10 úžasných kombinácií písiem Google v roku 2020

Zoznam trendových písiem, ktoré boli ručne vybrané zo služby Písma Google a ktoré sa navzájom dobre spájajú a ako ich môžete nainštalovať na svoju webovú stránku.


Najlepšie kombinácie písiem Google

Typografia webových stránok bola skôr mystickou praxou dizajnu, ako je tomu dnes. Komplikovaný proces zdobenia webovej stránky pomocou vlastných písiem, ktorý si vyžadoval prevod a vkladanie súborov fontov na hostovanie na serveri používateľa, a výber dostupných písem sa obmedzil na vlastnú zbierku používateľa alebo znalosť typografie mimo štandardných systémových písiem. Výsledkom bolo, že väčšina webových stránok vyzerala takmer identicky, pokiaľ ide o formátovanie obsahu, ktoré sa spoliehalo na mnoho nadmerne používaných a svetských webové bezpečné písma.

To sa v roku 2010 zmenilo vydaním Písma Google, projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožňuje oveľa jednoduchšiu implementáciu vlastných typov písma na webových stránkach. Inštalácia týchto písiem na vlastný web je našťastie proces, ktorý je rýchly a ľahký, mali by ste si však uvedomiť, že nie každá kombinácia písiem v knižnici Google je receptom na typografický úspech. Pri správnom párovaní písiem a úvahách o používaní však vaša online značka môže vyžarovať profesionalitu, krásu a príjemnosť pre čitateľov bez potreby drahých prispôsobených písiem. V tomto článku vám ukážem, ako to všetko dosiahnuť.

Zoznam 10 populárnych kombinácií písiem Google

Poďme na to! V súčasnosti nie je v poradí žiadne desať najlepších kombinácií písma Google:

1. Open Sans Condensed + Open Sans

Trendy v kombinácii písania Google - Open Sans Condensed a Open Sans

Toto je jednoduchá kombinácia, ktorá funguje zázraky pre takmer akékoľvek použiteľné použitie. Otvorte Sans je jedným z – ak nie – najuniverzálnejších typov písma v celej kolekcii fontov Google. Čítanie vo veľkých blokoch textu je mimoriadne ľahké, zatiaľ čo je stále dosť nápadný na titulky.

Jednoduchá. Sofistikované. Povedomé. Nemôžete pokaziť!

Skutočné použitie

Nemôžem predvídať žiadny scenár, kde Otvorte Sans by bola zlá voľba. Ak hľadáte konkrétne písmo serif, myslím, že toto bude slúžiť väčšine firiem, blogov, vstupných stránok alebo webových aplikácií dokonale..

2. Oswald + EB Garamond

Trendová kombinácia písiem Google - Oswald s EB Garamond

Oswald je skvelé písmo pre titulky bez ohľadu na hmotnosť písma alebo použitie veľkých písmen. Kondenzovaná povaha pomáha upútať pozornosť a pop, ale zároveň vytvára príjemne jedinečný text ako písmo vášho tela.

EB Garamond je elegantná aktualizácia klasického písma Garamond. Toto písmo, ktoré je okamžite rozpoznateľné a nadčasové, vyžaruje vo vašej typografii výraznú profesionalitu.

Skutočné použitie

Toto párovanie funguje dobre pre profesionálov zaoberajúcich sa špičkovou klientelou, ako sú právnici, realitné kancelárie alebo dokonca luxusné butiky. Všestrannosť Oswald a klasický vzhľad EB Garamond vytvorte vynikajúci text s popisom produktu, v ktorom je dôležité zdôrazniť položku najvyššej kvality.

3. Montserrat + Merriweather

Trendy - kombinácia písma Google - Montserrat s Merriweather

Montserrat je obľúbená medzi dizajnérmi pre svoju univerzálnosť a jednoduchosť, a Merriweather Dvojica úžasne vyniká svojím kontrastným štýlom a ľahkou čitateľnosťou. Neváhajte a vymieňajte si ich ako nadpisy alebo odstavcové texty – obidve fungujú skvele!

Skutočné použitie

Táto konkrétna kombinácia je príjemným vyvážením moderného a klasického dizajnu. Jeho rozmanité použitie by preto mohlo podporiť mnoho druhov podnikov. Osobne sa domnievam, že by sa tieto písma hodili pre akýkoľvek typ online spravodajského zdroja alebo vydavateľskej agentúry.

