9 dôvodov, prečo vaše podnikanie potrebuje blog

Sprievodca pri rozhodovaní, ktorý má pomôcť vlastníkom malých firiem pochopiť, prečo by mali začať blogovať a aký prospešný môže byť blog pre ich podnikanie.


Prečo by mala vaša firma blogovať

Ak vaša lokalita nemá blog, chýba vám niekoľko príležitostí. Blogovanie môže byť výhodnou marketingovou príležitosťou, ktorá pritiahne potenciálnych zákazníkov z vyhľadávacích nástrojov a sociálnych sietí. Ak ste uvažovali o blogu a neviete sa rozhodnúť, či to stojí za váš čas a úsilie, tu je niekoľko dôvodov, ktoré by mali vaše rozhodnutie dokončiť..

1) Prilákanie potenciálnych zákazníkov a vyhľadávacích nástrojov

Než začneme využívať ďalšie výhody, začnime s ďalším predajným potenciálom. Správne, blogové príspevky sú ako jedlo pre vyhľadávače. Čím autoritatívnejší a kvalitnejší obsah zverejníte na svojom blogu, tým ekologickejšiu návštevnosť získate. Blogovanie je pozitívnym znamením pre vyhľadávače, že vaše stránky sú aktívne a aktuálne.

Neznamená to však, že by ste na blogu mali vyplivnúť iba akýkoľvek obsah. Je lepšie mať jeden kvalitný príspevok ako 10 nekvalitných. Nezabudnite tiež písať o obsahu, ktorý sa týka vašej firmy. Každý príspevok musí byť prínosný a relevantný. Medzi generovaním obsahu je dôležitý rozdiel len preto, aby bol obsah v porovnaní s generovaním obsahu, ktorý niekomu pomôže. Nízka kvalita obsahu môže mať opačný účinok a poškodiť viditeľnosť vášho vyhľadávacieho nástroja. Varujte!

2) Zobrazte svoje odborné znalosti potenciálnym a súčasným zákazníkom

Ako internet neustále rastie, vaša konkurencia sa zvyšuje. Jedným zo spôsobov, ako sa odlíšiť od svojich konkurentov, je ukázať zákazníkom, že ste odborníkom v odbore. Blogovanie je jedným zo spôsobov, ako sprostredkovať svoje odborné znalosti bez stretnutí a telefonických hovorov. Nezabudnite, že používatelia vyhľadávacích nástrojov vo všeobecnosti hľadajú odpovede na svoje otázky. Ak odpoviete na tieto otázky autoritatívnym hlasom pomocou vynikajúcej výzvy na akciu, prostredníctvom predajného zúženia privediete potenciálnych zákazníkov z vyhľadávacích nástrojov..

Ako odborník by ste mali vedieť, čo hľadáte zákazníci, a pomocou tohto postupu môžete písať blogové príspevky. Povedzme, že ste pokrývač a nápady na brainstorming sú pre vás zložitou fázou blogovania. Aké otázky kladú vaši zákazníci pri volaní? Aký je typický problém, ktorý vidíte vo svojej každodennej práci? Aké odpovede môžete poskytnúť svojim zákazníkom? Je pravdepodobné, že váš zákazník nedokáže opraviť strechu, ale spoločnosť Google vyhľadáva informácie o netesnostiach a bežných problémoch. Napíšte obsah na základe tejto témy a kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov nasmerujete priamo do svojej doručenej pošty.

3) Je to dlhodobé úsilie s nepretržitými výhodami

Hoci písanie kvalitného blogového príspevku môže nejaký čas trvať, váš príspevok bude mať aj naďalej výhody. Akonáhle bude publikovaná a začne sa radiť vo vyhľadávačoch, môže naďalej zvyšovať návštevnosť mesiace a mesiace. Nezabudnite občas skontrolovať presnosť článku av prípade potreby ho aktualizujte. Pomocou služby Analytics môžete merať správanie a úspech úspešného príspevku na blogu, ale nemáte čas, ak nemáte čas.

4) Blogovanie vytvára konverzáciu so zákazníkmi

Príspevok na blogu otvorí konverzáciu a svojim zákazníkom ponecháva príležitosť reagovať. Ak ste už niekedy videli úspešný príspevok na blogu, má často komentáre od návštevníkov. Každý návštevník môže tiež odpovedať na ďalšie komentáre a môžete tiež odpovedať. Inými slovami, iba jeden blogový príspevok môže pozvať návštevníkov, aby komentovali svoje webové stránky a začali s nimi pracovať. Komentáre nemusia byť vždy pozitívne, ale spätnú väzbu môžete použiť na vytvorenie ďalších blogových príspevkov. Spätná väzba vám tiež môže poskytnúť prehľad o vašich zákazníkoch ao tom, čo očakávajú od vašich služieb a produktov.

