Ako si vyrobiť webovú stránku pre fotografie a vyhnúť sa chybám

Naučte sa, ako vytvoriť webovú stránku zameranú na profesionálne fotografovanie, aby ste predviedli svoje portfólio a zistili, ktorým chybám sa pri jej vytváraní vyhnúť.


Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie

Pre každého profesionálneho fotografa je webová stránka s fotografiami nevyhnutnosťou predviesť svoje portfólio a vybudovať novú klientelu. Považujte svoj web za svojho najlepšieho obchodného zástupcu, ktorý pracuje vo vašom mene, aj keď spíte. Je to vynikajúci spôsob, ako prilákať nových zákazníkov 24 hodín denne, ale aby ste týchto potenciálnych zákazníkov premenili na skutočných, vaša webová stránka pre fotografie musí byť dobrá.

Vytvorenie pôsobivej webovej stránky je omnoho jednoduchšie, ako si myslíte. Tvorcovia webových stránok skrátili čas a odborné znalosti potrebné na vytvorenie webovej stránky. V tomto článku sa zameriam na to, ako si môžete vytvoriť svoj vlastný web s fotografiami, ako aj na bežné chyby, ktorým sa musíte vyhnúť.

Môžem si svoju webovú stránku o fotografii skutočne vytvoriť sám?

Áno! So zavedením všetkých nových tvorcov webových stránok na trh existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať, ak sa rozhodnete sami vytvoriť svoj web. Na účely vytvorenia webovej stránky pre fotografie sa chystám odporučiť Wixovi a odkázať na ne v tomto článku. Existuje niekoľko ďalších tvorcov webových stránok, ktoré môžete použiť, ale Wix je pravdepodobne najobľúbenejší a je veľmi užívateľsky príjemný. Úplný začiatočník od webdizajnu sa môže ľahko pohybovať okolo neho a vytvoriť krásny web s iba malým časom a obetavosťou.

PREČO JE VÁS VYBAVENÉ? Existuje niekoľko dôvodov, ale hlavným je cena. Aj keď by ste mohli za vytvorenie webovej stránky s fotografiami zaplatiť profesionálnemu webovému dizajnérovi 2 000 dolárov alebo viac, väčšina tvorcov webových stránok ponúka ceny v rozmedzí od približne 5 do 25 dolárov mesačne. Tým, že pôjdete touto cestou, môžete ušetriť veľa počiatočných nákladov.

7 krokov na vytvorenie webovej stránky pre fotografie

Pozrime sa teraz na skutočné kroky potrebné na nastavenie webovej stránky s fotografiou:

Krok 1. Vyberte správnu šablónu

Toto je prvý krok k vytvoreniu webovej stránky vašich snov. Wix má všeobecne širokú škálu šablón, ale čo je ešte lepšie, je to, že majú Šablóny vyrobené špeciálne pre fotografické webové stránky / webové stránky portfólia. Nezabudnite, že tieto šablóny sa poskytujú ako pomôcka pri navrhovaní vašich webových stránok. Rozhranie drag and drop spoločnosti Wix vám umožňuje úplne prispôsobiť váš web bez ohľadu na to, ktorú šablónu si vyberiete, takže sa nemusíte starať o túto časť..

Snímka obrazovky s niekoľkými šablónami webových stránok pre fotografie, ktoré ponúka Wix

Krok 2. Brainstorm & Navrhnite stránky

Webové stránky na fotografovanie nevyžadujú veľa stránok. Hlavné stránky, ktoré potrebujete, sú: Domovská stránka, O aplikácii, Kontakt a Galéria. Ak chcete, aby to bolo podrobnejšie, možno si môžete pridať stránku služieb / cien a rôzne stránky pre každý typ fotografie, ktorú robíte (svadba, krajina, reklama atď.). Kľúčom je tu, aby používatelia uľahčili navigáciu na webe a aby vás mohli kontaktovať a pritom vás ohromiť.