4. Roboto Thin + Roboto Regular

Trendy v kombinácii typov písma Google - Roboto Thin s Roboto Regular

Roboto rodina fontov je osobná obľúbená položka a tiež ju používame tu na stránke Ako získať online. Mimoriadne všestranné s širokým rozsahom hmotností písma prakticky neexistujú žiadne obmedzenia na to, na čo sa dané písmo môže použiť. Moderný a geometrický, napriek tomu zostávajúci priateľský a spoľahlivý, Roboto je zázrakom formy a funkcie.

Skutočné použitie

Toto je ďalšie párovanie, pre ktoré by ste ťažko hľadali nesprávne použitie. zatiaľ čo Roboto funguje takmer na čomkoľvek, myslím si, že je obzvlášť vhodný pre začínajúcich technologické podniky, moderné malé podniky alebo akékoľvek značky so zreteľom na budúcnosť.

5. Raleway + Roboto Slab

Populárne kombinácie písiem Google - Raleway with Roboto Slab

Je to náš priateľ Roboto Znova! Tentoraz sa však pozrieme na variácie serifov, Roboto Slab. Je to písmo, ktoré je rovnako univerzálne ako jeho bratranec, ale trochu viac klasického štýlu. Pri spárovaní s výrazným a tučným písmom Raleway, máme úžasnú zhodu čistej a kultivovanej typografie.

Skutočné použitie

Raleway je jedno z tých písiem, ktoré kričí sofistikovanosť. Keď sa používa ako nadpis všetkých čiapok, myslím, že to krásne funguje pre luxusné predmety, ako sú šperky, značkové oblečenie alebo podobne upscale produkty elektronického obchodu.. Roboto Slab podporuje ho jednoduchým a prístupným popisným textom.

Obaja tiež pracujú zameniteľne. Vyskúšajte rôzne variácie váh pre obe písma v nadpisoch aj v texte tela a zistite, ktoré párovanie najlepšie vystihuje vašu značku.

6. Playfair Display + Source Sans Pro

Trendy - kombinácia kombinácie písiem Google - Playfair Display a Source Sans Pro

Podľa jeho návrhára, Playfair Displej bol inšpirovaný formulármi z 18. storočia pri prechode z ostní na perá s oceľovými hrotmi. Nie je preto žiadnym prekvapením, že toto písmo vyžaruje pôvab starého sveta, ale s modernou rotáciou.

Source Sans Pro posúva veci ďalej do budúcnosti a vytvára zaujímavú kombináciu, ktorá je ozdobená, zatiaľ čo je stále užitočná.

Skutočné použitie

Playfair Displej dodáva osobnému kontaktu niečo ako slogan alebo popis produktu. Ak máte možnosť použiť svoje symboly ampersand alebo mena, okamžite uvidíte, prečo je ideálnou voľbou pre produkt alebo službu zameranú na luxus a vzhľad.. Source Sans Pro udržuje text v modernej a čistej prezentácii.

7. Fjalla One + Noto Sans

Trendová kombinácia písma Google - Fjalla One s Noto Sans

Fjalla One nemusí byť najuniverzálnejšie písmo, ale jedna vec, ktorú robí veľmi dobre, je vytváranie nadpisov, ktoré si vyžadujú pozornosť. Malé alebo veľké, malé alebo veľké písmená sú tieto písmená hypnotické bez ohľadu na to, čo s nimi robíte.

Noto Sans Jeho cieľom je byť skutočne univerzálnym písmom, v ktorom sa bez ohľadu na jazyk môže zobrazovať bez chýb formátovania pre používateľov na celom svete. Estetika písma je primerane rovnako všestranná ako jeho užitočnosť.

Skutočné použitie

Blogy alebo vstupné stránky by boli pre toto spárovanie skvelé – alebo čokoľvek s dlhým textom, ktoré si vyžaduje rozloženie obsahu. Vďaka univerzálnej prispôsobivosti Noto Sans je to dobrá voľba, kde je prioritou oslovenie medzinárodného publika.

8. Alegreya + Lato

Trendy v kombinácii písma Google - Alegreya s Lato

Alegreya má určitú príťažlivosť, ktorá mi pripadá veľmi „zemitá“ a priateľská. O jeho osobnosti nie je predstierané; to, čo vidíte, je to, čo dostanete.

Lato mohol dať Otvorte Sans beh za svoje peniaze ako majster viacúčelových fontov v knižnici Google.

Spoločne vytvárajú kombináciu, ktorá je zábavná, ľahko čitateľná a pragmatická.

