6 tipov na zlepšenie vášho záznamu v službe Moja firma na Googli (GMB)

Naučte sa, ako vylepšiť svoj záznam v službe Moja firma na Googli pomocou užitočných rád, ktoré vylepšia miestne SEO & zvýšiť viditeľnosť vašej firmy vo vyhľadávačoch.


Tipy pre službu Moja firma na Googli (GMB)

Nárokovanie a Záznam v službe Moja firma na Googli (GMB) (predtým známe aj ako Miesta Google) je prvým krokom pre každého vlastníka malej firmy, ktorý chce vykonávať miestne SEO. Začíname s GMB je nevyhnutnosťou pre miestne podniky a niečo, čo zvýši vaše šance, že sa zobrazia v službe Local Pack, Local Finder, Mapy Google Google a dokonca aj v organickom hodnotení. Je to mocný nástroj na spájanie firiem a zákazníkov na miestnej úrovni. Pre tých z vás, ktorí sa neprihlásili, by ste to mali urobiť teraz na https://www.google.com/business/.

Firemné zápisy v službe Moja firma na Googli (GMB) majú prístup k najcennejším nehnuteľnostiam na Googli – spoločnosti Google Miestny graf a Map Pack. Určite ste ich už predtým videli, keď niečo hľadáte na miestnej úrovni:

Príklad miestneho grafu GooglePríklad miestneho grafu spoločnosti Google pre miestnu pizzeriu.
Príklad balíka Google Map PackPríklad balíka Google Map Pack, ktorý zobrazuje 3 zoznamy pizzerií ​​v okolí.

V tomto článku predpokladám, že už máte záznam v GMB a poskytneme vám 6 dôležitých tipov, ktoré podľa môjho názoru mnohí majitelia malých firiem nemajú so svojím účtom GMB spoločné..

ZÁBAVNÝ FAKT: GMB je tak populárny, že vás dostane na nehnuteľnosť, ktorá hostí viac ako 1 miliardu používateľov mesačne. A to je len počet ľudí v službe Mapy Google, tretí najpoužívanejší produkt spoločnosti Google, za službami YouTube a Vyhľadávanie Google – druhý z nich je prvým najpoužívanejším produktom spoločnosti Google, ktorý sa tiež spája s GMB!

1. Úplne vyplňte svoj profil & Nechajte to aktuálne

Môže sa to zdať zrejmé, ale uistite sa, že ste si našli čas na úplné vyplnenie svojho profilu. Váš záznam v GMB informuje používateľov o tom, kto ste, čo robíte, kde sa nachádzate, a ďalšie relevantné informácie, ktoré ľudí zaujímajú o to, aby sa stali zákazníkmi. Ak tak neurobíte, sťaží to potenciálnym zákazníkom a pravdepodobne zníži aj vašu viditeľnosť. Každý môže okrem toho „navrhnúť úpravu“ vášho firemného záznamu, dokonca aj konkurenta! Preto je veľmi dôležité sledovať vaše informácie a udržiavať ich aktuálne.

Ktokoľvek môže navrhnúť úpravu vášho firemného záznamu, dokonca aj konkurenta! Preto buďte vždy opatrní a sledujte svoj zoznam. 

Kliknite na Tweet

Počiatočná priorita vašej stránky Moja firma na Googli by mala byť:

 • Obchodné meno
 • adresa
 • Telefónne číslo
 • Hodiny operácie
 • webové stránky
 • kategórie

V závislosti od typu vašej firmy môžete pridať ďalšie informácie. Napríklad majiteľ reštaurácie by mal do zoznamu pridať aj svoje menu. Môžete tiež nastaviť atribúty pre špecifické charakteristiky vašej firmy, napríklad „Má WI-FI“ a „Ponúka vonkajšie posedenie“. Toto je dôležitá súčasť nastavenia GMB.

RÝCHLY TIP: Ak máte viac sídiel firiem, je lepšie mať každý záznam GMB priamo na jedinečnej stránke na vašom webe pre dané konkrétne miesto, namiesto toho, aby ste ich všetky presunuli na domovskú stránku..

okrem toho, nastaviť špeciálne hodiny pre vaše podnikanie počas sviatkov a iných nepravidelných časov. Existuje veľa ďalších informácií, ktoré je potrebné vyplniť a udržať ich aktuálne!

