vety. Ak hodnotíte jedno kľúčové slovo, s najväčšou pravdepodobnosťou budete hodnotiť druhé.

RÝCHLY TIP: Kľúčové slová sú dôležité, ale nezabudnite napísať obsah svojej stránky pre ľudí a nie pre vyhľadávacie nástroje.

Mal by som zahrnúť iba krátke kľúčové slová, ktoré všetci hľadajú?

Vo svojom zozname by ste mali mať kombináciu krátkych, stredných a dlhých kľúčových slov. Krátke kľúčové slová majú dĺžku 1 až 3 slová. Dlhé (obchodníci ich nazývajú „kľúčové slová s dlhým chvostom“) sú zvyčajne 5+. Prečo? Po prvé, je veľmi ťažké hodnotiť krátke kľúčové slová, kľúčové slová s dlhým chvostom sa dajú ľahšie klasifikovať na prvej stránke Google. Po druhé, ľudia jednoducho nehľadajú výraz „miestny med“. Pri zadávaní výrazu „miestny med:“ sa pozrite na obrázok, ktorý hľadajú ostatní.

answerthepublic.com nápady na kľúčové slová

V skutočnosti sa 70% vyhľadávaní považuje za kľúčové slová s dlhým koncom podľa SEOMOZ. Nemá to zmysel? Nedávno som si kúpil ojazdené auto. Volkswagen Polo. Nikdy som do spoločnosti Google nezadal „kúpiť použité Volkswagen Polo“. Ale napísal som 100 otázok, ktoré som mal o automobiloch supermini.

Bod? Nech už predávate čokoľvek, chcete byť webovou stránkou, ktorá odpovedá na stovky otázok, ktoré ľudia kladú na váš produkt / službu. Tiež by ste mali hodnotiť kľúčové slová, ktoré ľudia napíšu, keď budú pripravení na nákup. Spravidla nemôžete hodnotiť konkurenčné „nákupy kľúčových slov“, pokiaľ nezačnete hodnotiť stovky „učiacich sa kľúčových slov“.

Takže v našom príklade miestnej včelej farmy. Keď spoločnosť robí výskum kľúčových slov, kľúčové slovo „rozdiel medzi ekologickým a čistým medom“ je rovnako dôležité ako „ekologický a ekologický med“.

záver

Na konci nie je generovanie kľúčových slov pre váš web alebo blog príliš ťažké. Ak najskôr zastavíte a premýšľate, trvá to iba pár hodín. Ak si pamätáte jeden bod z tohto článku, bolo by potrebné zastaviť sa a zamyslieť sa pred preskúmaním akýchkoľvek kľúčových slov. Kľúčovým slovom je plánovanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map