9 sposobów na poprawę szybkości ładowania witryny

Masz dość powolnej strony internetowej? Dowiedz się, jak naprawić i poprawić wydajność witryny, aby uzyskać szybsze ładowanie strony, szczęśliwsi widzowie, & lepsze współczynniki konwersji.


Jak naprawić wolno ładującą się stronę internetową

Być może spędziłeś już dużo czasu pracując nad użytecznością i doświadczeniem użytkownika witryny – co jest niezbędne w dzisiejszym biznesie online – ale bez optymalizacji szybkości ładowania strony z Twojej witryny, ostatecznie nie udaje Ci się obu z nich. Szybkość jest ważną częścią zarówno użyteczności witryny, jak i wygody użytkownika, a bez niej istnieje ryzyko utraty odwiedzających.

Nikt nie lubi powolna strona internetowa. Niska prędkość ładowania strony może odciągnąć użytkowników szybciej niż… co najmniej szybciej niż czas potrzebny na załadowanie strony!

KRÓTKA NOTATKA: Badania wykazały zajmuje JEDEN sekundę aby strumień myśli widza pozostał nieprzerwany. Co sekundę Twoja witryna może stracić zainteresowanie tego użytkownika. Twoim celem jest, aby witryna ładowała się przez sekundę lub krócej.

Czas ładowania witryny jest ważny!

Na początku sieci wiele stron było statycznym HTML-em, w zasadzie zwykłym dokumentem tekstowym, więc teoretycznie załadowanie go zajęłoby bardzo mało czasu. Jednak prędkości połączenia były również niskie (jeśli jesteś zbyt młody, aby pamiętać przeglądanie Internetu za pomocą modemu 28,8, to tak, jakbyś był zmuszony przejechać autostradą 1 milę na godzinę). Bardzo ważne było, aby wziąć pod uwagę rozmiar obrazu i liczbę grafik na stronie internetowej, nie wspominając już o tym, że dynamiczne strony internetowe były ładowane za pomocą CGI; co znacznie spowolniło sytuację. Teraz przepustowość wzrosła. Możemy zrobić znacznie więcej w Internecie i oczywiście robimy.

Należy jednak pamiętać, że nadal obowiązują stare zasady.

Pomimo tego, że nasze prędkości Internetu i urządzenia, z których korzystamy (jak laptopy, tablety), & smartfony) z roku na rok stają się coraz szybsze, nasza cierpliwość wydaje się coraz krótsza. Jego nigdy wystarczająco. Chcemy tego, czego chcemy i tego chcemy teraz. Dlatego bardzo ważne jest, aby firmy internetowe optymalizowały czas ładowania swojej witryny.

W tym artykule omówimy najlepsze praktyki i aktualne technologie wykorzystywane do optymalizacji szybkości ładowania strony w witrynie, abyś mógł zastosować je w swojej witrynie.

Przeczytaj także: Szybkość ma również znaczenie dla SEO.

Narzędzia do testowania

Zanim zaczniesz cokolwiek, musisz mieć metodę ustalania co spowalnia twoją witrynę i porównuje bieżącą szybkość witryny do mierzenia ulepszeń. Problemy wymienione poniżej mogą, ale nie muszą być twoim głównym problemem, ale nie będziesz w stanie wiedzieć, dopóki nie będziesz w stanie monitorować procesu.

Należy pamiętać, że istnieje wiele dawek i przyjęć. Niektóre z poniższych rozwiązań mogą wydawać się sprzeczne. Wynika to z tego, że czasami rozwiązanie jednego problemu może zwiększyć problem prędkości w innym aspekcie witryny. Na przykład tworzenie ikonek obrazu może spowodować konieczność załadowania najpierw jednego dużego obrazu, co, zmniejszając potrzebę ładowania wielu innych obrazów, może spowolnić początkowy czas ładowania (przejdę do tych metod później).

Z tego powodu powinieneś mierzyć wyniki jednej zmiany w stosunku do drugiej, aby określić, co daje najlepsze wyniki.