2. Vyžadovať recenzie zákazníkov

Recenzie na stránkach Google majú extrémne vplyv na rozhodnutie zákazníka. Päť malých hviezdičiek zaberá vo výsledkoch vyhľadávania vedľa vášho mena významnú oblasť. Pozrime sa na svet recenzií, ktorý zhrnul niekoľko zaujímavých štatistík z Inteligentné štatistiky:

 • Hodnotenie zákazníkov ovplyvňuje 97% rozhodnutí o kúpe!
 • 58% zákazníkov bude váhať alebo mať ťažkosti s rozhodnutím o kúpe, ak pre túto spoločnosť / značku nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
 • Najdôležitejšou súčasťou preskúmania pre zákazníka sú skôr podrobnosti, ako hodnotenie hviezdičkami.
 • Takmer 1/3 ľudí neverí značke bez kombinácie pozitívnych a negatívnych recenzií.

Záväzok spoločnosti Google poskytovať dôveryhodné výsledky vyhľadávania má vážny dopad na spätnú väzbu spotrebiteľov na dobré meno tejto firmy, značky alebo produktu.

Pri pôvodnom vyhľadávaní v Mapách Google sa predvolene nastaví Relevantnosť a nie Vzdialenosť. Ukazuje to, že spoločnosť Google uprednostňuje kvalitné výsledky pred blízkosťou..

Kliknite na Tweet

požadovať recenzie zákazníkov

Sladké miesto, pokiaľ ide o počet recenzií, je 150 za posledných 12 mesiacov. Keď dostanete toto množstvo, spoločnosť Google automaticky doplní recenzie na vaše reklamy AdWords!

Nenechajte to však pri získavaní recenzií. Uistite sa, že reagujete na pozitívne a negatívne recenzie. Uvádzame niekoľko situácií a možné reakcie na tieto situácie:

 • Pozitívne recenzie: Odpovedzte poďakovaním týmto ľuďom za to, že sa na vás obrátili. Nenechávajte to tam. Uistite sa, že zákazníci, ktorí idú ďalej, aby vám poskytli spätnú väzbu na pozitívny zážitok, vedia, že počúvate, a uvedomte si, že si vážite ich spätnú väzbu.
 • Negatívne recenzie: Nehnevaj sa! Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je začať bitku o recenzie. Reagujte na negatívne recenzie a skúste zvyšok konverzácie prevziať do režimu offline.
 • Hodnotenia bez podrobností o kontrole: Reagujte kladne na kladné hodnotenie a spýtajte sa na podrobnosti o tom, čo z neho robí takú dobrú skúsenosť. Niečo ako: „Ďakujem za 5-hviezdičkové hodnotenie! Radi by sme dostali ďalšiu spätnú väzbu o tom, čo urobilo vašu návštevu tak dobrou! “ Ak povzbudíte týchto ľudí, aby zanechali podrobnosti, zvyšuje sa relevantnosť vašej firmy. Ak ide o negatívne hodnotenia bez recenzií, poskytnite recenzentovi spôsob, ako viesť konverzáciu offline – „Ahoj. Je nám ľúto, že ste cítili, že vaše skúsenosti nespĺňali vaše očakávania. Vždy sa usilujeme o pozitívne skúsenosti pre všetkých zákazníkov a radi by sme vedeli, čo by sme mohli urobiť, aby sme to dosiahli. Prosím, zavolajte do obchodu a osobne sa ma opýtajte, pán Smith. “

RÝCHLY TIP: Ľudia radi vedia, že hovoria so skutočnou osobou. Podpíšte všetky svoje odpovede, aby ľudia vedeli, že ste – t. J. „Ďakujem, pán Smith. majiteľ “.

3. Povoľte textové správy

Američania posielajú textové správy častejšie ako telefonujú. S ohľadom na to by nebolo vhodné aktivovať textové správy pre vašu značku?

Čas odozvy SMS GMB

Povolenie textových správ otvorí oveľa väčší komunikačný kanál pre vašich potenciálnych zákazníkov. Na chvíľu zvážte množstvo ľudí, ktorí hľadajú online, keď sú v práci – ukrytí v kóde, kde ich šéf nevidí obrazovku svojho počítača alebo mobilného telefónu, ale počul ich hlas! Smskovanie, podobné videoreklame, ktorá nemusí využívať zvuk, otvára túto oblasť pre diskrétnu komunikáciu.

Ako povoliť textové / sms správy v službe Moja firma na Googli?

 1. Prihláste sa na stránke Business.Google.com
 2. V ponuke na ľavej strane vyberte kartu správ
 3. Zadajte svoje číslo mobilného telefónu
 4. Overte svoje telefónne číslo prijatím autorizačného kódu s textovými správami.