9. PT Sans úzky + PT Sans

Trendy v kombinácii typov písma Google - PT Sans úzke a PT Sans

Ďalší moderný štýl má štýl Starého sveta, PT Sans a jeho bratia, PT je úzke, ak sú spárované, urobia okamžité a nezameniteľné vyhlásenie.

Skutočné použitie

Písmo funguje rovnako dobre ako nadpis alebo text tela; konkrétne párovanie, ktoré si vyberiete, bude závisieť od charakteru vašich slov – hoci mám sklon uprednostňovať PT Sans Narrow v kratších dávkach.

Je navrhnutý ako „veľmi dôležitý nástroj modernej digitálnej komunikácie“ a zdá sa, že je najvhodnejšie – aj keď určite nie – použiť tieto písma na technologické startupy, softvérové ​​aplikácie alebo iné digitálne podniky..

10. Amatic SC + Josefin Sans

Trendy v kombinácii písma Google - Amatic SC s Josefin

Dobre, toto je určite viac na strane srdca. Je zrejmé, že táto kombinácia nebude fungovať pre každého, ale rozmarná povaha oboch Amatic SC a Josefin Sans vytvorte niečo, čo určite vynikne – ak budete postupovať opatrne!

Skutočné použitie

Ak ste zábavný umelec, hudobník alebo zabávač, toto písmo by mohlo byť nevyhnutné na zachytenie vašej jedinečnej osobnosti. V závislosti od zastrešujúceho tónu a témy by táto kombinácia mohla fungovať aj pre medzeru na blogu.

Rady: Nepoužívajte Amatic SC ako váš hlavný text. Svojich čitateľov privediete k šialenstvu.

Bonus: 5 z našich obľúbených prémiových písem

Vieme, že tento článok je o najlepších a populárnych písmach spoločnosti Google, ale ako bonus sme chceli uviesť aj niekoľko našich obľúbených prémiových písiem. Prémiové písma samozrejme nie sú zadarmo – poskytujú však vášmu webu jedinečný a prispôsobenejší dizajn. Tieto písma nie sú populárne ani trendujúce a sú skutočne opakom tých, ktoré sme uviedli vyššie. Sú však skvelé pre tých, ktorí chcú pre svoju značku vlastný a prispôsobený dizajn a dobre sa používajú, keď sa používajú pre logá alebo dokonca kreatívne nadpisy:

Bonus 1: Zväzok mega remesiel X

Bonus 2: Valentínsky zväzok

Bonus 3: Balík skvelých písiem

Bonus 4: Malý grafický balík

Bonus 5: žiarlivý

RÝCHLY TIP: Prémiové písma ponúkajú dizajnérom šancu dosiahnuť nadčasový dizajn a sú vysoko odporúčané pre logá a identitu značky.

Prečo by ste mali používať písma Google?

Vitajte v tom, čo mnohí weboví návrhári považujú za svojho najlepšieho priateľa. Keď hovorím zo skúsenosti, môžem vám povedať, že už len zriedka vkladám súbory vlastných fontov na webové stránky. Aplikácia Google Fonts je teraz takmer výlučne prvým a posledným miestom, na ktoré sa obraciam s typografiou webových stránok. Tu je dôvod:

 • to je úplne zadarmo. Nezáleží na tom, koľko fontov si vyberiete alebo koľko webových stránok ich používate. Nikdy nebudeš platiť desetník.
 • Ako marca 2018, tam sú viac ako 850 písiem v knižnici. Pravdepodobne nájdete ten správny štýl, ktorý bude zodpovedať vašej značke.
 • to je rýchly. Keďže sú hostené písma na serveroch Google, súbory sú inteligentne komprimované a navrhnuté tak, aby sa načítali rýchlo.
 • to je jednoduchý. Jednoduchá kópia a vloženie do súboru HTML a máte hotovo.
 • to je organizovaný. Všetky písma sú kategorizované a prehľadateľné v rámci jednej databázy. Už žiadne pranie prostredníctvom chaotických podpriečinkov v počítači, aby ste našli toto dokonalé písmo.
 • Spomenul som to zadarmo? Je to zadarmo!

Ako nainštalovať písma Google

Nie sú potrebné žiadne bolesti hlavy. Stačí ísť na Písma Google a vyhľadajte potrebné písmo.

Keď vyberiete svoje písma, sú kumulatívne pridané do kolekcie v dolnej časti stránky. Po dokončení vyhľadávania kliknite na túto spodnú kartu a zobrazí sa okno s pokynmi na vloženie.