RÝCHLY TIP: Vždy je dobré pozrieť sa na niektoré existujúce webové stránky s fotografiami – možno aj na niektorých vašich konkurentov – a zistiť, čo pre nich funguje.

Krok 3. Odovzdajte obsah & Usporiadajte galériu

Webová stránka s fotografiami samozrejme nie je úplná bez fotografií. Ďalším krokom je nahranie krásnej práce na váš web. Navrhujeme, aby ste svoju prácu rozdelili do rôznych kategórií, ako sú svadba, krajina, reklama atď., Aby si návštevníci mohli ľahko nájsť to, čo hľadajú. Ak vaše nevesty budú navštevovať vaše webové stránky, bude chcieť vidieť všetky vaše svadobné fotografie na jednom mieste. Táto jednoduchá navigácia môže znamenať rozdiel medzi niekým, kto sleduje, aby vás kontaktoval, alebo niekoho, kto z frustrácie klikne na vaše webové stránky. Buďte tiež kreatívni s tým, ako umiestnite obrázky na web. Wix má na výber niekoľko štýlov galérie. Pri výbere štýlu galérie sa nemusíte báť vystúpiť z krabice, pretože to môže na vašich návštevníkov urobiť veľký dojem.

Krok 4. Vyberte názov domény

Názov vašej domény je to, čo ľudia zadajú, aby našli váš web, takže by malo byť ľahké kúzlo a ľahko zapamätateľné. Wix je platforma all-in-one, takže si môžete kúpiť doménové meno priamo od nich a jednoducho ho pripojiť k svojej webovej stránke. Pri výbere názvu domény pre webovú stránku s fotografiami je pravidlom, aby ste z nej urobili názov svojej firmy alebo svoje meno plus slovo fotografia. Medzi dobré príklady patrí „xyzphotography.com“ alebo „johnbrownphotography.com“. Prečítajte si viac informácií o výbere skvelého názvu domény.

Krok 5. Vytvorte firemnú e-mailovú adresu

Firemná e-mailová adresa vyzerá ako „[email protected]“ a je to najlepšia voľba, ak máte vážne problémy s fotografovaním. Vyzerá profesionálnejšie ako e-mail na gmail, Outlook alebo iný poskytovateľ e-mailových služieb zadarmo. Firemný e-mail vám môže pomôcť pri propagácii vašej webovej stránky s fotografiami. Keď niekto uvidí vašu e-mailovú adresu, bude s najväčšou pravdepodobnosťou dosť zvedavý na to, aby navštívil váš web bez toho, aby ste o to požiadali. Že ďalší návštevník vašej krásnej webovej stránky!

Krok 6. Práca na SEO

Optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (SEO) je veľmi dôležitá na zabezpečenie toho, aby sa vaše webové stránky našli, keď ľudia vyhľadávajú fotografov vo vašej oblasti v službách Google, Bing a ďalších vyhľadávacích nástrojoch. Každá stránka v sieti Wix obsahuje sekciu SEO, ktorú by ste chceli správne venovať vyplneniu. Určite kľúčové slová, ktoré by cieľové publikum pravdepodobne hľadalo, aby ste našli web, ako je ten váš. Napríklad, ak fotografujete svadbu v Miami na Floride, niektoré kľúčové slová, ktoré by ste mohli použiť, zahŕňajú: svadobný fotograf v Miami, svadba v Miami, svadobní predajcovia na Floride, fotografie svadieb v Miami atď. Pokúste sa dostať do mysle cieľového publika a napíšte, čo napíšu. Na pomoc vám tiež môže pomôcť Plánovač kľúčových slov Google a Sprievodca Wix SEO.

Wix SEO sprievodcaWix ponúka SEO Wizard & Monitorovací nástroj, ktorý vám pomôže nahliadnuť do toho, ako dosiahnuť, aby sa vaše kľúčové slovo vo fotografii stalo obchodnou spoločnosťou.