RÝCHLY TIP: Reagujte na textové správy okamžite – spoločnosť Google ich sleduje! Váš priemerný čas odozvy je uvedený na stránkach Google, aby sa ľudia mohli vidieť.

4. Využívajte príspevky Google

Môžete uverejňovať príspevky na Googli?

Použite príspevky Google

Vydané v roku 2017, GMB teraz umožňuje obchodné príspevky. Tieto príspevky vkladajú do vášho miestneho grafu ďalšie informácie tým, že povoľujú obrázkové a textové príspevky, ktoré odkazujú na konkrétne stránky na vašom webe. Môžu byť nastavené ako správy, ktoré zmiznú za týždeň alebo ako udalosti, ktoré trvajú počas trvania udalosti.

Rovnako ako všetky položky prostredníctvom Google, aj metriky sú úžasné. Vždy, keď je príspevok nastavený, môžete vidieť počet zobrazení a kliknutí, ktoré každý vygeneruje.

RÝCHLY TIP: Spoločnosť Google neuznala pre SEO príspevky z používania príspevkov Google žiadne podstatné výhody. Ako už bolo povedané, spoločnosť Google je známa tým, že odmeňuje tých, ktorí používajú produkty Google, a upozorňuje používateľov, keď vyhľadávajú vašu firmu, čo by mohlo zvýšiť mieru prekliknutia (MP).

5. Odkaz na iné služby Google

Existuje celý svet služieb Google, ktoré sú tu a môžu pochádzať z vášho vlastníctva v službe Moja firma na Googli. GMB môže pôsobiť ako centrum pre ďalšie subjekty Google. Je už pripojený k vašej firemnej stránke Google+, Mapám Google a Vyhľadávanie Google.

Môže byť tiež bezproblémovo integrovaný do vášho účtu Google AdWords. GMB vám umožňuje používať vaše číslo sledovania hovorov Google AdWords a môže k službe Google AdWords pripojiť vašu polohu / povesť.

Údaje o GMB môžu byť uvedené v reklamách AdWords

Keď prepojíte svoj účet GMB s kampaňou AdWords, dáte svojej reklame šancu, aby sa zobrazila v Mapách Google!

Spojte GMB s Adwords

GMB vám tiež umožňuje predviesť svoju firmu prostredníctvom bohatých snímok a dokonca aj virtuálnych fotografií. Prostredníctvom služby Google Street View môžete do svojej firmy pridať fotografickú prehliadku:

Predveďte svoju firmu prostredníctvom bohatých snímok

6. Odpoveď na otázky

Otázky Google získavajú na popularite.

Odpovedzte na otázky týkajúce sa vášho záznamu GMB

Používateľom sa odporúča klásť otázky súvisiace s podnikaním, ktoré sa verejne zobrazujú vo vašom zozname GMB. Na tieto otázky budete upozornený, ako aj na ľudí, ktorí predtým odoslali recenzie alebo boli na vašom mieste.

RÝCHLY TIP: Reagujte na otázky rýchlo, pretože ak tak neurobíte, ostatní používatelia Google budú! Ako majiteľ vašej firmy ste v najlepšej pozícii na poskytovanie presných informácií.

V proaktívnom výsluchu a preformulovaní obsahu, ktorý už máte, má význam. Väčšina firiem má stránku s častými otázkami a väčšina predajných poschodí má otázky, ktoré dostávajú pravidelne.

Vezmite tieto otázky a „Spýtajte sa“ na stránkach Google. Získajte pomoc od týchto obchodných zástupcov, čašníkov / servírok a ďalších zamestnancov. Odpovedzte zo svojej firemnej stránky. To kladie tieto otázky na vhodné miesto, aby ich ľudia videli. Taktiež zabraňuje ľuďom klásť tieto otázky a nedostávať odpovede alebo zavádzajúce odpovede.

záver

Moja firma na Googli je výkonnou a potrebnou súčasťou vašej firmy na online prítomnosť. Lokálne vyhľadávanie závisí od firiem, ktoré posielajú svoje informácie spoločnosti Google, aby sa uľahčilo ich sprostredkovanie vyhľadávačom vo vašej oblasti podnikania. Integrácia s vlastnosťami spoločnosti Google je kľúčom k online vyhľadávaniu a pohodlnému vyhľadávaniu.

V službe Moja firma na Googli je to meno!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map