Oto kilka przydatnych narzędzi:

 • Google Page Speed ​​Insights – To bezpłatne narzędzie od Google sprawdzi dowolny adres URL i przeprowadzi test w witrynie pod kątem wydajności. Zapewnia różne wyniki dotyczące działania witryny na komputerach i platformach mobilnych. Obejmie wiele obszarów omówionych w tym artykule i podpowie, co może być przyczyną spowolnienia działania witryny. Jednak to narzędzie wydaje się być bardzo agresywne, a czasem nierealne, więc miej to na uwadze.
 • Test prędkości witryny Pingdom – Pingdom ma również świetne rozwiązania do testowania prędkości, które mogą przetestować Twoją witrynę z wielu lokalizacji na całym świecie (jest to jeden z powodów, dla których warto skorzystać z CDN; więcej na ten temat poniżej). Zapewnia wiele praktycznych rozwiązań zwiększających prędkość.
 • Yslow – Jest to bezpłatna wtyczka do przeglądarki, która zapewnia ocenę na podstawie liczby żądań HTTP, rozmiarów obrazów, tego, czy używana jest sieć CDN itp..
 • Kalkulator budżetu wydajności – Jest to pomocne małe narzędzie do ustalania, na jakie treści można sobie pozwolić (na podstawie przepustowości), aby utrzymać optymalną funkcjonalność witryny.

CAVEAT: Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, które podejście najlepiej poprawia wrażenia użytkownika. Powinieneś dowiedzieć się, czy dodatkowe czasy ładowania w porównaniu do stopniowych czasów ładowania są najbardziej skuteczne. Najlepszym sposobem na to jest testowanie użyteczności, a zwłaszcza testy A / B.

Jak sprawić, by Twoja strona ładowała się szybciej

Ok, więc teraz, gdy masz już narzędzia do testowania, przyjrzyjmy się faktycznym rzeczom, które możemy zrobić, aby przyspieszyć nasze strony internetowe!

CZY KORZYSTASZ Z WORDPRESS? Istnieje wiele wtyczek & dostępne są konkretne optymalizacje WordPress, aby wykonać wiele zadań wymienionych tutaj! Sprawdź nasz artykuł przeznaczony wyłącznie do przyspieszenia WordPress.

1. Twoje pliki są zbyt duże lub masz ich zbyt wiele

Pamiętasz wcześniej, jak rozmawialiśmy o tym, jak ważny był rozmiar pliku na początku Internetu? To wciąż ważne. Choć może się to wydawać oczywiste, należy to powiedzieć. Ładowanie dużych plików trwa dłużej.

Używaj mniejszych plików i mniejszej ich liczby (może to w rzeczywistości zwiększyć komfort użytkowania. Podczas gdy ludzie lubią obrazy, zbyt wiele może powodować przeciążenie informacji)

Przez większość czasu nie potrzebujesz bardzo dużych obrazów. Podczas gdy zmiana rozmiaru obrazu za pomocą CSS jest łatwa, jeśli robisz to, aby plik był mniejszy, marnujesz przepustowość. Zmień rozmiar zdjęć przed przesyłasz je. To niesamowite, o ile mniejsze możesz je zrobić.

2. Włącz kompresję GZIP

Nawet po zmniejszeniu rozmiaru pliku dobrze jest go skompresować wraz z resztą witryny przed wysłaniem go do użytkownika. Prawdopodobnie znasz już tę koncepcję. Czasami potrzebujesz sposobu na przesłanie dużej liczby plików przez sieć, więc musisz je „skompresować”, aby uzyskać rozmiar dozwolony przez dostawcę. Kompresja HTTP jest prawie taka sama.

Większość serwerów internetowych umożliwia kompresowanie plików za pomocą narzędzia o nazwie gzip. Gzip weźmie wszystkie pliki z Twojej witryny, skompresuje je do znacznie mniejszego rozmiaru przed wysłaniem do przeglądarki użytkownika. Będzie to działać ze wszystkimi plikami w Twojej witrynie. Oto także kilka innych przydatnych narzędzi do kompresji obrazów online, które umożliwiają kompresowanie plików w witrynie.

3. Buforowanie

Możesz także przekazać przeglądarkom instrukcje dotyczące tego, kiedy powinna używać wersji witryny z pamięci podręcznej w porównaniu z nową wersją. Używając Wygasaj nagłówki możesz powiedzieć użytkownikowi, aby korzystał z pamięci podręcznej, jeśli jest ona statyczna, ale może także wykorzystać, gdy trzeba załadować nową zawartość, na przykład zawartość dynamiczną.