Pridávanie štýlov

Odtiaľto si môžete vybrať, či chcete pridať ďalší štýl, napríklad kurzívu, tučné písmo, tučné písmo a pod. Stačí kliknúť na ikonu CUSTOMIZE a vyberte štýly, ktoré podľa vás potrebujete.

Napríklad, takto by som vybral oboje pravidelný a smelý text pre písmo Khul.

Pridanie štýlu písma do služby Google Fonts

Vloženie štandardu alebo @Import?

Zistíte, že máte dve možnosti vkladania fontov na svoj web: pomocou štandardu na použitie na vašich stránkach HTML súbor alebo @import url byť súčasťou vašich stránok CSS file. Takže ktorý z nich by ste mali použiť?

Všeobecne najlepšou možnosťou je kopírovať a vložiť do súboru HTML. Vaše písma sa zvyčajne načítajú rýchlejšie týmto spôsobom, než čakajú na načítanie súboru CSS. Táto metóda má tiež o niečo lepšiu podporu (veľmi) starých prehliadačov..

Kam dať kód

Chystáte sa skopírovať a prilepiť riadok kódu, ktorý vám spoločnosť Google poskytne sekcii vášho súboru HTML. Takže s použitím písma Khula, ktoré som si vybral vyššie, bude to vyzerať takto:

RÝCHLY TIP: Štýly písma môžete určiť aj tak, že ich vypíšete do adresy URL oddelené čiarkami. Napríklad: „https://fonts.googleapis.com/css?family=Khula:tučné, kurzíva, Regular

Použitie písma na karte so štýlmi

Teraz jednoducho zavoláte písmo obvyklým spôsobom CSS code. Na demonštračné účely by mohol váš hlavný nadpis a text odseku vyzerať takto:

h1 {
rodina fontov: ‘Khula’, sans-serif;
hmotnosť písma: 700;
veľkosť písma: 48 px;
}
p {
rodina fontov: ‘Khula’, sans-serif;
hmotnosť písma: 400;
veľkosť písma: 16px;
}

RÝCHLY TIP: Nezabudnite zahrnúť záložné písmo, ako napríklad „serif“, „sans-serif“ alebo podobné webové bezpečné písmo, v prípade, že sa vaše písmo Google nenačíta..

Rady týkajúce sa párovania vašich písiem

Rozhodovanie o tom, ktoré písma sa majú zoskupiť, môže byť niekedy zložitou umeleckou rovnováhou. Na jednej strane bude váš výber písma najúčinnejší, keď bude v štýle dosť kontrastov; každé písmo na vašom webe musí od ostatných vynikať a musí byť odôvodnené jeho použitie. Na druhej strane nechcete, aby sa vaše písma štylizovali príliš ďaleko od seba, čo by mohlo vyvolať dojem, že boli náhodne vybrané..

RÝCHLY TIP: Zamyslite sa nad tým, čo vyvoláva emócia alebo nápad. Skúste ho spárovať s iným písmom, ktoré vyvoláva rovnaké emócie alebo nápady. Je to všetko o nájdení správnych písiem, ktoré hovoria s vašou jedinečnou značkou. To, že sa písmo cíti ako vaša značka alebo či dáva zmiešané signály, budete o nej vedieť.

Serif a Sans-Serif

Osvedčenou metódou je spárovať patkové písmo s bezpatkovým. Ich štýly majú tendenciu vzájomne dobre kontrastovať a ponúkajú ľahké rozlíšenie medzi titulkami a odsekmi.

Experimentovanie je kľúčové

Keď vyberiem písma pre nový web, rád si stiahnem všetky možné možnosti písma Google do svojho počítača a prehrám sa s nimi v dokumente na spracovanie textu. Zaobchádzanie s rôznymi veľkosťami a váhami a porovnávanie kombinácií bok po boku je efektívny spôsob, ako určiť najlepšie možné párovanie. Časom na experimentovanie môžete dokonca zistiť, že používate a tenký variácia daného písma umožňuje lepší text v nadpise, ako keby ste používali úplne samostatné písmo. (Najjednoduchšie riešenie je často najlepšie.)

záver

Google Fonts je výkonný zdroj pre domácich majstrov, ktorí nechcú platiť za drahé vlastné písma na svojich webových stránkach. Ale s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť: typografia si vyžaduje starostlivé premyslenie, aby sa to urobilo dobre, a nie každé písmo je víťazom. Dúfame, že vám tento sprievodca pomôže nasmerovať vás správnym smerom a inšpiruje vás k tomu, aby ste zistili, že dokonalé párovanie písiem zachytáva osobnosť vašej značky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map