5) Nemusíte byť profesionálnym spisovateľom

Písanie môže byť náročná úloha, ale nemusíte byť profesionálny spisovateľ! Musíte byť iba odborníkom vo svojom odbore. Ako už bolo povedané, buďte opatrní, aby ste nezverejňovali zle napísaný obsah, pretože to môže rozdrviť vaše úsilie v oblasti SEO a spôsobiť, že vaša firma bude neprofesionálna. Ak písanie skutočne nie je niečo, čo môžete urobiť, vždy môžete požiadať editora, aby opravil gramatiku a pravopis. Používate svoju vlastnú správu a odborné znalosti a zároveň nechávate editor, aby priniesol požiadavku profesionálneho písania, aby sa zabezpečilo, že príspevok má kvalitný obsah.

6) Centrálne pristávacie miesto pre sociálny marketing

Možno ste už počuli, že sociálne siete by mali byť súčasťou vášho marketingu. Mnoho majiteľov firiem nevie, kde začať, čo tweetovať alebo čo uverejňovať na svojej stránke Facebook. Pomocou blogu môžete zdieľať svoj obsah na rôznych platformách sociálnych médií, aby ste smerovali návštevnosť priamo na svoje stránky. Zdieľanie odborných blogových príspevkov v sociálnych médiách je skvelým spôsobom, ako získať viac pozornosti okrem vyhľadávacích nástrojov.

7) Blogovanie udržuje váš web v aktuálnom stave s priemyselnými správami

Väčšina podnikateľov bloguje o trendoch na svojom trhu a najnovších správach v odbore. Tento typ obsahu poskytuje vyhľadávacím nástrojom čerstvý obsah, ktorý ešte nie je nasýtený. Taktiež udržuje vaše stránky aktuálne s najnovšími správami a trendmi, ktoré môžu byť pre vašich zákazníkov veľmi užitočné. Keď píšete obsah založený na najnovších správach, zvyšujete návštevnosť svojich stránok a máte menej konkurentov. Je dobré mať vždyzelený obsah!

8) Váš web nevyzerá opustene a vytvára dôveru

Stretli ste sa niekedy s blogom, ktorý nebol aktualizovaný o niekoľko mesiacov? To vám dáva pocit, že stránka je opustená. Platí to najmä pre vlastníkov stránok, ktorí neaktualizujú obsah svojich stránok. Používatelia s blogom vedia, že sa staráte o svoju firmu a staráte sa o svoju prítomnosť na webe. Ukazuje, že sa chcete spojiť so svojimi zákazníkmi, a tým sa vytvára dôvera. Dôvera je dôležitým faktorom webového marketingu. Pri výbere stoviek konkurentov chcú návštevníci vedieť, že jedná s dôveryhodným profesionálom.

9) Je to zábava!

Nikdy neviete – skutočne by ste si mohli blogovanie užiť. Vyžaduje si to prácu a má trochu učiacu sa krivku, ale akonáhle sa dostanete na kĺb, môže sa vám skutočne páčiť. Niektorí majitelia firiem dokonca považujú písanie za terapeutické, takže to môže byť pre vás osobne, nielen profesionálne.

Aké sú nevýhody blogovania?

Blogovanie má svoje výhody, ale môže mať aj svoje nevýhody. Nie každé odvetvie má publikum blogov. Ak vaša priemerná zákaznícka základňa nepoužíva internet alebo sa jednoducho nezaujíma, blogovanie pravdepodobne nestojí za námahu. Nezabudnite na svojich zákazníkov.

Je ľahké začať

Ak už máte webovú stránku, väčšina webových hostiteľov ponúka skvelé platformy pre blogovanie úplne zadarmo. Ak nemáte webového hostiteľa, pozrite sa na Malá oranžová. Je to webhosting určený pre malé podniky. Stačí sa zaregistrovať a prihlásiť sa do svojho účtu. Na hlavnom paneli cPanel kliknite na ikonu Softaculous, aby ste si vybrali platformu blogov, ktorú chcete, a potom ju nainštalovali.

Inštalácia blogu z Softaculous

Small Orange podporuje množstvo blogovacích platforiem, ale nedávno odporúčali novým vlastníkom blogov vyskúšať duch, čo je trendová, ľahká blogovacia platforma, ktorá zjednodušuje celý proces.

Platformy blogov sú k dispozícii na A Small Orange

záver

Bez ohľadu na to, ktorú blogovú platformu používate, môže byť blogovanie užitočnou súčasťou vašej marketingovej stratégie. Dúfame, že ste pri rozhodovaní našli vyššie uvedené dôvody užitočné!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map