4. Masz za dużo połączeń z serwerem (żądania HTTP)

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy przyspieszaniu witryny. Za każdym razem, gdy poprosisz o nowy plik lub przekierujesz witrynę z dowolnego powodu, spowalnia to proces. Za każdym razem przeglądarka użytkownika musi udać się na Twój serwer, który następnie znajdzie zasób i przekaże go z powrotem użytkownikowi. Chociaż jest to w porządku w małych dawkach, każde wywołanie serwera (szczególnie jeśli dzieje się na tej samej stronie) drastycznie spowolni Twoją witrynę.

Każdy pojedynczy plik, o który prosisz lub masz go w swojej witrynie, wysyła połączenie do serwera. Jeśli masz 20 obrazów na swojej stronie, to 20 razy trzeba wywołać serwer. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby je zmniejszyć.

 • Użyj duszka obrazu CSS – są to pojedyncze obrazy, które składają się ze wszystkich obrazów w witrynie jako jednego obrazu. Możesz użyć CSS, aby dostarczyć tylko część pliku, która jest niezbędna do pokazania się w określonej lokalizacji. Oznacza to, że zamiast 20 wezwań dla 20 obrazów, wywoła tylko jeden duży obraz. Bądź jednak ostrożny – choć zmniejsza to liczbę wywołań bazy danych, co zdecydowanie przyspieszy witrynę, rozmiar obrazu może nadal stanowić problem.
 • Napraw uszkodzone linki – za każdym razem, gdy próbujesz wysłać kogoś na stronę, która już nie istnieje w Twojej witrynie, powoduje to, że Twój serwer wyświetla stronę 404. Zasadniczo oznacza to, że szuka strony, otrzymuje komunikat „nie znaleziono”, a następnie musi pobrać błąd niestandardowy. Każde z tych wywołań serwera może spowolnić.
 • Zmniejsz przekierowania – postaraj się zmniejszyć liczbę przypadków, w których serwer ma wysyłać kogoś na inną stronę. Chociaż może to wydawać się pomocne (na przykład w przypadku SEO), aby skonfigurować strony w tym celu, jeśli wykonasz zbyt wiele wywołań serwera, może to spowolnić działanie witryny i negatywnie wpłynąć na komfort użytkownika.

Przykład duszka obrazuPrzykład duszka obrazu. Źródło obrazu

6. Kodowanie Twojej witryny wymaga optymalizacji

 • Zminimalizuj swój CSS i javascript – Puste miejsce oznacza coś dla przeglądarki internetowej. Może wydawać się pusty dla ciebie lub dla mnie, ale każde puste miejsce jest postacią, którą należy odczytać i wyrenderować. W wielu przypadkach nie jest to konieczne, więc używasz narzędzi minimalizujących, aby skompresować te pliki, aby nadal działały, ale szybciej czytały składniki. Google ma kilka dobrych narzędzi, które mogą Ci pomóc zminimalizuj JavaScript i CSS
 • Użyj HTML zamiast PHP, jeśli nie jest to zawartość dynamiczna – Chociaż duża część kodu może być dynamiczna, czasem dobrze jest przejść do starej szkoły i po prostu użyć zwykłego kodu HTML. PHP musi być uruchamiane przez procesor. HTML jest interpretowany bezpośrednio przez przeglądarkę. Jeśli dostarczasz tylko zawartość statyczną, przechowuj ją statycznie.
 • Umieść swój CSS na górze, a JavaScript na dole – To stara zasada, ale nadal obowiązuje. Potrzebujesz szybkiego renderowania CSS, ale JavaScript powinien być uruchamiany tylko po załadowaniu samej strony. Możesz także nie polegać zbytnio na wywoływaniu JavaScript z zewnętrznego pliku. Jeśli nie ma go dużo, umieść go bezpośrednio na stronie, ponieważ jest to jedno żądanie HTTP, które należy wykonać.

Uwaga: Jeśli korzystasz z dużych popularnych bibliotek JavaScript, takich jak JQuery, rada jest nieco inna. Będziesz chciał mieć je w osobnym pliku, ale realistycznie jeszcze lepiej jest użyć jQuery bezpośrednio z CDN. Ma to kilka zalet. Ponieważ biblioteki te są popularne, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że użytkownik ma już wersję tej biblioteki w pamięci podręcznej, więc ładowanie jej nie zajmuje w ogóle czasu. Jeśli twój serwer to udostępnia, jest to kolejne wywołanie serwera i trzeba będzie załadować całą bibliotekę, aby działała. Może to dodać do powolności Twojej witryny.