Krok 7. Zverejnite webovú stránku & Propagujte to

Po dokončení navrhovania svojich webových stránok a pripojení svojej domény je posledným krokom ich publikovanie a propagácia na sociálnych sieťach. Medzi najlepšie platformy sociálnych médií na podporu fotografickej práce patria Instagram, Pinterest a Facebook. Aj keď SEO pomôže nájsť váš web, jeho propagácia prostredníctvom sociálnych médií a iných kanálov by mala byť každodennou praxou, ak chcete byť úspešní.

chybám webových stránok, ktorým sa treba vyhnúť

Pri vytváraní webovej stránky s fotografiami sa musíte vyhnúť chybám

Pri prvom vytváraní webových stránok sa môžete nechať uniesť tvorivým procesom a nakoniec urobiť niekoľko chýb, ktoré väčšina nováčikov v oblasti webdizajnu má tendenciu robiť. Pozrime sa na niektoré z týchto bežných chýb a ako sa im môžete vyhnúť.

Preplnenosť – Vždy existuje pokušenie dať všetko na vašu domovskú stránku v obave, že návštevníci nekliknú na zvyšok webu. To je chyba. Ak je stránka preplnená príliš veľkým množstvom informácií, používatelia sa môžu cítiť ohromení a rozptyľovaní neporiadkom a z tohto dôvodu kliknú mimo web. Držte sa čistého a jednoduchého dizajnu, ktorý zdôrazňuje iba vašu najlepšiu prácu. Vaša webová stránka pre fotografiu by mala vo vašom mene urobiť prvý dobrý dojem.

Žiadny kontaktný formulár –  Kontaktná stránka je potrebná pre všetky webové stránky. Používatelia potrebujú spôsob, ako sa s vami spojiť, či potrebujú viac informácií alebo sú pripravení kúpiť. Mnoho ľudí robí chybu v tom, že uviedli iba e-mailovú adresu a telefónne číslo a neobsahovali kontaktný formulár. Toto je premeškaná príležitosť získať viac potenciálnych zákazníkov. Pravda je, že niektorí ľudia sú príliš leniví na to, aby si vytvorili e-mail alebo siahali po telefóne. Ľudia majú radi pohodlie a kontaktný formulár poskytuje najpohodlnejší spôsob, ako vás kontaktovať, bez toho, aby ste opustili svoje webové stránky.

Náročná navigácia na webových stránkach – Nič frustrujúce je, že dostať sa na krásny web a nie je schopný nájsť požadované informácie. Možnosti ponuky na vašej fotografii by mali byť jasné a zreteľné, najlepšie v hornej časti každej stránky.

Nie o stránke – Stránka About je jednou z najnavštevovanejších stránok na ktorejkoľvek webovej stránke. Prečo? Ľudia sa radi spájajú s ľuďmi. Vaši zákazníci a potenciálni zákazníci chcú vedieť, kto je za kamerou, takže stránku o stránkach použite ako príležitosť na spojenie so svojím publikom a preukážte sa ako fotograf. Neváhajte a zahrňte niektoré z vašich hrdých fotografických úspechov, ako aj niektoré osobné informácie, ako napríklad o tom, ako ste snívali o tom, že ste fotografom, keď ste boli ešte ako dieťa. Táto rovnováha profesionality a autenticity bude dobre rezonovať s vašimi návštevníkmi.

záver

Webová stránka s fotografiami je výkonná pri vytváraní online prítomnosti a pri hľadaní nových zákazníkov. V tomto článku som načrtol, čo potrebujete vedieť o vytvorení vlastnej webovej stránky s fotografiami ao tom, ako sa môžete vyhnúť niektorým častým chybám. Využite svoje tvorivé schopnosti na vytvorenie vlastného webu, ale nezabudnite si ho aj naďalej udržiavať jednoduchý, aby ho noví návštevníci mohli jednoducho navigovať a dostať sa do kontaktu s vami..

Všetko najlepšie pri vytváraní úžasnej webovej stránky pre fotografie & nechajte mi akékoľvek otázky v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map