Okej, więc teraz obejrzałeś i naprawiłeś tyle, ile możesz wewnętrznie, ale wciąż wydaje się powolny, szczególnie z dużych odległości. Spójrzmy na niektóre narzędzia serwerowe.

7. Twoja witryna działa wolno z powodu opóźnień

Opóźnienie to termin odnoszący się do czasu, jaki zajmuje serwerowi odpowiedź na żądanie HTTP. Jest to ważne z tego samego powodu, dla którego nie chcesz wysyłać zbyt wielu żądań. Jeśli możesz przyspieszyć ten czas, drastycznie zwiększy szybkość Twojej witryny. Opóźnienie wzrasta w zależności od fizycznej odległości między użytkownikiem końcowym a serwerem udostępniającym treść.

Przykład opóźnienia witryny

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z tym jest użycie sieci dostarczania treści lub sieci CDN. Te kopie zawartości witryny w pamięci podręcznej w różnych miejscach na świecie, dzięki czemu opóźnienie jest zmniejszone dla każdej z tych lokalizacji. Najbardziej znani dostawcy CDN to Akamai, Cloudflare i Amazon AWS, ale istnieje wiele innych. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem sieci CDN, zwłaszcza jeśli masz klientów znajdujących się daleko od lokalizacji serwera.

8. Twoja baza danych jest zbyt wolna

Obecnie większość stron internetowych opiera się w dużej mierze na treści przechowywanej w bazie danych. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku witryn eCommerce. Prawdopodobnie masz wiele produktów i musisz je przechowywać i zapewniać kliknięcie. Chociaż bazy danych są świetne i są twoim przyjacielem, baza danych może być nieefektywnie zorganizowana lub może wystąpić szereg złych zapytań. Pamiętaj, że jeśli użytkownik musi poczekać kilka sekund między każdym zapytaniem, to się sumuje. Jeśli użytkownicy nie znajdą od razu odpowiedniego produktu lub jeśli to potrwa zbyt długo, mogą odejść bez zakupu. Nawet jeśli coś znajdą, szanse, że będą kontynuować przeglądanie, również będą maleć z każdą dodatkową sekundą.

Oto dobrze przewodnik krok po kroku jak zacząć z tym korzystać w bazie danych MySQL.

Uwaga: Jeśli masz dużą bazę danych, być może będziesz musiał zatrudnić specjalistę ds. Bazy danych, aby Ci pomógł, ponieważ może to być nieco skomplikowane.

9. Twój dostawca usług hostingowych po prostu nie jest wystarczająco szybki

Bez względu na to, jak wiele robisz i szperasz w swojej witrynie, jest ona tak szybka, jak jej najsłabszy link – którym w tym przypadku jest Twój serwer internetowy. Wybór szybkiego hosta to podstawa szybkiego serwisu WWW. W rzeczywistości możesz podzielić wszystkie swoje optymalizacje na dwie główne części – 1) optymalizacje witryny i 2) optymalizacje serwera WWW. Hosting ma kluczowe znaczenie i dlatego napisaliśmy obszerne przewodniki na ten temat. Twój serwer WWW jest w rzeczywistości dość złożony i istnieje wiele konfiguracji, które są potrzebne zarówno do sprzętu, jak i oprogramowania serwera fizycznego, ale na szczęście większość planów hostingowych jest zarządzana, co oznacza, że ​​firma hostingowa zrobi to za Ciebie. Aby zapoznać się z listą dobrych firm, opublikowaliśmy ten artykuł na temat najszybszych hostów internetowych.

Wniosek

Podczas gdy każdą z wyżej wymienionych kategorii można zagłębić w znacznie bardziej szczegółowe informacje, przestrzegając tych wytycznych, masz bardzo dużą szansę na skrócenie czasu ładowania witryny o połowę lub więcej, a na pewno poprawisz szybkość swojej teren. Daj mi znać w sekcji komentarzy, jeśli masz jakieś pytania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map